Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Dotaz - vaha karavanu: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Dotaz - vaha karavanu

Poslední aktualizace před 8 let
I
InnkeeperČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj
Jsem z tech predpisu trochu jelen, muzete mi nekdo skouknout nasledujici zavery
mam auto (partner teepee), tazne zarizeni do 1350kg

z velkeho technicaku
maximalni hmotnost auta 2065kg
maximalni hmotnost soupravy :3065
maximalni vaha privezneho voziku (brzdeneho) : 1300kg

a ted mam vyhlednuty prives
prazdna hmotnost 900kg
maximalni hmotnost 1350kg
provozni hmotnost 1000kg

zavery
1. ridicak B mi na tohle staci, protoze nepresvihnu 3.5t
2. jet s tim timhle autem ale nemuzu protoze maximalni hmotnost privesu je vetsi nez to co auto povoluje (o 50kg) a maximalni hmotnost soupravy taky ( o 350kg)

jinak receno prives o vic nez 100kg maximalni hmotnosti timhle autem neodtahnu


To co me trochu vrta hlavou je to ze velkej technicak sebou nevozim a v malym ty hmotnosti napsany nejsou (hmotnost soupravy) takze teoreticky tento nenalozeny prives (1000kg v provoznim stavu) by s tim tahnout dal a akorat bych se musel trepat ze kdyz by me zvazili ze se opravdu vejdu, pripadne dokazovat v pripade nehody ze jsem nepresvihnul zadnou vahu

Jde mi ted hlavne o to jestli muzu dany prives pretahnout jednorazove z mista A do mista B ( spis se klanim k tomu ze ne)

Dik
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj. Policista při dopravní kontrole není povinen, a ani nemá kolikrát jak zjišťovat, jak moc je přívěs naložen, tedy když je naložen málo, tak by se hmotnost vešla do předepsaných parametrů, které jsou samozřejmě uvedeny v osvědčení o registraci vozidla tažného i přípojného, v tomto případě karavanu. Takže se vychází z maximální povolené hmotnosti karavanu jako skutečné hmotnosti, i kdyby řidič vyskakoval při silniční kontrole metr dvacet a tvrdil, že je karavan lehčí, protože je méně naložen. Takže tento karavan připojit nemůžeš, nedovoluje to vlastnost tažného vozidla, které může táhnout jen přípojné vozidlo do maximální povolené hmotnosti 1250 kg, těžší už ne.
Čáo, Pepa
I
InnkeeperČlen
Přidáno před 8 let
Ok
muzu se jeste zeptat - tech maximalnich 1250 se vzalo kde?
Diky moc
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

innkeepers napsal:

Ok
muzu se jeste zeptat - tech maximalnich 1250 se vzalo kde?
Diky moc

Ahoj, spletl jsem se, má být 1300 kg, tak, jak je uvedeno v TP a také v osvědčení o registraci. Omlouvám se. Čáo, Pepa
I
InnkeeperČlen
Přidáno před 8 let
a na maximalni hmotnost soupravy se teda nehledi? (3065, auto ma 2065 max hmotnost, vychazi mi to ze zbyva 1000 na prives

dik
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

innkeepers napsal:

a na maximalni hmotnost soupravy se teda nehledi? (3065, auto ma 2065 max hmotnost, vychazi mi to ze zbyva 1000 na prives

dik

Ahoj, no už jsem z toho jelen i já. Jasně píšeš, že max hm. auta je 2065 kg, max povolená hm. pro toto auto je hm. přívěsu 1300 kg, takže hm. celé soupravy je, když to sečtu dohramady, tak 3365 kg, tak to se páni úředníci spletli v počtech, nebo co?, když máš v TP a v osvědčení o registraci špatné součty. Zanes jim to zpátky, ať si to laskavě opraví. Čáo, Pepa
langi70langi70Člen
Přidáno před 8 let
Zdravím, nedávno jsem řešil něco podobného. V techničáku auta mám napsánou max. váhu brzděného přívěsu 1300kg. Karavan co jsem koupil má max. 1350 kg. Tak jsem se šel zeptat na dopravku v ČB a bylo mi řečeno, že je důležitá okamžitá váha přívěsu. Tzn. pokud by ti chtěli dokázat, že je karavan těžší než můžeš táhnout, musí ti ho zvážit.
Přece když povezeš káru, která má v papírech max. 2000 kg a bude prázdná, tak ti nemůžou říct, že to nemůžeš táhnout ? I když u nás je možné cokoli. :D
Radek , Peťa a Lukáš 14 a :i Daisy
Peugeot 5008 + Averso 500 TK
vsazavskyvsazavskyČlen
Přidáno před 8 let
Podle předpisů je rozhodující okamžitá váha. A tu může policista při kontrole zjistit jen vážením. A váha musí být certifikovaná a cejchována každých 6 měsíců. A určená pro tento účel. Viz měrový zákon.
Vladimír + Ivana, Dethleffs + Boom
DudlaDudlaČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

langi70 napsal:

