Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Výroba vaničky do koupelny: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Výroba vaničky do koupelny

Poslední aktualizace před 8 let
vlk-czvlk-czČlen
Přidáno před 8 let
Zdravím ve spolek.
Potřeboval bych vyrobit přesně na míru do své vestavby sprchovou vaničku. Jelikož jsme s laminátem nikdy nedělal a zcela upřímně se to již učit nechci hledám někoho, kdo by mi to vyrobil. Vyrobil jsem si podklad z polystyrenu na který bych chtěl tu vaničku umístit. Kdyby někdo chtěl nebo o někom věděl uvítám. Jsem od Olomouce.
Díky
H
hymer662Člen
Přidáno před 8 let
To nejsložitější máš. Ten zbytek (laminace) je poměrně snažší i na úrovni amatérské práce.
Jak píšeš nechceš se to učit, doporučuji vklouznout na fora surfařů, tam najdeš snadno osobu co to umí nebo mají kontakty na ty lamináře...
LolakLolakČlen
Přidáno před 8 let
Do Eriba Feeling jsem to řešil taky - nakonec jsem tam dal dřevěnou - byla přesně na míru, vážila 3 kg, lakovaná byla lodním lakem, 3 vrstvy. Vypadalo to naprosto úžasně, protože všude byla dřevěná podlaha, takže se koupil hodně tmaví lak aby to ladilo. Truhlář 2000, lak 1000. Odtok otvorem rovnou do podlahy. Škoda že už nemám fotku.
vlk-czvlk-czČlen
Přidáno před 8 let
Tak dřevo mne ano nenapadlo. Je fakt, že by to mohlo být hodně zajímavé, z jakého dřeva jsi to měl?

Automatické sloučení 26.11.2015 09:56:

Citovat

lmusialek napsal:

To nejsložitější máš. Ten zbytek (laminace) je poměrně snažší i na úrovni amatérské práce.
Jak píšeš nechceš se to učit, doporučuji vklouznout na fora surfařů, tam najdeš snadno osobu co to umí nebo mají kontakty na ty lamináře...


Zkoušel jsem právě u nás vodáky, a nějak jsem k rozsahu práce neuspěl.
Upravil vlk-cz dne 26.11.2015 10:56, před 8 let
Lubos a DasaLubos a DasaČlen
Přidáno před 8 let
Zkus se poohlédnou v okolí po výrobcích bazénů. Tam by ti mohli svařit vaničku na míru z materiálu pro bazény, který je silnější a tím pádem taky odolnější proti poškození, než laminát nebo i origo materiály. Jen ta barva bývá většinou modrá. Když jsme měli přívěs, tak jsem to tak udělal taky, protože origo vaničku jsem už jednak nesehnal a i kdyby, tak cenově by byla asi někde hodně jinde. Stálo mě to tehdy do 1.000,- Kč.
Zdraví
Luboš a Dáša
M
mariaČlen
Přidáno před 8 let
ahoj, uvažoval jsem o něčem lehkém a pružném. Napadla mne idea lavoru - rámečku např z hliníku a dna z hliníku. To celé zavařit bazénovou folií. Mají k tomu i různé armatury, výpustě, které k tomu přivaří.
Ales a HanaAles a HanaČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj,
řešil jsem stejný problém. Na foru jsem si nechal poradit, svařit vaničku ve firmě, kde dělají nádrže.
Vcelku ochota, ano to už jsme dělali, ale výsledek nic moc. Cena 1500,-Kč
Materiál 5mm silný, takže pevný a odolný, ale ještě spousta práce na začištění svárů a usazení.
Pokud Ti to někdo vylaminuje podle Tvého kopyta, tak bych voli radši tuto variantu.
Můj názor a nikomu ho nevnucuji.
Aleš, Hana, yorkshire Jája,
Peugeot Boxer - vestavba Trentino
F
fifa32Člen
Přidáno před 8 let
Zkus kontaktovat M a M, na vestavbách měl laminovanou vaničku do sprchy i další věci, a vypadalo to bezvadně. Kdyby byl ochoten dát sem technologický postup, uvítám, také mě to zanedlouho čeká.
LANALANAČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

vlk-cz napsal:

Zdravím ve spolek.
Potřeboval bych vyrobit přesně na míru do své vestavby sprchovou vaničku. Jelikož jsme s laminátem nikdy nedělal a zcela upřímně se to již učit nechci hledám někoho, kdo by mi to vyrobil. Vyrobil jsem si podklad z polystyrenu na který bych chtěl tu vaničku umístit. Kdyby někdo chtěl nebo o někom věděl uvítám. Jsem od Olomouce.
Díky


