Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Sicílie: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Sicílie

Poslední aktualizace před 8 let
mafi8mafi8Člen
Přidáno před 8 let
Plánujeme ke konci tohoto týdne vyrazit směr Sicílie a nejlépe ji celou projet, přičemž jsme si vyčlenili cca 2 týdny. V plánu máme jet z Ostravy do Znojma po D1 a dále potom až k Salernu po neplacených úsecích (chceme si prohlédnout zatím neviděné krajiny a vyhnout se riziku vážení). Od Salerna by měla být dálnice již bez poplatku...

Máte tipy na místa, která navštívit na Sicílii (a ne jen navštívit ale třeba i místa na koupání a spaní) a jak to tam vůbec chodí? Je problém s kempováním na divoko? Díky za odpovědi.
P
paragČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

mafi8 napsal:

Plánujeme ke konci tohoto týdne vyrazit směr Sicílie a nejlépe ji celou projet, přičemž jsme si vyčlenili cca 2 týdny. V plánu máme jet z Ostravy do Znojma po D1 a dále potom až k Salernu po neplacených úsecích (chceme si prohlédnout zatím neviděné krajiny a vyhnout se riziku vážení). Od Salerna by měla být dálnice již bez poplatku...

Máte tipy na místa, která navštívit na Sicílii (a ne jen navštívit ale třeba i místa na koupání a spaní) a jak to tam vůbec chodí? Je problém s kempováním na divoko? Díky za odpovědi.


Zavolej na 603418894
Jarda
J
JanaNNováček
Přidáno před 8 let
Ahoj,na Sicílii je krásně,v roce 2011 jsme jeli okružní cestu...v odkazu články je "Cesta kolem Sicílie 2011"..tipy na stání/většinou STP/,koupání i krásná místa k návštěvě JanaN
P
paragČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

JanaN napsal:

Ahoj,na Sicílii je krásně,v roce 2011 jsme jeli okružní cestu...v odkazu články je "Cesta kolem Sicílie 2011"..tipy na stání/většinou STP/,koupání i krásná místa k návštěvě JanaN


Ahoj,nechtěl jsem to psát veřejně,ale když Jana Sicilii tak vychvaluje,tak též přispěji.Byli jsme tam letos od30.dubna asi 23 dnů,objeli jsme ji téměř celou a spali jsme kromě Palerma na neplacených stelpltz.Sicílie je krásný ostrov,dá se však koukat jen na to,co je tam již po staletí.To ostatní je děs,který začíná chováním řidičů,kteří když ráno sednou do auta nebo na skůtr,tak si zapomínají vzít též mozek.Plná čára,zákaz předjíždění,červená apod.jsou tam asi jen iformativní značky.Všude strašně odpadků,které občas někdo zapálí a je uklizeno.Setkal jsem se s tím dost často,při vyjíždkách na kole do vnitrozemí.Toto všechno bych ještě vydýchal,přece jen jiná mentalita.Co jsem však nevydýchal,jsou jejich silnice ve městech.To se ani silnicemi nedá nazvat,neb jsou to tankodromy,po krerých již nehodlám nikdy jet a tím trestat mého miláčka(i když má Italské kořeny a měl by se tam cítit jako doma)to si přece jen nezaslouží.Místním to ale vůbec nevadi,kanál nekanál,díra nedíra,pořád nadoraz.
To jsou moje zážitky ze Sicílie a protože nehodlám mojí obytku dát v brzké době do šrotu,tak tam
už nikdy!!!No možná letecky do hotelu a půjčit si auto.Každý má však na věc jiný názor,což je určitě dobře a tak se nenechte odradit a po příjezdu dejte vědět a napište svůj poznatek.
Ahoj Jarda
uhlikuhlikČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj, my byli na sicílii letos na přelomu března a dubna. Pokud máš omezený čas (2 týdny), je lepší je rovnou po dálnici. (poplatky tam i zpět 165 EUR). Z koupání můžu doporučit "Riserva Naturale dello Zingaro". My na Sicilii vzhlem k času taky nestihli vše, ale určitě se tam chceme co nejdříve vrátit. Místní přírodní rezervace stojí za to více prozkoumat. Jak píše "Parag", každý ma na Sicilii jiný názor. Mě třeba nevadí místní doprava ani infrastruktura, vím co mohu od jihu čekat. Pokud někomu vadí jižní způsob dopravy, je lepší dělat přejezdy brzy ráno nebo v době siesty. Výběr z fotografii máme na https://www.zoner...um/1509410
Užijte si to a věřím, že se Vám Sicile dostane pod kůži, jako nám :)
Luboš+Katka+Davídek, Knaus Boxstar
mafi8mafi8Člen
Přidáno před 8 let
Díky za cenné informace. Nám se Sicílie a celkově Itálie od kůži dostal už kdysi, ale prozatím jsme jezdívali jen osobním autem a do apartmánů, proti čemuž je nynější obytné auto diametrálně odlišné, přičemž jižanská doprava, silnice atd. nám vůbec nevadí... nějak jsme si na to už zvykli a osobně se na jejich silnicích v jejich provozu cítím někdy i bezpečněji než u nás (někdy sice jezdí jak pominutí, ale mnohdy předvídatelněji). :D

