Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 TRUMA nehřeje: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

TRUMA nehřeje

Poslední aktualizace před 8 let
kubickovikubickoviNováček
Přidáno před 8 let
Zdravím všechny, rád bych se zeptal, zda-li někdo nemá kontakt nebo zkušenost s opravami plynového bojleru+topení TRUMA model CB403 v okolí Českých Budějovic.
Firma Webasto Č.B. nemá na uvedený model diagnostiku a díly, pouze na TRUMA 4,6 atd.
Nefunkčnost topení se projevila tím, že zelená dioda svítila a červená blikala. Provedl jsem kontrolu pojistky (skleněná) na topení, očistil kontakty. Připojil novu plnou plynovou láhev, dále jsem dal 2x 80 AH baterie nové (za 4roky staré). Po chvilce zapnutí na režim topení, zhaslo vše (zelená-červená led.žár.) Nyní je TRUMA mrtvá.
Pak ani nemám představu, jestli oprava je záležitost jednoho dne nebo více, pokud někam pojedu.Např. KOV Velín. A to jsou před námi naplánované výjezdy. Za radu nebo typy předem děkuji.
B
Bomber_007Člen
Přidáno před 8 let
Ahoj nevím zda tvá truma má tužkovou baterku. Pokud ano zkus ji vyměnit a nahodit Trumu znovu třeba by to mohlo bejt ok. Jinak potom opravdu zkusit nějaky servis kterej by se ti na to podíval Michal PS nebo zkus cinknout Karlovi Prokopovi. :_ Michal


Citovat

kubickovi napsal:

Zdravím všechny, rád bych se zeptal, zda-li někdo nemá kontakt nebo zkušenost s opravami plynového bojleru+topení TRUMA model CB403 v okolí Českých Budějovic.
Firma Webasto Č.B. nemá na uvedený model diagnostiku a díly, pouze na TRUMA 4,6 atd.
Nefunkčnost topení se projevila tím, že zelená dioda svítila a červená blikala. Provedl jsem kontrolu pojistky (skleněná) na topení, očistil kontakty. Připojil novu plnou plynovou láhev, dále jsem dal 2x 80 AH baterie nové (za 4roky staré). Po chvilce zapnutí na režim topení, zhaslo vše (zelená-červená led.žár.) Nyní je TRUMA mrtvá.
Pak ani nemám představu, jestli oprava je záležitost jednoho dne nebo více, pokud někam pojedu.Např. KOV Velín. A to jsou před námi naplánované výjezdy. Za radu nebo typy předem děkuji.
S
spinoČlen
Přidáno před 8 let
Přímo na Trumě (nevím, zda platí i pro tento model) bývá většinou ještě kontrolní panel skrytý pod odklápěcím víčkem obsahující LED kontrolky, které při poruše svítí v určité kombinaci. Pokud to tam máš, vyfoť to a pošli emailem do KOV Velim, řeknou ti, v čem je problém. Může to být nějaká pakárna typu uvolněný kontakt, kterou budeš schopný opravit sám.
kubickovikubickoviNováček
Přidáno před 8 let
Při zoufalém zprovozňování topení se led dioda zelená rozsvítila a červená bliká, tím moje vědomosti a znalosti končí. Pokud by měl někdo radu jak nato, pro informaci jsem alespoň napsal štítek TRUMA COMBI4
CB403-22090563
Budu muset zavolat KOV - Velim, jak mi bylo doporučeno. Děkuji Standa

Automatické sloučení 28.04.2016 15:29:
Opraveno,vadný termostat. Hurá
Upravil kubickovi dne 28.04.2016 15:29, před 8 let
M
MegaNováček
Přidáno před 8 let
Ahoj, vyřešil jsi to nějak?
Řeším to celou sezonu, stejné příznaky jako ty. ZAPNUL jsem topeni to se zaplo ovšem po chvíli se hodilo do toho poruchoveho modu. Ohřev fungoval notmálně. Nakonec jsem zjistil, že je třeba dát topení jen na málo a pak to topilo celou noc. Nedalo mi to, všechno jsem rozdělal, vysál, všechma různejma plynovýma vypinačema jsem hodněkrát vypnul zapnul. Nakonec jsem to perfektně odvzdušnil a poslední výjezd už jsem topil jako král... kde ovšem byla zavada nevím. Můj tip je na kombinaci zavzdušnění plynu a zaneseného ventilátoru.nedostatečný proud vzduchu...
sonda pak měla pocit že je přetopeno a vypla.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: kubickovi, Bomber_007, spino, Mega

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,118,958 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.18118 sekund | Průměrně za: 0.18118 (0) sekund | Dotazy: 71 | Použitá paměť: 1.78MB/2MB