Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Jaký plynový bojler do karavanu?: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Jaký plynový bojler do karavanu?

Poslední aktualizace před 8 let
vaclav horkyvaclav horkyČlen
Přidáno před 8 let
PROSÍM O RADU JAKÝ PLYNOVÝ BOJLER DO KARAVANU.???
Upravil Fun dne 19.11.2015 16:25, před 8 let
krakenkrakenČlen
Přidáno před 8 let
Toto téma mě také zajímá.
Osobní zkušenost nemám, ale až ho budu někdy dávat tak asi vezmu ten z Burimexu.
Díly prý na to drží a servis dělají také.
Ce se mi moc nelíbí je ten kryt na boku karavanu.
1
1111111111Člen
Přidáno před 8 let
Za ty peníze určitě tento, mám ho již rok a spokojenost, šlape super a je jednoduchá montáž.

http://www.svetka...yn---220v-
krakenkrakenČlen
Přidáno před 8 let
O kolik vystupuje z bočnice ten kryt ?
1
1111111111Člen
Přidáno před 8 let

Citovat

kraken napsal:

O kolik vystupuje z bočnice ten kryt ?


myslím max. do 3cm, vypadá to úplně v pohodě a klidně ti ho můžu změřit večer doma, zavolej mi kolem půl páté a zašlu ti i fotku, ať to vidíš sám, tel. 775 620 533
krakenkrakenČlen
Přidáno před 8 let
Děkuji. Takto mi to stačí. Nějaké fotky jsem už viděl na netu.
vaclav horkyvaclav horkyČlen
Přidáno před 8 let
Tem bojler HENRY GE vypadá dobře ,jen konstrukčně je prý zastaralý.Na druhou stranu prý ale díky tomu osvedčený.Mě jde abych měl možnost výběru.Kolem 15 tisíc nemůžu u nás nic sehnat,tak kdyby někdo měl tip,moc mi to pomůže.Děkuji
krakenkrakenČlen
Přidáno před 8 let
Prý už je to novější a údajně tam jsou některé věci od Trumy. A prý je výrobce trumou vlastně, ale nemám to samozřejmě nijak ověřeno.
tuaregtuaregČlen
Přidáno před 8 let
Mám v karavanu ten stejný co prodává Burimex. Měl jsem ho u6 v karavanu namontovaný z výroby. Funguje naprosto bezchybně
!yZdeněk 53,!o Milada 52,:i Buddy 3,5, Oskar 1, Hyundai ix35, 2,0 CRDi, 4x4, 135 kw, automat - Superb I, 2.5 Tdi V6,120 kw - Superb II, 2.0 TDi, 125 kw, DSG - Swift Corniche 15/2
C
caravanmanČlen
Přidáno před 8 let
Dovoluji se vložit do diskuze. Rád bych zde tlumočil názory anglických karavan servismanů, kteří na původní Carver nedají dopustit. O následovníku Carvera pod označením HENRY se skrývá čínský šit.

Mám skladem obojí, jak nové, tak staré - mohu tedy osobně předvést a ukázat co je špatně na bojleru HENRY. Největší průšvih je, že na Carvera (potažmo na Henry) už se kromě ventilů nic nedělá. Občas seženu topnou spirálu, myslím, že to je ze starých zásob. Carvera koupila Truma a zřejmě není v jejím zájmu Carvera dále "držet" nad vodou. Truma bojler je ve srovnání s Carverem o hodně dražší, přesto se mi zdá, že je trošku levnější než na kontinentu. Snad je to tím, že v UK je další výrobce topení a bojlerů do karavanů, obyt. aut a člunů - firma PROPEX: http://www.propex...rce.co.uk/ Po Carveru je to moje "dvojka". S jejich bojlery pod označením Malaga se setkávám v karavanech a nedám na ně rovněž dopustit - jejich plusem je 13l ( to nemá snad žádná Truma), kombinace plyn/ 220V, ale zejména jednoduchost - nádherný přístup ke všemu!

Nechci nikomu radit, ale pokud bych měl nyní instalovat kombinovaný bojler pak bych vybíral mezi Trumou a Propexem.

Co se týče dostupnosti náhradních dílů - většinu ND držím skladem- s Propexem mám stejnou zkušenost jako s českou poštou - dnes zavolám a zítra je dodáno ( a jsou velmi ochotní).

Pokud je chyba v říd. jednotce a chyba je opravitelná - opravuji ( je jedno jestli je to Truma, Propex, či Carver).

Jediný problém vidím v tom, že Truma umí oba tlaky ( 30 nebo 50 mBar), Propex dělá jen 30 mbar ( 50 mbar nemám zjištěno), ale mohl bych se poptat. Tato zkutečnost asi odradí majitele "bydlíků" s 50 mbar rozvodem.

Třeba by to ale pro našince servisáky nebyl takový problém, i s předělávkou mám zato, že konečná cena by byla stále "hluboko" pod cenou Trumy.

