Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Váha karavanu: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Váha karavanu

Poslední aktualizace před 8 let
S
sarikČlen
Přidáno před 8 let
Zdravím, nevíte někdo jak je to s váhou karavanu?
Jedná se mě o n126 rok výroby 1985. Ve velkým techničáku mám provozní hmotnost 500kg a největší přípustnou hmotnost 550kg. Kolikrát v inzerátech uvádějí u tohoto typu karavanu váhu 380kg a někde i přes 700kg (ale to bude asi přípustná váha) Jak to že jsou takové rozdíly ve váze. Jěště musím podotknout že byl dodán do ČR jako nebrzděný a první majitel nechal podle TP hned namontovat mechanickou brzdu. Nemohlo by tím pádem možná být přípustná váha vyšší než těch 550kg.
V případě že ano jak nechat přepsat větší váhu.
Jedná se mě o to že když dám do něj pár věcí tak tuto váhu
překročím
Předem děkuji za odpověd
K
kutil1Člen
Přidáno před 8 let
Ahoj, jaké jsou hmotnosti n126, to nevím, ale mohu obecně poradit se zvýšením "papírové" hmotnosti u speciálního přívěsu. Přesné informace ti dají na odboru dopravy MÚ, nebo magistrátu, podle toho, kde bydlíš. Nevím, zda tvůj přívěs má statut brzděného přívěsu.
Já jsem chtěl dělat přestavbu z nebrzděného na brzděný výměnou nápravy, ale dostal jsem takové podmínky (jízdní zkoušky ve výzkumáku a další), že jsem od toho upustil. Pouze se mi povedlo zvýšit u nebrzděného přívěsu hmotnost na 750 kg a to proto, neboť náprava to umožňovala. Ale musel jsem dát žádost a platil jsem nějaké tisíce za přestavbu vozidla, TK a nechat vyrobit nový štítek.
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj, když jsem stavěl (vlastní výroba je v TP) Kapra (v avataru), tak s výrobní dokumentací byl i předpis znění TP, které vydalo MD po jízdních zkouškách prototypu ve V.Ú. silniční a městské dopravy v Praze. Tam byl údaj pohotovostní hmotnost 380 kg, nejvyšší přípustná 400 kg. Při stavbě jsem někde, kde jsem uznal za vhodné, použil navíc slabší, tj. lehčí nosníky, např. kostra kuchyňské "linky". Po dokončení jsem na kovový samonosný plechový podvozek na zákl. nátěr naplácal gumoasfaltu, co se udrželo. Součástí otypování na DI (4.8. 1984) bylo nejprve zvážení. Mostová váha v Uhelných skladech ukázala 420 kg, po předání 1/2 l zelené bylo vytištěno na vážním lístku 380 kg. Když jsem pak viděl, jak moje žena a dvě dcery nosí celý půlden věci potřebné do karavanu, tj. hrnce, talíře všech velikostí, příbory, sklenice, potraviny a oblečení, tak jsem se chytal za hlavu a šel jsem raději pryč, abych to raději neviděl. A vždy bylo všechno dobré, 28 sezón jsme s ním odjezdili my, teď jej má synovec a je v provozu.
Čáo, Pepa
BrevlaBrevlaČlen
Přidáno před 8 let
Tak podobný problém mám s naším "novým" karavanem Hobby v TP je 1400 kg a když jsem si dojel do kovošrotu na váhu tam má 1500 kg a to jsme tam ještě nic nenandali.

Automatické sloučení 25.09.2016 20:24:

Citovat

Vlastimil Brezka napsal:

Tak podobný problém mám s naším "novým" karavanem Hobby v TP je 1400 kg a když jsem si dojel do kovošrotu na váhu tam má 1500 kg a to jsme tam ještě nic nenandali.


Tak už to mám za sebou. Od května kdy jsem dostal prohlášení z Hobby DE a nový štítek za 66 Eur. mám zápis v TP, že máme váhu 1500kg.
První měsíc zjišťování jak provést přepis do TP, druhý měsíc se rozhodovali na MÚ jak to provedou, třetí měsíc se rozhodli, musí to být přestavba a tak začala mašinérie o přestavbě a po čtvrtém měsíci mi zapsali do TP, že mám nový štítek a že je zvýšena váha na 1500kg.
Hurááááááááá... dočkali jsme se. Stálo nás to cca 5 000,- Kč.
(Děkuji p. Richtrovy za dopis do Hobby DE a p. Krátkému za vyřízení TP.)

Automatické sloučení 25.09.2016 20:27:
(Tak podobný problém mám s naším "novým" karavanem Hobby v TP je 1400 kg a když jsem si dojel do kovošrotu na váhu tam má 1500 kg a to jsme tam ještě nic nenandali.)

Tak už to mám za sebou. Od května kdy jsem dostal prohlášení z Hobby DE a nový štítek za 66 Eur. mám zápis v TP, že máme váhu 1500kg.
První měsíc zjišťování jak provést přepis do TP, druhý měsíc se rozhodovali na MÚ jak to provedou, třetí měsíc se rozhodli, musí to být přestavba a tak začala mašinérie o přestavbě a po čtvrtém měsíci mi zapsali do TP, že mám nový štítek a že je zvýšena váha na 1500kg.
Hurááááááááá... dočkali jsme se. Stálo nás to cca 5 000,- Kč.
(Děkuji p. Richtrovy za dopis do Hobby DE a p. Krátkému za vyřízení TP.)[/quote]
.
Vlastik, Ivana, miničivavák Calvin
Auto Jeep Cherokee - grafit
Karavan Hobby 495 UL Excellent
Upravil Brevla dne 25.09.2016 20:27, před 8 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: sarik, kutil1, Doskocil, Brevla

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,580,791 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.12609 sekund | Průměrně za: 0.12609 (0) sekund | Dotazy: 64 | Použitá paměť: 1.74MB/4MB