Pokud máš dobřé uděláné kopyto na vaničku tak ti ji můžu z laminátu vyrobit.
LolakLolakČlen
Přidáno před 8 let
Buk nebo dub do byl - 4 x rovnoramenný lichoběžník, uprostřed obdélník v něm odpad. Slepené k sobě, vytmelené, vybroušené. Ten střed byl na hranolku cca. 1 x 3 cm, body na hranolku 2 x 3 cm, bočnice obyčejný smrk. Lak nepraskal (malinko to pružilo). Nemělo to pravidelný tvar, protože tam byl takový zářez mezi umyvadlem a záchodem. Nikdy jsem se tam nesprchoval, ale na takové to cákání z umyvadla byl ten spád úplně dostatečný. K dřevu se voda přes ten lak nedostane, takže se řešilo jen to, aby bylo pevné a šlo koupit někde malou lepenou desku..
M a MM a MNováček
Přidáno před 8 let
Zkus kontaktovat M a M, na vestavbách měl laminovanou vaničku do sprchy i další věci, a vypadalo to bezvadně. Kdyby byl ochoten dát sem technologický postup, uvítám, také mě to zanedlouho čeká.[/quote]

Ďakujem za pochvalu! Áno zo sklolaminátu viem vyrobiť čokoľvek, už s hotovou povrchovou úpravou. Nie je potrebné to následne lakovať a ten povrch je aj dosť odolný. Viem si vyrobiť aj potrebné negatívne formy. To je vlastne na celej práci to najdôležitejšie. Niekde v inom vlákne som vložil aj fotky s komentárom. Neviem to sem prepojiť a nechcem to dupľovať. Vlož do vyhľadávača "vestavba koupelny"

Michal
F
fifa32Člen
Přidáno před 8 let
M a MM a MNováček
Přidáno před 8 let
Áno to je ten príspevok, vďaka.

Automatické sloučení 28.11.2015 10:55:
Ešte popis ako na to: Zmapovať trojrozmerný priestor, nakresliť si ako má vyzerať hotový výrobok. Vyrátať a nekresliť si "rozvinutý tvar" všetkých plôch. Zobrať napr. tabulu pozinkovaného plechu, nastrihať poohýbať, pospájať, vytmeliť, a vybrúsiť. Tak aby to bolo čo najdokonalejšie a najhladšie.
Jednu formu som robil priemerne 18 hodín.

Laminovanie: Naniesť separátor (aby to išlo potom ľahko von), naniesť špeciálnu farbu v požadovanom odtieni, po potrebnom zaschnutí naniesť sklené vlákno so živicou. Po 24 hodinách vybrať hotový výrobok, poumývať, vyleštiť. Ak sa pracovalo dôkladne, nie je potrebná ďalšia povrchová úprava.

Ešte foto negatívna forma - výrobok

Automatické sloučení 28.11.2015 11:09:

Citovat

M a M napsal:

Áno to je ten príspevok, vďaka.

Automatické sloučení 28.11.2015 10:55:
Ešte popis ako na to: Zmapovať trojrozmerný priestor, nakresliť si ako má vyzerať hotový výrobok. Vyrátať a nekresliť si "rozvinutý tvar" všetkých plôch. Zobrať napr. tabulu pozinkovaného plechu, nastrihať poohýbať, pospájať, vytmeliť, a vybrúsiť. Tak aby to bolo čo najdokonalejšie a najhladšie.
Jednu formu som robil priemerne 18 hodín.

Laminovanie: Naniesť separátor (aby to išlo potom ľahko von), naniesť špeciálnu farbu v požadovanom odtieni, po potrebnom zaschnutí naniesť sklené vlákno so živicou. Po 24 hodinách vybrať hotový výrobok, poumývať, vyleštiť. Ak sa pracovalo dôkladne, nie je potrebná ďalšia povrchová úprava.

Ešte foto negatívna forma - výrobok
Upravil M a M dne 28.11.2015 12:09, před 8 let
M a M Připojili následující obrazek:
hotov_panel_posuvnch_dver.jpg Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen forma_panelu_okna.jpg
RobertRobertČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

M a M napsal:
.. naniesť špeciálnu farbu v požadovanom odtieni...

S tou barvou se mi to nezdá. Laminoval jsem rovnou probarvenou pryskyřicí, přidávala se do ní prášková barva. !t
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
SteMiSteMiČlen
Přidáno před 8 let
Také to jde dost dobře a rychle přímo na vyrobenou tvarovku z EPS..klasicky se rovnou olaminuje/použije se o větší hustotě-měrné hmotnosti polystyrenu: min 25 - 30 kg/m2 i vyšší / použije se pryskyřice, která neleptá polystyren ! :_
vlk-czvlk-czČlen
Přidáno před 8 let
Díky všem za podněty a kontakty. Jak jsem již psal, vůli jednomu kusu se laminovat učit nechci, zkusím se proto s někým domluvit. M a M to má moc luxusní, viděl jsem to osobně na vestavbách. Jinak já to právě chci položit přímo na ten polystyren a nechat to na něm.
F
fifa32Člen
Přidáno před 8 let
Já se to určitě naučit chci !)
M a M to má zmáklé, ale po pravdě řečeno, pokud potřebuji dělat jeden kousek, tak mi ten plech přijde ekonomicky a z pohledu pracnosti poněkud pracný. Pokud vím, modeláři dělají lodní trupy laminováním na negativní formu z polystyrenu, kterou vytmelí.

