Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Zavedení silniční daně pro všechna vozidla: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Zavedení silniční daně pro všechna vozidla

Poslední aktualizace před 8 let
BuerstnerBuerstnerČlen
Přidáno před 8 let
Páni karavanisté, co říkáte návrhu vlády (ministerstva dopravy) na zavedení silniční daně pro všechna vozidla?
Doufám, že jim ta zvrhlost neprojde.
P
Petr79Člen
Přidáno před 8 let
Doufám že to neprojde. Jinak vykostit!!!!:(:@:v!k
surficisurficiČlen
Přidáno před 8 let
Ano ale zrušit dálniční poplatky.
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 8 let
A ktere ze zeme v Evrope primo ci neprimo silnicni dane jeste neplati ? :x
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
Martin MrakMartin MrakČlen
Přidáno před 8 let
To už vymyslel Fantomas. Daň z práva na život.
Martin
Facebook- Martin Havelka
B
belcantoČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Buerstner napsal:

Páni karavanisté, co říkáte návrhu vlády (ministerstva dopravy) na zavedení silniční daně pro všechna vozidla?
Doufám, že jim ta zvrhlost neprojde.


platím silniční daň prakticky od začátku podnikání, používám stejné silnice, jako ostatní, takže za mě nic nového
BuerstnerBuerstnerČlen
Přidáno před 8 let
Já na rozdíl od tebe nepodnikám a pro mne by to tedy nová věc byla.
Jak jsem možná mylně domnívám, tak používáš i karavan pro podnikání a i pro soukromou potřebu, takže tebe to nepálí.
Mně se jedná hlavně o to, že by se měla zavést nová daň pro všechna soukromá vozila.
Daň již dnes platí všichni motoristé formou spotřební daně z pohonných hmot a tato daň tedy zohledňuje i to, jak kdo využívá "silnice". Tato spotřební daň je právě určena pro financování silniční sítě. Volání po tom, že nová daň by měla sloužit pro podporu "ekologických vozidel" je nesmyslná, protože "ekologická vozidla" mají nižší spotřebu a zaplatí tedy méně na spotřební dani.
Plošně zavedená silniční daň pro všechna motorová vozidla by naopak byla krajně nespravedlivá pro všechny, kteří jezdí málo a tedy málo využívají silniční síť.
Pro mne je to jen další pokus, jak z nás vyrazit další peníze a to naprosto přiblblým způsobem.
Upravil Buerstner dne 25.11.2015 21:48, před 8 let
RobertRobertČlen
Přidáno před 8 let
Už to u nás kdysi zavedli, ale zároveň s tím zmenšili daně u PHM (benzín zlevnil ze 4 na 2,4Kčs). Dlouho to tenkrát nevydrželo.
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Buerstner napsal:

...Daň již dnes platí všichni motoristé formou spotřební daně z pohonných hmot a tato daň tedy zohledňuje i to, jak kdo využívá "silnice". Tato spotřební daň je právě určena pro financování silniční sítě.


Pokud tomu věříš tak to je opravdu vážná diagnoza....!k

Tak mě tak napadlo, k financováni jaké sítě je určena spotřební daň z lihu :x
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
BuerstnerBuerstnerČlen
Přidáno před 8 let
Není nad to vnášet do diskuze o nějakém problému osobní urážky. S mou diagnozou si nedělej starosti.
B
belcantoČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Buerstner napsal:

