Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Výběr dodávky pro vestavbu - Transit - Ducato - Boxer: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Výběr dodávky pro vestavbu - Transit - Ducato - Boxer

Poslední aktualizace před 7 let

Anketa: Jakou?

    Transit 2.2 [7/30]23 %
    Ducato 2.3 [23/30]77 %
mr_antikmr_antikČlen
Přidáno před 8 let
Ahojte, můj Transit 2001 tak nějak pomalu odchází (resp. jeho karosérie) a už mi je líto do toho cpát nějaké investice, které bohužel brzy bude potřebovat. (topení, izolace, v budoucnu dodělávka dvojsedačky, tempomatu atd...). Vestavbu mám snad vymyšlenou - takže už "jen" vybrat auto.

Na nové nemám, takže dle bazarů to vypadá na stáří cca 4 roky/160tis km, kratký podvozek, spíme napříč (jsme prcci) Nejspíš v provedení kombi, abych nemusel řešít podlahu, interiér a okna vzadu - ale to mi možná rozmluvíte a třeba to za ušetřené prachy (50tis odhadem určitě) bude stát.

Transit 2.2 L1H2
Klady - mohl bych použít postel, police, sedačku a nějaký blbosti, protože je to všechno stejný
Zápory - četl jsem spoustu negativních recenzí na motor, ale je v tom zmatek, jak se ty motory inovují - osobně bych rád s tím dojezdil aspoń do 300tis km :)

Ducato 2.3 L1H1
Klady - pozitivní ohlasy na motory, spotřebu, obecně by to měl být "držák"
Zápor - všechno v interiéru bych musel řešit znovu. Je nižší (přítelkyně ještě hlavu sklápět nebude, já už odhadem o 4cm ano :-). Je širší - takže zase trošku horší parkování.

Boxer 2.2 L1H1
Tak nějak mi ho všude cpou (jakože Boxer je přece držák), ale dle recenzí slučuje zápory obou předchozích (údajně stejný motor jako Transit).

Budu rát za nějaké zkušenosti s trošku zajetými auty, jestli je Transit 2.2 taková tragédie (hrozba výměny motoru apod.) a Ducato 2.3 taková výhoda.
mr_antik Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
J
Jakub SatekČlen
Přidáno před 8 let
Tak motory 2.2 jsou stejné jak v Transitu, Boxeru i Jumperu. V Ducatu jsou motory Iveco 2.3 a 3.0 a ty jsou dle informací držáky. Výhoda trojice Ducato, Jumper, Boxer je šířka oproti Transitu a taky se na to dá sehnat víc "camper" věcí.

Brácha má Jumper 2.2 74kW L1H1, rv 2007, najeto 150tis, vypadá to že pomalu odchází vstřiky, lepší řešit hned, protože tyto motory na to trpí a pak dochází k propálení pístu. Jsou tam DENSO, dají se sehnat za 3500,- bez DPH. Co se týče podvozku tak oproti Transitu nic nikde nerezne ani po 8 letech, horší je to s barvou, auto je modré a barva se na některých místech začala loupat, co jsem viděl týká se to především modrých aut. Co se týče spotřeby tak se pohybuje kolem 6-6,5l. Na dálnici chybí 6ka, při 100 km/h točí 2500ot.

Otec má v práci Jumpera 2.2 88kW L2H2, rv.2012, jede to pěkně, 6ti kvalt výhoda na dálnici, spotřeba kolem 8, při 120 km/h točí 2500ot.

Stejný motor jsem měl v Land Roveru Freelander2 2.2 118kW, rv. 2007, ve 190tis jsem dělal vstřiky taky (již padalo do nouzáku), auto jsem prodal ve 250tis, na motoru krom vstřiků bez problému.

