Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Stále svítí mlhovka na karavanu. Redukce 13-7: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Stále svítí mlhovka na karavanu. Redukce 13-7

Poslední aktualizace před 7 let
LiKaLeoLiKaLeoNováček
Přidáno před 8 let
Ahoj,
mám starší karavan CHATEAU, výroba Belgie, rok 1989. Je tam 7-polová zásuvka.
Na Roomsteru mám originál 13-polovou.

Koupil jsem tuhle redukci
http://www.vapol....t/4J311069

Po zapojení mi stále svítí mlhovka na karavanu.

Nevíte co s tím? :)

LCH
1
1111111111Člen
Přidáno před 8 let
já bych dal jinou redukci a uvidíš
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 8 let
tzv. holandský zapojení: dřív přes mlhovku krmili lednici na 12V.
Je třeba přepojit v elektroinstalaci karavanu, bo nikdo neví jak to tam je vedený.
Pak bude obyčejná redukce spolehlivě fungovat. Redukce samotná s problémem nijak nesouvisí.
LiKaLeoLiKaLeoNováček
Přidáno před 8 let
Ale proč mi při zapojení přívěsu za osobák s menší 7-pólovou zásuvkou vše funguje normálně?
G
gutČlen
Přidáno před 8 let
Nepátrej po příčině 13 pin je jediná správná volba jak psáno výše.
tabbitabbiČlen
Přidáno před 8 let
Chybu hledej v Roomsteru. Zkus za něj připojit třeba nákladní vlek a uvidíš, mlhovka by taky měla svítit.
Laika X650R
LiKaLeoLiKaLeoNováček
Přidáno před 8 let

Citovat

gut napsal:

Nepátrej po příčině 13 pin je jediná správná volba jak psáno výše.



Takže mám nechat předělat obytný přívěs na 13-pol ?

Automatické sloučení 15.08.2016 15:13:

Citovat

tabbi napsal:

Chybu hledej v Roomsteru. Zkus za něj připojit třeba nákladní vlek a uvidíš, mlhovka by taky měla svítit.



Zkusím si tedy půjčit jiný přívěs se 7-polovou na zkoušku
nosič na kola se 13-polem funguje za Roomstrem normálně.....
Upravil LiKaLeo dne 15.08.2016 15:15, před 8 let
Jana a Petr VJana a Petr VČlen
Přidáno před 8 let
myslím že je zbytečné zkoušet jiný přívěs. Karel má pravdu. Vyřešil bych třináctipinem na karavan.
G
gutČlen
Přidáno před 8 let
Já si myslím že to nepíšeš v souvislostech. Tedy pokud zapneš světla na autě, tak se na karavanu rozsvítí obrysové a současně mlhovka. Pokud nesvítí obrysové světla tak mlhovka nesvítí. Pokud nejsi napojen na 230 V v karavanu nic nejde.
Je možné že v Holandsku to někdo upravil a přívěs funguje na 12 V po zapnutí mlhovky, tedy využil kolík v 7 pin zásuvce na trvalé napájení. Aby šla mlhovka tak dal někde do karavanu vypinač a tím propojil mlhové světlo s obrysovým.

Prostě se vykašli na to, jak to kdo upravil a kup 13 pin zástrčku a kabel a předělej to . Někde v přední části je nějaká rozvodka tam zapojíš trvalých 12 V na osvětlení vodu a záchod. Na lednici tahat 12 V je asi zbytečné já to nepoužívám. Pokud se ti zdá 13 žil kabel drahý tak přidej vedle ještě jeden kabel aspoň průřez 2.5 na + a 2.5 na - . Pozor origo 13 pin kabel ná různé průřezy vodičů na světla cca 1 na trvalé napájení cca 2.5 .Proto je tak drahý.
Mnoho zdaru Gut
LiKaLeoLiKaLeoNováček
Přidáno před 8 let
Jakmile zapnu zapalování, tak svítí hned denní světla a mlhovka na karavanu
(protože Roomster má denní svícení)
Večer kouknu jestli v přívěsu není přepínač na mlhové světlo



Citovat

gut napsal:

Já si myslím že to nepíšeš v souvislostech. Tedy pokud zapneš světla na autě, tak se na karavanu rozsvítí obrysové a současně mlhovka. Pokud nesvítí obrysové světla tak mlhovka nesvítí. Pokud nejsi napojen na 230 V v karavanu nic nejde.
Je možné že v Holandsku to někdo upravil a přívěs funguje na 12 V po zapnutí mlhovky, tedy využil kolík v 7 pin zásuvce na trvalé napájení. Aby šla mlhovka tak dal někde do karavanu vypinač a tím propojil mlhové světlo s obrysovým.

