Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Cesta do Řecka: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Cesta do Řecka

Poslední aktualizace před 5 let
tektronictektronicČlen
Přidáno před 7 let
V červnu se chystáme po ose poprvé na Peloponés. Máme na to cca 3 neděle, a tak bych se rád zeptal, kudy nejlépe (nejrychleji) se na Peloponés dopravit (v rámci Řecka) a hlavně která místa (pouze moře, ne památky) nevynechat. Jsme soběstační, kempy tedy nemusíme. Kterou část obecně preferovat, pokud se to takto dá určit? Děkuji za každou radu. Pozn. Omlouvám se zakladateli tohoto vlákna, ale nechtěl jsem zakládat nové.
Marco Polo
Upravil tektronic dne 24.04.2017 20:00, před 7 let
milosdurismilosdurisČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj.
Ja osobne jazdim zapadnou cestou. Na mape su aj doporucene obchadzky hr. prechodov Horgos (Hu/Srb ) a Evzoni (Mac/Gr)
https://www.google.sk/maps/dir/Koroni...!3e0?hl=sk Cesta na Ateny je sice priama, ale je tam vela mytnic. Pri odboceni z Ioaniny je to cesta 1 triedy, ale bez poplatkov. Je tam tiez vela peknych miest na zastavenie. Za odbocenie urcite stoji Parga s vyletom lodou na Paxos a Antipaxos.
O ceste do Grecka sa vela dozvies aj na strankach www.recko-autem.cz a ich diskuznom fore.
Miloš
T
TompetrČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

milosduris napsal:

Ahoj.
Ja osobne jazdim zapadnou cestou. Na mape su aj doporucene obchadzky hr. prechodov Horgos (Hu/Srb ) a Evzoni (Mac/Gr)
https://www.google.sk/maps/dir/Koroni...!3e0?hl=sk Cesta na Ateny je sice priama, ale je tam vela mytnic. Pri odboceni z Ioaniny je to cesta 1 triedy, ale bez poplatkov. Je tam tiez vela peknych miest na zastavenie. Za odbocenie urcite stoji Parga s vyletom lodou na Paxos a Antipaxos.
O ceste do Grecka sa vela dozvies aj na strankach www.recko-autem.cz a ich diskuznom fore.


Ahoj,
objíždět Horgos a Evzoni mě nikdy moc nelákalo, ale teď o tom přemýšlím. Jak jsou ty objízdné trasy kvalitní, široké či pohodlné? Přece jen mi přijde pohodlnější chvilku postát na hranicích než tu samou dobu kroutit volantem na objížďce. Za poslední 3 roky co jezdíme do Řecka jsme na přechodech nestáli déle jak hodinu, tak nevím... Navíc loni se mi zdálo, že provoz byl výrazně nižší než v minulosti asi díky migrantům.
Všude dobře, tak co doma?

www.mahari.cz - Indické nástěnné dekorace
milosdurismilosdurisČlen
Přidáno před 7 let
Cesty pri obchadzani hranic Horgos a Evzoni su kvalitne a siroke, niektore uplne nove. Jazdil som aj s karavanom a jazdia po nich aj nakladne vozidla a autobusy. S migrantami nema cakacia doba na hraniciach nic spolocne. Za zdrzanie mozu turbanisti, ktory jazdia na prazdniny zo zapadnej europy do Turecka a spat. Ten milion presuvajucjich sa Turkov ide hlavne po tejto trase! A Horgos je jedine miesto kadial mozu prejst. No stastie pre nas co sme v EU je to, ze existuju prechody kadial ich cez hranice nepustia! A to je Tompa, Backi Vinogrady a podobne. Len sa modlim aby nezobrali Turkov do EU. Potom to bude uz vsetko v r - - i!
Miloš
T
TompetrČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

milosduris napsal:

Cesty pri obchadzani hranic Horgos a Evzoni su kvalitne a siroke, niektore uplne nove. Jazdil som aj s karavanom a jazdia po nich aj nakladne vozidla a autobusy. S migrantami nema cakacia doba na hraniciach nic spolocne. Za zdrzanie mozu turbanisti, ktory jazdia na prazdniny zo zapadnej europy do Turecka a spat. Ten milion presuvajucjich sa Turkov ide hlavne po tejto trase! A Horgos je jedine miesto kadial mozu prejst. No stastie pre nas co sme v EU je to, ze existuju prechody kadial ich cez hranice nepustia! A to je Tompa, Backi Vinogrady a podobne. Len sa modlim aby nezobrali Turkov do EU. Potom to bude uz vsetko v r - - i!


Turbani mají vliv jenom na Horgos, tam to asi má smysl objet, tedy pokud jedete ve stejný termín jako oni.

Ale u Řecka si dovolím si oponovat. Moje zkušenost je taková, že loni se spousta lidí na Řecko vykašlalo, protože ještě pár dní před prázdninami nás média krmila jak se všude potulují migranti a jak je tam nebezpečno. Pak to taky mělo vliv na situaci na hranicích, nikdo tam prostě nebyl. Všichni jeli jinam IT, HR, AL. I v samotném Řecku to tak vypadalo, tam kde obvykle stávaly obytky ve velkém, byla sem tam jedna... Bylo to sice podivné, ale nám to vyhovovalo :-)
Všude dobře, tak co doma?

www.mahari.cz - Indické nástěnné dekorace
tektronictektronicČlen
Přidáno před 7 let
Díky za postřehy. Konkrétně k Peloponesu. Kterou stranu či místa preferovat, pokud budu mít cca 2 neděle vyhrazeny jen na Pelopones a cestu začínat v Patras. Jak jsem již uváděl, jde mi pouze o lokality u moře. Spěchat nehodlám, co nestihnu letos nechám na příště, když bude štěstí přát !)
Marco Polo
Jarda BorekJarda BorekČlen
Přidáno před 7 let
Cesta z Patrasu na Pelopones stoji trajektem polovinu než přes most Rio Antirio. Obojí je krásné
!z!)Smile
tektronictektronicČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Jarda Borek napsal:

