Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Spanie v Rakúsku: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Spanie v Rakúsku

Poslední aktualizace před 7 let
D
dorkaigorČlen
Přidáno před 8 let
Srdečný pozdrav všetkým cestovateľom!
Na úvod chcem povedať, že o danej téme by som nechcel ďalej debatovať. Mám potrebu sa vyspovedať, pretože i ja som sa radil medzi tých, ktorý neverili, že v Rakúsku na dialničných parkoviskách sa dá bezpečne prespať. Ale ako sa vraví, dovtedy sa chodí s džbánom, krčahom po vodu až sa džbán, krčah nerozbije.
Na dovolenku sme odchádzali pred 3 týždňami vo štvrtok večer. Dosť dlho pred dovolenkovou sezónou. Šli sme dve rovnaké autá. Pred pol nocou kamarát žiadal zastať a prenocovať. Zastali sme na parkovisku pred Grácom v smere od Viedne. Je to parkovisko s možnosťou vykonať servis a je to posledné parkovisko pred váhami, ktoré sú asi 35 km pred Grácom. Osobne sa domnievam, že miesto nie je to podstatné.
Pred spaním sme pokecali, vypili pohár vínka a šli spať. Ráno nás susedia s krikom budili, že ich vykradli. Mali pootvorené dvere vodiča, cez ktoré vošli do auta a z priateľovej osobnej tašky vzali iba hotovosť a jeho priateľka mala pred sedadlom v priehradke kabelku, ktorú tiež vzali.
Chýbali im osobné doklady, bankové karty a hodne, naozaj hodne vysoká hotovosť, ktorá ich môže motivovať k ďalším aktivitám. Telefóny, fotoaparát a počítač im nechali v aute. Návšteva na 5, maximálne 10 sekúnd. Priateľ spal vzadu v aute a priateľka na spúšťacom lôžku. Ani jeden nič nepočuli. Domnievali sme sa, že ich možno vyčistili večer, ešte pred spaním, pretože auto bolo otvorené a my sme stáli pri pevných stoloch na parkovisku.
Chceli sme volať rakúsku políciu. Ale zápisnica, tlmočník, jednoducho strata času, ktorá by aj tak nič nevyriešila, ponáhľali sme sa na trajekt. Priatelia to chceli vzdať a vrátiť sa domov. Po telefóne sme všetko vybavili na SK, strata dokladov, zablokovanie bankových kariet a pod. Aj to nám trvalo skoro dve hodiny.
Dovolenka bola skvelá a dva týždne neskutočne rýchle utiekli a ani sme sa nenazdali, lúčili sme sa vo Florencií, pretože priateľ chcel kopnúť do vrtule a byť okolo pol noci doma. Chcel sa za každú cenu vyhnúť prespaniu v Rakúsku. My sme chceli cestovať volnejšie, bez náhlenia a s prespaním v Rakúsku.
Zastali sme na druhom parkovisku s čerpacou stanicou za Klagenfurtom. V aute som mal aj sesternicu, ktorá povedala, že presne takto si predstavuje miesto na prespanie. Po chvíli som zbadal na parkovisku policajtov. Zašiel som za nimi a spýtal sa, či budú celú noc na parkovisku. Povedali že tam majú službu celú noc. Rozlúčil som sa so slovami, že sa mi bude kľudne spať. Ešte som si pozrel ako vypadli Chorváti vo futbale, zbadal som ako z parkoviska odchádza polícia a šli sme spať.
Okolo pol druhej sa manželka vracala z WC v aute, čiže sa auto muselo zakolísať. A do toho sesternica, ktorá spala na spúšťacom lôžku vykríkla, kto rozsvietil. V aute ženy urobili krátky poplach. A sesternica počula cvaknúť centrál. V nočnej košeli som vybehol z auta. Nikde ani živej duše. Skúsil som vodičove dvere a čuduj sa svete, boli odomknuté. Na parkovisku bola ešte jedna obytka na podvozku fiata, s alkovnou asi 40 m od nás, a videl som stáť jednu osobu pri aute. O chvíľu som však uvidel odchádzať od auta dve osoby. V tme a na dosť veľkú vzdialenosť mi prišlo, že sú oblečený v "šuštiakoch z 90-ich rokov" a mierili medzi kamióny.
Priatelia, ruku na srdce, čo by ste urobili? Odpovedať nemusíte.
V aute sme sa začali rozprávať , čo robiť. Idem zaklopať vedľa do karavanu? Okamžite odídeme? Alebo idem volať políciu? Alebo upozorniť obsluhu na čerpačke? V aute sme stiahli roletky a mali sme auto zhasnuté. Naša debata trvala možno 20 minút, keď sme razom stíchli. Tak ako sa v tme stratili dve postavy, tak z nej následne vyšli. A zamierili k obytke, pri ktorej už raz boli. Ich chôdza bola istá, neobzerali sa, kráčali rozhodne k autu. Až sme sa domnievali, že sú to majitelia, ktorý sa vracajú nevedno odkiaľ. Bolo vidno, ako si pri aute na niečo niekto posvietil a potom sa rozsvietilo interiérové svetlo v aute. Vybehol som z auta, bez akéhokoľvek plánu, bez kľúča na kolesá, bez hasiaceho prístroja... Už som iba videl, ako sa dve osoby prechádzkovým tempom strácajú v tme.

