Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Prosba o manual k obytnemu Fordu Transit: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Prosba o manual k obytnemu Fordu Transit

Poslední aktualizace před 8 let
K
karavanista-krnasČlen
Přidáno před 8 let
Dobry den Vsem.Obracim se na Vas s velikou prosbou .Loni touto dobou jsem koupil za slusne penize obytny automobil na podvozku Ford Transit, modelova rada 1991-1994, 2.5D 51kW s belgickymi doklady. Na nastavbe je napis NOMADE a uvnitr na ovladani Riviera.Zadny stitek nastavby jsem neobjevil.V belgickych dokladech je v roce 1997 schvalena prestavba na obytny automobil. Pres pul roku jsem na nem delal, aby byl schopny provozu.Hlavne teda na podvozku(vyvareni,nove brzdy, naprava, atd.) a elektrice.V dubnu jsem se vydal na technickou a tesil se jak si uziju sezonu, ale mam od te doby jen nervy. Technickou jsem udelal bez problemu, vcetne emisi. Belgicke doklady jsou dosti strohe a tak mi spousta udaju chybela, s panem na STK a na dopravce jsme udaje tak nejak zredukovali a nyni mi chybi pro zdarne prihlasen i uz jen udaj o maximalni rychlosti a hluku vozidla. Nicmene Dekra ani Ford Praha mi udaje nedaji, protoze se vztahuji k dodavce Ford Transit (original) dodavka, nikoliv obytny automobil. Urednik na STK mi ty udaje dopise pry treba z nejakeho prospeku ci manualu k obytnemu autu, tak se na Vas obracim s prosbou, jestli nekdo nema a pripadne nepujcil ci okopiroval (samozrejmne ne zadarmo) nejaky manual ci prospekt k tomuto vozidlu.Je to asi jedinna sance jak auto dostat legalne na silnici.Nebo jestli nekdo vi jinou moznost, kazdou radu uvitam.Jiz jsem z toho zoufaly. Predem dekuji. Hezky den
Ales a HanaAles a HanaČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj, tady několik podobných transitů je, tak zkus zavolat majiteli a poptat se.
https://auto.bazo...amp;order=
Aleš, Hana, yorkshire Jája,
Peugeot Boxer - vestavba Trentino
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

karavanista-krnas napsal:

Nicmene Dekra ani Ford Praha mi udaje nedaji, protoze se vztahuji k dodavce Ford Transit (original) dodavka, nikoliv obytny automobil.


Česká Dekra je ta největší žába na prameni ... mafie je proti nim charitativní organizace. Ani stěžovat se na ni nedá, zkusil jsem to, to pak jeden zvrací ještě měsíc když zjistí, jak některé věci v této zemí 30 let po revoluci fungují... už je mě zase zle :( :(

Teď k meritu: jde o obytné auto s nástavbou nebo dodávku s vestavbou ( karoserie dodávky zůstává ) ?
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
Ales a HanaAles a HanaČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Vajglon Hnuson napsal:

Citovat

karavanista-krnas napsal:

Nicmene Dekra ani Ford Praha mi udaje nedaji, protoze se vztahuji k dodavce Ford Transit (original) dodavka, nikoliv obytny automobil.


Česká Dekra je ta největší žába na prameni ... mafie je proti nim charitativní organizace. Ani stěžovat se na ni nedá, zkusil jsem to, to pak jeden zvrací ještě měsíc když zjistí, jak některé věci v této zemí 30 let po revoluci fungují... už je mě zase zle :( :(

Teď k meritu: jde o obytné auto s nástavbou nebo dodávku s vestavbou ( karoserie dodávky zůstává ) ?


Jak jsem brouzdal na netu, tak se asi jedna o alkovnu, na mem odkazů je jich více a pokud se bude snažit, tak by mohl potřebné údaje ziskat. Tím asi končím.:_
Aleš, Hana, yorkshire Jája,
Peugeot Boxer - vestavba Trentino
K
karavanista-krnasČlen
Přidáno před 8 let
Je to právě auto s nástavbou. Tušíme se tomu říká alkovna. Nějak se mi nedaří dát sem foto ani z mobilu ani z PC.
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

karavanista-krnas napsal:

Je to právě auto s nástavbou. Tušíme se tomu říká alkovna. Nějak se mi nedaří dát sem foto ani z mobilu ani z PC.