Jinak na Transitu 2.4 TDDi 66kW, rv.2000, mám 313tis km a motor ok, ale karoserie potřebovala trochu poladit, jen rožky podběhů a spodky šoupaček a zadních dveří. Nahodil jsem plastové podběhy tak by to mohlo pomoct do budoucna.
http://www.carava...4&rs=0

Za mě tedy Ducato s motorem SOFIM 2.3 a 6ti kvaltem.
---Specializujeme se na obytné vestavby KNAUS a elektroinstalace obytných vozidel ---
Upravil Jakub Satek dne 15.04.2016 23:10, před 8 let
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 8 let
Určitě Ducato
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
hakishakisČlen
Přidáno před 8 let
Máš SZ.
hákis
mr_antikmr_antikČlen
Přidáno před 8 let
Díky za rady, tak to dopadlo, tak jak jsem čekal, už se smiřuju, že se dělat vše od znovu a zase se učit jiné fígle.
Ale nerad bych se dočkal stejného osudu, že na 330tis budu mít auto "lehce zajeté" co se týká motoru, ale už nebude držet pohromadě, nebo naopak schánět půlku motoru.
To moje by se dalo by se to ještě rok dva nějak látat (a to mám ještě 2001 s poctivýma plechama), ale jednou přišel čas se rozloučit. Bohužel jsem to podcenil, kupoval jsem ho jen na 2-3 sezóny, ale už ho mám osmou :-)
Upravil mr_antik dne 16.04.2016 19:56, před 8 let
JimbooJimbooČlen
Přidáno před 8 let
Mozna uz jsi rozhodnutej, ale za me ,jedine ducato. Mam v praci uz 4kousek a jedou jak draci. Pokud ale muzu,tak bych volil 6ti kvalt a 3litr motor. Jezdim s nim porad nalozenej nadoraz a k nemu dvoutunovej vlek a spotrba cca 10 az 11. Solo a prazdnej nevim,jeste jsem tak nejel. Akorat si prohledni podlahu, pokud s tim nekdo tahal velky vleky,rada se trha napric u bocnich dveri a docela trpi horni ulozeni prednich tlumicu , opet vinou velke zateze. Jinak zadnej vetsi problem a to ani v zime.
mr_antikmr_antikČlen
Přidáno před 8 let
Já budu jezdit prakticky prázdný, takže výkonu proti stávajícím 55kW bude dost.
Ještě jsem koukal, že se po bazarech válí dost 2.0l motorů, ty jsou na tom spolehlivostí jak?
J
Jakub SatekČlen
Přidáno před 8 let
Co se týče výkonu je i 2.0 s 85kW dostatečná pro vestavbu.
---Specializujeme se na obytné vestavby KNAUS a elektroinstalace obytných vozidel ---
mr_antikmr_antikČlen
Přidáno před 8 let
To věřim, nejsem honič výkonů, spíš co spolehlivost těchto motorů?

Automatické sloučení 18.04.2016 18:06:
Mám na mysli Ducato 2.0 za poslední cca 4 roky.
Někde jsem četl po fórech, že to není až taková katastrofa
Upravil mr_antik dne 18.04.2016 18:06, před 8 let
p0l0usp0l0usČlen
Přidáno před 8 let
Co transit 2.4 ?
J
Jakub SatekČlen
Přidáno před 8 let
U 2.4 je pohon zadní nápravy, který posouvá podlahu o 10cm výše a ubírá tak místo uvnitř, taky používá velké 16" kola, a taky šířka interiéru trochu slabší, což by dle dotaz nemuselo vadit.
---Specializujeme se na obytné vestavby KNAUS a elektroinstalace obytných vozidel ---
hakishakisČlen
Přidáno před 8 let
Mám na prodej Renault Master L2H2 rv.2009.Nákup ČR,pouze 1 majitel.Jasné kilometry a původ-najeto POUZE 110tkm.Má KLIMU.Foto na mých stránkách www.autohakis.cz Cena 160tis kč !!!!!hákis
hákis
CibiCibiČlen
Přidáno před 8 let
VW LT 35 maxi
Karlos_BrnoKarlos_BrnoČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

hakis napsal:

Mám na prodej Renault Master L2H2 rv.2009.Nákup ČR,pouze 1 majitel.Jasné kilometry a původ-najeto POUZE 110tkm.Má KLIMU.Foto na mých stránkách www.autohakis.cz Cena 160tis kč !!!!!hákis


