Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Problém s nápravou: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Problém s nápravou

Poslední aktualizace před 7 let
1
1111111111Člen
Přidáno před 8 let
představ si hranatou nápravu, v rozích trojúhelníkové gumy a mezi nima kosoúhle další hranatý profil,tak to je uvnitř v nápravě.ten hranatý profil uvniř nápravy se žvejká do těch trojúhelníků,to je vlastně odpružení a pokud máš na jedné straně kolo více v podběhu, je guma (trojúhelník) už vymačkaný. je to způsobeno nejvíce přetěžováním.pokud chceš,klidně mi zavolej,tak trochu do toho dělám a vše ti rád vysvětlím.tel.775 620 533
IVO-HANKAIVO-HANKAČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj, už je mi jasný, že budu potřebovat novou, nebo novější nápravu. Ale asi dávat tam něco staršího není to pravé. jenže nová je dost velká raketa. No a u mne je ještě ten problém, že tam ten štítek fakt není
1
1111111111Člen
Přidáno před 8 let
stačí, když budeš vědět na jakou tonáž náprava je, celkovou délku nápravy vč.bubnů a také rozteč uchycení nápravy na podvozek. podívej se na ten odkaz katalogu co jsem posílal, tam všechno zjistíš a najdeš si nápravu podle tonáže a rozměrů klidně sám, máš tam popis co všechno naměřit.
IVO-HANKAIVO-HANKAČlen
Přidáno před 8 let
Jak o tom přemýšlím, tak asi bude nejlepší, když to odvezu někomu, kdo to dělá, možná bude mít i nějaký slevy na zboží a já budu mít jistotu, že to mám vše v pořádku. Jen bych potřeboval někoho aby nebyl přes celou republiku. Já jsem od Příbrami (Jince)
1
1111111111Člen
Přidáno před 8 let
nápravu ti vymění všude, kde dělají vleky..........
Jana a Petr VJana a Petr VČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

1111111111 napsal:

nápravu ti vymění všude, kde dělají vleky..........


bohužel, toto není zcela pravda. Vymění, pokud si ji dodáš - to pak vymění kdejaký autoservis.
Ale jak tu již bylo psáno - Delta nápravy výrobce nemá na skladě, vyrábí je na zakázku.
Ivo zkusil bych asi ten VAPP v Popovičkách. Mají tam velké hangáry, karavan se tam dá odtáhnout a uskladnit, oni ti to proměří a objednají a nakonec i namontují a seřídí. Máš to tam necelých 70 km, to by ta náprava měla vydržet. Jen až pojedeš kamkoliv, tak to odlehči a vyndej tu klimu ze skříně nad kolem.
H
hugo 007Člen
Přidáno před 8 let
Ve Strakonicích p. Švec zabývá se stavbou nákl. přívesů
napravu deltu mi měnil, dokáže i objednat,
tel:604283706
IVO-HANKAIVO-HANKAČlen
Přidáno před 8 let
Z techničáku jsem vyčetl, že karavan má nápravu "AL-KO typ DELTA SI N 1 200"

Automatické sloučení 30.03.2016 16:21:
Z techničáku jsem vyčetl, že karavan má nápravu "AL-KO typ DELTA SI N 1 200"
Upravil IVO-HANKA dne 30.03.2016 16:21, před 8 let
Jarda BorekJarda BorekČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj já bych volil ten Vapp opravují tam vleky a vyrábějí i nové. Zavolej tam a domluv se . Karavan tam není problém nechat než to opraví .
!z!)Smile
rajanrajanČlen
Přidáno před 8 let
AL_KO Vizovice je výrobce náprav, máš to sice z ruky .
Když jsem tam byl naposledy měli Deltu skladem , ale byla cenově o hodně výš než rovná .
Pozor ještě na tonáž žehličky , ke každé napravě je určený typ ,dej bacha aby se shodovali .
G
george1990Nováček
Přidáno před 7 let
Ahoj lidičky, prosim Vás sjíždí se mi vnitřsní strana na karavanu údajně byl přetížený na co bych se měl zaměřit?
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 7 let
dej sem fotku kola (pryže a odklonu pokud je vidět) a štítek z nápravy
BountyBountyČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Karel Prokop napsal:

dej sem fotku kola (pryže a odklonu pokud je vidět) a štítek z nápravy


Využijem toto vlákno, keďže mám rovnaký problém, ako kolega - opotrebováva sa mi nadmerne vnútorná strana pneumatiky (na oboch kolesách prívesu). Na prvý pohľad nebadať žiadny odklon kolesa. Príves je Weinsberg 480 QDK kupovaný nový pred štyrmi rokmi. O dva týždne odchádzam do Nórska a vôbec sa mi to nepáči. Hlavne tá guma, v ktorej je uložené rameno nápravy je dosť podozrivá. Prikladám fotografie kolesa, uloženia nápravy a štítku z nápravy. Hádam niekto (Karel Prokop) poradí, čo s tým, ako a kde to opraviť ...

