Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Pneu na obytku 215/70 R15C ? ? ?: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Pneu na obytku 215/70 R15C ? ? ?

Poslední aktualizace před 8 let
R
Radek KaplanČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj,

na starší obytku na podvozku Ducato chci vyměnit původní, docela olétané pneu o neznámém stáří za něco nového ... nejezdím extra dlouhé štreky, max to Chorvatsko, ale riskovat se mi opravdu nechce :/

koukám a nestačím se divit co za neznámé značky se dá v tomto rozměru koupit ... co doporučujete ?

http://pneumatiky...9:109/?o=4

Bohužel Heureka úplně nerozlišuje C-čkové gumy tak jsem vybral dle TP index nosnosti a ten je 109 = 1030kg

děkuji za pomoc s hledáním a za zkušenosti, gumy to nejsou nijak závratně drahé, pár ušetřených stokorun opravdu neřeším ... chci rozumný kompromis ... nemusí to být zrovny Micheliny nebo Continentaly

P.S. a co říkáte "celoročním" pneu ... jsem z Vysočiny a někdy tady bojujeme se sněhem ještě na začátku května ...

!y
do 3.8.2016 - FIAT Ducato Knaus Traveller C580 2.8idTD 1999

do 21.3.2018 - FORD Transit 350L RIMOR SuperBrig 680TC 2.4TDE 2004

Aktuálně - FORD Transit NobelART A9000 Elegance


Radek 1975 + Lucka 1984 + Andulka 2012 + Lukášek 2016
Upravil Radek Kaplan dne 10.04.2016 08:10, před 8 let
RIVARIVAČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj,
z vlastní zkušenosti doporučuji celoroční pneu s méně hrubým dezénem k vůli hluku, raději od renomovaného výrobce. Byl jsem na nich v létě opakovaně ve Španělsku i Řecku a úbytek vzorku byl zanedbatelný.
Z Nového Jičína zdraví Milan
R
Radek KaplanČlen
Přidáno před 8 let
Mám tomuto "Byl jsem na nich v létě..." rozumět, že jsi si koupil ty celoroční ?

díky za odpověď :D

.
do 3.8.2016 - FIAT Ducato Knaus Traveller C580 2.8idTD 1999

do 21.3.2018 - FORD Transit 350L RIMOR SuperBrig 680TC 2.4TDE 2004

Aktuálně - FORD Transit NobelART A9000 Elegance


Radek 1975 + Lucka 1984 + Andulka 2012 + Lukášek 2016
RIVARIVAČlen
Přidáno před 8 let
Jezdil jsem celoročně, Esp září až prosinec, GR červen až červenec. Jinak běžné cestování. Pokud moc nejezdíš v zimě na hory, poslouží ti několik let. I v zimních podmínkách na horách musíš stejně použít řetězy, i když máš zimní pneu. Mě se osvědčily Kumho 195/70-15 C CW51 109R s označením M+S. Cena do 2 tis.
Z Nového Jičína zdraví Milan
BranoBranoČlen
Přidáno před 8 let
Mám Sailun Commercio VX1 215/70 R15C 109R M+S - spokojnosť :^

(pri celoročných,čo táto je,treba dať pozor na to, aby boli symetrické a dali sa použiť vpravo aj vľavo - kúpil som totiž aj rezervu - nesmú byť smerové)
Upravil Brano dne 10.04.2016 15:00, před 8 let
R
Radek KaplanČlen
Přidáno před 8 let
Díky za tip, viděl jsem ji taky, cenovka opravdu dobrá, jen jsem prostě trošku nevěděl, co si o té záplavě čínských výrobců myslet. Odebírám dTest a tam nevycházeli nikdy moc dobře ... ale toto je fakt dobrá volba, jen je v tom sakra zmatek, skoro nikdo je nemá zařazené mezi "celoroční", většina je má mezi "letní" ale v popisu mají M+S takže asi univerzální budou :D

teď koukám na test : http://www.tyrete...mercio-vx1

a vycházejí průměrně, na dodávkách je chválí, na osobácích a SUV tak dobře nevychází ... asi do toho půjdu, cenovka je výborná :D

