Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Unik vody do karavanu z nadrze WC: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Unik vody do karavanu z nadrze WC

Poslední aktualizace před 6 let
JarousekJarousekNováček
Přidáno před 15 let
Přátelé, mam vazny problem s mym Burstnerem z r.v.91. Unika mi nekde voda z nadrze wc Thetford.Nemuzu najit kde. Problem je, ze mi unika voda z nadrze do vne bydlika. Mam cely koberec pak mokry. Pred jizdou si naplnim nadrz a kdyz dorazim do kempu, mam mokro v karavanu a v nadrzi skoro zadnou vodu.Naplnil jsem v kempu opet plnou nadrz a cekal. Do vecera nic, zadny ubytek, ale rano opet mokry koberec. Nemate s tim nekdo zkusenost? Nemuzu prijit na unik vody uz dlouho. a cely zachod vyndavat....:v to ne.Nebo delam chybu ze jezdim s plnou nadrzi?:c Prosim o jakoukoliv radu, zkusenost, treba na to s pomoci vas zkusenejsich prijdu. Moc diky:_
Jarda a Jana s dvěma roštačkama (4 a 2) Shock a se Santa Fé s Burstnerem v zádech!y
VlciVlciČlen
Přidáno před 15 let
Máš na pevno zabudovanou nádrž, nebo mobilní ?
JarousekJarousekNováček
Přidáno před 15 let
Napevno.Teda alespoň si myslim:D Je to soucast wc, ktere je pripevneno do privesu. Takze.....mobilni? No proste jde ta nadrz pravdepodobne vytahnout i s wc. Bych ji vytahl a podival se,ale da to dost prace a ted v sezone..nevim, ale asi budu muset, pokud nechci mit promocenou pokazde podlahu.:x Je to dle meho nazoru napevno.
Jarda a Jana s dvěma roštačkama (4 a 2) Shock a se Santa Fé s Burstnerem v zádech!y
Upravil Jarousek dne 12.07.2009 17:58, před 15 let
WildoviWildoviČlen
Přidáno před 15 let
Měli jsme v loňském roce stejný problém, možná ti to pomůže. :x V Místě, kde je nálevka vody do nádrže je průhledná plastová trubička, která udává hladinu vody v horní nádobě. Tahle trubička je pak kolenem zastrčená do spodní části nádržky. U některých typů je místo kolene " téčko " a krom toho, že je z něj jedna trubička vsazena do nádobky, další trubička pokračuje až na druhou stranu, kde je vsazena ještě jednou na dalším místě ( pro přesnější měření stavu vody při náklonu ). Tady byl náš problém, trubička netěsnila a pomalu z ní odkapávala voda, která se držela v té vaničce pod kazetou wc. Z ní pak pomalu protekla pod sprchovací vaničkou do karavanu :v.
Naštěstí jak rychle závada nastala, tak rychle byla i odstraněna a voda nestačila napáchat žádné škody !M. Pokud máš stejné provedení wc, vyndej kazetu s .... a rukou sáhni dozadu, jestli je tam mokro. V případě že ano, trubičky jsou do nádržky jen naražené, stačí je tahem dolu vytrhnout, odmastit a namatlat silikonem pro lepení akvárií a vrátit zpět. Celé wc se pak nemusí pracně z koupelny dolovat. Toť závada na našem wc, držíme palce :_.
PetrNPetrNČlen
Přidáno před 15 let
Asi bys měl nejprve vysledovat, kam ta voda vlastně teče! 15 litrů vody nevyteče jen tak .... máš mokro i v koupelně, ve vaničce?? Nebo v prostoru pod nádrží - pod odpadní nádobou??? nebo jsou tyto prostory suché a vodu máš jen v chodbičce a pod postelí?? ( podle uspořádání karavanu ... )Teče to jen za jízdy, nebo i v kempu na místě??? Naléváš vodu do nádrže podle kontroly vodoznakem?? - skleněná trubička... Máš trubičku nahoře "zašpuntovanou"???? Máš do nádrže řádně zasunutou nádobu na toaletní papír (musí to cvaknout!!) Musíš to sledovat, zkoušet, testovat ........ale nesmíš to tak nechat!! Jinak Ti to sežere podlahu!!
Upravil PetrN dne 12.07.2009 23:16, před 15 let
JarousekJarousekNováček
Přidáno před 15 let
Diky Wildovi, mozna by to mohlo byt ono, hned zitra tam jdu a jdu to zkouknout, ale to by vytekalo i za stani ne? A to me nedela, ale kontrolu udelam hned jak prijdu z prace. Pristi tyden chci vyrazit na tyden pryc, a neni mozne aby to teklo. Jinak PetreN: mam wx ve stredu karavanu a tece smerem do prostred, ale nevytece to vsechno, ale protyka to dost.pod vanickou je vcelku sucho.Jinak trubicka je zaspuntovana,ale urcite i nadrz musi mit nejaky odvzdusnovak ne? posledni moznost je cely zachod vyndat, ale to se mi opravdu nechce. Ale asi budu muset.Akorat jak pises...mas do nadrze zasunutou nadobu na toaletni papir? to nemam, je tam dana jen tak, hodne volne. To musi byt? Ale papir neni vlhky, pokud by to melo tict tam. Navic v teto nadrzce nic neni ne?:x