Pridávam obrázky, po kliknutý by sa mali zobraziť väčšie

collies.sk/tmp/01.jpg


collies.sk/tmp/02.jpg


collies.sk/tmp/03.jpg


collies.sk/tmp/04.jpg


collies.sk/tmp/05.jpg


collies.sk/tmp/06.jpg
VW Touareg V6 + Weinsberg 480 QDK
---------------------------------------------------
www.collies.sk
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 7 let
Karel se obává, že je to na výměnu nápravy.
Norsko s tím odjedeš, ale nepřekládej karavan nech maximálně odlehčený. Pak to patrně bude na výměnu nápravy. Od doby co tu výrobu přesunuli zčásti do číny, není výměna náprav na pětiletých karavanech výjimkou.
BountyBountyČlen
Přidáno před 7 let
Karel ma nepotešil :| Ale akosi intuitívne som to aj očakával. Urobím momentálne aspoň to, že otočím kolesá, aby sa pneu opotrebovávali z druhej strany. Asi už sú stratené, sú celkom nové, prešiel som na nich len cca 5000 km, škoda ich.

Karel, poprosím ťa ešte o odpoveď na nasledujúce otázky (ak budeš vedieť):

1. Je možné použiť inú nápravu stavanú na vyššiu záťaž? Ak áno, akú a kde ju zohnať? Predsa len tých 1350 kg je na hrane a ak by bola na vyššiu záťaž, hádam by náprava vydržala dlhšie

2. Kde na Slovensku to dať vymeniť? Som z Košíc, ak to tu nikto na okolí nerobí, asi mi neostane nič iné, len navštíviť niekoho v CZ, kto by výmenu zvládol ...

Ďakujem
VW Touareg V6 + Weinsberg 480 QDK
---------------------------------------------------
www.collies.sk
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 7 let
My vždycky zadáváme do výroby tu stejnou, protože mi nikdo nedokázal říct jestli ve stejných rozměrech dokážou vyrobit silnější (nebo na ni neměli výrobák). A i ten co mi pošlou na kontrolu musím pokaždý fyzicky oměřovat - jestli to sedí.
Můžeš to zkusit u zastoupení BPW (nevím jak Slovač, já většinou komunikuju s germanofilní stranou) ale jestli to klapne je ve hvězdách. Mě to nešlo.
Karavanový nápravy jsou diametrálně jiný než vozejkový - takže nikdo je skladem nedrží. Výrobci vždy objednávají celou platformu (nápravu i s rámem).
Takže ani ve VAPPu ji mít skladem nebudou.
BountyBountyČlen
Přidáno před 7 let
Skúšam to riešiť s importérom karavanov Weinsberg na Slovensku, uvidíme, ako to dopadne. Každopádne ďakujem za pomoc, Karel :_

Automatické sloučení 17.07.2017 14:04:
Tak mám odpoveď. Novú nápravu vie predajca zohnať do dvoch mesiacov. Ale za cenu 1 760 €, čo je 46 000 CZK. Nechce sa mi veriť :c Myslíte si, že tá cena je v poriadku?
VW Touareg V6 + Weinsberg 480 QDK
---------------------------------------------------
www.collies.sk
Upravil Bounty dne 17.07.2017 14:04, před 7 let
JirkaCeJirkaCeNováček
Přidáno před 7 let
Dobrý den všem. S dovolení se přidám do debaty o nápravách.
Mám karavan WILK 540 o hmotnosti 1300kg na nápravě AL-KO delta SI N 12 a sjíždí se mi pravé kolo pouze po vnější straně. Čím to může být? Lze to opravit?
Podle nepravidelného sjetí usuzuji na vadný tlumič a kolo bylo asi podhuštěné. Nicméně stačí tato kombinace na sjíždění pneumatiky POUZE z vnější strany?
Předem díky za vaše názory a rady.
Jirka
Jirka, Markéta, Alice (9), Tonda (7), králík Elsa a WILK 540
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj. Vadný tlumič není příčinou jednostranného opotřebování pneumatiky. Na vině je vždy nesprávná geometrie. Může to být nesprávný odklon kola, tj., že je vyvrácené "ven", odklon by měl být "nula", protože se nejedná o řídící nápravu, ale také to, že jen toto kolo se "sbíhá" hodně do středu, sbíhavost by měla být 0 - 1° na obou stranách, možná, že ta strana nápravy utrpěla pořádnou ránu při vjetí do nějaké díry. Vadné tlumiče se na pneumatikách podepisují hrbolky a ploškami, nebo zubatým vzorkem na běhounu. Pozn:. Ten jeden stupeň sbíhavosti by měl být (nepatrně) stabilizující při naklánění v zatáčce, ale je neobligátní, (obligum = povinnost, vina). Čáo, Pepa
JirkaCeJirkaCeNováček
Přidáno před 7 let
Díky Pepo.
Diagnóza je tedy zřejmě jasná. Je v háji jak tlumič, tak geometrie. :-(
Tedy ještě jeden dotaz. Lze na nápravě AL-KO delta geometrie seřídit? Jestli ano, jak?
Jirka
Jirka, Markéta, Alice (9), Tonda (7), králík Elsa a WILK 540
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,633,521 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.20053 sekund | Průměrně za: 0.20053 (0) sekund | Dotazy: 135 | Použitá paměť: 2.24MB/2MB