Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Ohrev vody - bojler: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Ohrev vody - bojler

Poslední aktualizace před 7 let
K
karabinmatusNováček
Přidáno před 8 let
Dobry den
Som tu uplny novacik a takisto novacik v oblasti karavanov. Kupil som si starsi karavan r.v. 1988. Chcel by som sa opytat ohladom toho co mi chyba k tomu aby som mohol mat ohriatu vodu v karavane. Odfotil som ako to vyzera pod sedackou, su tam zjavne zaslepene hadice na vodu cervena na teplu a modra na studenu ktore by mali smerovat k nejakemu bojleru.
Viete mi poradit ako a cim by som to rozchodil? Karavan budem pouzivat bez 230V tym padom by som to chcel riesit plynom alebo 12V.
Dakujem
karabinmatus Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen img_1039.jpg img_1038.jpg
L
lada721Člen
Přidáno před 8 let
12V je na ohřev vody nesmysl, rozfuk je tak na topné období takže ti nic jiného nezbývá než plyn.:_
K
karabinmatusNováček
Přidáno před 8 let
Este by dom rad dodal ze v karavane budem stale tak max. 3 noci a teplu vodu budem pouzivat na umytie riadu a nejaku rychlu sprchu.

Lada: Diky za odpoved ale privital by som nejake konkretne riesenia ;-)
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 8 let
milý Matúšu,
pokial chceš zohrievať vodu plynem tak buď Truma B10 (campi-shop) nebo Henry (světkaravanů) cena mezi 15-20 tisíci Kč plus díly a montáž
původně tam byl Truma Therme který někdo vyndal (cca 5.000Kč) ale je to malý plastový boiler se spirálou a je pouze na 220V
F
frantinoČlen
Přidáno před 8 let
Jen tak mezi námi tohle přece není karavan z roku 1988
K
karabinmatusNováček
Přidáno před 8 let
Dakujem za info asi ostanem pri tom ktory tam mal byt Truma Therme.

Ospravedlnujem sa za preklep. Je to r.v. 1998 :) :|
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 8 let
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
K
karabinmatusNováček
Přidáno před 8 let
Tento som pozeral http://www.svetka...n---220v-, ale pride mi to uz take zlozite aj to ze podla toho ako som to pochopil musela by sa do steny karavanu vyrezavat diera...a neviem kto by mi to namontoval nakolko sam by som sa do toho asi nepustal.
Asi ostanem pri tej klasike Truma Therme + centrala pripadne ohrev z kurenia a na tie rybacky by mi to mohlo stacit :)
Honza PalasekHonza PalasekČlen
Přidáno před 8 let
Mám anglický karavan, kde je ohřev teplé vody zpravidla ve standardní výbavě. Měl jsem ale za to, že tam kde ohřev není, tak nejjednodušší je ohřát si teplou vodu na sporáku a tu dolít do zásobníku s užitkovou vodou, takže dokud to nevychladne, tak ti ze studeného kohoutku teče teplá, respektivě alespoň trochu rozumná voda na osprchování či umytí "riadu"....
anglický karavan Abi Globetrotter Jubilee + Citroen C5X7 2,0 HDI
K
karabinmatusNováček
Přidáno před 8 let

Citovat

Honza Palasek napsal:

Mám anglický karavan, kde je ohřev teplé vody zpravidla ve standardní výbavě. Měl jsem ale za to, že tam kde ohřev není, tak nejjednodušší je ohřát si teplou vodu na sporáku a tu dolít do zásobníku s užitkovou vodou, takže dokud to nevychladne, tak ti ze studeného kohoutku teče teplá, respektivě alespoň trochu rozumná voda na osprchování či umytí "riadu"....



Chcel som kupit jeden karavan ABI ktory bol anglicky ale zistoval som to ohladom prihlasenie a bol by s tym asi velky problem tak som sa na to vykaslal radsej aj ked ma to velmi mrzi lebo ten bol fakt skvely..Ale ako napad je to dobre s tym ohrevom vody jasne :)
PetrNPetrNČlen
Přidáno před 8 let
Matouši zkus se ještě pro zajímavost podívat do šatní skříně pod spodní víko! Třeba tam "něco" objevíš .... :-) Ty hadice pod lavicí nejsou zaslepeny, ale to jsou vypouštěcí ventily na vodu z bojleru 230V!!
Petr a Iva, BMW X5 + Bürstner Trecento 530 TS
K
karabinmatusNováček
Přidáno před 8 let
Tak som sa dnes dostal k privesu a zistil som ze ten bojler nie je ani pod tou skrinkou :( tesil som sa ze to tam urcite bude ale nie... tak teda som tam kde som bol na zaciatku, uz len otazka ako tam ten truma therme namontovat... ???
DyndasDyndasČlen
Přidáno před 7 let
Bojler tam nenajdeš protože podle fotky Tam byl Thruma Therme ( podle direk od šroubků v podlaze. Ten se dá sehnat i po bazarech, a má výhodu, že na něj napojíš i rozfuk
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: karabinmatus, lada721, Karel Prokop, frantino, Zdenek a Alena, Honza Palasek, PetrN, Dyndas

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,976,533 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.18802 sekund | Průměrně za: 0.18802 (0) sekund | Dotazy: 109 | Použitá paměť: 2.06MB/4MB