A zajisté se po příjezdu ozvu a napíšu pár těch postřehů, aby třeba mohli čerpat i jiní.
P
paragČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

uhlik napsal:

Ahoj, my byli na sicílii letos na přelomu března a dubna. Pokud máš omezený čas (2 týdny), je lepší je rovnou po dálnici. (poplatky tam i zpět 165 EUR). Z koupání můžu doporučit "Riserva Naturale dello Zingaro". My na Sicilii vzhlem k času taky nestihli vše, ale určitě se tam chceme co nejdříve vrátit. Místní přírodní rezervace stojí za to více prozkoumat. Jak píše "Parag", každý ma na Sicilii jiný názor. Mě třeba nevadí místní doprava ani infrastruktura, vím co mohu od jihu čekat. Pokud někomu vadí jižní způsob dopravy, je lepší dělat přejezdy brzy ráno nebo v době siesty. Výběr z fotografii máme na https://www.zoner...um/1509410
Užijte si to a věřím, že se Vám Sicile dostane pod kůži, jako nám :)

Ahoj uhliku ,mě až tak nevadilo,že jejich styl jízdy je odlišný od normální civizace.Na to se dá zvyknout,já jsem však trpěl,když jsem vymetal ty obrovské jámy,kterým se nešlo vyhnout,neb nebylo kam.Tak to vypadalo téměř v každém větším městěJo a jestli pojedete někdo po dálnici z ˇPalerma do ,Catanie,tak si na mě vzpomenete.Dálnice vede asi 50 km po mostě,kde jsou asi po 30 m spáry, které jsou 15cm široké.Je to děsné a jak jsem již psal,myslíte si,že se auto musí každou chvíli rozpadnout,je to jako by jste jeli po pražcích.
Ji nak je Sicílie zajímavá a krásná a za 14 dní se nedá absolutně poznat.My jsme tam byli asi 23 dní,vše jsme nepoznali a už poznávat nechceme.Raději se vrátíme do klidného Španělska,kde se cítím na kole absolutně bezpečně a s takovou ohleduplností jsem se setkal málokde.Najel jsem tam na podzim 2000km a neměl jsem tam jediný problém a s autem je to stejné.
Ahoj a ať se vám na Sicílii líbí víc než nám.
Jo a jinak jsme se cítili bezpečně a žádné imigranty jsme za celou dobu nepotkali.
Ahoj Jarda
http://www.carava...orum_id=55
Upravil parag dne 30.06.2016 19:44, před 8 let
uhlikuhlikČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj, s dírama a nerovnostva na Sicílii jsme taky trpěli. (Utržený scůdek) Hlavně proto, že občas zajedeme do míst, kam se běžně s dodávkou nejezdí :) Je fakt, že já to odjel na zimních pneumatikách a skákání přes ty spáry bylo snesitelnější, než na letních po některých našich silnicích. Na kole bych taky Sicílii rozhodně neprojížděl. Nejsou tam silnice vhodné pro cyklysty a řidiči cyklysty neřeší.
Zdravím a pěkné léto
Luboš+Katka+Davídek, Knaus Boxstar
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: mafi8, parag, JanaN, uhlik

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,034,769 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.15902 sekund | Průměrně za: 0.15902 (0) sekund | Dotazy: 78 | Použitá paměť: 1.84MB/4MB