Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 kompresorová chladnička napájená měničem: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

kompresorová chladnička napájená měničem

Poslední aktualizace před 15 let
X
XTRANČlen
Přidáno před 15 let
S kolegou se nemůžeme shodnout jestli malinká kuchyňská lednička (50l, 70W, spotřeba A+) může být napájená v autě/karavanu měničem s výkonem 300/ŠPIČKA 600 W.
Důvod je nasnadě: taková chladnička stojí 2500,- Chladnička waeco/engel na 12V 15000,-

Já si myslím, že ta kuchyňská v autě neobstojí. Zaprvé při rozjezdu kompresoru měnič nebude stíhat a za druhé otřesy a náklony při jízdě ten kompresor brzo odepíšou.Kolega si myslí,že lednička pojede bez problémů.
Jaký máte názor?
Vláďa
Upravil XTRAN dne 21.05.2009 23:28, před 15 let
Mirek a JirinkaMirek a JirinkaČlen
Přidáno před 15 let
Můj názor,kompresorová lednička pojede bez problémů.Právě vůči kombinovaným,má kompresor tu výhodu,že není tak háklivý na polohu.70W na 230V je odběr asi 0,3A.Teď bude záležet kolik to vezme při startu.Já mám lednici 120W,což při 12V je odběr asi 10A.Samozřejmě jede jen při chodu motoru.Mám zmiňovaný box Waeco a jede při jízdě také bez problémů.Na střeše mám kompresorovou klimu myslím,že kolem 500W a uvnitř je běžný ledničkový kompresor a jede také bez problémů.Jedinou nevýhodou této ledničky bude absence třetího zdroje,tedy plynu.Jinak bude mrazit mnohem lépe než kterákoliv absorpční lednice.Já osobně jsem měl v prvním karavanu /samo doma/ běžnou ledničku a mražák na 230V a běžely bez problémů.Dříve většina přívěsů používalo běžné lednice.Důležité je vybrat takovou aby prošla dveřmi karavanu.
1-den + 1-dna * 50+, Fiat Ducato 2,5D-Frankia (1994),člun ADVENTURE Fotky s našich cest jsou na http://tvsat.rajc...
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: XTRAN, Mirek a Jirinka

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,667,711 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.10704 sekund | Průměrně za: 0.10704 (0) sekund | Dotazy: 51 | Použitá paměť: 1.65MB/2MB