Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 délka obytneho auta: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

délka obytneho auta

Poslední aktualizace před 8 let
D
duchosNováček
Přidáno před 8 let
Jak dulezitá je délka obytneho auta? Chystám se koupit auto, ktere chci používat celoročnė. Bude to polointegral a mam dotaz- Je podstatny rozdíl jesli auto mėrí 6,6m, nebo 6,99m nebo 7,4 m ?. Neni to o cenė, to nekratší je nejdražší ale mám trochu obavy o manévrovatelnosti pri délce 7,4 m. Díky za názor duchos
PepiPepiČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

duchos napsal:

Jak dulezitá je délka obytneho auta? Chystám se koupit auto, ktere chci používat celoročnė. Bude to polointegral a mam dotaz- Je podstatny rozdíl jesli auto mėrí 6,6m, nebo 6,99m nebo 7,4 m ?. Neni to o cenė, to nekratší je nejdražší ale mám trochu obavy o manévrovatelnosti pri délce 7,4 m. Díky za názor duchos
Ahoj ,měl jsem auta 8m,6,60m,a současně mám 7,10m,myslím,že to nehraje žádnou významnou roly,:_snad jen to ,že v tom delším jsou převážně postele podelně a to je velké plus.
D
duchosNováček
Přidáno před 8 let
Podélné postele jsou ve všech vyhlédnutych. Kandidáti jsou Adria,Corado 337,Sunlight a Ford Riner ten má tëch 7,4m a samostatnou sprchu.

Dík za názor
duchoš
J
Jirka WČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

duchos napsal:

Podélné postele jsou ve všech vyhlédnutych. Kandidáti jsou Adria,Corado 337,Sunlight a Ford Riner ten má tëch 7,4m a samostatnou sprchu.

Dík za názor
duchoš



Ahoj, mám Adrii-6,6m, podélné postele(už bych to jinak nechtěl) a naprostá spokojenost. Mnohokrát jsem ocenil, že není delší. J.
viera a vladoviera a vladoČlen
Přidáno před 8 let
Ano z toho je vidieť,že každý ma svoj názor. Máme MB Rimor 727 priečne postele a tiež by sme nemenili. Dĺžka je 7,6 m a pri manévrovaní žiadny problém. Je pravda,že jazdíme viac iba v troch a práve tá dĺžka je tak akurát , aby sme sa nemuseli prekračovať. Podľa mňa je dôležité hlavne ráno si navzájom neprekážať pri činnostiach ako je umývanie a upratanie tým vlastne príprava na daľšiu cestu,alebo deň na mieste. Je to ale iba môj názor.....
viera!l a vlado!y
koľko vzletov toľko pristátí!
RudyHRudyHČlen
Přidáno před 8 let
řekl bych, že délka je to poslední co bych řešil...
- určitě podélné postele, "přelejzací" jsem měl v prvním autě - velmi nepohodlné, když si v noci musíš odskočit, tak abys vzadu spal sám
- důležité je taky, jak se vejdeš na záchod se zavřenými dveřmi a totéž zda se osprchuješ v zavřené sprchové kabině..to chce než vyndáš úspory určitě vyzkoušet
- a šikovná je pak i veká garáž, nemusíš mít vzadu kola, která se nejen špiní, ale můžou někoho v noci zajímat..
- a neposlední (ale asi nejspíš v první) řadě co to váží prázdné..mělo by to být tak maximálně 2850 - 2900 jinak se do 3500 kg nevejdeš
... protože rakušan váží a váží :) - viz jiné vlákno
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 8 let
Za mne. Tech 80 cm rozdilu bych u klasicky obytky v tomto pripade neresil. Pokud jsi trochu zdatny ridic, tak vetsinou zajedes kam chces . Dneska muze mit vsechno kamery a pipaky .Super jsou podelne postele a separovany sprchac. To bych uprednostnil. :_
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
M
merkurČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj , od postelí se vrátím k tvé otázce .Délky aut které uvádíš opravdu není problém pro jízdu , problém může nastat při manévrování v úzkých uličkách a na parkovišti při parkování nebo třeba při zajíždění na parcelu v kempu kde jsou výškově rozdělené parcely .
Ten problém má jméno ZADNÍ PŘESAH to je vzdálenost zadního nárazníku od zadní nápravy .
Čím větší přesah tím více vybočuje a čím je nárazník níže tím více musíš hlídat výškové nerovnosti .
stellplatzstellplatzČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

duchos napsal:

Jak dulezitá je délka obytneho auta? Chystám se koupit auto, ktere chci používat celoročnė. Bude to polointegral a mam dotaz- Je podstatny rozdíl jesli auto mėrí 6,6m, nebo 6,99m nebo 7,4 m ?. Neni to o cenė, to nekratší je nejdražší ale mám trochu obavy o manévrovatelnosti pri délce 7,4 m. Díky za názor duchos


