Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 dovolená 2016 - CHorvatsko+Černá Hora: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

dovolená 2016 - CHorvatsko+Černá Hora

Poslední aktualizace před 7 let
Ota a OliOta a OliNováček
Přidáno před 8 let
Zdravíme všechny 50+. Chystáme se někdy na konci června 2016 na cestování s karavanem přes Chorvatsko- Zadar, Split, Krka, Dubrovník do Černé hory, Kotor, Budva, trochu chození po Durmitoru, pár dní u moře - Utjeha, no a pak domů. Asi na 19-20 dnů. Nepřidal by se někdo ? Ota55 a Olča54.
M
Miroslav6Člen
Přidáno před 8 let
Ahoj,
i my se chystáme +- v tomto termínu na jih. Trasu ještě nemáme pevnou. Chtěli jsme původně něco severněji max po Split, ale vše se dá domluvit. Když budeš chtít ozvi se přes SZ a domluvíme nějaký pokec, máme to k sobě kousek.

Automatické sloučení 12.01.2016 06:44:
Jé to jsem debil. Ty píšeš června a já četl července. Nevadí i tak můžeme spolu někdy někam vyrazit.
Upravil Miroslav6 dne 12.01.2016 07:44, před 8 let
Ota a OliOta a OliNováček
Přidáno před 8 let
Zdravím,
díky za nabídku. Ten termín Ch. + ČH máme daný, ale jezdíme během roku i různě po Čechách - loni např. Adršpach, Vranov, Macocha, letos by jsme zatím chtěli někdy v květnu zase do Českého ráje, je to tam super. Tak uvidíme, je to otevřené.
M
Miroslav6Člen
Přidáno před 8 let
Ahoj,
to je jasné, jak jaro zaťuká tak také hned začneme courat po republice. Až se oteplí tak něco spolu vyšpekulujeme.
Určitě někde spolu něco ugrilujeme a poklábosíme. Květen do Českého ráje na víkend je príma. Poslední týden v červnu máme vnučky v kempu u jezera v Ejpovicích. První čtrnáct dní v srpnu jedeme A,SLO,HR a jinak nemáme celou sezónu nic určitého. Kam nás napadne tam pojedeme.
Zdraví Míra a Zuzka
Ota a OliOta a OliNováček
Přidáno před 8 let
Hezký den,
no, super, něco by jsme měli vymyslet. Karavan+grilovačka+pohoda = velice bohulibá záležitost !
E
EsperoČlen
Přidáno před 8 let
My jsme v těchto končinách byli vloni a musím upozornit na nedobré chování Chorvatů kolem Dubrovniku k Čechům obecně, nejen k nám, nebylo to o osobních konfliktech. Kempy tam jsou volné, ale setkali jsme se s tím, že nám v recepci sebrali pasy a rovnou nám řekli, že proto, abychom je neokradli při odjezdu, čímž nám zamezili výlety do Černé Hory. V Kupari jsme chtěli mít ubytovací základnu a do MNG jezdit formou výletů. Ovšem docházelo tam od místní chorvatské pakáže přímo v kempu i k tzv. mstivým krádežím, například mi tam ukradli matici ke kolu u vozidla Hyundai H1, kterou ovšem nebylo možné originál sehnat, byť 5 km daleko byl dubrovnický značkový servis Hyundai, tam ten díl nechtěli mít spíše než neměli, alespoň nám tvrdili, že tu matici nemůžou zajistit, (nakonec jsem sehnal v železářství závitově odpovídající obyčejnou matku, která na dojezd domů postačila), nebo nám ukradli komínek od Trumatiku na karavanu. Poprvé v životě jsme se zasekli a rozhodli jsme se vzhledem k chování Chorvatů tam neutratit ani peníz nad úroveň tzv. nutné potřeby, nakonec jsme odjížděli o řadu dní dříve (ctěli jsme 3 týdenní pobyt, který jsme o týden zkrátili) a poprvé jsme přivezli zpátky neutracená Eura. Cestu popisuji níže, bosňáci se chovají daleko lépe a navíc to oběma směry není až tak frekventovaná trasa a k tomu vede krásnou krajinou, místy ovšem tak odlehlou, zejména cestou zpět, že tam krávy samostatně chodí z pastvy domů po silnici a příliš si nelámou hlavu s tím, jestli se otřou o nějaký automobil nebo ne.
Takže závěr: Doporučuji jet obě cesty přes Bosnu s příjezdem do HR u Kupari, tam rovnou přejet po pár desítkách km do Černé hory a v HR v okolí Dubrovniku se pokud možno vůbec nezdržovat.