Stalo sa nám to pred týždňom, zo soboty na nedeľu, a aj v tejto chvíli mám zovretý žalúdok. Domnievam sa, že do auta by sa mi nedostali. Dvere mám zabezpečené. Spánok už kľudný mať nebudem. A pritom ani neviem, čo sa tam stalo. Obytka pred 8. ráno už na parkovisku nebola.

Keď som si ľahol do postele a absorboval všetky zvuky, ktoré v noci na parkovisku prenikajú cez steny do interiéru, príde auto a autobus, otvoria sa dvere, niekoľko ľudí sa rozpráva, niekto si pripaľuje cigaretu, niekto otvorí fľašu minerálky, iný si uľaví, vodič sa vystrieda s partnerkou za volantom, buchnú dvermi a odchádzajú... Neskutočné množstvo zvukov, ktoré počas dňa nevnímame a v noci, keď chceme spať, tak sa ich snažíme odfiltrovať, a preto vôbec nevnímame, že nám niekto odomkne auto, pípne centrál, veď to niekto zamkol iné auto.
Niekto prechádza z bodu A do bodu B a ide popri nás. Prečo by ma mala znepokojovať jeho chôdza?

Doma som si pozeral spôsob, ako mi mohli otvoriť auto. Na parkovisku boli poliaci a za Q7 mali pekný domček, ale ten ich nezaujímal. Našli spôsob, ako ľahko a efektne bez porušenia odomknúť fiat. Zatiaľ som to neskúšal, ale asi viem ako. Okolité zvuky ich chránia. Neviem, ako je to s políciou, či mala niečo iné na práci. Vrátili sa až okolo 9,00 hod. A určite nie sú iba dvaja. A myslím si, že ak prejde od Gracu na Villach 60 km a potom sa otočí a tú istú vzdialenosť prejde od Gracu na Viedeň, prejde niekoľko veľkých parkovísk, kde určite dáku obytku na fiate nájde. Veď ani sezóna nezačala a hostina sa už chystá.

Priatelia, nechcem Vás strašiť a odradiť od cestovania. Dávajte pozor na svoje veci, nenechávajte ich na očiach, nepriateľ nás sleduje a možno aj číta moju spoveď.

Prajem všetkým peknú a ničím nerušenú dovolenku.

dorkaigor
merlimerliČlen
Přidáno před 8 let
Teraz v máji sme kúpili obytku (viď avatar) a naozaj prvá vec čo do nej dávam namontovať sú poriadne zámky na dvere vodiča a spolujazdca uzamykateľné kľúčom zvnútra (čiže aj keď zlodeji rozbijú sklo, musia dovnútra liezť cez rozbité okno), na vchodové dvere a na garáž. A samozrejme aj trezor pripevnený k rámu auta, dostatočne veľký aby sa do neho napchali 2x 15" notebooky (kvôli práci notebook musím so sebou trepať). A ako to tak čítam tak tých cca 500€ nebude asi najhoršia a zbytočná investícia.
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 7 let
noteprdel. misto toho abychom my karavanisti v klidu spali abychom byli druhy den odpocati tak presne jak rikas spousta z nas pravdepodobne vnoci monitoruje v polospanku kazde vrznuti cehokoliv jestli se nahodou nejedna o nase dvere/okna.... Kdysi se tu nekdo smal obytnaku s mrizema na oknech... ale ja se pomalu smat prestavam....
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
MikeyMikeyČlen
Přidáno před 7 let
Od té doby, co nás loni vykradli, se čas od času přistihnu, že v noci taky paranoidně plaším. Je to špatný pocit a tahle zkušenost umí znepříjemnit spaní při dalších cestách. Přeji, ať už vás nic podobného nepotká.
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 7 let
Řada kvalitních alarmů umí hlídání při spánku. Musí se namontovat magnetické spínače na všechny
dveře a okna a alarm musí mít funkci deaktivace pohybového čidla uvnitř. Je dobré mít ještě vnitřní sirénu.
Větrá se střešními okny. Funguje to spolehlivě, vyřadit by to museli snad jen elektronicky, což je docela malá pravděpodobnost.
Výrobce např. Jablotron. Cena s montáží kolem 10 tis. .
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
J
Jakub SatekČlen
Přidáno před 7 let
Zatím jsem takovou zkušenost bohudík neměl. Spali jsme letos na odpočívadle před Grazem, pod světly. Ale moc tvrdý spánek to nebyl, každý šramot a už jsem sledoval co se venku děje.

