Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Lednice Dometic nehoří plamen: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Lednice Dometic nehoří plamen

Poslední aktualizace před 5 let
P
Pegaso 2010Člen
Přidáno před 8 let
Mám téměř nové auto a přestala mě fungovat lednice na plyn. jiskra zapaluje ale plamen nehoří. zapaluje pořád dokola a nic. topení a vařič hoří bez problému. nevíte na co se podívat, tryska nebo něco? chci odjet na hory a bez lednice ne.
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 8 let
Zkontroloval bych přívod plynu, někde máš rozdělovač s kohouty pro lednici, topení, vařič tak jestli nějakým omylem není vypnutý vývod pro lednici, potom bych odkrytoval venkovní mřížku za lednicí a zkontroloval všechny konektory na elektronické desce (vyndat a zas tam dát/.
Taky bych měřil jestli jde napětí z desky na ventil který pouští plyn, ta tryska taky může být zanesená ale spíš bude ok.
Začal bych ale cvičně výměnou plynové lahve za jinou pustil bych chvilku vařič, topení pak znova zkoušel tu lednici.
Na a potom když to nepomůže bych odjel do nejbližšího servisu.
:_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
M
moncaČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj Pegaso,
zkontroluj vše co napsal Zdeněk, sundej mřížku a podívej se zda na ní nejsou saze z komínku a jak jsou zapalovací elektrody. Můžeš mít i zanesený komínek, vetšinou spadne pár sazí na trysku a nezapálí plamínek. Jemně očistit, vyfoukat vzduchem+ vyčistit komínek - pozor na vrtulku v komínku!
Normálně to vyzkouším sirkou a když chytne je po problému.
Nechci malovat čerta na zeď, ale když mě šlo topení a sporák, nešla lednice. Hořel sporák a lednice - nešlo topení.
Namontoval jsem obyčejný regulátor plynu a vše jelo jak má být.
Několikrát jsem to přehazoval se stávajícím secumotionem a nakonec jsem nasadil nový, protože starý odešel.
Co bylo Aldíku?
G
gutČlen
Přidáno před 7 let
Potřeboval bych trochu pomoci .

Co jsem schopen naměřit na fungující lednici.

Dole u hořáku je automatika a plynový ventil.

Na automatice je svislý asi sedmipinový konektor, z vrchu do něho vede kabel od toho řídícího tišťáku tři vodiče, barvy dodám později.
Tam jsem nebyl schopen najít ani na jednom 12 V. Přitom se mi to jeví jako jediný přívod pro automatiku.

Přitom bych řekl že by tam měl být
+ 12 V
- 12V
signalizace poruchy nahoru na ledku u ovládání.

Další pod ním je kostra k hořáčku
napájení el mag ventilu asi +
napájení el. mag. ventilu asi -
kostra k el.mag. ventilu. Na té řídící jednotce je o pin víc tak buď je volný, nebo jsem na něco zapomněl.

Na pravé straně je nahoře přívod jonizace a dole u blesku jiskření na zapálení hořáku.

Předpokládám že cívka plynového ventilu je napájena z obou boků, na jednom + a druhém -.
Kostra která vede na pravou stranu pod šroubek předpokládám není použita jako pracovní.

Předpokládám že bude problém i nahoře, protože protože to občas neházelo ani jiskru a buď se muselo najít tu správnou polohu nebo občas pomohlo poklepat aby to začalo jiskřit.

http://www.kobras...ometic-rm/

http://www.kobras...-lednice-/

Děkuji pěkný víkend.

Automatické sloučení 25.02.2017 21:17:
.

Automatické sloučení 25.02.2017 21:19:
.

Automatické sloučení 25.02.2017 21:19:
.

Automatické sloučení 25.02.2017 21:20:
.

