Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Prvé kroky: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Prvé kroky

Poslední aktualizace před 8 let
pe3ikpe3ikČlen
Přidáno před 8 let
Zdravím všetkých zúčastnených a zainteresovaných . Vaše počiny pri vytváraní si vlastných pojazdných príbytkov ma natolko zaujali že som sa rozhodol pripojiť sa k vám , a kupil som Ducato 250 L2H2. Niečo som naštudoval, niečo si viem predstaviť ale velmi rád by som privítal rady od skusenejších. Viem že je to trochu malé ale čo už, ked sa L3 nevojde do dvora. Smile
Včera som vyhodil priečku, a snažím sa prisposobiť otočnu konzolu z Fiat Ulise na sedadlo vodiča. To by som ešte zvladol, ale čo dalej ?? Prvá ide elektro, alebo izolácie ? Alebo je lepšie začať podlahou ? Dajú sa niekde získať rozmerovo presnejšie plány ? mám a ešte asi budem mať vela otázok Frown ja viem...zatial dik za motiváciu
JozaJozaČlen
Přidáno před 8 let
pro inspiraci - stejný auto - http://www.carava...um_id=8005

klidně napiš SZ a ptej se
pe3ikpe3ikČlen
Přidáno před 8 let
no... tak to musím poriadne preštudovať.. hodne foto, zatial díky !)
JozaJozaČlen
Přidáno před 8 let
hledej a čti ... je toho tady spousta
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 8 let
Než do auta řízneš, nebo nalepíš, pořádně si všechno napiš. Jako třeba když podlahu, tak kde jaké prostupy atd, izolace-kudy husí krky na elektriku, kde jaké zásuvky apod. Je to jedna z nejdůležitějších věcí hned po namalování půdorysu ideálně na milimetrový papír, věř že zjistíš spoustu úskalí jen na papíře a zjednodušíš a zrychlíš si práci.:_
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
Pepa001Pepa001Člen
Přidáno před 8 let
Ahoj, zrovna také dělám vestavbu, sice né do Fiatu ale do Fordu, já osobně až na pár maličkostí mám vše už naplánované a rozkreslené a teď začínám řezat do auta. Jako prvním začínám montáží věcí co budou na karoserii (střešní okno, el. zásuvka atd.) , dál budu pokračovat lepením izolace, jelikož budu izolovat K-flexem který je samolepící tak potřebuji aby mi v autě při izolování nic nezavazelo, po izolaci bude následovat rozvod elektriky, po elektrice stěny zaklopím dřevotřískou kterou potáhnu potahovou látkou, pak už jenom udělat postele, nábytek atd. ..............a potom jenom doufat že bude vše fungovat jak má. Pepa.
Pepa, Alča, Niki (11) VW T4 + střešní stan , karavan N-126n
pe3ikpe3ikČlen
Přidáno před 8 let
Celkom sa mi páči táto zostava

https://www.youtu...f45hYcC6_k

len sa mi nezdá že to tam všetko vlezie, má niekto toto všetko v L2H2 ? Ako dlho v tom možu fungovať štyria dospelý ludia ?

Automatické sloučení 07.03.2016 20:33:
Inak díky za rady k postupom, každy den sa dozviem niečo nové, aj ked sa hovorí lepšie raz vidieť ako 100krát počuť- v mojom prípade čítať. Zachytil som tu info že bývaju niekde zrazy domácich stavebníkov !? Nosí tam niekto aj ,, polotovary" ?:)
Upravil pe3ik dne 07.03.2016 21:33, před 8 let
JozaJozaČlen
Přidáno před 8 let
sraz vestaveb bývá na podzim http://www.carava...8&rs=0
a nebo http://www.carava...3&rs=0
MTSMTSČlen
Přidáno před 8 let
No, já zvolil jiný postup, celé auto jsem zateplil a obložil, položil podlahu. A do takto vzniklého prostoru jsem teprve budoval "vnitřek" a veškeré instalace jsem vedl vnitřkem, hlavně z důvodu případných oprav a úprav. Už po roce provozu musím přiznat, že se vyplatilo natáhnout několik kabelů navíc a přístupnost "inženýrských sítí"při domontování couvací kamery, druhé tv k posteli, termostatu k ultraheadu a klimě, ... Problém totiž je, že ve chvíli, kdy vestavbu doděláš, už víš, že by jsi to udělal úplně jinak :he
Mám Mastera L3H3 a pro 2 lidi dodrý, pokud jedeme 3, už o sebe zakopáváme.
V létě, když je teplo a sucho, je to pohoda, sedí se venku, ale až bude zima a 4 zmoklí, nebo zmrzlí dospělí, se budou chtít naráz převlíknout, v ještě menším autě, tak to bude masakr.

:_
Jirka + Alena + Renault Master - MTS-2
https://www.carav...i_id=41587
W
walibukČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Pepa001 napsal:

Ahoj, zrovna také dělám vestavbu, sice né do Fiatu ale do Fordu, já osobně až na pár maličkostí mám vše už naplánované a rozkreslené a teď začínám řezat do auta. Jako prvním začínám montáží věcí co budou na karoserii (střešní okno, el. zásuvka atd.) , dál budu pokračovat lepením izolace, jelikož budu izolovat K-flexem který je samolepící tak potřebuji aby mi v autě při izolování nic nezavazelo, po izolaci bude následovat rozvod elektriky, po elektrice stěny zaklopím dřevotřískou kterou potáhnu potahovou látkou, pak už jenom udělat postele, nábytek atd. ..............a potom jenom doufat že bude vše fungovat jak má. Pepa.