Já na rozdíl od tebe nepodnikám a pro mne by to tedy nová věc byla.
Jak jsem možná mylně domnívám, tak používáš i karavan pro podnikání a i pro soukromou potřebu, takže tebe to nepálí.
Mně se jedná hlavně o to, že by se měla zavést nová daň pro všechna soukromá vozila.
Daň již dnes platí všichni motoristé formou spotřební daně z pohonných hmot a tato daň tedy zohledňuje i to, jak kdo využívá "silnice". Tato spotřební daň je právě určena pro financování silniční sítě. Volání po tom, že nová daň by měla sloužit pro podporu "ekologických vozidel" je nesmyslná, protože "ekologická vozidla" mají nižší spotřebu a zaplatí tedy méně na spotřební dani.
Plošně zavedená silniční daň pro všechna motorová vozidla by naopak byla krajně nespravedlivá pro všechny, kteří jezdí málo a tedy málo využívají silniční síť.
Pro mne je to jen další pokus, jak z nás vyrazit další peníze a to naprosto přiblblým způsobem.


no, používání karavanu při služebních cestách mi přináší v podstatě tu výhodu, že mám s sebou na noc vždy vlastní postel, kancelář, jídelnu a šatnu. Kdybych to měl brát pouze po ekonomické stránce, tak návratnost investic se nikdy konat nebude. Ale v žádném případě nemohu říct, že by mě jakákoli daň nebo poplatek nepálily, vadí mi jako asi každému. Koneckonců je mojí povinností například zaplatit poplatek za každé rádio, doma i v autě, přestože logicky vzato, když sedím v autě, těžko mohu poslouchat rádio doma, ale jako podnikatel na to prostě musím mít. Donedávna mě kontrolovali úředníci, zda jsem dostatečně rychle uklidil sníh na obecním chodníku podél mé prodejny, nyní jim stačí obecní cedulka, že chodník se v zimě neudržuje. Já ho pochopitelně uklízím pořád, protože i v zimě potřebuju zákazníky a čisto na prodejně, ale už mi nehrozí ten postih za sníh v půl páté ráno.
Když zmiňuješ spotřební daň, tak to je v podstatě daň solidární, stejně jako třeba DPH. Čím víc spotřebuješ, tím víc zaplatíš. A logicky čím víc jezdíš, tím víc spotřebuješ. Naproti tomu současná varianta silniční daně je vázaná pouze na formu vlastnictví motorového vozidla a vůbec nebere v potaz to, jestli toho najezdíš víc, než její neplátce a nebo míň. Ale i ten, kdo vyjede autem třeba jen desekrát do roka, potřebuje pro svou jízdu normální silnici, udržovanou a opravovanou ve dne v noci. Každá daň nebo poplatek jsou nepříjemné a je jedno, zda už jsme na ně zvyklí nebo ne. Na druhou stranu ale musíme přijmout fakt, že stát má jen ty peníze, které od nás všech vybere a pokud je investuje do našeho zdraví, tak je to asi v pořádku. A je jen na nás, abychom si ohlídali, zda je použije skutečně pouze tam, kam se k tomu závazal a ne do kapes úředníků nebo jejich přátel.
Pepa z PlznePepa z PlzneČlen
Přidáno před 8 let
V části Evropské unie se silniční daň platí již roky a to nejen ve firmách, ale i u soukromých osob. Můj známý v Itálii platí mimo zákonnou odpovědnost a sdružené pojištění (havárie, odcizení, živel, vandalismus a pod) u benzinového BMW 4,4 l obsah skoro 1000 EUR ročně právě jen silniční daň. Jeho manželka má BMW s motorem 2,0 l a platí 400 EUR. (jen tak mimochodem, celkem za daně a všechna pojištění platí za to 4,4l BMW přes 2300 EUR ročně)
Silniční daň, jako paušální daň by mně více vadila z principu. Daň v PHM alespoň odráží ujeté km, ale chtít po důchodci v klobouku, který ujede 3000 km ročně ( 2x měsíčně k mladým a jednou ročně na hřbitov), jako po cestovateli, který má ježdění jako koníček a ujede 30 tis. km ročně, by nebylo správné.
Také to, když jedna osoba vlastní a také sama používá více vozidel, a měla by platit za každé vozidlo, by nebylo správné. Mám přece jeden zadek a jedny ruce, nemohu tedy řídit dvě, nebo tři vozidla najednou. A to přece tak mají všichni majitelé obytných aut. Proč bych měl platit jednou za osobní auto a jednou za obytné auto, když v daný okamžik mohu řídit jen jedno.
Proč se někdo nezamyslí aby takovéto systémové daně, jako je například dálniční známka, se kupovala na osobu. Stejný systémový problém je u zákonné odpovědnosti. Proč je tento druh pojištění na auto a když budu mít bezeškodní průběh, dostanu slevu a ta bude platit i když s mým autem pojede někdo jiný, který třeba bourá každý rok.

