Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Jaké auto pro rodinu k přívěsu: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Jaké auto pro rodinu k přívěsu

Poslední aktualizace před 8 let
michhormichhorNováček
Přidáno před 8 let
Ahoj všem, diskutujícím.
Mám velké dilema s tím jaké pořídit "osobní" auto a tak mě napadlo optat se zde ve fóru jestli mi zde napíše někdo svůj názor a pohled na věc.
Vzhledem k tomu jak jsme se postupně rozrostli 2 + 3 děti (12; 6 a 3 měsíce) + jezevčík tak nám je naše stávající "Octávka" vcelku malá.
Nyní bych nejraději nějaké auto s min. 6 místy. Začal jsem tedy přemýšlet po čem se dívat a dostal jsem se do pasti.
Jestli ke stávajícímu autu pořídit nějaký starší vw caravelle, Alhambru, Galaxinu, Sharana či něco podobného a mít to auto pro rodinu, ke karavanu
a pro manželku na místní popojížďky kolem komína (teď má starší malé Saxo) nebo prodat octávku a vzít na leasing něco novějšího např. dvoulitr Fiat Doblo či obdobné
a jezdit s ním i pracovně. Za rok najedu tak kolem 30 tis. km.
Na nové auto za milion nemám a tak se mi výběr docela zužuje. I tak stále váhám, kterou cestou se dát.
Budu rád za vaše názory. Jaké kdo máte s kterým autem zkušenosti, co za auto byste mi doporučili, jaký obsah motoru, jaký ročník atd.
Jsem patrně ještě stará škola a představa, že bych měl tahat karavan s dieslem o obsahu 1,6 mě opravdu nejde po vousy, ale někteří mí známí
na to mají jiný názor. Já jakožto motorkář ctím spíše heslo "obsah ničím nenahradíš". Možná se ale pletu.
Spíš se v tom docela plácám ...
táta Michal, máma Petra a děti - Peťka, Sárča a Anička + trpasličí jezevčík Jessie.
Peugeot 5008 2.0 HDI a Caravelair 440
L
lada721Člen
Přidáno před 8 let
Má tu o tom vlákno: http://www.carava...wstart=0:_
michhormichhorNováček
Přidáno před 8 let

Citovat

lada721 napsal:

Má tu o tom vlákno: http://www.carava...wstart=0:_


Díky za info ... pořád v tom neumím hledat ...

Automatické sloučení 30.11.2015 21:02:

Citovat

michhor napsal:

Citovat

lada721 napsal:

Má tu o tom vlákno: http://www.carava...wstart=0:_


Díky za info ... pořád v tom neumím hledat ...


tak jsem pročetl výše uvedená vlákna a řeknu vám ... bylo to dlouhé počtení ... :x
táta Michal, máma Petra a děti - Peťka, Sárča a Anička + trpasličí jezevčík Jessie.
Peugeot 5008 2.0 HDI a Caravelair 440
Upravil michhor dne 30.11.2015 22:02, před 8 let
B
belcantoČlen
Přidáno před 8 let
já jsem to řešil zhruba před čtyřmi roky. Původně jsem měl Citroena C5 kombíka, ale jak jsme řešili vybavení a půdorys karavanu, tak jsme překročili váhu na kouli a C5 už nebyla použitelná. Takže šla do světa a náš tip padl tehdy na Jumpyho. Na kouli dvě tuny, tři dětské autosedačky vedle sebe bez problémů, dvoulitr 120 kW, vzadu vzduchová náprava a spousta místa pro další věci. Od té doby najel skoro 200 tisíc kilometrů a pracuje bez problémů. Cenově to taky nebylo v porovnání s německou konkurencí špatný, nový byl v plné výbavě do 600 tisíc. A ono sehnat normální auto pro tři děti v sedačkách opravdu není jednoduché, v klasických osobních autech jich moc nenajdeš.
jardarcjardarcČlen
Přidáno před 8 let
U mě Sharan 1,9 TDI 85 kW a je to né hrana ale malinko víc by to sneslo, tahám Knause 1300 Kg, kolega má Sharana 2,8 benzin a předělené na LPG tahá Hobyka 1200 Kg a jen lechtá plyn. Sharan auto pohodlné pro 6 lidí, 7 se taky dá na delší cestu ale 6 je lepší. Jezdíme 2+2 vůz téměř prázdný a necítím žádné cvičení přívěsu s autem. :) Objem motoru je dle mě důležitý :)
Verča, Jarek, Patrik, Lucinka:_Knaus + Sharan
michhormichhorNováček
Přidáno před 8 let
díky moc za dosavadní rady ... pomalu se začínám přiklánět spíše k verzi koupě staršího "rodinného auta" se kterým najedeme odhadem ročně do 10.000 km
takže by mohlo pár let vydržet i když bude mít nějaké ty km najeté ... octávku bych si pak zatím nechal na pracovní ježdění a vyměnil ji třeba ještě až za dalších 5 let.
Každá rada a zkušenost se spolehlivostí aut a s jejich případnými neduhy je vítána. Přeci jen je člověk rád když ví na co si u kterého auta má dávat pozor.
Teď na zimu mě to až tak netíží ale do jara to musím mít vyřešené aby se mi rodinka v autě moc nemačkala.
Co si budeme povídat, jde hlavně o spolucestující ... za volantem máme každý to své teritoriální místo jisté ... !t
táta Michal, máma Petra a děti - Peťka, Sárča a Anička + trpasličí jezevčík Jessie.
Peugeot 5008 2.0 HDI a Caravelair 440
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: michhor, lada721, belcanto, jardarc

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,681,909 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.16187 sekund | Průměrně za: 0.16187 (0) sekund | Dotazy: 72 | Použitá paměť: 1.8MB/4MB