Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Problém s nápravou: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Problém s nápravou

Poslední aktualizace před 7 let
RobertRobertČlen
Přidáno před 8 let
Zadej to soustružníkovi, jednoduchá věc.
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

kraken napsal:

Já to povoloval velkou golou s trubkou. Bez nějakého uchycení to asi nepůjde.

Ahoj, pokud matice nejde povolit silou a ani větší silou, tak zaručeně půjde povolit po tomto úkonu: matici jednou plochou šestihranu položím na např. kovadlinu, pokud je v sestavě, tzn. nemohu celek někam odnést, tak plošku podložím velkým kladivem (1,5 kg), a na protilehlou plošku, tj. z druhé strany vedu údery druhým, menším kladivem, jako bych jsem chtěl z matice udělat elipsu, tak prostřídám postupně všechny plošky, všech šest stran, a matici pak povolím rukou. Věřím, že to mnozí znáte, tak se nerozčilujte, píšu to pro ty, kteří jsou mechanici amatéři. Čáo, Pepa
1
1111111111Člen
Přidáno před 8 let
AL-KO p.Svoboda tel.: 777248196, to je dovozce AL-KO pro ČR, určitě ti poradí a ND sežene za příznivou cenu!!!!
Upravil 1111111111 dne 29.03.2016 15:22, před 8 let
krakenkrakenČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Doskocil napsal:

Citovat

kraken napsal:

Já to povoloval velkou golou s trubkou. Bez nějakého uchycení to asi nepůjde.

Ahoj, pokud matice nejde povolit silou a ani větší silou, tak zaručeně půjde povolit po tomto úkonu: matici jednou plochou šestihranu položím na např. kovadlinu, pokud je v sestavě, tzn. nemohu celek někam odnést, tak plošku podložím velkým kladivem (1,5 kg), a na protilehlou plošku, tj. z druhé strany vedu údery druhým, menším kladivem, jako bych jsem chtěl z matice udělat elipsu, tak prostřídám postupně všechny plošky, všech šest stran, a matici pak povolím rukou. Věřím, že to mnozí znáte, tak se nerozčilujte, píšu to pro ty, kteří jsou mechanici amatéři. Čáo, Pepa


Věř mi že podobné "finty" si pamatuji ještě z dob ČSAD a ani tato zaručená nepomohla.
Ale pomohla až velká gola.
Jana a Petr VJana a Petr VČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Robert napsal:

Zadej to soustružníkovi, jednoduchá věc.


No tak jednoduché bych to neviděl. Soustružník to sice vytočí, ale kdo ti na tom udělá tepelné zpracování?? Je to čep! Tam musí být houževnaté jádro a tvrdší povrch!

Ivo ve http://www.vapp.c...epu-39-mm/ ty čepy vedou. Nemají vše na E shopu, ale podle rozměrů jsou schopni najít dokumentaci a objednat. Je ale lepší tam vyrazit osobně.
IVO-HANKAIVO-HANKAČlen
Přidáno před 8 let
SLÁVA, SLÁVA, SLÁVA, PRÁVĚ JSEM SE VRÁTIL Z AUTOVIE V PLZNI, KDE JSEM KOUPIL ČEP ORIGOŠ, A JEŠTĚ MI TAM VYLISOVALI A ZNOVA NALISOVALI NOVÝ LOŽISKA, TAK ŠUP, ŠUP POD KARAVAN A HONEM S ČEPEM NA MÍSTO. SNAD TO BUDE PASOVATI. A ZATÍM DÍKY ZA VŠECHNU POMOC!M
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 8 let
tady to mají skladem:
http://www.autovi...51-cep.htm

tady mají k tomu matku:
http://www.autovi...o-2051.htm


:_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
Jana a Petr VJana a Petr VČlen
Přidáno před 8 let
To je super! Při vši te smule mas nakonec kliku
IVO-HANKAIVO-HANKAČlen
Přidáno před 8 let
NEJENOM, ŽE MÁM I KLIKU, ALE HLAVNĚ PARTU DOBREJCH LIDÍ CO POMŮŽOU, JEŠTĚ JEDNOU DÍKY:g
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj. Jsem rád, že některé moje katastrofické rady nemusely být využity, že se našlo jednodušší, a hlavně levnější řešení, které udělá dvojnásobnou radost. Čáo, Pepa
IVO-HANKAIVO-HANKAČlen
Přidáno před 8 let
KARAVAN JE SICE POJÍZDNÝ ALE BOHUŽEL MĚ ASI VÝMĚNA NÁPRAVY NEMINE. JIŽ PŘED TÍMTO PROBLÉMEM S ČEPEM, BYLO JEDNO KOLO VÍC ZAPADLÍ V PODBĚHU NEŽ DRUHÝ A CELÝ KARAVAN JE NA JEDNÝ STRANĚ NÍŽ O CCA10 CM (NA STRANĚ PRASKLÝHO ČEPU)
DudlaDudlaČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

IVO-HANKA napsal:

KARAVAN JE SICE POJÍZDNÝ ALE BOHUŽEL MĚ ASI VÝMĚNA NÁPRAVY NEMINE. JIŽ PŘED TÍMTO PROBLÉMEM S ČEPEM, BYLO JEDNO KOLO VÍC ZAPADLÍ V PODBĚHU NEŽ DRUHÝ A CELÝ KARAVAN JE NA JEDNÝ STRANĚ NÍŽ O CCA10 CM (NA STRANĚ PRASKLÝHO ČEPU)