Automatické sloučení 25.02.2017 21:22:
Lednice Dometic RM 72
Upravil gut dne 25.02.2017 21:22, před 7 let
gut Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
M
magnum30Člen
Přidáno před 7 let
Měl jsem podobný problém, občas mi nehořel plamen, jiskra šla, lednice spadla do nefunčního režimu, blikala červená kontrolka uvnitř. Byly to uvolněné a vadné ploché nožové konektory u elmagnetického plynového ventilu na levé straně za dolní mřížkou, mám Dometic RMDT 8505. Výměna napřed jednoho za kvalitnější, po roce i druhého, jak se začaly viklat, měly špatný kontakt, ventil nesepnul a nepouštěl plyn.
G
gutČlen
Přidáno před 7 let
Tak tento problém jsme zjistili také. Konektory jsou volnější, nevzal jsem si náhradní.Pokud to budete někdo měnit tak tam jsou menší fastony než ty standartní a jsou přetaženy smršťovací bužírkou. Pořád mě trápí že jsem na nich nic nenaměřil Zatím jsem ještě nepronikl nahoru do ovládání. Stydím se je to jako prvním rande !l jdu na ni pomalu. Určitě se tam pustím, něco se tam děje, občas nám nejede jiskření nebo až poklepu přepínač. pojali jsme podezření že do žárovky osvětlení jde tak 8 volt. Tak třeba bude velký přechodový odpor na přívodu a budeme chladit flašku.

Automatické sloučení 09.03.2017 18:24:
Tak náš pokus o opravu lednice a napsání nějakého základního návodu první pomoci jak zjistit kde je chyba skončil tím že jsme si pěkně pohráli. Zjistili jsme, že do zapalovacího modulu vedou tři kablíky asi 3x0.75. nejsou stíněné .Mezi dvěma jsme naměřili 1.3 V.
Při zapnutí lednice nám občas ani nejiskřila ,dokázali jsme opravit přepínač provozu - plyn-,12V,-230V.
Prověřili jsme některé součástky na ovládacím panelu nic dalšího jsme nenašli.Po opravě jiskří spolehlivě ale stejně nepustí plyn.

Zapalovací modul dole u hořáku je zalitý nelze na něm nic opravit, nám jiskřil ale nepustil plyn.Představa byla že dva kablíky vedou napájení a třetí slouží k hlášení poruchy, Předpokládali jsme že se jedná o automatiku která po přivedení napětí na svorky začne jiskřit, pustí plyn a kontroluje hoření jonizací .Ale to se nepotvrdilo.

Bez Mat servisu Tečovice kde mají skladem zapalovací modul,horní ovládací desku i kabeláž bychom nic nevyřešili. Lednice začala fungovat po výměně horního ovládacího panelu. Co je na něm špatného jak funguje ovládání el.mag.ventilu plynu jsme nezjistili.

Vzhledem k ceně nové desky je pátrání přerušeno a jsme rádi že lednice jede. Dnešní vítěz Karavan servis Tečovice. Díky.

Ales Gute.

Automatické sloučení 17.03.2017 20:22:
Nemáte někdo nefunkční horní ovládací panel z ledničky Dometic RM 7XXX.
Potřebujeme pokusný vzorek na pochopení funkce.Potřebujem porovnat s naším který je také poškozen lednice nejde na plyn.

Díky

Automatické sloučení 17.03.2017 20:23:
.

Automatické sloučení 17.03.2017 20:25:
.

Automatické sloučení 17.03.2017 20:28:
.
Upravil gut dne 17.03.2017 20:28, před 7 let
gut Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
GardaGardaČlen
Přidáno před 7 let
U tohoto typu lednice se mi stalo ze pro vadnem regulatoru plynu ktery pri vypnuti spotrebicu trochu zvysil tlak plynu tak se elektro ventil natlakoval a pak se uz nedokazal otevrit. Uvnitr jsou dva uzaviraci ventilky. Jeden jak se rika po srsti a jeden proti. Jsou otevirane cca 1.5V napetim coz jim nedava moc sily. Krom vymeny regulatoru pak stacilo povolit ty dva sroubky co drzi ventil pohromade o nekolik otocek a uzavreny tlak zmizel. Po utahnuti pak vse maka.
Miloš
G
gutČlen
Přidáno před 7 let
Tak se mám podařilo pravděpodobně zmapovat funkce horního ovládacího panelu a spodní automatiky hořáku. Na lednici Dometic RM 7401 L

Je čas z akademického laboratorního prostředí na střet s realitou.

Pokud máte problém s chlazením na plyn a podezření na poškození ovládacího panelu nebo jiskřícího modulu ozvěte se.

Také uvítáme pokud nám odprodáte poškozené díly z ovládání lednice, které vám zůstaly ležet doma.

Těšíme se na Vaše dotazy.