Jarda a Jana s dvěma roštačkama (4 a 2) Shock a se Santa Fé s Burstnerem v zádech!y
WildoviWildoviČlen
Přidáno před 15 let
U nás se to projevilo až po jízdě. Po zastavení v kempu a dolití vody to nic nedělalo, protože byl celý karavan v klidu. Čím více vody jsem tam lil, tím rychleji pak i odkapávala. Je to díky tomu, že ty trubičky jsou do nádržky vsazeny od spodu a čím více je tam vody, tím větší síla tlačí vodu kolem netěsností ven. Za jízdy pak voda v nádobě ještě navíc šplouchá a tím spíš pak dochází k většímu úniku. Podle toho, jak to popisuješ se domnívám, že se jedná o stejnou závadu jako byla ta naše. Držák papíru s tím nemá nic společného, ten tam jinou funkci než je odkládací schránka pro papír nemá.
JarousekJarousekNováček
Přidáno před 15 let
Wildo, presne jak popisujes tak mi to dela, po jizde mokro, kdyz stojim na miste, tak se da rict ze ubytek je skoro minimalni, spis vubec. Hned zitra tam pujdu a napustim nadrz a uvidim, zda to bude slzet. Diky moc za radu. Ja ten papir nepouzivam vubec, kdyby bylo na me, tak to cely vytrhnu ven i s koupelnou, ale deti by to nerozchodily. Stejne chci pristi rok kupovat nejaky zanovni karavan, bud novy nebo max. 2 roky stary.Zitra napisu zda na neco prijdu.:_
Jarda a Jana s dvěma roštačkama (4 a 2) Shock a se Santa Fé s Burstnerem v zádech!y
JarousekJarousekNováček
Přidáno před 15 let
Tak chlapci a zeny, myslim ze jsem nasel unik, po naplneni nadrze mi v jednom miste otoceni nalivaciho hrdla tekla voda, takze by to mohlo byt ono, kde se spojuje nalevani s wc. Takze dam novou gumicku a uvidime, co to dela. Jinak ty vyrovnavaci nadrzky,trubicky, asi ne, protoze nebyly ani oreseny. Uvidime, snad je to ono. Koupim novy bydlik a bude to bez problemu co?!M
Jarda a Jana s dvěma roštačkama (4 a 2) Shock a se Santa Fé s Burstnerem v zádech!y
PetrNPetrNČlen
Přidáno před 15 let
Tak doufám že jsi to odstranil! Jen se vrátím k té nádobě na papír - POZOR - nemáte pravdu chlapi!! Nádoba jde z nádrže celá vyjmout - dělá se to na zimu pro demontáž čerpadla a vysušení nádrže. Když se dává nazpět, musí důkladně zamáčknout - až v ní lupne! Jinak při jízdě s plnou nádrží vyskočí sama, nebude těsnit a budete mít karavan plný vody.... ( vyzkoušeno!!) :-(
JarousekJarousekNováček
Přidáno před 15 let
PetrN: Tak jsem to opet podrobne prozkoumal a mas pravdu.Drzak musi byt poradne docvaknuty, ja ho ale mam. Jinak jak pises, unik vody hrozi. Vymenil jsem tesneni a po par kilometrech jsem mel opet vodu, spis ale na odpadni nadrzi, a pak se mi asi roztrikuje na podlahu. Gumickou uz to ani nerosi, takze kde se muze brat ta voda? Myslim, ze asi jeste muze tect tim nalevacim hrdlem, je na nem takova zacvakavaci poklicka,deklik, a ten uz po tech letech zas tolik zacvakavaci neni:o Ze by voda tekla tim?:x
Jarda a Jana s dvěma roštačkama (4 a 2) Shock a se Santa Fé s Burstnerem v zádech!y
PetrNPetrNČlen
Přidáno před 15 let
Jaro nalévací hrdlo je na závit, ne??(Žluté víčko! ) A hned pod ním je ještě vypouštěcí šroub - také na závit...Nic tam "necvaká" :-)
JarousekJarousekNováček
Přidáno před 15 let
Nee, naleju vodu pres otocnou malinkou nadrzku, ktera ma zacvakavaci poklicku. Zluty víčko je na odpadni nadrzi, ja myslim malinkatou nadrzku nalevaci. Tu mam na zacvakavaci vicko:)
Jarda a Jana s dvěma roštačkama (4 a 2) Shock a se Santa Fé s Burstnerem v zádech!y
PetrNPetrNČlen
Přidáno před 15 let
Naše kazeta "C2" tam má žluté víčko na závit.. ale to není důležité! Hlavně aby ta poklička těsnila!
T
Tomas FeitČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