Zdravím, nedávno jsem řešil něco podobného. V techničáku auta mám napsánou max. váhu brzděného přívěsu 1300kg. Karavan co jsem koupil má max. 1350 kg. Tak jsem se šel zeptat na dopravku v ČB a bylo mi řečeno, že je důležitá okamžitá váha přívěsu. Tzn. pokud by ti chtěli dokázat, že je karavan těžší než můžeš táhnout, musí ti ho zvážit.
Přece když povezeš káru, která má v papírech max. 2000 kg a bude prázdná, tak ti nemůžou říct, že to nemůžeš táhnout ? I když u nás je možné cokoli. :D


No mozna v Cechach, kdyjsi jsem v nemecku dostal flastr, ze jsem s opravnenim B tahnul prazdny platak o hmotnosti 400kg, samo ze nemeckym cetnikum se nedalo moc odmlouvat a jasne argumentovali celkovejma vahama v TP a nutnosti mit B+E (500€) jizda bez opravneni a nutnost sehnani jineho ridice, ten nastesti byl v aute, jen jsem mu chtel pomoc aby chudak neridil cca 1700km sam a taky jsem si tenkrat rikal ze muzu tahnout 750kg tak proc ne zrovna prazdny platak.
Dusan 76 + Radka 81 = Nikol 05 a Barca 09
Hyundai SantaFe 2,2 CRDi a Burstner Flipper 490 TK
librilibriČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Doskocil napsal:

Citovat

innkeepers napsal:

a na maximalni hmotnost soupravy se teda nehledi? (3065, auto ma 2065 max hmotnost, vychazi mi to ze zbyva 1000 na prives

dik

Ahoj, no už jsem z toho jelen i já. Jasně píšeš, že max hm. auta je 2065 kg, max povolená hm. pro toto auto je hm. přívěsu 1300 kg, takže hm. celé soupravy je, když to sečtu dohramady, tak 3365 kg, tak to se páni úředníci spletli v počtech, nebo co?, když máš v TP a v osvědčení o registraci špatné součty. Zanes jim to zpátky, ať si to laskavě opraví. Čáo, Pepa


Já mám podobný případ, taky jsem myslel, že se úředníci spletli, ale bohužel tyto hmotnosti jsou na identifikačním štítku: max hmotnost vozidla 2200 kg, max hmotnost přívěsu 1300 kg max hmotnost soupravy 3050 kg. Já to ale řešít nemusím, do celkové hmotnosti se vejdu.
Libor + Šárka + pes
H
hrabeČlen
Přidáno před 8 let
Zkus to spočítat s pohotovostní hmotností auta.
Aleš+Jarka+yeti+sprite 390
firemanfiremanČlen
Přidáno před 8 let
u nas na SK sa beru celkove hmotnosti vozidla a privesu (aj ked EU smernica hovori o okamzitej hmotnosti-SK ju nerespektuje).
Daj si na karavane papierovo znizit o 50 kg nosnost karavanu a budes mat 1300kg a mas vystarano, ja som to spravil na byvalom plataku za auto lebo som mal tazne na 1500 kg a vozik bol celkova 1800kg. ziadost na odbor dopravy o znizenie nosnosti privesu.u nas to slo bez problemov ale pozor, naspat sa to uz vratit neda.
karelHkarelHČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

fireman napsal:

u nas na SK sa beru celkove hmotnosti vozidla a privesu (aj ked EU smernica hovori o okamzitej hmotnosti-SK ju nerespektuje).
.