To M a M:
Děkuji za upřesnění, prosím, jakou speciální barvu jsi použil? Kolik vrstev při laminování a jakou hustotu tkaniny? Asi jsi dával křížem?

To SteMi and ALL:
Prosím, která pryskyřice neleptá polystyrén? Předpokládám, že pro formu/kopyto je asi nejlepší extrudovaný polystyren, je i hladší, takže se potom dobře brousí a nemusí se tolik tmelit. Jaký tmel je na polystyrenovou formu pro laminování vhodný?

Vím, že to asi zní šíleně, ale nezkoušel někdo postupným laminováním dělat třeba odpadní nádrž-u lodí, surfů atd. se, tuším, laminují i v podstatě uzavřené tvary jako plováky, i když je to nespíš vyšší dívčí. Samozřejmě profi výrobek dělaný třeba vakuovým lisováním je někde jinde, ale ne vždycky je dostupný potřebný ideální tvar, a když jsem konzultoval svařované podobně jako bazény u lidí, kteří to dělají, koneckonců i tady je o tom občas zmínka, také to nemusí vždycky dopadnout úplně ideálně (nádrž na pitnou vodu opravdu laminovat nechci :D ).
SteMiSteMiČlen
Přidáno před 8 let
To fifa32 and Fšichni ::_
Prosím, která pryskyřice neleptá polystyrén? Předpokládám, že pro formu/kopyto je asi nejlepší extrudovaný polystyren, je i hladší, takže se potom dobře brousí a nemusí se tolik tmelit. Jaký tmel je na polystyrenovou formu pro laminování vhodný?


Když jsem naposledy laminoval několik střech na kar. a jiné, bylo to někdy v r. 1974-8, tak to opravdu použitou pryskyřici si už nepamatuji..dnes budou zřejmě jiné výrobky-označení i výrobci, ale to určitě pohledáš na Netu.
Jaký polystyren celkem fuk, opracovávat jdou rychle a snadno dohladka oba- stačí na to obyčejný "šmirgl"(to i o tmelení). Probarvit pryskyřici lze i pár kapkami anilinu nebo jak psal Robert.

Taky záleží budeš-li laminovat negativ či pozitiv a nebudeš-li upřednostňovat spíše hrubší protiskluzový povrch?
Použiješ-li finálně už jen vylaminovaný skelet, "kopyto" potom můžeš vypláchnout trochou acetonu (získáš styrenové lepidlo-lak)

EPS-ZPS-PPS jsem v různých podobách vyráběl desetiletí, mám na to dokonce ještě živnost, ale jak jsem už radil minule, polystyren použij o vyšší objemové hmotnosti, ale i správnou gramáž/hustotu skelné tkaniny..lecos dohledáš třeba i [url]http://www.boatpark.cz/servisni-material/laminovani/
[/url]
Upravil SteMi dne 29.11.2015 06:41, před 8 let
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj. Výroba laminátové vaničky, i když je to materiál, nad něj není, tak může být složitější, to když vyžaduji, abych si vyrobil profesionální výrobek. Vyžaduje to několik kroků:
V první řadě vyrobím sádrové negatívní kopyto. Je vlastně vanička naruby, mohu jej získat i tak, když potřebuji vyrobit úplně stejnou vaničku, která je ve sprše a je prasklá. U vaničky slepím prasklinu z rubu silně lepicí tkaninovou páskou - stříbrnou. Zafixuji ji tak, aby nebyla "do vrtule", natřu vnitřek separátorem, např. pastou na parkety a vyliju sádrou, do sádry vložím vyztužující laťky, aby mi pak kopyto neprasklo. Po oddělení kopyta od vaničky kopyto dotmelím sádrou a vybrousím, nakonec jemně lakýrnickým brusným papírem "do vody" nakonec č. 250. Kopyto mohu také udělat i jako vlastní kreaci jako sochař, nemusí to být kopie něčeho, dá to víc práce. Jaký bude povrch kopyta, takový bude vnitřek vaničky. Po natření (vetření) separační vrstvou vylaminuji vaničku a nikdo nebude věřit, že jsem ji vyrobil sám. Ale je k tomu ještě potřeba trpělivost a chuť do práce a být "vidlákem", prtože v paneláku kk+2 se to dělat nedá. Čáo, Pepa
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: vlk-cz, hymer662, Lolak, Lubos a Dasa, maria, Ales a Hana, fifa32, LANA, M a M, Robert, SteMi, Doskocil

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,669,244 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22043 sekund | Průměrně za: 0.22043 (0) sekund | Dotazy: 134 | Použitá paměť: 2.25MB/2MB