.
do 3.8.2016 - FIAT Ducato Knaus Traveller C580 2.8idTD 1999

do 21.3.2018 - FORD Transit 350L RIMOR SuperBrig 680TC 2.4TDE 2004

Aktuálně - FORD Transit NobelART A9000 Elegance


Radek 1975 + Lucka 1984 + Andulka 2012 + Lukášek 2016
Upravil Radek Kaplan dne 10.04.2016 16:38, před 8 let
krakenkrakenČlen
Přidáno před 8 let
Číňan označuje M+S téměř všechny pneumatiky.
BranoBranoČlen
Přidáno před 8 let
Ano,zmätok v tom je, kupoval som cez pneuheli.cz a pani bola veľmi ochotná a skontrolovala skutočne fyzicky pneu,že je na nich označenie "C" - dodávky a M+S.
Nie som pretekár,jazdím ako človek :)
R
Radek KaplanČlen
Přidáno před 8 let
Díky ... zítra to objednám, jen ještě sehnat pneuservis, kde mi to přezujou, mám auto skoro 3,3metry vysoké se satelitem a střešním boxem :D

.
do 3.8.2016 - FIAT Ducato Knaus Traveller C580 2.8idTD 1999

do 21.3.2018 - FORD Transit 350L RIMOR SuperBrig 680TC 2.4TDE 2004

Aktuálně - FORD Transit NobelART A9000 Elegance


Radek 1975 + Lucka 1984 + Andulka 2012 + Lukášek 2016
krakenkrakenČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Brano napsal:

Ano,zmätok v tom je, kupoval som cez pneuheli.cz a pani bola veľmi ochotná a skontrolovala skutočne fyzicky pneu,že je na nich označenie "C" - dodávky a M+S.
Nie som pretekár,jazdím ako človek :)


Není v tom zmatek. Číňan si s tím hlavu neláme. Dá M+S i na letní pneumatiku. Legislativně možná OK, ale ....:(
Čím víc pruhů tím víc addi... :-)
BranoBranoČlen
Přidáno před 8 let
No zmätok v tom zjavne je (asi úmyselne) pretože aj tieto sú M+S (mám ich) a číňana určite nevideli http://pneumatiky.heureka.sk/matador-...e/#section :g

...asi nie je vhodné plniť rubriku "celoročné" :c
Lubos a DasaLubos a DasaČlen
Přidáno před 8 let
Četl jsem na jednom odborném fóru a následně mi to potvrdil znalý člověk, že pneu s označením M+S byly vyvinuty původně v USA jako pneu pro offroudy do lehčího terénu. Znamená to M=mud (bláto) + S=snow (sníh). Nejsou to typicky zimní pneu, byť u nás se jako takové snad mohou používat. V některých státech, např. Rakousko, je jako zimní neuznávají, pokud na nich není ještě symbol sněhové vločky. Pneu s tímto označením jsou proto i u nás nabízeny a prodávány jako letní. Pneu určené přímo pro karavany mají ještě označení Camping (např. Michelin Agilis Camping, rovněž M+S). Údajně mají mít víc vyztužené boky, protože se předpokládá déletrvající stání a má se tak snížit jejich deformování.
Zdraví
Luboš a Dáša
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 8 let
http://www.autemb...-S-nestaci
Abych podal zkušennost s čínskými pneu.Letošní zimu jsem poprvé koupil"číny" s označením M+S a nemůžu říct nic špatnýho.Rádoby značka Sanny,označení snow master.Gumy tichý na sněhu taky ok.Cena v mém rozměru R18 asi 1500kč.
misusmisusČlen
Přidáno před 8 let
http://pneumatiky...-r15-109r/

Mam tyhle na dodavce a super m+s a dokonce s vlockou
Nejdriv sem koupil 2 a po 14 dnech po zkousce hned dalsi 2,max spokojenost
Jirka VospalekJirka VospalekČlen
Přidáno před 8 let
Jediné co vás drží na silnici je pneu. Co si budeme povídat, auta mame všichni přetížené, na pneu obrovské nároky. Případný defekt, nedejbože vedoucí k nehodě, případně zranění je u no name produktu, navíc pocházejí mimo EU. Ušetříte 6 tis? A oprava (v lepším případě bez zranění) obytky po nehodě způsobené defektem? Navíc je to ze dřeva, nechtěl bych to nikdy videt jít přes střechu. Neblbnete. Šetřit na brzdach a pneu?? U solaru, činu pochopím, max bude dávat méně, elektronika taky to jsou hračky a používám též, ale tady jde o zdraví a životy a nejen Vaše ale i náš ostatních na silnici.
Ixeo 710 i, Fiat
misusmisusČlen
Přidáno před 8 let
to ze je neco ze zapadu a drahy hned neznamena,ze je to kvalitni !
kde se asi vyrabi vetsina veci od obleceni po elektroniku ?
Ty Starmaxy se vyrabi v turecku (fa. Patlas) ve spolupraci s japonskou gumarnou.
Kdysi davno mi bouchla na obytce michelinka a kamaradovi barumka a continental,takze ani znacka neni zaruka kvality.

