Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Korsika Sardinie: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Korsika Sardinie

Poslední aktualizace před 3 roky
Petr ZPetr ZČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj, chystáme se letos začátkem června -Korsika a Sardinie s dětmi jen asi 10 dní, mohli byste poslat tipy ? Spíše kempy- přece jen děti 5 a 2:-) předpokládám trajektem Livorno na Korsiku a pak se uvidí co v klidu projedem . Díky Petr
Karlos_BrnoKarlos_BrnoČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj to jedeš na 2 měsíce??
já projel Sardinii bez kempů jen tak tak za 14 dní. všechno v pohodě a moc nádherné, jsou tam STPL takže kemp není třeba. pouze nejezdi do Cagliari ( mraky imigrantů, žebrajících a napadajících lidi všude kolem) Olbia taky, ale tam je přístav a bohužel se tomu nevyhneš.

na korsiku bych nejel bydlíkem. Nemají tam rádi karavanisty a hážou po nich rajčata a mandarinky. někde i kameny.
Karel Ulman. Servis karavanů, obytných aut a vestaveb
https://www.faceb....karavanu/
P
Petra a JirkaNováček
Přidáno před 8 let
Ahoj, my byli na Sardinii loni (3 tydny i s cestou a zastavkami v It), v Olbii i v Cagliari a rozhodne jsme tam na zadne imigranty nebo podobne, co by zebrali a kohokoliv napadali nenarazili. Takze se nenechte vystrasit.
Byli jsme se 3 detmi a pokazde jsme byli v kempech, hlavne kvuli detem (4 a 3). v hlave mi utkvel kemp Cala Ginepro, bily pisek a melke teple more. Nadhera!!!
Na 10 dni to budete mit celkem hoňku... Petra
CibiCibiČlen
Přidáno před 8 let
Byli jsme 3roky zpět na Sardinii, smysl má jen kemp pro obytky, hledej cedule CAMPER. Ceny 10-20e, normální kempy byly násobně drahé. Oproti dříve jsou hodně zákazy stání pro obytná auta u pláží. Dalo se spát mimo, ale místa nebyly vždycky vzhledná.
VW LT 35 maxi
Petr ZPetr ZČlen
Přidáno před 8 let
Díky moc za info, ten camp Cala Ginegro-* pošli prosím GPS. Dík
P
Petra a JirkaNováček
Přidáno před 8 let
www.campingcalagi...
gps nemam, nevim, neumim :|
RomanKRomanKČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj na Sardinii jsme byly s karavanem před 3 lety s 2 dětmi (4 roky a 6 měsíců). Spali jsme většinou po kempech s ASCI kartou. Vždycky pěkné, rel. za pár euro kolem 18 - 22 €. Kempy mimo tuhle síť kolem 30€. Nemělo smysl být na STPL, kempy stály skoro stejně a byly prázdné. Pár STPL u moře jsme viděli, ale při naší návštěvě bylo 14 dní 35 - 40°C a STPL byly většinou betonová parkoviště na slunci. Stání v kempech bylo vždycky ve stínu. Jinak jsme stáli i párkrát na divoko, většinou u archeologických nalezišť.
Roman 38, Martina 39, Šimon 11, Tomáš 8, Mikuláš 5
ipyipyČlen
Přidáno před 8 let
Na Sardínii sme boli pred dvoma rokmi v auguste trajektom s Piombina kempy dost preplnene cenove od 30 do 50 eur sever ostrova je hornatejší zelený ako Korzika ,juh vyprahnutý suchý. Podnebie na mňa chladné môžem to porovnať s Chorvátskom cesty dobré domáci ohľaduplný všade značky zákaz státia obytných aut.Kempy pri mori majú ihriská pre deti,preliezačky aj animátorov ktorí robia každý večer program,disko no po 22 hod ticho..Sú tam pekné jaskyne ktoré by asi deti zaujali.
To je taký môj pohlaď v skratke.
Ivan.
Petr ZPetr ZČlen
Přidáno před 8 let
Díky za tipy, v srpnu se nedivím, že bylo plno, proto jedem v červnu. Udělám si podle tipů průzkum a příště budeme pokračovat. /etr
snehulacisnehulaciNováček
Přidáno před 7 let
Chystáme se vyrazit v září, ale trochu mě děsí poznámka o imigrantech a kamenech co místní hází na obytky? To jsem v příspěvcích ke Korsice četl prvně.
sonyboysonyboyČlen
Přidáno před 7 let
Byli jsme loni v září a vše v pohodě. Žádní migranti ani kameny po nás nikdo neházel.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

snehulaci napsal:

Chystáme se vyrazit v září, ale trochu mě děsí poznámka o imigrantech a kamenech co místní hází na obytky? To jsem v příspěvcích ke Korsice četl prvně.


