Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Zhasínání Trumaticu: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Zhasínání Trumaticu

Poslední aktualizace před 8 let
T
TKTDiČlen
Přidáno před 8 let
Zdravím, mám problém se zhasínáním topení Trumatic, ale jen pokud fouká vítr, jinak bez problému.Chybí mi tam nějaký krycí plech nebo kde je problém? Díky za rady
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

TKTDi napsal:

Zdravím, mám problém se zhasínáním topení Trumatic, ale jen pokud fouká vítr, jinak bez problému.Chybí mi tam nějaký krycí plech nebo kde je problém? Díky za rady


Vzhledem k tomu, že pokud vím, žádný místní servismen nemá doma křišťálovou kouli tak moc rad nečekej.

chtělo by to napsat typ topení , místo instalace, případně fotečku.

:_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
T
TKTDiČlen
Přidáno před 8 let
Je to model SL3002 origo vestavba, žádná dodělávka. Jednu noc bylo bezvětří, tak jelo celou noc bez problémů, další noc foukal vítr a za celou to 3x zhaslo
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

TKTDi napsal:

Je to model SL3002 origo vestavba, žádná dodělávka. Jednu noc bylo bezvětří, tak jelo celou noc bez problémů, další noc foukal vítr a za celou to 3x zhaslo


tak to asi bude problém komínku, buď je nízko nad střechou nebo špatně instalován
(i když to u origoš stavby asi ne)

http://www.karava...3002_p.pdf


.

Automatické sloučení 24.04.2016 20:03:
ještě mrkni sem:
http://www.carava...ad_id=6803
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
Upravil Zdenek a Alena dne 24.04.2016 20:03, před 8 let
T
TKTDiČlen
Přidáno před 8 let
Zkusím na to mrknout, jestli je tam vše v pořádku, díky

Automatické sloučení 25.04.2016 15:41:
Mrkl jsem na to a zdá se být vše v pořádku, tak nevím, kde je zakopaný pes.
Upravil TKTDi dne 25.04.2016 15:41, před 8 let
P
PPPmytoČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

TKTDi napsal:

Zkusím na to mrknout, jestli je tam vše v pořádku, díky

Automatické sloučení 25.04.2016 15:41:
Mrkl jsem na to a zdá se být vše v pořádku, tak nevím, kde je zakopaný pes.


a v bezvětří to jede?
Dodávají na krycí mřížky krycí destičky.právě prý kvůli větru?To nevím ale měl jsem je na všech autech.Plastové ,myslím že mi dokonce po jednom zbyly......Zapomněl jsem je dodat k Laice....
Pohoda,klídek,sluníčko......cesta kamkoliv.
G
gutČlen
Přidáno před 8 let
Taky nám to zhasíná origo topení karavan Knaus r.v.2000. Mám podezření že to zhasíná pokud fouká z levé strany a topení není kryté podvozkem . Vždy spím a je mi chladno, kouknu nad dveře kde se odráží plamínek a pokud je tma zapálím . Chystám se, že dám okolo díry dole v podlaze nějaké stínění z levé strany už druhý rok.
haskyhaskyČlen
Přidáno před 8 let
Zdravím.Zkušenost známého - ten samý problém co vy.Po dlouhém pátrání nic nevyřešil,tak zajel do Finasa Velemín a byla to prkotina - nějaké pavučiny na konci komínku zachycené v tom husím z kterého je komínek udělán.Prý to bylo až na konci,jak komínek prostupuje střechou a jak je ten husí krk vsunutý do plastového konce ze stříškou.Byl to vlastně nový karvan - CARAVELAIR HERMITAGE 522.Třeba vám to také pomůže.
Hasky
Upravil hasky dne 25.04.2016 22:18, před 8 let
RobertRobertČlen
Přidáno před 8 let
Mám taky Trumu 3002, kupoval jsem novou. V návodu píšou, že sání má být kryto před "létající špínou", ale mám to jako většina - hned vedle kola. Vyrobil jsem tedy z hliníkového plechu kryt a to tak, že zepředu a z boků je sání chráněno, přístup vzduchu je jen zezadu. Předpokládám, že by to topilo i za jízdy bez zhasínání.
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
T
TKTDiČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

PPPmyto napsal:

Citovat

TKTDi napsal:

Zkusím na to mrknout, jestli je tam vše v pořádku, díky

Automatické sloučení 25.04.2016 15:41:
Mrkl jsem na to a zdá se být vše v pořádku, tak nevím, kde je zakopaný pes.


a v bezvětří to jede?
Dodávají na krycí mřížky krycí destičky.právě prý kvůli větru?To nevím ale měl jsem je na všech autech.Plastové ,myslím že mi dokonce po jednom zbyly......Zapomněl jsem je dodat k Laice....


