Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Zhasínání topení truma: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Zhasínání topení truma

Poslední aktualizace před 7 let
E
erboschČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj, rád bych požádal o radu.
Řeším topení truma, bohužel je bez krytu, takže nevím přesný tip, ale řekl bych, že je to truma s 2000 (1980).
Jde o to, že topení stále zhasíná, v podstatě zvládne hořet cca minutu v kuse a pak zhasne, takže piezo cvaká dokud ho zase nezapálí a toto se opakuje stále dokola až se stalo to, že se v něm nahromadil plyn a trošku si odfouklo, což mě trochu vyděsilo a raději píši o radu, než nás zapálím.
Odmontoval jsem dnes přívod plynu z pod topení, ale sítko bylo čisté, plyn do topení jde a ventil také chodí dobře.
Díky moc za jakoukoliv radu, už mě nebaví spát v legínách mé ženy :)
erbosch Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj. Sám jsem proti tomu, aby sem někdo psal svoje domněnky, které mohou být daleko od pravdy. Ale ze své praxe chladírenského mechanika vím, že když se má něco (kompresor) rozběhnout automaticky, tak tam musí být obvod, který na chvilku oklame v případě, který mám na mysli, ochranu tlaku oleje, protože kdyby to tam nebylo, tak se kompresor nikdy nerozběhne, protože olej má tlak, jen až se kompresor chviličku točí (neplatí pro domácí chladničky, ty žádnou ochranu tlaku oleje nemají, i když jejich kompresory mají tlakové mazání). A tak mne napadá, že kamna hoří jen po tu chvilku, kdy je vpuštěn plyn na zapálení hořáku, až tato "klamací" chvilka uběhne a teplotní čidlo hlídání plamene "nedodá" informaci, že plamen hoří, protože je vadné, tak plamen zhasne, a kamna znovu spustí zapalovací ceremoniál, a tak to jde stále až do úplného osvojení. Zkusil bych prověřovat závadu tímto směrem - vadné čidlo, nebo přerušený obvod čidla hlídání plamene. Čáo, Pepa
Ales a HanaAles a HanaČlen
Přidáno před 8 let
http://www.svetka...10-077.pdf

Třeba Ti to pomůže.
Aleš, Hana, yorkshire Jája,
Peugeot Boxer - vestavba Trentino
RobertRobertČlen
Přidáno před 8 let
Ještě bych Pepu doplnil: pokud bude tryska přicpaná a plamínek bude malý či bude hořet do strany, čidlo se správně neohřeje i kdyby bylo dobré. Takže bych nejdříve omrkl plamínek, jestli opravdu ohřívá čidlo a pokud ano, tak výměna čidla.
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
CaptainCaptainČlen
Přidáno před 8 let
Ted jsem mel podobnou zavadu.

Je popsana ve vedlejsim foru http://www.carava...d_id=21990

Martin
jesterkajesterkaČlen
Přidáno před 8 let
Ja mam od topeni jen kratkej kominek (spatnej tah) a konec nema zadnou krytku , pokud je bezvetri hori perfektne. jakmile se vzduch hejbe ci fouka a staci jen minimalne foukne do kominku , topeni okamzite chcipne. Ale to asi nebude tvuj problem...
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

jesterka napsal:

Ja mam od topeni jen kratkej kominek (spatnej tah) a konec nema zadnou krytku , pokud je bezvetri hori perfektne. jakmile se vzduch hejbe ci fouka a staci jen minimalne foukne do kominku , topeni okamzite chcipne. Ale to asi nebude tvuj problem...

Ahoj. Věcička, která má zabránit, a také účinně zabraňuje zhasínání plamene v této uvedené situaci se nazývá "přerušovač tahu". Jestli není dodána jako orginální sestava k plynovému spotřebiči, tak je nutné ji vyrobit, tedy přesněji vybastlit. Ale samozřejmě tak, aby tuto funkci ten přerušovač tahu bez výjimky zastal, a aby spaliny nešly zpět do obytného prostoru. Přerušovačem tahu je např. vybavena každá karavanová (také) plynová chladnička. Myslím, že by to nebyl žádný problém. Pošli mi náčrtek, nebo foto vývodu na můj email, uvedený v profilu, pošlu Ti náčrtek, jak by měl vypadat funkční díl, který by měl zabránit zhasínání plynových kamen. jsou to jednoduché věci, ale mnoha podob, tedy na míru, ne svými rozměry, ale rostodivným provedením vývodu spalin. Snad bych to vyřešil. Čáo, Pepa
E
erboschČlen
Přidáno před 8 let
Pánové, děkuju moc za vaše rady, tipy a postřehy, avšak již topíme.
Necestuji totiž svou dodávkou, ale dodávkou mé ženy a o jejím topení jsem nevěděl zhola nic.
Po nějakém třetím rozebrání a opětovném smontování topení, mě napadlo podívat se na tlak topení a právě tam jsem měl začít.
Topení je dělané na 50mbar, ale regulátor byl jen na 30, takže výměna za 100,-
Zvláštní je, že topení fungovalo cca půl roku bez problému i s menším tlakem..
Takže ještě jednou děkuju všem a pěknou (již teplou) noc vám přeju :)

Automatické sloučení 16.03.2016 19:15:
Tak problém není u konce.
V průběhu noci topení zhaslo a zapalovač stále cvakal, tak jsem ho vypnul a už nerozchodil.
Hoří pouze po dobu zapalování, dokud tlačím na ovládací tyčku, jakmile ji pustím, tak zhasne i plamínek.
Jinak trysky jsou průchozí a hořák také, měl jsem vše rozebrané.
Tak už nevím..
Upravil erbosch dne 16.03.2016 20:15, před 8 let
P
poldajČlen
Přidáno před 8 let
Mě tohle dělalo ,měl jsem spálený propan.A láhev plnou butanu.štěkalo mi to do komínku při zapalování.Poslední plyn jsem bral v srpnu a zkoušel to nahodit v lednu.Byla už zima.a tak mi v lahvi zbyl jen butan a jediné co fungovalo byla lednice a sporák.Topení házelo skoro hned chybu.
Po vyčerpání a načerpání zimní lpg vše v poho.
Samozřejmě netuším zda to bude Tvůj případ.
CaptainCaptainČlen
Přidáno před 8 let
Jak pise Poldaj, bud je pod nulou a butan se neodparuje nebo ti dosel plyn :-) a asi si tipnu, ze ti odesla tepelna pojistka. Vymena za 114Kc v Mora shopu :-)
E
erboschČlen
Přidáno před 7 let
Tak konečně vyřešeno, byl to termočlánek ;)
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: erbosch, Doskocil, Ales a Hana, Robert, Captain, jesterka, poldaj

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,287,079 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22613 sekund | Průměrně za: 0.22613 (0) sekund | Dotazy: 100 | Použitá paměť: 2MB/4MB