Gut
MaJMaJNováček
Přidáno před 7 let
To jsem řešil na podzim. Nakonec to byl dobře zabydlený pavouk v přívodu u hořáku.
Markéta & Jirka
G
gutČlen
Přidáno před 7 let
Vyčištění hořáku je radostná událost a příjemné zpestření života s karavanem.
Tak zvesela začala naše anabáze s lednicí. Horší je pokud to nepomůže, nikde se nelze nic dočíst a s elektrikou ti nikdo neporadí pokud nemáš poblíž servis se zásobou nových dílů.

Nová horní deska stojí cca 6 000 Kč a spodní elektronika 2 700 http://www.karava...nice-14233

Předpokládám, že dnes jsme schopni proměřit kde je problém . Horní ovládací panel lze i opravit.

Tak ať nám to chladí Gut
milan59milan59Člen
Přidáno před 7 let
Ahoj,
nevím, jestli můj příspěvek se týká přesně tohoto problému. V zimě nejezdím a tak první zapnutí lednice na začátku sezóny bývá někdy zážitek. Vloni jsem po mnoha pokusech zapálit hořák lednice, kdy jiskra byla vidět ale nezapálila, vyšel ven a prudce foukl do výduchu komínku (bez demontáže mřížky). Poté hořák lednice chytnul na první pokus. Ahoj Milan
P
PupČlen
Přidáno před 7 let
Možná hloupý dotaz, ale téměř nové auto je v záruce ne? Pokud ano , nešťoural bych se do toho ani náhodou sám .... nutno dodat, nejsem zrovna nejšikovnější
Honza 58 !y !@, Hanka 48 :k !u, Ondra 6 :z
R
Roman MarsalaČlen
Přidáno před 7 let
Zdravim. Mam tento isty problem. Chladnicka nefunguje na plyn. Iskru hadze, avsak nepocujem fucat plyn. Kurenie varenie funguje normalne. Chladnicka je model RM7401 ma 10 rokov. Mriezku mam len vrchnu a potom na podlahe karavanu. Dakujem za pripadne rady
G
gutČlen
Přidáno před 7 let
Podle toho co píšeš jsou tři příčiny.
Nejprve dole očisti všechny konektory na plynovém ventilu, jsou tam tři.
Potom očisti konektor na té krabičce zapalování co do ní vedou kabely, jde to blbě jsou tam takové jehličky, jsou tam tři z vrchu od přepínače 12V 230V plyn, tři k ventilu plynu a jeden kostra k hořáku.tedy asi sedum celkem,Pozor konektor múžeš špatně nasadit o jeden pin výš.

Potom očisti kostru u hořáku. Další dva kabely co vedou od té krabičky můžeš očistit jsou to jiskření a ionizace kontroluje hoření plamene-v případě že plamen zhasne zastaví plyn,

Pokud ti nevadí něco investovat tak kabel na propojení stojí cca 700 Kč. Pokud jezdíš i v zimě tak je možné že bude zoxidovaný koupí nového získáš více spolehlivosti.

Zapalování stojí cca 3 200 Kč https://www.karav...a-8xxx.htm
Je možné že bude natolik zoxidované že ho budeš muset koupit nové -záruka spolehlivosti.

Čištění hořáku je tady několikrát popsané pozor na ztracení kloboučku. https://www.karav...30mbar.htm

Pokud bude vadné ovládání nahoře stojí cca 7 000 Kč.

Máme udělané testování horního ovládání kabelu ,zapalovacího kabelu i spodního zapalování.
jsme schopni provézt diagnostiku. Některé normalizované součástky vyměnit. Vykoupíme vadné díly za účelem dalšího bádání.
Pokud máte čas ,chcete ušetřit pomůžeme.

Máme i kontakt na originál díly aktuální ceny na vyžádání ,zašleme na dobírku a ochotný autorizovaný servis pokud se v tom nechcete vrtat.

Ale to vše jsem psal i výše tak mnoho zdaru Gut.
P
PindaNováček
Přidáno před 5 let
Ahoj
Poprosil bych o kontakt
Mam lednici Dometic a nemuzu ji zprovoznit
Diky
Pinda Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
G
gutČlen
Přidáno před 5 let
Poslal jsem SZ

Gut
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: gut, Pinda, Pegaso 2010, Zdenek a Alena, monca, magnum30, Garda, MaJ, milan59, Pup, Roman Marsala

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,019,522 unikátních návštěv | Vygenerované za: 2.99883 sekund | Průměrně za: 2.99883 (0) sekund | Dotazy: 119 | Použitá paměť: 2.57MB/4MB