U auta s nástavbou to asi bude oříšek, moc nechápu, proč je tam jak píšeš v roce 1997 přestavba. Tak či onak, pochybuji že výrobce druhého stupně bude měnit údaje z prvovýroby, alespoň pokud se týče hluku či maximální rychlosti, samozřejmě pokud to není úplný atyp či postavené komplet samo-domo.
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
Ales a HanaAles a HanaČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

karavanista-krnas napsal:

Je to právě auto s nástavbou. Tušíme se tomu říká alkovna. Nějak se mi nedaří dát sem foto ani z mobilu ani z PC.


Přímo na stránce, na kterou jsem ti poslal odkaz je označení riviéra, sice s motorem 2,5td, ale jsou tam i další transiti, takže koukni a zavolej majitelům - jsou tam uvedena tel. císla, snad ti někdo poskytne potřebné údaje. Prejii uspesne vyreseni tvého problemu.!o
Aleš, Hana, yorkshire Jája,
Peugeot Boxer - vestavba Trentino
Pavka01Pavka01Člen
Přidáno před 8 let
Nemám sice poptávaný manual,ale podobné auto,trochu mladší.Je to Karmann Davis 630 motor 2,5TD.Kdyžtak SZ.
tomas544tomas544Nováček
Přidáno před 8 let
Zdar,mám bydlíka na stejném podvozku a manuál mám taky,sice je to příručka Jak na to,ale je tam toho spoustu (nečetl jsem vše) Roky 91 - 94 jsou pekelně složitý,kupovat na to díly je docela sranda,každý ročník to má jinak,ale zasou relativně levný.Jestli máš zájem o příručku v PDF,tak napiš do SZ mailovku a já ti ji pošlu.At ti to slouží,tyhle Fordy jsou nezmaři.T
[center]Ford Transit 2,5D Safariways,už dospělý bydlík [/center]
K
karavanista-krnasČlen
Přidáno před 8 let
Poctivý obvolávám jednoho po druhém, ale zatím bez úspěchu. Jeden má italského doklady, další dva brožurku nemají a někteří to ne zvedají. Ale nevzdávám se! To by bylo aby se nepoštěstilo.
Ulomu140Ulomu140Nováček
Přidáno před 8 let
Ahoj, na mailovou adresu v Tvém profilu Ti úschovnou posílám naskenovaný kpl. manuál. Je to v PDF a snad tam najdeš vše potřebné.
H+P+O
K
karavanista-krnasČlen
Přidáno před 8 let
Všem, co se mi snaži pomoci děkuji. Jen pro jistotu uvadím, že shaním manuál primo k obytnému autu a ne k dodavce. Neco jako toto
http://www.ebay.c...SwneRXQ2Yz
nebo toto
http://www.ebay.c...SwPcVVhnf0

Automatické sloučení 26.07.2016 18:10:
A ještě drobnější dotazek. Kde prosím máte a jak vypadá typový štítek k obytné části? Nějak se mi jej nepodařilo najít. Děkuji
Upravil karavanista-krnas dne 26.07.2016 17:10, před 8 let
Pavka01Pavka01Člen
Přidáno před 8 let
Když otevřeš dveře řidiče,tak na čele toho schodu je odklápěcí koberec na sucháč.Tam je štítek nástavby,u spolujezdce ve stejném místě je štítek auta.Ovšem je to Karmann.U tebe to může být zašité někde jinde.
K
karavanista-krnasČlen
Přidáno před 8 let
Tak na tom místě štítek nemám. Ani nikde jinde ho najít nemůžu. Chtěl bych někde zjistit, kdo vůbec nástavbu vyrobil. Další typy na umístění štítku? Nemůžu uvěřit tomu, že nemůžu jezdit s autem jen kvůli tomu, že na stk neznají údaj o maximálním rychlosti a hluku. To se muže fakt stát jen u nás ve státě!! A koukám, že ty odkazy asi nejdou. Zkusím znovu.
http://m.ebay.co....nav=SEARCH
T
tomas_Člen
Přidáno před 8 let
Ahoj,
přilož fotku tvého auta ať víme o co se konkrétně jedná.
K
karavanista-krnasČlen
Přidáno před 8 let
Urcite. Dnes ji sem musím nějak dostat. Včera se mi to nedařilo. A musím někde prošmejdit auto a najít štítek výrobce nástavby.