Pokud je jedna strana nize, tak praskla vnitrni torzni tyc v delte, to uz nikdo neopravi :c
Dusan 76 + Radka 81 = Nikol 05 a Barca 09
Hyundai SantaFe 2,2 CRDi a Burstner Flipper 490 TK
IVO-HANKAIVO-HANKAČlen
Přidáno před 8 let
NO PRÁVĚ, TOHO SE BOJÍM, A MOŽNÁ JE TO TAKY PŘÍČINA TOHO PRDLÝHO ČEPU:o
rajanrajanČlen
Přidáno před 8 let
V nápravě torzní tyč není, pérování je zajištěno pouze gumami v nápravě,
ale pozor na čepu je zásek a podle polohy záseku se dělá geometrie .
Ta hřídel je totiž exentrická ,a pokud není správně nastavená tak kolo vypadá jako nakloněné .
IVO-HANKAIVO-HANKAČlen
Přidáno před 8 let
OBÁVÁM SE, ŽE TO KOLO NAKLONĚNÉ NENÍ. JE JEN OPRAVDU NÍŽ NEŽ TO DRUHÝ A CELÝ KARAVAN JE NA TU STRANU TAKY NAKLONĚNÝ
Jana a Petr VJana a Petr VČlen
Přidáno před 8 let
je to jak píše Rajan, v delta nápravách žádné torzní tyče nejsou, v podstatě jsou to v sobě nasunuté ocelové profily, které mají mezi sebe náležitou mezeru a v té navulkanizovanou pryž a v té se rameno pohybuje pružností. Nejspíš opravdu došlo k únavě a poruše této pryžové mezivrstvy, kolo se sednutím celého ramene posunulo, čímž se změnila geometrie a je možné, že pak čep nevydržel namáhání a praskl. Podle fotky toho prasklého čepu se nezdá, že by to byl nějaký únavový lom, spíš to vypadá, že to prasklo na jednou v okamžiku, kdy čep byl nějakým rázem namáhám tak, jak být neměl.
No to už je teď asi jedno, Pro tebe je podstatné že to alespoň někam do servisu, nebo na hever dojede a začni shánět nápravu, ať do léta vyjedete:-)
rajanrajanČlen
Přidáno před 8 let
Ty gumy jsou určitě unavené, ale nebude takový rozdíl mezi levou a pravou stranou.
Ta prasknutá hřídel mohla být uvolněná, už delší dobu a excentr se pootočil a tím se udělal ten náklon.
Ty záseky by měly být téměř ve stejné poloze .

Automatické sloučení 29.03.2016 21:15:
Ty gumy jsou určitě unavené, ale nebude takový rozdíl mezi levou a pravou stranou.
Ta prasknutá hřídel mohla být uvolněná, už delší dobu a excentr se pootočil a tím se udělal ten náklon.
Ty záseky by měly být téměř ve stejné poloze .
Upravil rajan dne 29.03.2016 21:15, před 8 let
DudlaDudlaČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

rajan napsal:

V nápravě torzní tyč není, pérování je zajištěno pouze gumami v nápravě,
ale pozor na čepu je zásek a podle polohy záseku se dělá geometrie .
Ta hřídel je totiž exentrická ,a pokud není správně nastavená tak kolo vypadá jako nakloněné .


Ano je to puze hridel, ktera je v klasicke rovne naprave odpruzena pouze gumou v naprave, v pripade delty je jiz castecne odpruzeni zajisteno i krizenim samotne vnitrni delty oproti vnejsi, ne jenom samotnou gumou v naprave, proto take ma delta vetsi nosnost a diky te delte vnitrni cast napravy funguje jako torzni tyc.
Dusan 76 + Radka 81 = Nikol 05 a Barca 09
Hyundai SantaFe 2,2 CRDi a Burstner Flipper 490 TK
IVO-HANKAIVO-HANKAČlen
Přidáno před 8 let
JASNĚ CHÁPU, TAKŽE TO, ŽE JE JEDNA ČÁST KARAVANU NÍŽ, JE TÍM ŽE TA TYČ V GUMĚ JE OHLÁ, NEBO TA GUMA NĚJAK POŠKOZENÁ NÁRAZEM, NEBO NĚČÍM PODOBNÝM. A ASI JE PROBÉM TO SROVNAT JINAK NEŽ VÝMĚNOU. KOUKAL JSEM N TO, ŽE BYCH TO TŘEBA NĚJAK VYPDLOŽKOVAL, ALE TA NÁPRAVA JE TAM CHYCENÁ ERTIKÁLNĚ. JEDIN TAM NAVAŘIT KUS ŽELEZA A POVYSUNOUT TO DOLŮ. NEBO FAKT NEVÍM.
Jana a Petr VJana a Petr VČlen
Přidáno před 8 let
Ivo problém bude s největší pravděpodobností v te pryži. Je unavená, pravděpodobně i potrhaná. To opravit NEJDE! Nevymýšlej nějaká vypodložení, až se ti to vše v nápravě protočí a kolo ti podběhem vstoupí do karavanu,budeš jen litovat, že jsi tu nápravu neobjednal.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,724,671 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.21392 sekund | Průměrně za: 0.21392 (0) sekund | Dotazy: 142 | Použitá paměť: 2.29MB/4MB