To je klasická ukázka toho, co dokáže jeden negativní komentář na nejnavštěvovanějším fóru v republice, resp. jedna nešťastná zkušenost ..... raději bych na Korsiku nejezdil kvůli bezpečnostní situaci, po cestě bych určitě naspal v Itálii ani nikde jinde na benzínkách, ale mít s sebou detektor nakroplynů musím :D:he

No, teď vážně ... jeďte, neřešte blbosti a užijte si to tam.
4.114683,118.628756
snehulacisnehulaciNováček
Přidáno před 7 let
Tak že bych chtěl zopakovat 2x vybrané auto za noc, jako před pár lety ve Francii, zrovna nemohu říci. Na druhou stranu už jí plánujeme roky, tak se úplně vzdát cíle bez boje také nechci.
Díky za podporu. I negativní zprávy jsou důležité a člověk alespoň ví, co by mohlo přijít. Navíc větší problém problém budou možná požáry.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 7 let
Korsika je OK, jen nespěte tam, kde se nemá ....
JiPe měl fakt smůlu, už jsme to řešili a moc mě mrzí, co se mu stalo, jelikož když se něco takového stane, lokalita bývá zapovězena ...

Côte d'Azur byl, je a asi i bude problém, ale Korsika není Francie, jen její součástí.

V září tam bude velice pěkně a pokud jste přirodomilové, tak bystě měli být spokojeni :-)

Automatické sloučení 14.08.2017 15:11:

Citovat

snehulaci napsal:
Navíc větší problém problém budou možná požáry.


Může se stát ... jel jsem před pár dny z Barcelony do Montpellier a dokonce byla dálnice AP7/A9 na pár hodin kvůli požárům uzavřena u Perpignanu ... letos hoří všude a poměrně ve slušném rozsahu ... to už bych raději ten šutr na střešní okno :)
4.114683,118.628756
Upravil sipadan dne 14.08.2017 14:11, před 7 let
snehulacisnehulaciNováček
Přidáno před 7 let
Tak vyšetřili jsme si na to max 10-12 dnů včetně cest, tak řeším, zda to nerozdělit třeba sever/jih nebo tak a nesnažit se všechno najednou.
Přírodu rozhodně, ale budeme patrně limitováni cestami s naší alkovnou. A pak hlavně prckové se budou chtít určitě koupat...
Co se nocování týká, raději kemp za peníze než v polospánku citovat, zda nás někdo vypakuje nebo vypálí. Tak to by snad mělo být ok.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 7 let
Limitován budeš pouze tím, že nemáš patrně 4x4 ... alkovnou nikoliv, nedělej si starosti, sjízdné jsou všechny silnice s pevným povrchem (místy velmi úzské).
Plán cesty si nedovoluji navrhovat :_
4.114683,118.628756
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

snehulaci napsal:

Tak vyšetřili jsme si na to max 10-12 dnů včetně cest, tak řeším, zda to nerozdělit třeba sever/jih nebo tak a nesnažit se všechno najednou.
Přírodu rozhodně, ale budeme patrně limitováni cestami s naší alkovnou. A pak hlavně prckové se budou chtít určitě koupat...
Co se nocování týká, raději kemp za peníze než v polospánku citovat, zda nás někdo vypakuje nebo vypálí. Tak to by snad mělo být ok.


Ahoj sousede, tvuj navrh zni rozumne. Je potreba brat v uvahu, ze pro Korsicany je i slusny karavanysta mimo kemp osikou v zadeli. Ale moje popsana zkusenost se vztahuje predevsim k pobrezi. Ve vnitrozemi problem nebyl a jsou tam nadherna mista. Dostupna i s velkym autem, ale je to ridicsky adrenalin:).
A co se tyka nevrazivosti domacich vuci turistum v Evrope obecne. Tento modni trend, zapricineny jako vzdy hovadky co se neumi venku chovat, neni uz dnes nic neobvykleho. I v nasem obdivovanem Svycarsku jsme se letos setkali s flusancem na skle na beznem skoro prazdnem parkovisti i s bezduvodnou sikanou na silnici. Ale dokud nelitaji sutry tak v pohode. Ale splin mohou mit lide vsude.
Zajimave se vsemi temi kemparsky atraktivni misty by bylo treba s Litvou. Pro nas balsam, ale muzou byt i zkusenosti opacne. A o tom asi cestovani je .....
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
snehulacisnehulaciNováček
Přidáno před 7 let
Díky všem za rady i podporu. Nezapírám, že nadšení malinko opadlo, ale ne natolik, abychom to vzdali. Navíc se mi zdá zpáteční trajekt za 284 Eur velmi slušná cena, tak to asi dáme.
Nevíte jestli ještě platí ty alkotesty? Někde jsem vyčetl, že už to prý zrušili.
Petr ZPetr ZČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, jen pro obnovení:-) Sardine loni skvělá, ale spali jsme v kempech - hlavně kvůli dětem , je to v klidu. a míst nadivoko se dá najít- sice jsou zákazy, ale ve slušnosti a nedělat bordel. Našel jsem i místo na Costa Rei. Skoro na pláži:-)
Ale letos chceme dát Korsiku - druhá půlka září. A kdo by mohl poradit, jestli brát sebou na Korsiku gumák. Byli jsme v červnu v Řecku a s gumákem třeba Lefkada super, ale Pelopones teda sever dlouhé pláže a pro gumák nic moc.
Díky za tipy a radu. Petr
copycopyČlen
Přidáno před 7 let
Korzika má stránky aj v češtine
http://www.visit-...na-Korsice
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,039,006 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.21773 sekund | Průměrně za: 0.21773 (0) sekund | Dotazy: 133 | Použitá paměť: 2.22MB/4MB