Police, priečky a podobne budeš ako pripevňovať o steny? Do tej zaklopenej drevotřísky? Bude to držať?
Pepa001Pepa001Člen
Přidáno před 8 let
Police, priečky a podobne budeš ako pripevňovať o steny? Do tej zaklopenej drevotřísky? Bude to držať?[/quote]

Police a skříňky nebudu připevňvat do dřevotřísky, to by asi dlouho nedrželo, v místech kde budu cokoli kotvit bude buď nosná konstrukce auta a kde není tak budou dopředu připravené dřevěné hranoly které budou přichycené na karoserii a k tomu se to bude chytat, ale jak jsem psal vše už mám dopředu naplánované a tudíž vím kde co zrovna asi bude.
Pepa, Alča, Niki (11) VW T4 + střešní stan , karavan N-126n
pe3ikpe3ikČlen
Přidáno před 8 let
To máš dobré ked vieš na centimeter kde čo presne bude. Chcel by som mať taku istotu. Každý den narazím na niečo nové, a to mi mení plány. Pravda je že L2 je asi iba pre dvoch, takže lavica v druhej rade je zbytočná ?! Kam potom usadím náhodných hostí ked prídu na jeden ?:|

Automatické sloučení 23.03.2016 23:02:
Zdravím všetkých ...po niekolkých hodinách hladania odpovedí na tému izolácia som to vzdal a dovolujem si položit novu otázku. ,, Stačí mi 1,5 cm hrubá samolepiaca mirelonová vrstva ? Je to ten z prídavkom gumy (dufam, mám to od klimatizérov)
Alebo mám nalepit dalšu vrstvu niečoho ? Nevadí ak sa tá hliníková folia nebude navrchu- teda na strane interieru ? A potom podlaha..., mám sendvičové dosky 2cm hrubé. Možem to nalept priamo na tie prelisy ?
Upravil pe3ik dne 24.03.2016 00:02, před 8 let
J
JanitaNováček
Přidáno před 8 let
Chystáme si s přítelem koupit dodávku Mercedes Sprinter (se sedačkami pouze vepředu) a předělat ji na obytnou. Technicky jsme celkem vybavení, ale bojím se legislativy. Je povinností, nahlásit změnu tipu vozidla, když z nákladního prostoru uděláme obytňák (postele, kuchyň, sprcha)? Jak to probíhá? Musíme čekat na nějakou legislativu, než se pustíme do předělávání nebo je to na nás? když to bude mít platný techničák před předěláním, bude nám ještě něco platný i potom, i když tam bude vybavení pro bydlení? díky moc za radu!
vlk-czvlk-czČlen
Přidáno před 8 let
Uvedené téma se na tomto fóru probíralo mnohokrát, chtě to trochu hledat.
Jinak: zažádat dovozce o povolení k přestavbě, po jeho vydání navštívit magistrát a s plánem přestavby a schválením od dovozce zažádat o přestavbu. Následně provést přestavbu. Navštívit STK, které provede kontrolu přestavby a s tímto zajít na magistrát a nechat si to zapsat do techničáku.
Možná se Vám to povede jednodušeji, možná složitěji je to hodně o úřednících na koho narazíte.
pe3ikpe3ikČlen
Přidáno před 8 let
Chlapi prosím mrknite na toto - možem to hodit na strechu ? https://dom.bazos...ektory.php
MirekJPMirekJPČlen
Přidáno před 8 let
Na střechu to určitě dát můžeš, ale pozor, nepřiděláš ho na šířku na střechu.

Letos jsem na Ducato montoval 150Wp panel, který má na výšku 148 cm, a je to akorát. Ten z tvého odkazu má 162 cm a to už je moc.
Upravil MirekJP dne 02.09.2016 10:20, před 8 let
pe3ikpe3ikČlen
Přidáno před 8 let
Mysle som ho dat medzi okna , po dlžke strechy. Tam mám priestor 167x100cm. Neviem či to tam može byt ? A čo parametre ? tak na 120-tku baterku ??
MirekJPMirekJPČlen
Přidáno před 8 let
Hele, na motaz solaru si procti skvelou diskuzi v sekci Elektro. Na dotaz ohledne baterie se neda takhle odpovedet. Zalezi na tve spotrebe, jestli planujes celorocni provoz, jaky typ topeni a lednice chces pouzit, zda tam das i booster atd.

K tvemu dotazu na izolaci. Jestli tu izolaci mas levne, tak ji vem a kde to pujde, tak ji nalep ve dvou vrstvach. Dobra izolace se hodi jak v lete, tak v zime. Na strop mezi nosniky 3 cm nedas, budes muset prikoupit jeste nejakou slabsi.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: pe3ik, Joza, Me2d, Pepa001, MTS, walibuk, Janita, vlk-cz, MirekJP

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,357,870 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.17838 sekund | Průměrně za: 0.17838 (0) sekund | Dotazy: 129 | Použitá paměť: 2.2MB/2MB