Prostě se vykašli na to, jak to kdo upravil a kup 13 pin zástrčku a kabel a předělej to . Někde v přední části je nějaká rozvodka tam zapojíš trvalých 12 V na osvětlení vodu a záchod. Na lednici tahat 12 V je asi zbytečné já to nepoužívám. Pokud se ti zdá 13 žil kabel drahý tak přidej vedle ještě jeden kabel aspoň průřez 2.5 na + a 2.5 na - . Pozor origo 13 pin kabel ná různé průřezy vodičů na světla cca 1 na trvalé napájení cca 2.5 .Proto je tak drahý.
Mnoho zdaru Gut
G
gutČlen
Přidáno před 8 let
Pokud je pravda to co mě napadlo ,tak při denním svícení musí svítit i zadní obrysovky na autě. Což nemusí být pravda. Prostě vyndej tu žárovku z mlhovky jezdi a šetři. http://www.svetka...revne-zily
LiKaLeoLiKaLeoNováček
Přidáno před 8 let
Asi vyřešeno.....mlhovka svítí samostatně
Našel jsem pod postelí krabičku a propojil drát od zásuvky přívěsu (modrý) s drátem mlhovky (hnědý).
děkuji všem :g
mirdavmirdavČlen
Přidáno před 8 let
Nazdar pánové.
Protože jsem řešil podobný případ a hodně jsem googlil a hledal a radu nenašel, dávám k dobrému a snad ku pomoci svou zkušenost (z minulého týdne):

- tažné auto Škoda Octavia I, 7-polová zásuvka na běžných vozících běžně funkční
- tažený Knaus Azur, 13-polová zástrčka, vlek u nás běžně provozovaný, jsem třetím majitelem v ČR, problém se nečeká
- propojení klasická redukce 7/13

Po propojení jsem zjistil trvale svitící mlhovku na autě. Následně jsem zjistil, že po zapojení do karavanu a ještě nepřipojeném autě svítí mlhovka karavanu, připojím to na auto a svítí mlhovka karavanu i auta. V autě je klíček, světla, vše vypnuto a přece svítí. Prošel jsem rady a diskuse a přemýšlel jsem (někdy se to i podaří...) a logicky: napětí jde z karavanu z vestavěné baterky do zástrčky karavanu. Po připojení redukce se rozsvítí mlhovka, tedy musí být v zásuvce zapojena také. Nebudu to natahovat. Rozkuchal jsem redukci a načel jsem zdvojené: kolík na straně sedmipólové je na druhé straně připojen jak na mlhovku, tak na stálý proud (je tam zdvojený vodič). Stejně tak je pak zapojena kostra ze sedmipólové strany na kostry světel i kolík kostry stálého proudu.

Vyzkoušel jsem několik redukcí, dělaly totéž. Odstranil jsem paralelní propojku od mlhovky a vše je OK. A proto - DEJTE SI NA REDUKCE POZOR. Moje zkušenost opět potvrzuje, důvěřuj ale prověřuj. Jinak tedy, logiku to zapojení má, ale ne vždy.
jarous350jarous350Člen
Přidáno před 7 let
Mám karavan nově, dneska jsem poprvé vyrazil na víkend do kempu. Připojím karavan za auto a na autě se rozsvítila mlhovka, přitom auto jsem ještě ani neodemknul, natož abych dal klíček do zapalování nebo pustil světla :D
Je to tak, ja už je psáno výše - z rozvodu karavanu je to napojený na pin mlhovky, takže budu hledat, kde to je napojený.
Vzhledem k tomu, že karavan neměl při koupi ani hotovou přípravu na připojení baterie (teď už jsem to dodělal), tak to bude opravdu asi z důvodu napájení lednice během jízdy - taky výrobce Chateau, r.v.88

Takže až se vrátím domů, tak začnu hledat propojku a začnu pod postelema, kde ji našel LiKaLeo se stejně starým karavanem stejného výrobce :D

13 pin zásuvka by byla samozřejmě lepší řešení s tím, že bych zachoval tu lednici během jízdy, ale protože mám 7-pin na autě i karavanu, tak do toho zatím hrabat nebudu. Až vyměním auto, tak to možná začnu řešit.

Automatické sloučení 26.03.2017 22:41:
Jsem si teď vzpomněl, že jsem nenapsal výsledek pátrání. Jo, bylo to pod postelí v krabici 12V. Přepojil jsem si to na mlhovku, dodělal mlhovku v zadním světle a teď by to i prošlo STK, což teda vlastně prošlo i předtím :-)
Ale možná si tam rovnou udělám přepínač STK/LEDNICE, protože ten nápad má něco do sebe. Každopádně lednice bere asi 100W, takže musím zjistit, jestli vůbec taková rezerva alternátoru je - zatím jsem jeho výkon nenašel.
CHATEAU LA CAR 380
r.v. 1988 :^
Upravil jarous350 dne 26.03.2017 22:41, před 7 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: LiKaLeo, 1111111111, Karel Prokop, gut, tabbi, Jana a Petr V, mirdav, jarous350

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,724,121 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.26632 sekund | Průměrně za: 0.26632 (0) sekund | Dotazy: 113 | Použitá paměť: 2.55MB/4MB