V případě dotazů mě neváhejte kontaktovat. Pokud budu schopen, rád odpovím.

Caravanman:_

Automatické sloučení 18.11.2015 19:17:

Citovat

kraken napsal:

Toto téma mě také zajímá.
Osobní zkušenost nemám, ale až ho budu někdy dávat tak asi vezmu ten z Burimexu.
Díly prý na to drží a servis dělají také.
Ce se mi moc nelíbí je ten kryt na boku karavanu.


Ten kryt tam je kvůli "výdechu a nádechu" pro plyn. Pokud byste chtěl jen el. bojler, pak budete spokojen:^



Caravanman, email: caravanman@seznam.cz nebo tel. +420 608 933 495
Upravil caravanman dne 18.11.2015 20:22, před 8 let
vaclav horkyvaclav horkyČlen
Přidáno před 8 let
Moc děkuji-caravanmannovi za vyčerpávající a hlavně odbornou odpověď.Těď jsem v rozpacích neboť jsem na 90% myslel že půjdu do toho Henryho ale když už se nevyrábí mám velký strach co v budoucnosti?No třeba ještě někdo napíše sem nějaký poznatek nebo jiný bojler který neznám?? ach joo :x
tabbitabbiČlen
Přidáno před 8 let
V červnu jsem taky kupoval Henry z Burimexu a jsem s ním naprosto spokojený. Záruku máš 2 roky, tak bych se o díly nebál. Za ty peníze nic jiného neseženeš. Já jsem skoro rok sháněl nějakou levnou Trumu a nezadařilo se.
krakenkrakenČlen
Přidáno před 8 let
Jaká je cena toho propexu?
P
patrikburianČlen
Přidáno před 8 let
Emailem jsme byli požádáni účastníkem této diskuze, abychom uvedli na pravou míru příspěvek Caravanmana. Rád bych tedy tento z velké části nesmyslný příspěvek uvedl na pravou míru.

V Anglii se v devadesátých letech vyráběl kvalitní bojler Carver Cascade, který byl instalován do všech anglických karavanů. Na konci devadesátých let tuto firmu koupila společnost Truma a výrobu samozřejmě ukončila a dokonce přestala vyrábět i náhradní díly na produkty Carver.

Tato skutečnost vedla k tomu, že karavanisté v Anglii začali poptávat adekvátní náhradu za Bojlery Carver. Bojlery Henry GE jsou prakticky stejné jako byly bojlery Carver a rozhodně se nejedná o " Čínský zmetek " o čemž svědčí i to, že tyto bojlery distribuje Společnost Grove products LTD, která je obdobou německé Frankany. Bojlery Henry GE jsou instalovány v případě neopravitelné poruchy na starších bojlerech Carver i u největších anglický prodejců jako The Caravan Company nebo Glossop caravans. Od kolegů ze společnosti Grove Products ani ze zmíněných firem s kterými spolupracujeme jsem neslyšel ani jeden negativní názor. Nevím s kterými " NO NAME" servismeny se tedy Caravanman bavil.

Dále bych chtěl uvést na pravou míru tuto větu: " Největší průšvih je, že na Carvera (potažmo na Henry) už se kromě ventilů nic nedělá."

Míchat dohromady dostupnost náhradních dílů na bojlery Carver a Henry mluví samo za sebe. Firma Caraver dávno neexistuje, náhradní díly se dávno nevyrábí. Henry bojlery se vyrábí nové a to včetně náhradních dílů. Bojlery Henry GE máme skladem včetně náhradních dílů jako jsou venkovní kryty, hořáky, ovládací elektronika nebo ovládací panel. Tyto produkty odebíráme od společnosti GROVE Products LTD.

Bojlery Henry jsou osvědčenou koncepcí, která funguje a je spolehlivá. Henry GE je dobrý produkt a všichni zákazníci, kteří si ho od nás koupili jsou spokojení. Víc k tomu asi není potřeba dodávat.


Snad nikoho neurazí tento firemní příspěvek.
[url]
http://www.svetka...yn---220v-
[/url]
C
caravanmanČlen
Přidáno před 8 let
Vážený pane Buriane, vážení kolegové

omlouvám se, pokud se můj příspěvek někoho dotkl, ale lidově řečeno "prodávám jak jsem nakoupil" - toť ke kvalitě bojlerů označených "HENRY". Nechci zde dále rozvíjet polemiku o kvalitě tohoto výrobku či o serioznosti dodavatele ( distributora) tohoto produktu. Já osobně, snažíc se být seriozní, bych tento výrobek nikomu nedoporučil, důvody jsem uvedl v předchozím příspěvku. Pokud by měl někdo zájem seznámit se s produktem Henry a Carverem, rád mu ukážu v čem jsou rozdíly a jak vypadá Carver zhruba po 20 letech a jak Henry zhruba po dvou letech používání. Omlouvám se, tímto bych rád ukončil diskusi o kvalitě těchto výrobků. Jak jsem uvedl, nejlépe je vše vidět na vlastní oči, když už tu nelze brát vážně názor certifikovaných servismanů, potažmo můj.......:o

