Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Co říkáte na nynější bezpečnost pro cestování: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Co říkáte na nynější bezpečnost pro cestování

Poslední aktualizace před 7 let
L
LakyČlen
Přidáno před 8 let
Na hraničním přechodu Idomeni vzniklo stanové městečko.
Migranti zablokovali železniční trtať na hranici mezi Řeckem a Makedonií.

https://www.youtu...UJIm6pgLBE

Po zhlédnutí DV není co dodat . tak do Německa a dále na západ už vůbec nepojedu . Myslím že Polsko a nahoru po pobřeží Baltu to bude bezpečnější . Jak to vidíte VY OSTATNÍ

Téma je : kam jet ne o Muslimech to by se zvrhlo v dohady .:@
Žijeme jen jednou.
_P_H__P_H_Člen
Přidáno před 8 let
K Baltu jezdíme přes dvacet let a super. Jen tam nejezděte všichni, i tak tam jezdí mnoho lidí :_
Jeep Commander, Hobby De Luxe 540,
1jgs - Milan1jgs - MilanČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj,
pokec na uvedené téma není vůbec jednoduchý. Udržet to v rovině doporučování si různých míst a nesklouznout na téma muslimové, migrace a pod to nebude věru jednoduché a bez silného moderátora tohoto vlákna se to ani nepodaří.

Za sebe patřím k lidem, který vývoj v Evropě sledují s velkými obavami. Rozhodně nesdílím názor, že se jedná o kapku v moři, která se rozpustí bez následků.

Na naši zálibu v cestování to může mít opravdu velký vliv. Určitě nezmizí silnice ani turistické cíle. Zhorší se ale bezpečnostní situace a budeme muset být víc na pozoru. Jak už jsem psal dříve, jedná se hlavně o velká města. Máme velkou výhodu, že jisté naše etnikum v nás vybudovalo ostražitost, kterou nyní budeme muset používat i na západ od našich hranic. Tam jsem i v centrech měl vždy pocit většího bezpečí než na večerním václavském náměstí. Nechci házet všechny příchozí do jednoho pytle, ale i třeba 10% problémových je pořádná masa.

Tak jako by mě nikdy nenapadlo nocovat v obytce na Bratislavské ulici v Brně (je to moderně řečeno vyloučená lokalita), budu více pozorný při přespání na ulicích a parkovištích evropských měst. Více než dříve zvážím ve městech bezpečnost kempů. Ale vynechat ze svých cílů západní Evropu nehodlám. Je tam hodně věcí, co jsem ještě neviděl a vidět je chci. Ve velkých městech musí člověk počítat s tím, že se objeví ve špatnou chvíli na špatném místě. Terorismus tady byl a bude. Je to o osudu. Když zalezu doma do sklepa, může spadnout regál s marmeládou. A výsledek může být stejný.

Je pravda, že východoevropské státy získávají v této souvislosti na atraktivitě. Ale nepodléhal bych přesvědčení, že tam leží aktuálně bezpečnostní ráj na zemi. Za sebe počítám s koncem schengenu. Byla to super myšlenka. Když jsem tomu tleskal, myslel jsem si, že to někde někdo na okraji hlídá za nás. Byl jsem naivní nebo blbej. Když se tak stane, nenaděláme nic. Byli jsme před ním, budeme i po něm. Jen cestou na dovolenou budeme muset vystát nějakou tu frontu. Ukážeme pas či občanku a pofrčíme dál.

