Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Kontrola stavu PB lahve – čím měříte?: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Kontrola stavu PB lahve – čím měříte?

Poslední aktualizace před 8 let
Z
zdehaČlen
Přidáno před 8 let
Já donedávna používal Měřič obsahu láhve TRUMA Gas LevelCheck, tedy do té doby než se pokazil a dnes jen spolehlivě svíti. Nějaký plastový dílek vzal za své a už měřič trucuje. Hodlám pořídit nový. Jaké jsou vaše zkušenosti s tímto měřičem??? Jen podotýkám, že kterýsi prodejce u uvedeného měříče mj. uvádí: Není vhodný pro opakovaně plnitelné plynové láhve!
H
hymer662Člen
Přidáno před 8 let

Citovat

zdeha napsal:

Já donedávna používal Měřič obsahu láhve TRUMA Gas LevelCheck, tedy do té doby než se pokazil a dnes jen spolehlivě svíti. Nějaký plastový dílek vzal za své a už měřič trucuje. Hodlám pořídit nový. Jaké jsou vaše zkušenosti s tímto měřičem??? Jen podotýkám, že kterýsi prodejce u uvedeného měříče mj. uvádí: Není vhodný pro opakovaně plnitelné plynové láhve!

Vyzkoušel jsem 2 různé měřiče a vždy se vyskytnul problém... a zůstal jsem u 3 varianty digitální váha na vážení kufrů. (mám láhve ocelové i hliníkové)
To vážení je velmi přesné, jediný problém (pro mě nepodstatný a vyřešený) vymyslet si jak v kastlíku " nadzvednout láhev pro zvážení... "Klasický způsob" vytažení láhve a změření mimo kastlík je jasný...
A co navíc zjišťuji ? Plnírny deklarují na obale váhu láhve a váhu s náplní... a to jsem se sám divil, jakých rozptylů v neprospěch mých peněz jsem se dočkal. Nyní kupuji tak, že láhev si zvážím a řeším na místě. Pro někoho nepodstatné, ale např. na zimu i 400g plynu dělá velký rozdíl ve výdrži...
Upravil hymer662 dne 24.08.2016 08:25, před 8 let
jardarcjardarcČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Nemilany napsal:

Citovat

zdeha napsal:

Já donedávna používal Měřič obsahu láhve TRUMA Gas LevelCheck, tedy do té doby než se pokazil a dnes jen spolehlivě svíti. Nějaký plastový dílek vzal za své a už měřič trucuje. Hodlám pořídit nový. Jaké jsou vaše zkušenosti s tímto měřičem??? Jen podotýkám, že kterýsi prodejce u uvedeného měříče mj. uvádí: Není vhodný pro opakovaně plnitelné plynové láhve!

Vyzkoušel jsem 2 různé měřiče a vždy se vyskytnul problém... a zůstal jsem u 3 varianty digitální váha na vážení kufrů. (mám láhve ocelové i hliníkové)
To vážení je velmi přesné, jediný problém (pro mě nepodstatný a vyřešený) vymyslet si jak v kastlíku " nadzvednout láhev pro zvážení... "Klasický způsob" vytažení láhve a změření mimo kastlík je jasný...
A co navíc zjišťuji ? Plnírny deklarují na obale váhu láhve a váhu s náplní... a to jsem se sám divil, jakých rozptylů v neprospěch mých peněz jsem se dočkal. Nyní kupuji tak, že láhev si zvážím a řeším na místě. Pro někoho nepodstatné, ale např. na zimu i 400g plynu dělá velký rozdíl ve výdrži...

A jak na to reagují když jim ukážeš že je kapalného plynu v láhvi méně. Jak reagují na tvou vážící váhu která nemá certifikát o zkoušce, kalibraci? Nerýpu jen mě zajímá jak případnou "reklamaci" já sám s nimi vyřídit. Je pravda jeden výjezd, pak doma vážím zbytek 3,7 kg a podruhé s jinou novou lahví tři výjezdy a zbytek 2,8 kg. Rozdíl váhy při odběru nákupu jsem přikláněl různým vahám lahví samotných.
Verča, Jarek, Patrik, Lucinka:_Knaus + Sharan
H
hymer662Člen
Přidáno před 8 let

Citovat

jardarc napsal:

Citovat

Nemilany napsal:

Citovat

zdeha napsal:

Já donedávna používal Měřič obsahu láhve TRUMA Gas LevelCheck, tedy do té doby než se pokazil a dnes jen spolehlivě svíti. Nějaký plastový dílek vzal za své a už měřič trucuje. Hodlám pořídit nový. Jaké jsou vaše zkušenosti s tímto měřičem??? Jen podotýkám, že kterýsi prodejce u uvedeného měříče mj. uvádí: Není vhodný pro opakovaně plnitelné plynové láhve!