Já mám auto dlouhý 7,55 + 1m nosič na motorku. Na jízdní vlastnosti nemá délka auta absolutně vliv, ale oproti kratším autům musím hlídat zadní část vozu. Trošku problematický je velký převis vozu za zadní nápravou. Pokud je někde hodně zlomená silnice, tak se občas stane, že se dostanu zadní částí až na zem a neprojedu. Letos jsem byl v Norsku, a z tohoto důvodu jsem se obával najetí a vyjetí z trajektu. Tam to ale bylo v pohodě, jelikož tam mají nájezdy na trajekty docela vymakané. Ale třeba v Chorvatsku by to mohl být problém....
No a další hodně nepříjemná věc je vybočování zadní části směrem ven ze zatáčky při plném rejdu. Zkusil jsem si doma na dvoře, a vím že mi to vybočuje o 70cm a tak si tím pádem musím při plném zatočení držet větší odstup od svoditel atd. o více jak 70cm a pak projedu...:-)
L
LacigaČlen
Přidáno před 8 let
Zdar,kup z těch nabízených ten nejdelší, místa není nikdy dost a hlavně-vždy ráno po probuzení na podélných postelích vzadu je krásný pohled na hodně vzdálené přední okno.To si vždy řekneš, jaký jsi borec,že jsi dojel s takovým obrem až na místo určení.
PetrMPetrMČlen
Přidáno před 8 let
Ještě jeden faktor existuje, a to váha. Auto 7,4m už prázdné bude vážit 3,5t. Pokud uvažuješ o auto do 3,5t, tak to nejkratší. (Váha viz třeba vlákna http://www.carava...ad_id=2524 )
1
1111111111Člen
Přidáno před 8 let
delší znamená menší doložnost!!
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 8 let
Jen na okraj přímo k dotazu. Osobně jsem nezaznamenal, že by hmotnost měla vliv na manévrovatelnost vozu :he
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
MichalMMichalMČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj, taky mám auto 7,4 dlouhé. Nejsem si vědom problému s manevrovatelností. Upřímně furt mi to přijde jako prcík :D Z logiky věci je jasný, že nerovnosti u dlouhýho respektive delšího převisu budou problematičtější, ale asi nebudeš jezdit offroad. Na normálních silnicích a kempech jsem problém neměl. Jezdím i po nezpevněných cestách, ale pomalu. (Pobřeží Rumunska, Bulharska) na druhou stranu jezdím i Evropské metropole a nikde jsem neměl pocit, že by to byla hruza. Občas v hodně malých kempech, ale tam jezdíš pomalu. Jde spíše o vytočení se. Párkrát jsem na dálnicích při větší rychlosti se zhoupnul a říkal si tak ted :D , ale stejně nic. Ve městech stejně přijedeš na Stelplatz a dál jezdíš jak vám vyhovuje. Jestli se budeš vyloženě motat po historických centrech obytkou, tak to ti uplně neřeknu, pak je asi lepší co nejkratší.
Weinsberg TI 700 MEH
I
IvanGSČlen
Přidáno před 8 let
Jsem laik s dodávkou a tohle se mne netýká, ale když pominu spoustu dalších rozhodovacích parametrů, ze spektra odpovědí mi vychází, že s delším autem se jezdit naučíš, ale v kratším prostor nenahoníš... Nebo jiný pohled - "problémů" s parkováním a manévrováním dlouhým autem bude mnohem méně, než hodin, které v něm komfortním způsobem strávíme...!). Pletu se?
RudyHRudyHČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

PetrM napsal:

Ještě jeden faktor existuje, a to váha. Auto 7,4m už prázdné bude vážit 3,5t. Pokud uvažuješ o auto do 3,5t, tak to nejkratší. (Váha viz třeba vlákna http://www.carava...ad_id=2524 )



Naše auto má oněch 7,4 metru, ale prázdné v základu vážilo 2850 kg (Weinsberg Caraloft 700 MEH)
V
vladkamarekČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj také vybírám nové auto. My doma volíme délku 7,1m s postelí vzadu napříč jelikož mě vyhovuje že obě dvě postele jsou v autě napříč a lépe se hledá místo na spaní i bez podkládání klíny. Na obytky pod sedm metrů se ani nedívám jsme doma čtyři a prostor potřebujeme (snad to nebude málo...) :)
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 8 let
Měl jsem několik aut, nejdelší 6,7m. Teď mám 7,5m. Měl jsem z toho trochu obavy, ale po deseti km, byly pryč. Vnitřní prostor, super. Manévrovatelnost taky dobrá, za chvilku si zvykneš. A pokud jde o převis, ten vyřešíš, když si namontuješ měchy. Přifoukneš a autem přejedeš i po schodech a vypadá jak prázdné:-)
RopuchoviRopuchoviČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj mám 7m váha 2900 kg taky jsem řešil jestli se všude vejdu a vejdu jde o zvyk. Hlavně je v autě spousta prostoru hlavně v zimě :^
P
Pegaso 2010Člen
Přidáno před 8 let
Určitě bych koupil co nejdelší, na jízdě to není takový rozdíl. Budeš v tom bydlet a každý centimetr je znát.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,031,908 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.21228 sekund | Průměrně za: 0.21228 (0) sekund | Dotazy: 140 | Použitá paměť: 2.29MB/2MB