Cesta z Patrasu na Pelopones stoji trajektem polovinu než přes most Rio Antirio. Obojí je krásné


Dobré vědět :^
Marco Polo
milosdurismilosdurisČlen
Přidáno před 7 let
Miloš
Jarda BorekJarda BorekČlen
Přidáno před 7 let
Máte někdo nějaké ifo o nově otevřených usecích dálnic v Srbsku a Fyrom/Makedonii/ ???
!z!)Smile
milosdurismilosdurisČlen
Přidáno před 7 let
Miloš
T
Tomik KraluČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Jarda Borek napsal:

Cesta z Patrasu na Pelopones stoji trajektem polovinu než přes most Rio Antirio. Obojí je krásné



Nechci být za rýpala, ale do dnešního dne jsem žil v domění, že se Patra nachází na Peloponésu. :D
Nevíte někdo kolik ten trajek stojí ? Asi nás 20 éček za cestu přez most nepoloží, ale bylo by to zpestření cesty na Pelopones.
Jarda BorekJarda BorekČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Tomik Kralu napsal:

Citovat

Jarda Borek napsal:

Cesta z Patrasu na Pelopones stoji trajektem polovinu než přes most Rio Antirio. Obojí je krásné



Nechci být za rýpala, ale do dnešního dne jsem žil v domění, že se Patra nachází na Peloponésu. :D
Nevíte někdo kolik ten trajek stojí ? Asi nás 20 éček za cestu přez most nepoloží, ale bylo by to zpestření cesty na Pelopones.


Jo přeřekl jsem se má být z Antiria do Patry na Pelopones. Jinak nejde o to jestli nějaká částka někoho položí, nebo ne , ale o informaci, že cesta trajektem je za poloviční cenu než jízda přes most..ASI TAK.
Ceník mýtného pro mosty a tunely
Místo / kategorie motocykly osobní vozy nákl. vozy s 2 nápr. nákl. vozy s 3 nápr. autobusy
Aktio - Preveza (podmořský tunel) €0,70 €3,00 €5,00 - €8,00 €5,00 - 8,00 €8,00 - €14,00
Rio - Antirio (Charilaos Trikoupis) €1,90 €13,30 €20,00 €32,50 €30,00 - €65,00
!z!)Smile
T
Tomik KraluČlen
Přidáno před 7 let
Nic ve zlém to měl být vtip.
Cenu jsem si asi našel. Ta by měla být 20 za naší soupravičku jedním směrem ale nějak se mi nechce věřit, že by nás vyšla cena trajektem na půlku.
Jarda BorekJarda BorekČlen
Přidáno před 7 let
Jo bylo to za cca 12 Eček, už si to nepamatuji. Je to teměř za pulku.
!z!)Smile
T
Tomik KraluČlen
Přidáno před 7 let
Děkuji za info. Pokud nebudeme kvaltovat tak to zkusíme. Určitě to bude zajímavé.
R
RenoČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj. jel jsem přes tento most r.2015, auto, karavan délka 6,20 , 4 osoby cena 19.5 E. Trajekty se přece počítají také podle délky karavanu a počtu osob. Docela se mi nechce věřit, že bych měl ten trajekt levnější než ten most. Nehledě na ten čas přejezdu. Trajekt jsem již také používal (ve stejné sestavě). U mýta toho mostu je jednoduše jedno, jestli jedou ve voze lidi dva nebo pět, nebo má karavan osm metrů a cena je stejná. U trajektu se to počítá jinak.
Jarda BorekJarda BorekČlen
Přidáno před 7 let
Tak jsem se ptal kamaráda z Vídně a platil za trajekt 15 EUR v červnu 2016 . Obytné auto přes 7m+ 2 osoby.
,
Wir bezahlten für WOMO und 2 Personen ca.15.- Euro pro Strecke
!z!)Smile
milosdurismilosdurisČlen
Přidáno před 7 let
1.bp.blogspot.com/--ZQMnOw6D8I/V07dhN8HVEI/AAAAAAAAF00/5aHDQF4n3pUfz7JagJeKfDeqC4a3vINzACLcB/s400/Price%2B%25283%2529.jpg

Cennik trajektu (vlavo) v porovnani s cenou na moste(vpravo)
http://rio-antirrio.blogspot.com/2014...price.html
Prelozene: auto s dvoma napravami 11€ a s privesom (3 napravy) 16,-€
Miloš
Upravil milosduris dne 03.05.2017 12:39, před 7 let
M
magnum30Člen
Přidáno před 7 let
Mohu uvést z vlastních zkušeností nísledující ceny za tunel, most a trajekt s obytným autem 7,5 m, 2 nápravy. V r. 2014 Preveza za 3 E, most Antirio jednou za 8 E. V následujícím roce 2015 Preveza za 5 E, most už za 13,30 E ( Řekové snad v 2015 zvyšovali DPH a zdražovali řadu věcí). Vloni 2016 jsem tedy zkusil trajekt, jel jsem 2x, pokaždé jsem platil 11 E. Kdo nespěchá jako my, je to docela zážitek, jednak lepší pohled na most, průliv, "benátské" pevnosti ad. Mě se to líbilo víc než jet po mostě. Letos jednoznačně volím trajekt.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,701,312 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.44800 sekund | Průměrně za: 0.448 (0) sekund | Dotazy: 151 | Použitá paměť: 2.4MB/4MB