Za bezvětří funguje perfektně
pachtapachtaČlen
Přidáno před 8 let
Podívej se na střechu co máš za překážky na střeše poblíž komínku topení ty dokáží vytvořit takové turbulence že to uhasí topení.Teď řeším stejný problém který jsem nikdy neměl přestavěl jsem interiér karavanu změnil umístění kamen tudíž i vývod komínku na střeše.Asi 10cm od komínku je trubkové zábradlí zahrádky a 60cm daleko je rakev která je asi o 20cm vyšší než komínek a při větru mám o problém vystaráno.Zábradlí upravím a komínek prodloužím asi o 15 čísel a budeme čekat na vítr.
Hanka a Pavel
T
TKTDiČlen
Přidáno před 8 let
Překážky tam žádné nemám, nejblíž komínku je origo výsuvná tyčka s anténou a ta je vzdálená cca 40cm,to přece nemůže mít na to vliv.
pachtapachtaČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

TKTDi napsal:

Překážky tam žádné nemám, nejblíž komínku je origo výsuvná tyčka s anténou a ta je vzdálená cca 40cm,to přece nemůže mít na to vliv.


Vliv to mít může ještě se podívej pod auto na vstup vzduchu do topení jestli tam je origo kryt ten je přidržovaný pružinovým drátem je možné že upadl. Ten kryt má kruhový otvor a před ním je víčko celek tvoří jakýsi labyrint který brání sfouknutí plamene.
Hanka a Pavel
T
TKTDiČlen
Přidáno před 8 let
Tak jsem dnes to topení zkouknul ze spodu a nezdá se mi, že by tam něco chybělo. Mám to i vyfocené, ale foto mi sem nejde vložit, tak pokud by se někdo našel, kdo by byl ochotný se na to podívat a popř. mi poradit, tak dejte mail a pošlu foto. Díky za ochotu Tomáš

Automatické sloučení 02.05.2016 18:44:
Na základě dnešního rozhovoru se servisákem Trumaticů, zkusím ještě vyměnit regulátor tlaku plynu a pokud ani to nepomůže, tak fakt už nevím.
Upravil TKTDi dne 02.05.2016 18:44, před 8 let
C
caravanmanČlen
Přidáno před 8 let
pošli to foto zespod na caravanman@seznam.cz pro jistotu, ale nic bych za to nedal, že Pachta má pravdu
T
TKTDiČlen
Přidáno před 8 let
Máš to v mailu.

Tomáš
pachtapachtaČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

caravanman napsal:

pošli to foto zespod na caravanman@seznam.cz pro jistotu, ale nic bych za to nedal, že Pachta má pravdu


Jak to dopadlo? Docela by mne to zajímalo.
Hanka a Pavel
G
gutČlen
Přidáno před 8 let
Tak jsem to nafotil jak to mám já pod karavanem.
Druhá fotka je pokus, jak upravit komínek aby topilo topení za jízdy, tedy nevznikl efekt fixírky a nezničil se hořák,úprava je nefunkční.
Pokud nic nevymyslíme,tak se pokusím uřezat plastový kanystr a našroubovat ho okolo hořáku aby byla díra jen zespodu.
Pěkný den GUT
Upravil gut dne 05.05.2016 06:52, před 8 let
gut Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
T
TKTDiČlen
Přidáno před 8 let
Dnes se k tomu dostanu, jestli problém vyřeším, tak dám vět.

Automatické sloučení 05.05.2016 19:03:
Tak problém zřejmě vyřešen. Půjčil jsem si zánovní regulátor tlaku a topení ani jednou nezhaslo a to pofukoval vítr a ještě jsem mu pomáhal i Já, když jsem si lehl pod karavan a foukal z plných plic. Zítra objednám nový regulátor a snad teda bude už klid.
Upravil TKTDi dne 05.05.2016 19:03, před 8 let
G
gutČlen
Přidáno před 8 let
Já mám regulátor starý dva roky a zhasíná nám to při silných poryvech větru, samozřejmě v zimě u sjezdovky.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: PPPmyto, TKTDi, Zdenek a Alena, gut, hasky, Robert, pachta, caravanman, jirkaj, Lubos a Dasa, opavaci

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,831,058 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.19103 sekund | Průměrně za: 0.19103 (0) sekund | Dotazy: 143 | Použitá paměť: 2.29MB/2MB