Pepa
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Buerstner napsal:

Není nad to vnášet do diskuze o nějakém problému osobní urážky. S mou diagnozou si nedělej starosti.


Omlouvam se, nemyslel jsem to tak, prosim uprimne, promin ( blbe jsem to napsal).

Samozrejme mas pravdu a souhlasim s tebou, jde jim jen o to, jak z nas dostat penize. Bohuzel s tim asi nic neudelame.
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
nugiseknugisekČlen
Přidáno před 8 let
V principu je asi jedno jak se nová daň bude jmenovat. Je zkrátka potřeba vybrat další peníze , tak se vymyslí nová daň. Dnes je to silniční daň, zítra to bude daň ze slunce, pozítří daň z prdu. Já jsem ale nezapomněl jak strany, které jsou dnes ve vládě řvaly, když Kalousek zvyšoval DPH. Tato vláda nejen , že drtivou většinu těch daní nesnížila ale chce zavádět nové. Navíc k tomu daň z jističe atd. Každý rok je státní rozpočet v mínusu a to se jednoho dne bude muset nějak vyřešit. V reálném světě vždy platí MÁ DÁTI-DAL. Jde jen o to kdo a jakou formou to zaplatí.
Poutník nikdy nedorazí domů, aniž by měl o předsudek méně a o nápad více.
Sir THOMAS MORUS (1478-1535)
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 8 let
Jasná zpráva,je třeba udělat(postavit) nový tunel.ANO bude líp.
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Robert napsal:

Už to u nás kdysi zavedli, ale zároveň s tím zmenšili daně u PHM (benzín zlevnil ze 4 na 2,4Kčs). Dlouho to tenkrát nevydrželo.

Ahoj, toto bylo zavedeno v době, kdy byl nedostatek motorových osobních vozidel na trhu a někdy se stalo, že "Spartaka" si koupili lidé, aby ukázali, že na to mají a používali jej tak, že jej každou neděli vytlačili z garáže, tři hodiny umývali a voskovali, pak nechali do soumraku "vystavené" a večer zase šoupli do garáže. Jestli někdo napíše, že to není pravda, tak tu dobu nepamatuje. Já jsem z motocyklu Jawa 500 OHC platil ročně 450 Kčs, to při výplatě 1700 Kčs chladírenského mechanika bylo dost, zvláště, když jsme měli dvě dcery, i když přídavky na ně. Čáo, Pepa
M
mariaČlen
Přidáno před 8 let
trošku tady mícháme hrušky s jabkama. Platím na auta silniční daň, neboť jsou firemní. Smířil jsem se s tím. Teorie, že mám jednu prdel a nemůžu zároveň jezdit více auty je absurdní. S těmi dalšími auty v ten samý čas jede někdo jiný. Stejně jako s poplatky z rádia a televize. Není přece automatické, že když ho neposlouchám já, neposlouchá ho někdo jiný. S převáděným bonusem, dálniční známkou apod je to legrační. Aby nemuseli lidé platit pár korun daň ze psa, napíší ho na babičku a dědu, neb ten nemusí. Stejně tak napište auto na dědu, který nejezdí, tudíž nebourá a má bonusy. To, že s ním bude jezdit kdekdo, bude bourat a pojišťovna platit vás potom nemusí bolet, neboť děda je pořád bezeškodní. A protože jsme takoví vychcánci, nemůže u nás nic takového fungovat. Jen my, co si myslíme, že jsme vzorní ( hoď šutrem, kdo jsi bez viny ) brečíme, že na ty hovada doplácíme.
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

maria napsal:

Stejně jako s poplatky z rádia a televize. Není přece automatické, že když ho neposlouchám já, neposlouchá ho někdo jiný.


