Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Nastavení sat. paraboly: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Nastavení sat. paraboly

Poslední aktualizace před 15 let
Deda LebedaDeda LebedaČlen
Přidáno před 15 let
Poraďte, prosím laikovi, jak nejjednodušeji nastavovat přenosnou satelitní parabolu na trojnožce
Díky za rady
Upravil Deda Lebeda dne 26.05.2009 16:14, před 15 let
MilaMilaČlen
Přidáno před 15 let
V OBI mají asi za 450,- satelitní ladičku. Já ji používám a super.
Deda LebedaDeda LebedaČlen
Přidáno před 15 let
Díky, mrknu na ni
Jirka
Jana a Petr VJana a Petr VČlen
Přidáno před 15 let
kupoval jsem ji v Hornbachu, taky za 450
E
EXPEDICE APALUCHAČlen
Přidáno před 15 let
Ahoj. Také používám Měřící přístroj Schwaiger SF70 . Kupoval jsem ho na: http://www.omko.cz/?uid=3c49397f6901e...subidm=MER
Dále na nastavení používám vlákno: http://www.ses-astra.com/consumer/cz/.../index.php Ještě to nemám odzkoušený v zahraničí, ale dá se zjistit přibližné úhly a polarizace.
Upravil EXPEDICE APALUCHA dne 26.05.2009 23:40, před 15 let
R
RudyČlen
Přidáno před 15 let
Pro nastavení paraboly používám indikaci síly signálu v satelitním přijímači:
Například pro přijímače Technisat se nastaví kanál z požadované družice a zmáčkne se zelené tlačítko na ovladači. Na obrazovce se objeví dva indikační proužky, jeden pro sílu signálu a druhý pro jeho kvalitu. Parabolu zhruba přednastavím, tzn. namířím ji na jih a zhruba nastavím elevační úhel. Poté mírně vykláním parabolu ve horizontální rovině až začne nabíhat ukazatel síly signálu, poté dostavím na nejvyšší kvalitu signálu a zafixuji. Pokud nic nenaladím, upravím trochu elevační úhel a opakuji. Indikátor síly signálu má většina přijímačů, aktivaci je nutno nalézt v návodu.
Výhoda: Nemusím nic přepojovat a naladím vždy satelit, který který potřebuji. Nevýhoda: musím vidět na televizi.
Deda LebedaDeda LebedaČlen
Přidáno před 15 let
Děkuji všem za rady. O víkendu se do toho pustím
Jirka
J
jirkamdsČlen
Přidáno před 15 let
Já s laděním bojuji po každé když vyjedeme :)
Koupil jsem si kompas s označením družic a hned první den, co jsem ho vyzkoušel, tak mi ho kluk někde ztratil.
Když vyjedem v pátek, tak v sobotu ho naladim, prostě mám jen smůlu :).
Jinak používám taky uroveň a kvalitu signálu, ladím to na programu ČT24. Na kompasu jsem si udělal čárku, podle satelitu na baráku.
Jirka, Jana, Zuzka 18, Luky15
VOLVO XC90 + HOBBY Kmf 545 Silver Line Jablonec nad Nisou
www.servis-elektro.cz
www.motokary-liberec.cz
Deda LebedaDeda LebedaČlen
Přidáno před 15 let
Tak se musím pochlubit: celý víkend jsem jako blbec ladil, natáčel, asi 5x jsem parabolu zahodil. A nic. Potom přijel kamarád s větší parabolou a během 2 minut jsem měl hotovo :D
TajfunTajfunČlen
Přidáno před 15 let
Taky jsem kdysi pouíval ladičku ale příjde mě to zbytečný dělám to přez satelit indikace signálu.Mám 90parabolu a tu sem vyskoušel i na nejsevernějším místě ve Skotsku a bylo to bez problémů chce to holt větší kus plechu .Mám buzolu abych se juk kde je jih.Pak už to většinou není problém..Přeju uspěšnej lov.:x
J
jirkamdsČlen
Přidáno před 15 let
Ladičku jsem nějak neuměl ovládat,ale tento víkend jsem to konečně pochopil :) a šlo to krásně, po každé jsem se s tím trápil a je to opravdu paráda, měl jsem ale stejně pušt ěnou indikaci signálu :)
Jirka, Jana, Zuzka 18, Luky15
VOLVO XC90 + HOBBY Kmf 545 Silver Line Jablonec nad Nisou
www.servis-elektro.cz
www.motokary-liberec.cz
PecaPecaČlen
Přidáno před 15 let
Já jsem satelit s trojnožkou daroval k prodanému karavanu zdarma, neměl jsem na to nervy. Vždycky jsem sice satelit naladil po cca pul hodině a pochytal spoustu programů, ale uplně jiné než jsem chtěl.
Nikdy jsem nebyl schopen naladit české programy, jednou mi s tím pomáhali v Maďarsku zkušení kempaři a výsledek byl takový, že pul dne jsme kolem toho běhali a stejně nic. Parabolu jsem měl 80. Teď to budu řešit na obytné auto a už jedině nějakou automatikou nebo Omnisat Twister, ale tomu také moc nevěřím.
Automatika bude asi nejlepší.
Mirek a JirinkaMirek a JirinkaČlen
Přidáno před 15 let
Peco,vůbec tomu nevěřím,nastavení českých programů a na 80-parabolu,je otázkou chvilky. V podstatě u digitálu,který je nastaven s domova nelze udělat chybu a minout se,máš asi nějakého "zmetka" Astra hraje skoro na vidle-obrazně řečeno. Já osobně používám parabolu 45 x 45 cm od firmy Technisat a pomocí jednoduchého měřáku za 3 stovky nastavím u moře v HR jak CS link tak i Digi během minuty. Pokud,ale máš analog tak českého nic nechytíš ;h
1-den + 1-dna * 50+, Fiat Ducato 2,5D-Frankia (1994),člun ADVENTURE Fotky s našich cest jsou na http://tvsat.rajc...
PecaPecaČlen
Přidáno před 15 let
Měl jsem a mám digitál a nastaveno jsem měl skutečně z domu a nikdy jsem opravdu nic nechytil! Ladil jsem v kempu Bukfurdo a to opakovaně, měl jsem buzolku přímo na rameni satelitu takže jsem viděl jak jsem nastavenej, ale nedokázal jsem to nikdy doladit. Přijde mi to strašně citlivé stačí pohnout kousíček do prava a vše je víš kde. Já na tohle nemám nervy a hlavně mi nikde nikdo pořádně nevysvětli jak to mám nastavit nebo spíš vyvětlil a stejně to nemakalo.
HrochHrochČlen
Přidáno před 15 let
Peco, tu automatiku si pořádně rozmysli. Znám spoustu lidí, kteří mají na bydlíku automat a o spokojenosti se mluvit nedá. Namontuj si Twistra a zatímco okolní bydlíkáři budou lamentovat, že nemají signál, ty už budeš sledovat zprávy. Nastavení Twistra ti zabere 2 minuty, zatímco automat se točí 5 minut a pak se mu možná podaří najít signál.
PecaPecaČlen
Přidáno před 15 let
Právě nad ním přemýšlím a zatím je to moje jednička a to hlavně kvůli ceně. Druhá věc je, že kromě utržení kličky se na něm nemá co posr... Ještě ho můžu urazit pokud ho zapomenu sklopit.