PetrN napsal:
Tak doufám že jsi to odstranil! Jen se vrátím k té nádobě na papír - POZOR - nemáte pravdu chlapi!! Nádoba jde z nádrže celá vyjmout - dělá se to na zimu pro demontáž čerpadla a vysušení nádrže. Když se dává nazpět, musí důkladně zamáčknout - až v ní lupne! Jinak při jízdě s plnou nádrží vyskočí sama, nebude těsnit a budete mít karavan plný vody.... ( vyzkoušeno!!) :-(


Zdravím a díky za radu, sice jsem měl už tento typ WC v minulém karavanu, ale měl ruční oplach. Teď mám oplach přes čerpadlo a také jsem si myslel že ta nádoba na papír je pouze na schránku toaleťáku. Zkusil jsem tedy za ní vzít a byl jsem překvapen kam jsem se dostal:). Nic méně k mému dotazu. Když jsem vyjmul tu nádobu na papír a uviděl jak je vnitřek oplachu potažen černým šlemem, tak jsem se chtěl zeptat jestli používáte něco na odstranění tohoto šlemu??? Za provozu přidávám do oplachové vody Aqua Rinse, něco se asi uvolní, podle toho jak mi ty šlemy vychází z oplachu, ale nemůžu tím nějak ucpat čerpadlo??
Jarda_1Jarda_1Člen
Přidáno před 13 let

Citovat

PetrN napsal:
Zdravím a díky za radu, sice jsem měl už tento typ WC v minulém karavanu, ale měl ruční oplach. Teď mám oplach přes čerpadlo a také jsem si myslel že ta nádoba na papír je pouze na schránku toaleťáku. Zkusil jsem tedy za ní vzít a byl jsem překvapen kam jsem se dostal:). Nic méně k mému dotazu. Když jsem vyjmul tu nádobu na papír a uviděl jak je vnitřek oplachu potažen černým šlemem, tak jsem se chtěl zeptat jestli používáte něco na odstranění tohoto šlemu??? Za provozu přidávám do oplachové vody Aqua Rinse, něco se asi uvolní, podle toho jak mi ty šlemy vychází z oplachu, ale nemůžu tím nějak ucpat čerpadlo??