Jaké máte zkušenosti s přídavnými zámky HEOSafe nebo THULE Van Security?
---Specializujeme se na obytné vestavby KNAUS a elektroinstalace obytných vozidel ---
RudyHRudyHČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, zatím tuto hroznou zkušenost nemáme, možná i proto, že na dálničních odpočivadlech v noci nespíme.... nicméně už ve druhé obytce - ducato r.v. 2011 a druhé r.v 2014 lze prostrčit bezpečnostní pás skrz madlo na dveřích řidiče i spolujezdce a pak zacvaknout do držáku na sedadle...dveře nejdou ani o milimetr otevřít...kdo nemáte jiné zabezpečení zkuste si to...
copycopyČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

RudyH napsal:

Ahoj, zatím tuto hroznou zkušenost nemáme, možná i proto, že na dálničních odpočivadlech v noci nespíme.... nicméně už ve druhé obytce - ducato r.v. 2011 a druhé r.v 2014 lze prostrčit bezpečnostní pás skrz madlo na dveřích řidiče i spolujezdce a pak zacvaknout do držáku na sedadle...dveře nejdou ani o milimetr otevřít...kdo nemáte jiné zabezpečení zkuste si to...


skúšal som to, a dvere idú otvoriť, pásy sú samonavíjacie a musel by si dvere otvárať rýchlo, aby zacvakli. Pri pomalom otváraní dverí to ide v pohode.
RudyHRudyHČlen
Přidáno před 7 let
Zrovna jsem po cestě obytku uklidil do garáže, ale příležitostně to vyfotím, abych ukázal, jak to dělám....
MajliMajliČlen
Přidáno před 7 let
Pouzivam to taky tak. Zacvaknes pas a sedadlo odsunes co nejdal od volantu. Pas je na dorazu a dvere otevrit nejdou. Ducato 2015.
josephsjosephsNováček
Přidáno před 7 let
Dobrý den,také spíme na parkovištích nejenom v Rakousku,ale i jinde.Máme alkovnu Fiat Ducato,na pravé straně,kde jsou dveře spolujezdce a dveře alkovny jsem namontoval v rozpětí asi 30 cm čtyři couvací čidla,která na noc zapnu a v případě příblížení na 30cm
mi začnou blikat led diody a ukazují jestli se někdo pohybuje zepředu a nebo zezadu a zároveň displej začne pípat jako při couvání.
Celé zařízení jsem koupil asi za 600,- Kč v Autokelly.Dveře řidiče jsou zablokované zevnitř.Zatím jsme neměli nikdy žádný problém,ale nikdy neříkej nikdy.Přeji hezký den a klidný spánek,Josephs
Upravil josephs dne 24.05.2017 09:07, před 7 let
P
PPPmytoČlen
Přidáno před 7 let
Když to tak čtu dochází mi ,že se nás pokusili vykrást v Čechách.
Tím že v autě nic nebylo,nic nevzali.
ale zjistil jsem při návratu k autu že jsou pootevřené dveře spolujezdce.
Tzn.že to byl jasný pokus o vykradení.Že by v autě někdo byl nebylo znát.
Dveřmi spolujezdce nechodíme.
Místo -Kroměříž tento víkend - blízko centra cca 500 m od náměstí.
Pohoda,klídek,sluníčko......cesta kamkoliv.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: dorkaigor, merli, floridan79, Mikey, JiPe Highlanders, Jakub Satek, RudyH, copy, Majli, josephs, PPPmyto

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,050,247 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.57042 sekund | Průměrně za: 0.57042 (0) sekund | Dotazy: 100 | Použitá paměť: 2.02MB/2MB