Asi do toho půjdu.
Mirek a JirinkaMirek a JirinkaČlen
Přidáno před 15 let
Tak nevím,vše je věc názoru a hlavně peněz.Ono 15536 Kč není také maličkost. A další věc je zachycení signálu a nebo vůbec postavení antény např. pod stromy v kempu. Ne vždy člověk má ideální místo pro příjem.Ve většině kempů v HR kde satelit beru kvůli zprávám je vůbec problém najít díru mezi stromy. A pokud někdo neví o nastavení a zachycení signálu vůbec nic tak bude točit kličkou do nekonečna.Ono Hrochu se to jinak radí nám co máme toto v životě jako chleba a nebo ti co o tom neví vůbec nic. Prostě já mám trojnožku z karavanshopu myslím do 2000 ??? a parabolu Technisatku 45x45 cm asi za 1500 a měřáček za 300 a nastavím to také do 2 minut.Stačí se podívat kde to mají natočeno všichni němci,pak nastavit sklon asi 35° a zatočit v pravo-levo a vlastně pokud jde o UPC tak ten signál je nejsilnější ze všech a pokud o CSlink tak stačí pootočit o kousíček vlevo od Astry 19,2°a je to tam.Prostě nemám co řešit a za ušetřené penízky si koupím třeba měchy na pérování . Ale jak říkám,je to věc názoru a možná zkušeností. Satelit na dovolené a vůbec mimo domov je podle mne věc druhořadá. Raději se projdu po pláži a nebo projedu na gumáku,ale poněvadž ho mám doma tak ho sebou beru,to je samozřejmé.Podívat se třeba večer na zprávy co zase naši chlebodárci vymysleli aby mne nas...li i o dovolené sem tam potřebuji.Přece jenom na dovolené bývám někdy i měsíc.
1-den + 1-dna * 50+, Fiat Ducato 2,5D-Frankia (1994),člun ADVENTURE Fotky s našich cest jsou na http://tvsat.rajc...
J
jirkamdsČlen
Přidáno před 15 let
Taky by se mi moc líbil sat na střeše,ale jak píše Mirek.
Třeba v kempu Kristýna jsem musel satelit dát skoro na 20m kabel :)
Vztekal jsem se s laděním docela dost, ale když si jedu odpočinout i na víkend, tak si tu práci dám :) a s buzolou, ladičkou a indikací signálu na satelitu se to stejně nakonec povede. Parabolu mam 80cm...
Jirka, Jana, Zuzka 18, Luky15
VOLVO XC90 + HOBBY Kmf 545 Silver Line Jablonec nad Nisou
www.servis-elektro.cz
www.motokary-liberec.cz
PecaPecaČlen
Přidáno před 15 let
Jak píše Mirek takhle mi to vysvětlovali i v obchodě otočit v pravo v levo kousek od Astry ( měl jsem cs link ) no a já točil v kempu sem tam, běhal po kempu a bylo mi to k ničemu. Právě tomu se chci vyvarovat, když už za to dám ty prachy tak se nechci trápit. Přijde mi to hodně citlivé a takový to kousek do leva, to by mně zajímalo co ten kousek je, centimetr milimetr .......Já si zase rád pustím sportovní kanál, otevřu pivečko a po pláži se projdu až zaleze pulec. Přes poledne trávím raději čas pod přístřeškem u bydlíka nebo ve vodě.
J
jirkamdsČlen
Přidáno před 15 let
Je fakt, že centimetr na zemi, je 10 kilometrů ve vesmíru :)
Jirka, Jana, Zuzka 18, Luky15
VOLVO XC90 + HOBBY Kmf 545 Silver Line Jablonec nad Nisou
www.servis-elektro.cz
www.motokary-liberec.cz
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Deda Lebeda, Mila, Jana a Petr V, EXPEDICE APALUCHA, Rudy, jirkamds, Tajfun, Peca, Mirek a Jirinka, Hroch, fero

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,653,625 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.26347 sekund | Průměrně za: 0.26347 (0) sekund | Dotazy: 131 | Použitá paměť: 2.21MB/2MB