Byl jsem na tom stejně, nalil jsem tam vodu se Savem, nechal asi půl dne působit, vypláchl a nádrž je jak nová
CharlieCharlieČlen
Přidáno před 13 let
Nam trochu unikala voda z nadrzky WC v spodnej casti kde je vypustacia hadicka s priesvitnym ukazovatelom vysky hladiny. Akoby sa pocas jazdy vytlacil zo spoju terrostat alebo co tam je za tmel. Ked som ho popritlacal naspat tak to prestalo. Este tam moze byt prasklina ktoru normalne nevidno ale za jazdy pracuje a prepusta vodu. Kazdopadne by to chcelo cely zachod vymontovat a skontrolovat. Alebo este skus vybrat nadrz na fekalie. Potom si zober suchy zachodovy papier a postune ho prikladaj tam kde sa rukov dostanes. Ak to tecie zostane aj nepatrna mokra stopa na papiery.
monikaklemsovamonikaklemsovaČlen
Přidáno před 13 let
Taky jsem si užila srandu se záchůdkem.. Mokrý koberec intenzivně vonící po splachovací chemii atd. Mám dobrý tip, jak to snadno opravit. Hned po koupi bydlíku jsem zjistila, že kape voda v místě, kde ze splachovací nádrže vychází ta šedá vypouštěcí trubička (ta, co má na konci průhlednou kontrolní trubičku). Samozřejmě na tom vzdálenějším konci, kam se špatně dostává. Očistila jsem to benzínem, lihem a zatěsnila silikonem. Jenže to pořád kapalo. Nakonec jsem to po třetím pokusu vzdala. Pak mě napadlo dát tam gumový O kroužek - těsnění, co v železářství prodávají za korunu a během minuty bylo hotovo. Po roce a půl vše ok. Nedávno jsem při kontrole bydlíku narazila na ten čvachtajítí koberec a zjistila, že stejný problém nastal i u druhého vyústění do vypouštěcí trubičky. Hrdě jsem se pustila do opravy, nakoupila hned několik kroužků, očistila ten matlavý šedý tmel, který, i když byl stále vláčný, prostě zřejmě "dožil". Nacpala jsem tam pro sichr dva kroužky - teklo to. Tři - zase to teklo. Skončila jsem u pěti, pak jsem je zase vzteky bez sebe všechny sundala a dala tam jen JEDEN. A neteče to. Když jich tam je víc, asi se přes sebe překulí a vznikne škvíra. Pocit vítězství byl opojný.. :D Také mi došlo, proč se podlaha v jednom místě houpala, už když jsme karavan kupovali..:|

Monika
haskyhaskyČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

Wildovi napsal:

Měli jsme v loňském roce stejný problém, možná ti to pomůže. :x V Místě, kde je nálevka vody do nádrže je průhledná plastová trubička, která udává hladinu vody v horní nádobě. Tahle trubička je pak kolenem zastrčená do spodní části nádržky. U některých typů je místo kolene " téčko " a krom toho, že je z něj jedna trubička vsazena do nádobky, další trubička pokračuje až na druhou stranu, kde je vsazena ještě jednou na dalším místě ( pro přesnější měření stavu vody při náklonu ). Tady byl náš problém, trubička netěsnila a pomalu z ní odkapávala voda, která se držela v té vaničce pod kazetou wc. Z ní pak pomalu protekla pod sprchovací vaničkou do karavanu :v.
Naštěstí jak rychle závada nastala, tak rychle byla i odstraněna a voda nestačila napáchat žádné škody !M. Pokud máš stejné provedení wc, vyndej kazetu s .... a rukou sáhni dozadu, jestli je tam mokro. V případě že ano, trubičky jsou do nádržky jen naražené, stačí je tahem dolu vytrhnout, odmastit a namatlat silikonem pro lepení akvárií a vrátit zpět. Celé wc se pak nemusí pracně z koupelny dolovat. Toť závada na našem wc, držíme palce :_.


Ahoj.Po tomto víkendi jsem přišel na ten samý problém - voda mi teče ver spoji kde je trubička vsazena do nádrže.Zatím jsem to násilím ven nevyndaval - opravdu je to do nádrže pouze naražené???
Hasky
hasky Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen fotografie-0002.jpg Obrázek nebyl nalezen
WildoviWildoviČlen
Přidáno před 13 let
Ano, to je přesně ono. Trubička je tam vážně jen naražená. Stačí trošku zabrat směrem dolů a je venku. Drží tam i díky tmelu, kterým je obmazaná, vůbec se toho neboj. Byl jsem z toho kdysi taky nešťastný, protože vyndavat celou kazetu ven by bylo na rozebrání celé koupelničky. Mě to kapalo sice jen vzadu, ale vytáhl jsem ji na obou stranách a přetěsnil. Nepoužil jsem sice plastický tmel, ale silikon pro lepení akvárií a nešetřil jsem. Dva dny to schlo, třetí den napuštěno vodou a do dnes to novému majiteli drží :_ .
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Jarousek, Vlci, Wildovi, PetrN, Tomas Feit, Jarda_1, Charlie, monikaklemsova, hasky, Joker, ravyk

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,022,182 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.28812 sekund | Průměrně za: 0.28812 (0) sekund | Dotazy: 132 | Použitá paměť: 2.22MB/4MB