A kam pojedu letos já? Už jsem tady psal, že asi do Itálie. Do dolomitů. Miluju to tam. A pak někam k vodě. Jestli to bude moře nebo Balaton, ještě nevím. Budapešť chybět opět nesmí. A pár prodloužených víkendů někde v Rakousku. A taky u nás je krásně. Pokud se situace změní, změním plány. Mám domek s kolečkama a volantem. Vím jedno. Nechci trávit dovolenou mezi nebo v blízkosti neštěstí, které se teď v Evropě děje. Možná jsem pokrytec, ale pár dní volna si nehodlám kazit něčím, co stejně za sebe nedokážu ovlivnit.
Milan :_
__________________________________
Všude dobře, :x tak co doma :^ ???!!!
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 8 let
Tak já to mám jinak.Loni jsem se rozhodl jaro léto Turecko aŘecko a bylo.Že při vracení z jihu budu mít nechtěný dopravod jsem tušil ale neřešil.Letos na jaře bude Montenegro,Albánie a Korfu a že se tam chystá obchvat pro migranty neřešìm.Asi když pojedu zpět mě budou zase doprovázet ale neovlivní to moje rozhodnutì.Za komančú mně přepadli v Rumunsku "bratři" z RVHP tak jsem zvědav co pro mou bezpečnost udělajì naši spojenci z EU.Dodělávám venkovní osvětlení,nasadìm bezpečnostnì pásky na rukáv,rozsvìtím ve dne reflektory,zlontroluju stěrače a jedem.Petr
RobertRobertČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

_P_H_ napsal:

K Baltu jezdíme přes dvacet let a super

Jestli ty kobylky nikdo nezastaví, tak to dlouho super nezůstane. :v
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
Jan BordovskyJan BordovskyČlen
Přidáno před 8 let
Já budu vycházet ze zkušenosti (nejen vlastní), že to nikdy není tak horké, jako se říká v televizi :-) Takže na naše cestovatelské plány to vliv nemá žádný. Jsou místa, kterým je lepší se vyhnout, ale to byla vždycky a je to spíše preventivně a z nedostatečné znalosti prostředí, než kvůli reálnému nebezpečí.
L
LakyČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

zemanekpetr napsal:

Tak já to mám jinak.Loni jsem se rozhodl jaro léto Turecko aŘecko a bylo.Že při vracení z jihu budu mít nechtěný dopravod jsem tušil ale neřešil.Letos na jaře bude Montenegro,Albánie a Korfu a že se tam chystá obchvat pro migranty neřešìm.Asi když pojedu zpět mě budou zase doprovázet ale neovlivní to moje rozhodnutì.Za komančú mně přepadli v Rumunsku "bratři" z RVHP tak jsem zvědav co pro mou bezpečnost udělajì naši spojenci z EU.Dodělávám venkovní osvětlení,nasadìm bezpečnostnì pásky na rukáv,rozsvìtím ve dne reflektory,zlontroluju stěrače a jedem.Petr




Loni jsem jel to samé až do Pamukale
Letos byla i ta tvoje trasa v plánu ale Albánii vynechám pěkné místa jsou až od půlky dole k Řecku , nevíš jak to vypadá jet přes Bosnu , Srbsko znám jde mi o to vyhnout se těm migračním tahům a nenechat si domlátit nové auto. Zpáteční cestu vidím jet po pobřeží CHorvatska
Žijeme jen jednou.
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Jan Bordovsky napsal:

Já budu vycházet ze zkušenosti (nejen vlastní), že to nikdy není tak horké, jako se říká v televizi :-) Takže na naše cestovatelské plány to vliv nemá žádný. Jsou místa, kterým je lepší se vyhnout, ale to byla vždycky a je to spíše preventivně a z nedostatečné znalosti prostředí, než kvůli reálnému nebezpečí.


Musím jen souhlasit do posledního slova ( aneb televizní masírka je zkrátka televizní masírka ) .

Když jsme loni jeli do UK, bylo nakonec tolik obávané Calais úplně v pohodě a když jsme křižovali město, tak jsme museli konstatovat,že se tam od naší poslední návštěvy před třemi lety nic nezměnilo. Tím nechci popírat existenci onoho tábora, ale byl za vysokým plotem a příjezdová cesta obklíčená vojáky a tak kdyby jsme nejeli na trajekt, nemáme ani potuchu.