Tady s tebou nesouhlasím, pokud jsem zaplatil za poplatek za rozhlasový přijímač, nevidím důvod proč ve svém služebním autě mám platit za další přijímač. To si mám nosit přijímač z domova za který jsem již zaplatil ?

Logika, kdo přijímač poslouchá a kdo nikoli mě přijde padlá na hlavu, zejména kdy je rozhlas považován za veřejno-právní službu a platí jej v podstatě všichni, co mají elektřinu. Takže pokud má hospodský v hospodě přijímač, ti co jej poslouchají již poplatek nejspíš zaplatili - totéž bude platit u řidičů, v kanceláři, atd. Další důkaz toho, že jde je o to, jak nás dojit , nikoli o to, aby jsme zaplatili veřejnoprávní službu ( s čimž bych v podstatě neměl problém).

Se silniční dani pro firmy nemám problém, pokud potřebuji pro podnikání auto, zaplatím silniční daň. Je to služba těm, kteří silnice potřebují , aby vydělávali peníze. Některé profese to potřebovat nemusí a silniční daň tak neplatí.
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 8 let
Bohužel, logika u nás nefunguje protože ta předpokládá první přemýšlet a pak zavádět(poplatky,daně,atd)ale tady se první spočítá kolik to hodí,pak se to zavede a nekonečně zdůvodňuje politiky jak je to dobré a jak se bez toho neobejdem.Silniční dañ byla zaváděna(taky jsem ji platil) s tím že kdo vydělává s vozidlem ,platí.Toto posunutí je zneuźití a ptám se kde by dneska byl 30ti korunový poplatek zdánlivě malý ale pak by se jen a jen zvyšoval .
Politika zde nepatřì,souhlasím s případným vymazáním.Petr.
Pepa z PlznePepa z PlzneČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

maria napsal:

trošku tady mícháme hrušky s jabkama. Platím na auta silniční daň, neboť jsou firemní. Smířil jsem se s tím. Teorie, že mám jednu prdel a nemůžu zároveň jezdit více auty je absurdní. S těmi dalšími auty v ten samý čas jede někdo jiný. Stejně jako s poplatky z rádia a televize. Není přece automatické, že když ho neposlouchám já, neposlouchá ho někdo jiný. S převáděným bonusem, dálniční známkou apod je to legrační. Aby nemuseli lidé platit pár korun daň ze psa, napíší ho na babičku a dědu, neb ten nemusí. Stejně tak napište auto na dědu, který nejezdí, tudíž nebourá a má bonusy. To, že s ním bude jezdit kdekdo, bude bourat a pojišťovna platit vás potom nemusí bolet, neboť děda je pořád bezeškodní. A protože jsme takoví vychcánci, nemůže u nás nic takového fungovat. Jen my, co si myslíme, že jsme vzorní ( hoď šutrem, kdo jsi bez viny ) brečíme, že na ty hovada doplácíme.


Musíme rozlišovat firemní a soukromá auta. Teorie o jednom zadku a více autech vůbec není absurdní. Když v ten samý čas s tím pojede jiný, jak píšeš, tak by s ním mohl jet zase jen ten, kdo by měl za svoji osobu zaplaceno. Jen tak mimochodem, to není moje osobní myšlenka, ale jsou státy, kde to již funguje. Např. ve Śvýcarsku může mít soukromá osoba jednu SPZ až na dvě osobní auta a s tím i spojenou jen jedno placení daní.
Pepa
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,032,222 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.19948 sekund | Průměrně za: 0.19948 (0) sekund | Dotazy: 139 | Použitá paměť: 2.29MB/4MB