Vyzkoušel jsem 2 různé měřiče a vždy se vyskytnul problém... a zůstal jsem u 3 varianty digitální váha na vážení kufrů. (mám láhve ocelové i hliníkové)
To vážení je velmi přesné, jediný problém (pro mě nepodstatný a vyřešený) vymyslet si jak v kastlíku " nadzvednout láhev pro zvážení... "Klasický způsob" vytažení láhve a změření mimo kastlík je jasný...
A co navíc zjišťuji ? Plnírny deklarují na obale váhu láhve a váhu s náplní... a to jsem se sám divil, jakých rozptylů v neprospěch mých peněz jsem se dočkal. Nyní kupuji tak, že láhev si zvážím a řeším na místě. Pro někoho nepodstatné, ale např. na zimu i 400g plynu dělá velký rozdíl ve výdrži...

A jak na to reagují když jim ukážeš že je kapalného plynu v láhvi méně. Jak reagují na tvou vážící váhu která nemá certifikát o zkoušce, kalibraci? Nerýpu jen mě zajímá jak případnou "reklamaci" já sám s nimi vyřídit. Je pravda jeden výjezd, pak doma vážím zbytek 3,7 kg a podruhé s jinou novou lahví tři výjezdy a zbytek 2,8 kg. Rozdíl váhy při odběru nákupu jsem přikláněl různým vahám lahví samotných.


Reagují převážně pozitivně. Přiveze jinou láhev a zvážíme. Pokud je to opět podobné, tak to řeším rozhodnutím na místě a vždy to dopadlo tak, že jsem platil méně. I stalo se, že jsem se nedohodl a jel jinde. Kde neustoupím a platím podle skutečnosti je má hliníková láhev (DE) a platím podle váhy náplně. Co se musí akceptovat je tolerance při plnění, ale to ti řeknou kolik to činí.
Svoji váhu jsem si porovnal snadno... zvážil xx předmětů v rozsahu váhy PB láhví, abych věděl jaký mám rozptyl... Výsledek: minimální.
Na druhé straně je pravdou, že jezdím přímo do plnírny. Řešit to u benzinky asi nemá výstup... nakonec tam ani nejezdím, jelikož výhradně plním propanem celoročně.
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj všem. Koupil jsem si váhu na cestovní zavazadla, je do 50 kg. Do 10 kg váží na tři desetinná místa, tj. na jednotlivé gramy, od deseti kg výše pak váží na dvě desetinná místa, tj. poslední číslice jsou jednotky dekagramů, a to přesně, porovnával jsem to, stála 130 v českých. napájení dva tužkové články. Musím ale vytáhnout tlakovou flašku ven, což mi nevadí, vůbec mi práce nevadí, nevážím ji přece desetkrát denně, Koryčanech v kempu jsem ji ale vážil denně, abych zjistil, kolik mi "žerou" kamna Trumatic S 3002. Divím se jen, že je zde plno karavanistů, kteří věří iluzorním ůdajům různým dobře osolených měřičů, které měří na základě ne dost dobře definovaných fyzikálních úkazů, jako je změna kapacity nad a pod hladinou zkapalněného topného plynu, nebo stanovení výše hladiny ultrazvukem přes 4 mm tlustý plech (!!!). Každý to má takové, jaké si to udělá. Čáo, Pepa
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 8 let
Já mám Level Check a měří přesně, dokonce i plnitelnou láhev. Taky přesně.
ScooterMartyScooterMartyČlen
Přidáno před 8 let
Jednoznačně LevelCheck. Jednak měří přesně i když tomu nemusí každý věřit a jednak u mě je vydání láhve dost opruz. Takže jsem vděčný za možnost měřit bez vydání.
Martin (1971) a Lucie (1974) a vždycky nějaký ten pes..., 608 463 502, Abbey GTS 517 a Ford Galaxy II 1.9 TDi 96kw. Dříve Renault Master Pössl.

Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.
Benjamin Franklin
ladajladajČlen
Přidáno před 8 let
Měl jsem doma připravenou 10kg lahev, tak jsem ji schválně po zde napsaném zvážil a rozdíl 0,4kg (samozřejmě v můj neprospěch).
Co nepotřebuješ nepořizuj. Vždy se to může pos.at.
Dasa a JirkaDasa a JirkaČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj,
mám Level Check a naprostá spokojenost.
Jirka
Jirka, Dáša a Klaudie, minipes Týna
Z
zdehaČlen
Přidáno před 8 let
Díky za vaši reakci na moji otázku ohledně Měřiče TRUMA Gas LevelCheck.. Opakuji, zajímal mne váš názor na spolehlivost, tedy funkčnost po celou dobu užívání, zvláště při měření opakovaně plnitelných plynových lahví. Tomuto upozornění prodejce nerozumím, protože právě na takové plynové láhve – a jejich obsah, jsem měřič stejně jako vy, pořídil. Dnes bych rád věděl, zda má někdo zkušenosti a ví, kde tento měřič dát opravit.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: zdeha, hymer662, jardarc, Doskocil, Sapuki, ScooterMarty, ladaj, Dasa a Jirka

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,821,059 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.12953 sekund | Průměrně za: 0.12953 (0) sekund | Dotazy: 99 | Použitá paměť: 2.03MB/4MB