Trasa kterou jsme jeli tam: Třeboň - Oberpullendorf(A) - Sombathély (H) - Lendava(SLO) - Varaždin(HR) - Bosanska Gradiška(BiH) - Banja Luka(BiH) - Donji Vakuf(BiH) - Jablanica(BiH) - Mostar (BiH) - Trebinje(BiH) - Kupari(HR) - Kotor(MNG) a dále podle potřeby.

Trasa, kterou jsme jeli zpět: Kotor(MNG) - Kupari(HR) - Trebinje(BiH) - Bileča (BiH) - Gacko(BiH) - Trnovo(BiH) - Sarajevo(BiH) - Semizovac(BiH) - Olovo(BiH) - Živinice(BiH) - Orašje(BiH) - Vinkovci(HR) - Osijek(HR) - Beli Manastir(HR) - Mohács(H) - Szekszard(H) - Székesfehérvár(H) - Komárno(SK) - Dunajská Streda(SK) - Bratislava(SK) a domů.

Je minimalizována délkou cesta po Chorvatsku a trasa nevede po dálnicích s výjimkou ČR. Upozorňuji na častá prudká stoupání a klesání jak cestou přes Banja Luku do Mostaru, tak zpět mezi Trebinje a Sarajevem.
M
Miroslav6Člen
Přidáno před 8 let

Citovat

Espero napsal:

My jsme v těchto končinách byli vloni a musím upozornit na nedobré chování Chorvatů kolem Dubrovniku k Čechům obecně, nejen k nám, nebylo to o osobních konfliktech. Kempy tam jsou volné, ale setkali jsme se s tím, že nám v recepci sebrali pasy a rovnou nám řekli, že proto, abychom je neokradli při odjezdu, čímž nám zamezili výlety do Černé Hory. V Kupari jsme chtěli mít ubytovací základnu a do MNG jezdit formou výletů. Ovšem docházelo tam od místní chorvatské pakáže přímo v kempu i k tzv. mstivým krádežím, například mi tam ukradli matici ke kolu u vozidla Hyundai H1, kterou ovšem nebylo možné originál sehnat, byť 5 km daleko byl dubrovnický značkový servis Hyundai, tam ten díl nechtěli mít spíše než neměli, alespoň nám tvrdili, že tu matici nemůžou zajistit, (nakonec jsem sehnal v železářství závitově odpovídající obyčejnou matku, která na dojezd domů postačila), nebo nám ukradli komínek od Trumatiku na karavanu. Poprvé v životě jsme se zasekli a rozhodli jsme se vzhledem k chování Chorvatů tam neutratit ani peníz nad úroveň tzv. nutné potřeby, nakonec jsme odjížděli o řadu dní dříve (ctěli jsme 3 týdenní pobyt, který jsme o týden zkrátili) a poprvé jsme přivezli zpátky neutracená Eura. Cestu popisuji níže, bosňáci se chovají daleko lépe a navíc to oběma směry není až tak frekventovaná trasa a k tomu vede krásnou krajinou, místy ovšem tak odlehlou, zejména cestou zpět, že tam krávy samostatně chodí z pastvy domů po silnici a příliš si nelámou hlavu s tím, jestli se otřou o nějaký automobil nebo ne.
Takže závěr: Doporučuji jet obě cesty přes Bosnu s příjezdem do HR u Kupari, tam rovnou přejet po pár desítkách km do Černé hory a v HR v okolí Dubrovniku se pokud možno vůbec nezdržovat.

Trasa kterou jsme jeli tam: Třeboň - Oberpullendorf(A) - Sombathély (H) - Lendava(SLO) - Varaždin(HR) - Bosanska Gradiška(BiH) - Banja Luka(BiH) - Donji Vakuf(BiH) - Jablanica(BiH) - Mostar (BiH) - Trebinje(BiH) - Kupari(HR) - Kotor(MNG) a dále podle potřeby.