A na silnici nas nedrzi gumy,ale styl jizdy ! Zadna guma te nespasi,kdyz pojedes neprimerene rychle,zatim co i na uplne oholeny gume se da pri spravne jizde dojet kam budes chtit.
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 8 let

Citovat

vospik napsal:

Jediné co vás drží na silnici je pneu. Co si budeme povídat, auta mame všichni přetížené, na pneu obrovské nároky. Případný defekt, nedejbože vedoucí k nehodě, případně zranění je u no name produktu, navíc pocházejí mimo EU. Ušetříte 6 tis? A oprava (v lepším případě bez zranění) obytky po nehodě způsobené defektem? Navíc je to ze dřeva, nechtěl bych to nikdy videt jít přes střechu. Neblbnete. Šetřit na brzdach a pneu?? U solaru, činu pochopím, max bude dávat méně, elektronika taky to jsou hračky a používám též, ale tady jde o zdraví a životy a nejen Vaše ale i náš ostatních na silnici.

S tím,že jediné co nás drží na silnici jsou gumy,naprosto souhlasím.Na osobáku mám ale velice negativní zkušennosti právě s Michelinkama.Gumy vydrží obrovský nájezd,ale co se týče mokra,je to tragédie-to bych tam za mokra měl raději ty číny.Každý z nás už má asi najeto dost,a vyzkoušel různé značky.Předloni jsem jedno auto obul Vraníkama na druhém autě zimní Bridgestone(rok staré).Kromě hučení byla ty vrány o 100%lepší.Hlavně na Vánách mám vzorek 1,5cm a nový Bribges. 8mm.Nejsem názoru,že dražší věc je vždy lepší.
Kdyby někdo ohrnoval nos nad moderními protektory,tak protektorované pneu se používají i v letectví.
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

vospik napsal:

Jediné co vás drží na silnici je pneu. Co si budeme povídat, auta mame všichni přetížené, na pneu obrovské nároky. Případný defekt, nedejbože vedoucí k nehodě, případně zranění je u no name produktu, navíc pocházejí mimo EU. Ušetříte 6 tis? A oprava (v lepším případě bez zranění) obytky po nehodě způsobené defektem? Navíc je to ze dřeva, nechtěl bych to nikdy videt jít přes střechu. Neblbnete. Šetřit na brzdach a pneu?? U solaru, činu pochopím, max bude dávat méně, elektronika taky to jsou hračky a používám též, ale tady jde o zdraví a životy a nejen Vaše ale i náš ostatních na silnici.



:^ To se ví.


.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
VasuVasuČlen
Přidáno před 8 let
Jelikož jsem také zkoušel neznačkové pneu a mám s nimi dobré zkušenosti, zabrousil jsem na statistiku ADAC. Pneumatiky bouchají výjimečně, více odcházejí ventily ! Na obytce mají být jednoznačně kovové ventily ! A Ty gumy bouchají více značkové, než neznačkové !
Já teď na jednom autě jezdím na Jihoafrických, mají lepší parametry než Barumky, za poloviční cenu a prozatím jsem velice spokojen. A jestli vyrábějí i zátěžové, půjdu do nich ! Takže si obraz udělejte sami !
RobertRobertČlen
Přidáno před 8 let
Též jsem jednou (4 roky zpět) koupil neznačkové gumy (z Koree) a to né kvůli ceně, ale v mém rozměru zrovna jiné nebyly hned. V 16ti tisících se obnažil ocelový kord. Takže už jsem poučen. :o
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,047,034 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.21885 sekund | Průměrně za: 0.21885 (0) sekund | Dotazy: 133 | Použitá paměť: 2.24MB/4MB