Vypada ze uz respektuje http://www.teleco...ids=113443
M
mstrČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Doskocil napsal:

Ahoj. Policista při dopravní kontrole není povinen, a ani nemá kolikrát jak zjišťovat, jak moc je přívěs naložen, tedy když je naložen málo, tak by se hmotnost vešla do předepsaných parametrů, které jsou samozřejmě uvedeny v osvědčení o registraci vozidla tažného i přípojného, v tomto případě karavanu. Takže se vychází z maximální povolené hmotnosti karavanu jako skutečné hmotnosti, i kdyby řidič vyskakoval při silniční kontrole metr dvacet a tvrdil, že je karavan lehčí, protože je méně naložen. Takže tento karavan připojit nemůžeš, nedovoluje to vlastnost tažného vozidla, které může táhnout jen přípojné vozidlo do maximální povolené hmotnosti 1250 kg, těžší už ne.
Čáo, Pepa


Bylo by dobré podobné bludy nešířit, policista může kontrolovat jen okamžitou hmotnost a zda je v souladu s dalšími hmotnostmi. Řidič nemusí nikam vyskakovat. Lidé si také často pletou, co mohou táhnout a na co mají papíry. Papíry jdou podle maximálek (to policista zkontroluje snadno), co se může táhnout dle okamžité (na to už musí mít váhy - tedy mimo případ, kdy je minimální hmotnost přívěsu větší než maximum povolené pro tažné vozidlo). Platí to po celé EU.

Nesoulad v maximalní hmotnosti přívěsu, vozu a soupravy je normální, jednoduše se někdy stává, že plně naložené auto nemůže táhnout plně naložený přívěs. Nejsou to žádné chyby v počtech, takhle to výrobci při homologaci vyšlo.

Automatické sloučení 30.06.2016 11:52:

Citovat

Dudla napsal:

No mozna v Cechach, kdyjsi jsem v nemecku dostal flastr, ze jsem s opravnenim B tahnul prazdny platak o hmotnosti 400kg, samo ze nemeckym cetnikum se nedalo moc odmlouvat a jasne argumentovali celkovejma vahama v TP a nutnosti mit B+E (500€) jizda bez opravneni a nutnost sehnani jineho ridice, ten nastesti byl v aute, jen jsem mu chtel pomoc aby chudak neridil cca 1700km sam a taky jsem si tenkrat rikal ze muzu tahnout 750kg tak proc ne zrovna prazdny platak.


Papíry se řídí dle celkové hmotnosti, proto jsi dostal flastr - řídil jsi něco, na co jsi neměl oprávnění. Tady se ale řeší, co můžeš připojit, pokud na to máš papíry - a to se už řídí okamžitou hmotnosti.
Mimochodem, u nás by jsi ho za podobný přestupek dostal taky a ještě větší, viz případ pana Králička https://www.novinky.cz/finance/317653...izeni.html

Automatické sloučení 30.06.2016 11:56:

Citovat

innkeepers napsal:

a na maximalni hmotnost soupravy se teda nehledi? (3065, auto ma 2065 max hmotnost, vychazi mi to ze zbyva 1000 na prives

dik


ano, hledí se na ni, souprava nesmí tento údaj přesáhnout. Nemůžeš tedy naplno naložit přívěs i auto současně - někde budeš muset ubrat.
Upravil mstr dne 30.06.2016 10:56, před 8 let
I
InnkeeperČlen
Přidáno před 8 let
Diky za odpovedi
trochu me vrta hlavou uvedeny priklad s panem Kralickem ( https://www.novin...izeni.html )
pokud mu hmotnost soupravy nepresahla 3.5t tak by melo stacit Bcko, nebo se pletu?
(v clanku neni uvedeno)

Jeste se zeptam - jde nejak zjistit jestli se u celkove hmotnosti (3065) urednik upsal, nebo jestli to tak pro moje auto je?
neco jsem zkousel pohledat na webu, ale bez uspechu
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

innkeepers napsal:

Diky za odpovedi
trochu me vrta hlavou uvedeny priklad s panem Kralickem ( https://www.novin...izeni.html )
pokud mu hmotnost soupravy nepresahla 3.5t tak by melo stacit Bcko, nebo se pletu?
(v clanku neni uvedeno)


Problém byl v tom, že měl zapřažený vozík s maximální váhou přes 750 Kg a neměl Ečko. Na konci je to i napsaný.
K
kyklopČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

innkeepers napsal:

Diky za odpovedi
trochu me vrta hlavou uvedeny priklad s panem Kralickem ( https://www.novin...izeni.html )
pokud mu hmotnost soupravy nepresahla 3.5t tak by melo stacit Bcko, nebo se pletu?
(v clanku neni uvedeno)

Jeste se zeptam - jde nejak zjistit jestli se u celkove hmotnosti (3065) urednik upsal, nebo jestli to tak pro moje auto je?
neco jsem zkousel pohledat na webu, ale bez uspechu


Pokiaľ mal hyundai santa fe, tak zrejme aj s malým vozíkom presiahol 3500kg....Tieto autá majú +- okolo 3000kg celkovej hmotnosti
BuerstnerBuerstnerČlen
Přidáno před 8 let
Je potřeba rozlišovat 2 hlediska.