Trasa, kterou jsme jeli zpět: Kotor(MNG) - Kupari(HR) - Trebinje(BiH) - Bileča (BiH) - Gacko(BiH) - Trnovo(BiH) - Sarajevo(BiH) - Semizovac(BiH) - Olovo(BiH) - Živinice(BiH) - Orašje(BiH) - Vinkovci(HR) - Osijek(HR) - Beli Manastir(HR) - Mohács(H) - Szekszard(H) - Székesfehérvár(H) - Komárno(SK) - Dunajská Streda(SK) - Bratislava(SK) a domů.

Je minimalizována délkou cesta po Chorvatsku a trasa nevede po dálnicích s výjimkou ČR. Upozorňuji na častá prudká stoupání a klesání jak cestou přes Banja Luku do Mostaru, tak zpět mezi Trebinje a Sarajevem.



Ahoj,
kdybych do HR nejezdil 20 let a neměl svůj názor a přečetl bych si Tvůj příspěvek tak bych tam určitě nikdy nejel. Máš pravdu jsou to parchanti, ale já jsem za ty léta nikdy problém neměl. Je to asi náhoda. Je pravda , že poslední dobou jsou čím dál tím víc sebevědomí. Je to srdcovka, takže to s nima budu snášet dál.
E
EsperoČlen
Přidáno před 8 let
No nechtěl jsem být možná až tak přepjatý, ale v okolí Dubrovniku to nebylo poprvé takové chování. Ve vnitrozemí jsou obvykle naprosto normální a korektní, na pobřeží jak kde. Srdcovka je to koupání a prostředí. Já tam byl poprvé v r. 1968 a počítám, že tak 25x určitě. To nemá se sebevědomím nic společného, to je možná komplex. Přímo v kempu tam byl téměř vedle nás Chorvat, který má českou ženu a žije u nás, byl tam s českou značkou na voze a ten mi to takhle nějak večer při skleničce vysvětloval. Neomlouval se za ně, ale sám na sobě to taky zažíval kvůli té české SPZ ho měli za Čecha.
Mirek a JirinkaMirek a JirinkaČlen
Přidáno před 8 let
Také jsem se zarazil,za celou dobu co do Chorvatska jezdíme /2000/ jsem se s tímto nesetkal a to mám projeto od Istrie po Molunat vše.To samé i v Černé Hoře,vždy vstřícnost a někdy i dárek abychom se někdy vrátili.
1-den + 1-dna * 50+, Fiat Ducato 2,5D-Frankia (1994),člun ADVENTURE Fotky s našich cest jsou na http://tvsat.rajc...
Ota a OliOta a OliNováček
Přidáno před 8 let
No, mě to tedy také přijde trochu divné - Chorvati a takhle nevstřícní ? ! Byli jsme v Chorvatsku 3x a v Černé Hoře 1x ale nikdy jsme se s nějakými negativními postoji ze strany domorodců nesetkali, spíše naopak - ochota, milé chování, vstřícná nabídka služeb a pod. Ale to asi neznamená, že někde někdo nemůže narazit na někoho s jiným postojem k cizincům. Jako u nás, co si budeme povídat. Ale myslím, že procento spokojených kolosálně přesahuje nad skupinkou těch, kteří se setkali s něčím tak nepříjemným.
Tak přeji jen ty nejpříjemnější zážitky !
vcatvcatČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj,taky si přileju trochu.vloni v srpnu jsme se vraceli z řecka přes albanii a chorvatsko domů jeli jsme po pobřeží a tam kde sme mynulé léta volně stali nebo parkovali se nedalo, všude cedule a všechno zpoplatněný,nehledě ty ceny oproti jiným lětům se pohoršili a fiž tam přestaneme jezdit .tot můj názor a postřeh ktery nikomu nevnucuji .mnoho štastnych km, vlada a marta:(
Home Car CL641
Mirek a JirinkaMirek a JirinkaČlen
Přidáno před 8 let
Teď jsem nepobral kde to bylo-ty cedule.Pokud vím tak v HR je volný kemp zakázán,to samé v Černé Hoře,v Albánii zatím se dalo? a Řecko je trochu "na hraně". Tak teď nevím kam přestanete jezdit????
1-den + 1-dna * 50+, Fiat Ducato 2,5D-Frankia (1994),člun ADVENTURE Fotky s našich cest jsou na http://tvsat.rajc...
vcatvcatČlen
Přidáno před 8 let
psalo se vejš o chorvatsku:o
Home Car CL641
F
ferdasanČlen
Přidáno před 8 let
No,vidím že těch názorů na Chorvatsko je mnoho.My ,z podobných důvodů jak je popisováno,tam nebyli už 8 let.Už jsme si říkali,jestli to zase nezkusit,ale raděj to nebudem riskovat.Synátor tam jezdí za serfováním a zatím bez problémů.
E
EsperoČlen
Přidáno před 8 let
Kdybych tušil, že svými drobnými problémy ovlivním některé vaše životní zvyklosti, snad bych to ani nepsal.
Letos uvažuji o probrouzdání Německa, vždycky jsem ho spíše projížděl a souvisle jsem tam nebyl snad déle než 3-4 dny nikdy. Němci bývají obvykle velmi slušní a vstřícní. Až si to utřesu v hlavě, třeba vypíšu pozvání ke spolucestě.
Pirat z RuzynePirat z RuzyneČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Espero napsal:

Kdybych tušil, že svými drobnými problémy ovlivním některé vaše životní zvyklosti, snad bych to ani nepsal.
Letos uvažuji o probrouzdání Německa, vždycky jsem ho spíše projížděl a souvisle jsem tam nebyl snad déle než 3-4 dny nikdy. Němci bývají obvykle velmi slušní a vstřícní. Až si to utřesu v hlavě, třeba vypíšu pozvání ke spolucestě.

Ahoj, jenom v legraci: Němci určitě slušní jsou, ale je otázkou kolik rodilých němců tam v létě 2016 potkáš.:D
Mirek a JirinkaMirek a JirinkaČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

vcat napsal:

psalo se vejš o chorvatsku:o


No právě,čemu se divíš,v Chorvatsku je zákonem volný kemp zakázán!!! :D
1-den + 1-dna * 50+, Fiat Ducato 2,5D-Frankia (1994),člun ADVENTURE Fotky s našich cest jsou na http://tvsat.rajc...
hrnecekhrnecekČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Ota a Oli napsal:

Zdravíme všechny 50+. Chystáme se někdy na konci června 2016 na cestování s karavanem přes Chorvatsko- Zadar, Split, Krka, Dubrovník do Černé hory, Kotor, Budva, trochu chození po Durmitoru, pár dní u moře - Utjeha, no a pak domů. Asi na 19-20 dnů. Nepřidal by se někdo ? Ota55 a Olča54.

Chystáme se na totéž, poslal jsem SZ.
Octavia Combi 1.9TDI + Eriba Puck L
L
LakyČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

hrnecek napsal:

Citovat

Ota a Oli napsal:

Zdravíme všechny 50+. Chystáme se někdy na konci června 2016 na cestování s karavanem přes Chorvatsko- Zadar, Split, Krka, Dubrovník do Černé hory, Kotor, Budva, trochu chození po Durmitoru, pár dní u moře - Utjeha, no a pak domů. Asi na 19-20 dnů. Nepřidal by se někdo ? Ota55 a Olča54.

Chystáme se na totéž, poslal jsem SZ.



Ten termín tam budeme také.
Dotaz : nevíte o slušném kempu , co se týče přístup do vody , nemusí být super vybavený - standart stačí klid a stín - stromy" upřednostnuji ". Tam se můžeme setkat . Na jízdu by nás bylo moc .
Žijeme jen jednou.
H
HonzaLČlen
Přidáno před 8 let
""No právě,čemu se divíš,v Chorvatsku je zákonem volný kemp zakázán!!!""

Chtěl bych se zeptat, když po cestě přenocuji u benzinky na parkovišti, je to taky zakázáno?
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,590,328 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.20060 sekund | Průměrně za: 0.2006 (0) sekund | Dotazy: 137 | Použitá paměť: 2.28MB/4MB