A to jako tomu někdo věří že má ten Master 100tis km??? s tím zničeným nákladovým prostorem, roztrhanými sedačkami a oleštěnou řadící pákou včetně volantu??
Promin ale důvěryhodné zcela jistě nepůsobí. a sám tomu nevěříš. viděl jsem mnoho Masterů s nájezdem 200-500tis km a vypadali lépe. sám jednoho mám.

co se týká motoru 2,5dci 88kw, ano je držák. a při dobrém zacházení vydrží dlouho se super spotřebou 7,1 litru u L3H3. Ve Vivaru jsem jezdil do 7 litrů.
Karel Ulman. Servis karavanů, obytných aut a vestaveb
https://www.faceb....karavanu/
D
danstr74Člen
Přidáno před 8 let
Taky jsem si říkal podle fotek,že jak ty údajné kilometry tak celkový stav by mne spíš odradil.:(
hakishakisČlen
Přidáno před 8 let
O najetých km nebudu s nikým diskutovat!!! 1.majitel je město tady v horách,v autě jezdili jeho zaměstnanci-dělníci.Plně servisováno.Asi se k autu chovali jinak než vy k obytňáku. Pokud by řekli,že se před každým vstupem do auta budou přezouvat,tak by v té práci skončili první den. Tak prosím oba poslední přispěvatele(hlavně Karlos Brno),aby si své přiblblé a tutové informace nechali pro někoho jiného-jsem na to celkem alergický.Něco jiného je autodoprava,při které řidič sedne do auta a vystoupí z něj třeba ve Španělsku a něco jiného je parta dělňasů,kteří z auta lezou třeba 20x za den.A taky trochu jinak naskakujou km!Děkuji těm,kteří to pochopili a těm co to nepochopili děkuji za to,že si své moudra nechají pro sebe.
hákis
SteMiSteMiČlen
Přidáno před 8 let
O něčem podobném taky vím, cena je kolem 50 tis.- pokud by byl zájem pošlete SZ

Nissan Interstar/Ren.Mas. L2H3 r.v. 2005 3.0L dci 140..ABS..6 rychlostí..najeto cca 300000km.- . Nový starter, spojka, rozvody, akumulátor, p+z brzdové obložení i lanovody, žh.svíčky, k vozu jsou náhradní ráfky na letní pneu.
Makarska Rivijera moj drugi dom
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 8 let
A co třeba transit s 3,2 tdci 147kw o tom jsem ani nevěděl, ale musí to být moc pěkné svezení, kolik má vzadu šířku transit jumbo?
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
J
Jakub SatekČlen
Přidáno před 8 let
Transit šířka cca 180cm
---Specializujeme se na obytné vestavby KNAUS a elektroinstalace obytných vozidel ---
mr_antikmr_antikČlen
Přidáno před 8 let
Takže jsem nucený se sem vrátit. Několik měsíců sledování mobile.de, kde se v mém cenovém rozmezí vyskytlo asi tak celkem 4ks Ducata L1H1 s 2.3 motorem a klimou (jiné požadavky vážně nemám, resp. jsem od nich upustil). To je celkem bídná nabídka.
Napadlo mě rozšířit hledání o motorizaci 2.0 JTD, je to blbej nápad? Máte s tím někdo zkušenosti, ideálně naše okresky a dálnice mi stačí cca do 120kmh (v rozumných otáčkách)....Výkonu se nebojím, mám strách trošku s 5st. převodovkou, abych netočil pořád 3tis otáček a samozřejmě spolehlivost.
Nebo mám vydržet?

Automatické sloučení 08.02.2017 13:45:
Takže celkem bezradnost. Bud blbě hledám, nebo se L1H1 Ducato okolo 300tis s klimou sehnat nedá....Prostě nic.

Mate někdo zkušenost s 5 kvaltem 2.0 MJT motorem? Nebo to je jen do města včetně převodů?
Upravil mr_antik dne 08.02.2017 14:45, před 7 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete upravit anketu v tomto vlákně.
Vy nemůžete hlasovat v anketě v tomto vlákně
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: mr_antik, Jakub Satek, Me2d, hakis, Jimboo, p0l0us, Cibi, Karlos_Brno, danstr74, SteMi

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,692,582 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.27943 sekund | Průměrně za: 0.27943 (0) sekund | Dotazy: 134 | Použitá paměť: 2.23MB/4MB