A teď druhá strana mince, když jsme chtěli vidět Londýn, byl jsem na prvním parkovišti upozorněn, že pokud nechám kola na nosiči, ráno je už nenajdu. Nakonec jsem dozorci parkoviště poděkoval s tím, že se radši přesuneme jinam. Nicméně mě upozornil, že okraje celého Londýna jsou stejné, drogy kriminalita ... Nakonec jsme radši skončili v kempu a když jsme projížděli předměstí na kole, byl jsem si jist, že kemp byla dobrá volba. Myslím, že to tam takové bylo vždy a se současnou situací to nemá nic společného.

Takže, jak píše Honza - na cestovatelské plány to u nás vliv nemá. Za důležitější než se nechat vybzíkat médii, považuju spíš znalost místního prostředí a respekt i tam, kde naivně očekaváme jistotu a bezpečno.
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 8 let
Hermane asi to tady nepatří ale "hlídači "čistoty vlákna už nejsou tak ostraźití nebo odešli tak odpovím.Určitě cesta do Monte povede přes Srby,jsem přetížený pivem a jinými nezbytnými potřebami a nedám rakušákům vydělat a chci projet národní parky v Monte a pak moře .A Chorvatsko už nemusím ale cestu zpět ještě nevìm.Bosna je prozatím pro mne neznámá( i když jsem za totáče objevil krásu Neretvy) ale i rozbité cesty o kterých jsem něco zaslech mně neodradí.Pro mne balkán je nejbližší exotika kterou si mohu dovolit.Ale je pravda že až se budu vracet tak přes hranice se budu snažit přejíždět ve dne,loni ty černé stìny v podvečer při dvouhodinovém čekání před hungarama nebyly příjemné.Petr
Upravil zemanekpetr dne 03.03.2016 16:53, před 8 let
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Vajglon Hnuson napsal:

Citovat

Jan Bordovsky napsal:

Já budu vycházet ze zkušenosti (nejen vlastní), že to nikdy není tak horké, jako se říká v televizi :-) Takže na naše cestovatelské plány to vliv nemá žádný. Jsou místa, kterým je lepší se vyhnout, ale to byla vždycky a je to spíše preventivně a z nedostatečné znalosti prostředí, než kvůli reálnému nebezpečí.


Musím jen souhlasit do posledního slova ( aneb televizní masírka je zkrátka televizní masírka ) .

Když jsme loni jeli do UK, bylo nakonec tolik obávané Calais úplně v pohodě a když jsme křižovali město, tak jsme museli konstatovat,že se tam od naší poslední návštěvy před třemi lety nic nezměnilo. Tím nechci popírat existenci onoho tábora, ale byl za vysokým plotem a příjezdová cesta obklíčená vojáky a tak kdyby jsme nejeli na trajekt, nemáme ani potuchu.

A teď druhá strana mince, když jsme chtěli vidět Londýn, byl jsem na prvním parkovišti upozorněn, že pokud nechám kola na nosiči, ráno je už nenajdu. Nakonec jsem dozorci parkoviště poděkoval s tím, že se radši přesuneme jinam. Nicméně mě upozornil, že okraje celého Londýna jsou stejné, drogy kriminalita ... Nakonec jsme radši skončili v kempu a když jsme projížděli předměstí na kole, byl jsem si jist, že kemp byla dobrá volba. Myslím, že to tam takové bylo vždy a se současnou situací to nemá nic společného.

Takže, jak píše Honza - na cestovatelské plány to u nás vliv nemá. Za důležitější než se nechat vybzíkat médii, považuju spíš znalost místního prostředí a respekt i tam, kde naivně očekaváme jistotu a bezpečno.


Máme to stejně. Často nocujeme mimo kempy, ale při návštěvách evropských metropolí zajíždíme do kempů na okraji a do center valíme MHD. A není to jen obava z vykradení či vandalismu, velký problém je i parkování bedny. Cestovatel by měl být
na výletě vždycky tak trochu ve střehu a počítat s horším, než se přesvědčí o opaku. Migrant nemigrant.

.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
camperboycamperboyČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

1jgs - Milan napsal:

Ahoj,
pokec na uvedené téma není vůbec jednoduchý. Udržet to v rovině doporučování si různých míst a nesklouznout na téma muslimové, migrace a pod to nebude věru jednoduché a bez silného moderátora tohoto vlákna se to ani nepodaří.