Jedno hledisko je potřebné řidičské oprávnění pro řízení souprav.
Zde se posuzuje největší povolená hmotnost vozidla a přípojného vozidla tak jak je zapsána v technickém průkazu.

Druhé hledisko je spojování vozidel do jízdních souprav s přípojnými vozidly. Zde se posuzuje okamžitá hmotnost přípojného vozidla.

Pravidla obou kriterii musí být splněna a policie je posuzuje každé zvlášť.

Takže na př. i když vezeš prázdný plaťák,, který váží 400 kg (okamžitá hmotnoVanoce a v dokladech k plaťáku je napsána nejvyšší povolená hmotnost 2000 kg a tažné vozidlo má v dokladech uvedenou nejvyšší povolenou hmotnost přes 1500 kg, tak pokud máš jen skupinu B, tak dostaneš pokutu, protože nemáš příslušné řidičské oprávnění. Takže pan Králíček neměl příslušné řidičské oprávnění pro řízení jeho soupravy.Zde se posuzuje největší povolená hmotnost vozidla a přípojného vozidla tak jak je zapsána v technickém průkazu.











Odpověď
M
mstrČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

PetrDubi napsal:

Citovat

innkeepers napsal:

Diky za odpovedi
trochu me vrta hlavou uvedeny priklad s panem Kralickem ( https://www.novin...izeni.html )
pokud mu hmotnost soupravy nepresahla 3.5t tak by melo stacit Bcko, nebo se pletu?
(v clanku neni uvedeno)


Problém byl v tom, že měl zapřažený vozík s maximální váhou přes 750 Kg a neměl Ečko. Na konci je to i napsaný.


Maximálka jeho soupravy bohužel činila 3540 kg...... Stačilo by mu B96, ale tenkrát byl špatný zákon.

Společenská nebezpečnost nula, dopady na jednotlivce drtivé.....inu právní stát v praxi (v Německu by to měl za polovinu)
I
InnkeeperČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Buerstner napsal:

Je potřeba rozlišovat 2 hlediska.

Jedno hledisko je potřebné řidičské oprávnění pro řízení souprav.
Zde se posuzuje největší povolená hmotnost vozidla a přípojného vozidla tak jak je zapsána v technickém průkazu.

Druhé hledisko je spojování vozidel do jízdních souprav s přípojnými vozidly. Zde se posuzuje okamžitá hmotnost přípojného vozidla.

Pravidla obou kriterii musí být splněna a policie je posuzuje každé zvlášť.

Takže na př. i když vezeš prázdný plaťák,, který váží 400 kg (okamžitá hmotnoVanoce a v dokladech k plaťáku je napsána nejvyšší povolená hmotnost 2000 kg a tažné vozidlo má v dokladech uvedenou nejvyšší povolenou hmotnost přes 1500 kg, tak pokud máš jen skupinu B, tak dostaneš pokutu, protože nemáš příslušné řidičské oprávnění. Takže pan Králíček neměl příslušné řidičské oprávnění pro řízení jeho soupravy.Zde se posuzuje největší povolená hmotnost vozidla a přípojného vozidla tak jak je zapsána v technickém průkazu.











Odpověď


Ok, zacina to znit i logicky
takze kdyz se vratim k prikladu kterym jsem zacal tento thread - tak byt je maximalni hmotnost privesu 1350, maximalni co utahne auto 1300, maximalni hmotnost auta 2065 a maximalka soupravy 3065, tak to zaprahnout za sebe muzu, protoze papiry na to mam a staci jet "prazdnej"
(provozni hmotnost auta 1500, provozni hmotnost privesu 900, to se i s rezervou do 3065 vejde)
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Innkeeper, Doskocil, langi70, vsazavsky, Dudla, libri, hrabe, fireman, karelH, mstr, PetrDubi, kyklop, Buerstner, ravyk

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,041,687 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.21280 sekund | Průměrně za: 0.2128 (0) sekund | Dotazy: 146 | Použitá paměť: 2.36MB/2MB