Automatické sloučení 27.07.2016 19:51:
Prosím Vás, jak sem mám vložit fotku? Nejde mi to ani z mobilu ani z PC i když na je cca 500kb. Výběru ji, ale nechce mi ji to načíst. Děkuji pěkně
Upravil karavanista-krnas dne 27.07.2016 18:51, před 8 let
VasuVasuČlen
Přidáno před 8 let
Zkopíroval jsem návod na vložení, který je nahoře :
Obrázek/fotku do fóra /diskuse/ přidám takto:
Nejprve si obrázek upravím do maximální povolené velikosti
Jméno obrázku nesmí obsahovat české znaky ani mezeru !!!
Povolené přípony: .gif .jpg .png .zip .rar .tar – přípony musí být malými písmeny !!!
Klikneme na 'Procházet' a najdeme cestu k obrázku.
Volbou odeslat se obrázek uloží. /Náhled v této fázi není možný/.
I obrázek mohu změnit nebo dát jiný.
Nejprve jej musím smazat „zafajfkováním“ volby vymazat přílohu. Potom vkládám obrázek znovu.
U příspěvků, které vytvořím já, mám volbu /Upravit/.
Stiskem tohoto tlačítka upravím, doplním to, co už jsem napsal/a/.
DudlaDudlaČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Vasu napsal:

Zkopíroval jsem návod na vložení, který je nahoře :
Obrázek/fotku do fóra /diskuse/ přidám takto:
Nejprve si obrázek upravím do maximální povolené velikosti
Jméno obrázku nesmí obsahovat české znaky ani mezeru !!!
Povolené přípony: .gif .jpg .png .zip .rar .tar – přípony musí být malými písmeny !!!
Klikneme na 'Procházet' a najdeme cestu k obrázku.
Volbou odeslat se obrázek uloží. /Náhled v této fázi není možný/.
I obrázek mohu změnit nebo dát jiný.
Nejprve jej musím smazat „zafajfkováním“ volby vymazat přílohu. Potom vkládám obrázek znovu.
U příspěvků, které vytvořím já, mám volbu /Upravit/.
Stiskem tohoto tlačítka upravím, doplním to, co už jsem napsal/a/.




Pripony malymi pismeny bude prave ten zadrhel, v telefonu, teda aspon u jabka priponu ani kloudne nevidis a v ruznych prohlizecich na PC ji mas taky skrytou.

Toto omezeni vazne nechapu, vetsina fotoaparatu dela priponu velkejma pismenama
Dusan 76 + Radka 81 = Nikol 05 a Barca 09
Hyundai SantaFe 2,2 CRDi a Burstner Flipper 490 TK
K
karavanista-krnasČlen
Přidáno před 8 let
Foto

Automatické sloučení 28.07.2016 21:17:
Sláva, tak se mi to konečně povedlo :-) Omlouvám se za kvalitu fotek. Z práce se vracím většinou až za šera. Tak to je on, moje vysněný auto, se kterým skrz naši byrokracii nemůžu na silnici i když v protokolu z technické je napsáno vozidlo je technicky způsobilé.

Automatické sloučení 30.07.2016 13:28:
Tak fotky jsou zde, uz je videt o co se jedna. Nekdo kdo by mi mohl poradit, pripadne pomoci? Volal jsem na statni zkusebnu a pan se mi smal, proc mi to tam technik na STK u takhle staryho auta rovnou nenapsal. Nicmene mi ten certifikat pry vystavi. Musim ovsem auto dovest do prahy, coz mam cca 250km a to je krapet z ruky. V CR jsou jen dve zkusebny a obe v praze :-D to ma opravdu smysl :-D diky vsem ochotnym poradit. Kdyby nekdo nechtel verejne tak klidne SZ. Jeste jednou dik. Smutny karavanista-krnas

Automatické sloučení 31.07.2016 20:17:
Tak dalsi zjisteni. V tom roce 1997 neni prestavba, ale je to nejake belgicke prohlaseni o shode. Ma oznaceni PVA/PVG a cislo a vydala to statni zkusegna belgie. Jen nevim, jestli mi to k necemu bude. Zkusim s tim zajit na dopravni urad a uvidime. Po 20minutovem hovoru na Ford Praha, jsem se dozvedel jen to, ze prvni registrace probehla v Italii.
Upravil karavanista-krnas dne 31.07.2016 19:17, před 8 let
karavanista-krnas Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: karavanista-krnas, Ales a Hana, Vajglon Hnuson, Pavka01, tomas544, Ulomu140, tomas_, Vasu, Dudla

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,038,877 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.16764 sekund | Průměrně za: 0.16764 (0) sekund | Dotazy: 131 | Použitá paměť: 2.21MB/4MB