Za sebe patřím k lidem, který vývoj v Evropě sledují s velkými obavami. Rozhodně nesdílím názor, že se jedná o kapku v moři, která se rozpustí bez následků.



Milane, skvěle napsaný příspěvek. Mohu ho prosím použít do své připravované doktorandské práce? Samozřejmě s uvedením zdroje a Tvojeho nicku. Jinak na téma migrace byla i má magisterská práce tuším v milenijním roce 2000. Slovutní profesoři Masaryk. univerzity v Brně se ušklíbali, že toto téma není "IN". Kvuli diplomce jsem dokonce nějakou dobu začal pracovat v uprchlickém táboře ve Vyšních Lhotách. Rukama mi prošlo nespočítaně afgánských a íráckých mladíků, čečenských rodin a ukrajinských prostitutek.

A teď ve zkratce. ANO naše česká společnost začíná opět objevovat kouzlo minulosti. Také se letos chystám projet polské pobřeží, pokud ušetřím nějakou kačku chci na sovětský Kaspik. ANO naše společnost má obrovskou výhohu ve zkušenostech v soužití s romskou komunitou-symptomy uprchlické komunity od severní Ahriky až po Sýrii jsou takřka totožné s ČR SK romskou komunitou. NE zásadně nesouhlasím s příspěvkem Hnusoně Vajgloně (kterého si jinak moc vážím - je to velmi zkušený, chytrý a sečtělý mládenec), evropská masmédia nestraší, naopak používají takzvanou pozitivní disktiminaci, čili reálná skutečnost je mnohem, mnohem horší než se píše v novinách. Zájemcům doporučuji objektivní tiskové a výroční zprávy interpolu a hlavně evropské agentury FRONTEX.

ANO současná situace skončí velmi špatně, už není cesty zpět. Do roka roka a do dne s blížícími se volbami francouzská politická elita podlehne tlaku voličů a pustí vlnu po moři i tunelem do Anglie, což bude impuls pro milion hlav kteří živoří v tureckých uprchlických táborech. Dočkáme se druhého Mnichova, kdy Němci politicky sestřelí Makrelu a na hranice (nejen své, ale i rakouské) nasadí bundeswehr, který vyloženě dychtí po příležitosti utratit svůj od války krocený rozpočet. Trasa poté povede přes Rajku, Blavu, Břeclav a Rozvadov. Z bývalých benešovských kasáren tankového vojska bude jedno z největších uprchlických středisek v Evropě. Mocná německá ekonomická lobby, která řídí Slávka Sobotku, z nás udělá nejen odpadiště jaderného a průmyslového odpadu, ale hlavně nárazníkovou zónu.

Případným zájemcům o toto téma navrhuji datovou schůzku zde 4.3.2017. Budu rád, když za rok přiznám svůj omyl, ale bohužel v obnoru dělám dost dlouho a nemýlím se .

Automatické sloučení 04.03.2016 09:39:
Takže za mně: Polsko, pobaltské státy a hlavně země nekonečných možností Rusko. Ukrajinu ani ne - kromě Zakarpatí je to zvláštní země. Rád bych se po letech podíval do Albánie. V devadesátých letech jsme s kámošem u Škodry objížděli nášlapné miny, ale prý už to je dnes trapná komerce :(
Západ letos ne. Nebojím se, ale pohrdám jím.
Upravil camperboy dne 04.03.2016 10:39, před 8 let
1jgs - Milan1jgs - MilanČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Milane, skvěle napsaný příspěvek. Mohu ho prosím použít do své připravované doktorandské práce? Samozřejmě s uvedením zdroje a Tvojeho nicku...


Ahoj chlape. Použij můj příspěvek, jak uznáš za vhodné. Se zdrojem nebo bez zdroje. Já se za svůj názor nestydím. Jen prosím nevytrhávej části z kontextu. Moje první věty, které cituješ mají svoje pokračování. Bezpečnost se dle mého názoru zhorší, ale tvůj scénář dále nesdílím. Takže platí, co jsem už napsal, ale jako CELEK!!!

Můj názor na uvedené téma tedy pro úplnost začíná slovem "Ahoj" ... a končí "nedokážu ovlivnit". A tak to prosím ber.
Milan :_
__________________________________
Všude dobře, :x tak co doma :^ ???!!!
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 8 let
CamperboyAno souhlas s tvým hodnocením současného stavu Ne s věštěním budoucnosti .Ne, poměr cestovatelských zkušeností nebo očekávání mněl být mnohem většì než politická přednáška(v opačném gardu jen můj pohled né rada).Petr
Upravil zemanekpetr dne 04.03.2016 16:38, před 8 let
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 8 let
S Camperboyem bohužel musím plně souhlasit i když to vypadá, že něco takového není možné mám obavy, že tak nějak by to současné dění mohlo dopadnout, jinak názory že imigranti jsou jen v TV a novinách jsou
podle mně dost naivini. Nevidím budoucnost celé EU včetně Č.R. nijak růžově. :v
Na sever nechci jezdit, tak to vypadá na dovolenou v Česku :_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
J
Jirka WČlen
Přidáno před 8 let
Přátelé, už jen to, že nás situace nutí se o něčem takovém, jako je tato diskuze bavit (bez ohledu na to, jaký kdo má názor), je přece špatně!!!
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 8 let
kdo se boji sere v sini :_
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
J
Jirka WČlen
Přidáno před 8 let
Úžasně vtipny, ach jo.
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Jirka W napsal:

Úžasně vtipny, ach jo.


Ani omylem ! Mysleno smrtelne vazne. :_
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
P
ppeppeČlen
Přidáno před 8 let
V Evropě jsem se vždycky cítil bezpečně. Na začátku devadesátých let jsme spali vedle stodvacítky na zemi ve spacáku, pak v různých autech a nikdy jsme nezažili žádný problém. Jako "baťůžkáři" jsme spali všude možně, taky žádný problém. O nějakých bezpečnostních pravidlech jsme se bavili, maximálně když jsme vyrazili třeba do Jižní Ameriky. V Evropě stačilo být slušný a nenápadný, ale vlastně stejně jako když jsme byli v cizím městě nebo na vesnici v Čechách. Ani u nás bych si nedovolil nějaký fórky v hospodě jako si dovolím v hospodách u nás doma. Prostě jinej kraj jinej mrav. Nevím jestli stárnu či co, nebo že jezdím už s dětmi, tak nad bezpečností už taky přemýšlím. Pravda je, že těch různých "příběhu" co člověk slyší přibývá. Zatím to nějak tragicky nevidím, ale představa jak budu jezdit jako důchodce s vnoučaty je s otazníkem a vykřičníkem.
L
LakyČlen
Přidáno před 8 let
https://www.youtu...2aKvjq5qeY

Imigranti dělají z Evropy bojiště
https://www.youtu...WPZGOfrYjc

ppeppe: Najdeš na meilu více správ , Nepodcenoval bych to , ty časy jsou už pryč o kterých píšeš . Silně uvažuji i o zbrojním průkazu , možná jej nebudu potřebovat až nás budou povolávat , hlavně ty mladší . Profi armáda to nevytrhne určitě budou muset obnovit zrušenou povinnou voj. službu .
Je to důsledek USA vměšováni se do jiný státu ,a bůhví kdo za tím vším ještě stojí .

PS: Jen jedno mi vrtá hlavou , proč rodiny s dětmi nejdou do okolních s nimi sousedících zemí . Mají stejné vyznání a mají to podstatně blíže než do Evropy .Pravdu se dozvíme jako vždy až za 50.let !k
Něco pro hrdiny : :l
Prdel bych si z toho nedělal ,až je někde potkáš tak ta tvá prdel bude na cvakaní drátu.
Žijeme jen jednou.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,642,109 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.21980 sekund | Průměrně za: 0.2198 (0) sekund | Dotazy: 141 | Použitá paměť: 2.33MB/4MB