Co se týče náhradních dílů, asi jsem nejen hluchý ( třeba jsem se přeslechl a zaměnil slovíčko shit za good), ale i slepý- ale obě firmy Burimex či Grove products Ltd. nabízí jako příslušenství k těmto bojlerům toto:

http://www.svetka...ne-bojlery

http://www.grovep...e=Q0J0JJ00

O něco více toho mají na shopech k těmto bojlerům angličtí prodejci jako je Halesowen Caravan Centre či Blaenawon Caravans ( kde nejvíce nakupuji) a samozžejmě u mě .......:) Ti co u mě byli snad potvrdí ......!)

Nabízí se otázka - zda je seriozní nabízet výrobek, v němž jsou řádově stovky dílů, když na to mám "doma" (obrazně řečeno) či jsou dostupné - řádově několik dílů?

Možná jsem ze staré školy, pamatuji dobu, kdy se například na výrobky Narexu ( el. ručního nářadí) dalo sehnat vše. Ale abych kvůli "prkotině" měnil celý bojler, kvůli tomu, že nemám patřičný díl? Nebo měnil řídící jednotku, která mimochodem stojí zhruba 150 liber? Atd. atd.......

Jak jsem uvedl v předchozím příspěvku - u Trumy či Propexu- to je jiná. Na tyto výrobky se dá sehnat cokoli. U Propexu jsou díly dokonce kompatibilní ( je jedno jestli máte v karavanu bojler řady dvě či poslední pětku).

Na tomto místě chci zopakovat či připomenout tu skutečnost, že umím i opravu řídících desek (pokud jsou opravitelné). To mi tu snad také potvrdí ti, kterým jsem tu již takto pomohl.

Závěrem bych rád odpověděl na dotaz k ceně bojleru Propex Malaga. Pouze plynovou verzi umím sehnat za 370 liber, kombinovanou verzi - plyn/220V- za 399 liber. Cenu v korunách zjistíte vynásobením aktuálním kurzem ČNB ( pro dnešek to je cca 38,6 Kč za libru). Na tomto místě bych chtěl upozornit mé zákazníky,kteří ode mne mají karavan - neděste se, toto je cena pro "cizí". Do Vašich potažmo "mých" karavanů pak bude cena příznivější.....:^.

Byl bych rád, kdyby můj příspěvek opět někomu nevyzněl jako nesmyslný...........:c

V případě, že jsem na něco zapomněl či byste rádi, abych něco doplnil, ptejte se, rád odpovímp)


S pozdravem Caravanman:_

Ps. ještě mě napadlo odpovědět těm, co poptávají second hand Carver - omlouvám se, ale second hand umím už jen do "mých" karavanů. Je to z výše zmiňovaných důvodů (dostupností) - a ctím staré dobré heslo - "můj zákazník - můj pán". Děkuji za pochopení.
vaclav horkyvaclav horkyČlen
Přidáno před 8 let
Moc vám chlapi děkuji i když každý máte nějaký názor tak i tak jsem se dozveděl mnoho nových věcí! :g
Jsem moc rád že jste oba napsali takové informace. :)
Noo miska váhy je zatím mezi HENRY GE A MALAGA.Snad někdo mi zde nesdělí že v této cenové hladině je ještě nějaký konkurent v podobě kombinovaného bojleru ??? !)
C
caravanmanČlen
Přidáno před 8 let
Napadlo mě ještě připsat zprávičku pro všechny mé karavany, v nichž jsou instalovány bojlery Carver - neděste se prosím z toho, že by snad Váš bojler nešel opravit.

Jak jsem uvedl, náhradních dílů tu mám na tento bojler skladem dost ( případně mohu dovézt - Anglie je obrazně řečeno "plná" těchto bojlerů).

V případě, že byste si opravu chtěli zajistit sami - tj. výměna plastových fitinek, vypouštěcí zátky, tlakového ventilu, gumových těsnění, termostatů, spojovací tyče ( spojuje přední část s tělem bojleru - to je ten "válec" na vodu), hořáku, "válce" na vodu, přední části - odlitek na který se nasazuje "válec", řídící desky, polystyrenový kryt, ovladače ( tj. vypínače jak na el. tak na plyn), topné spirály, předního krytu, kabeláže atd. atd. - není problém zavolat mi na tel. 608 933 495 příp. napsat email : caravanman@seznam.cz a poradím s postupem. Kdo si netroufne na opravu sám, pomůžu samozřejmě také ( jak jsem se již zmiňoval umím ( pokud to jde) i opravu řídící desky)

Závěrem bych chtěl upozornit vzhledem k blížící se zimě - nezapomenout na vypuštění vody ze systému!

A ještě mě napadá připomenutí k provozu - lépe vždy po výjezdu vodu ze systému vypustit - zejména z preventivního důvodu proti usazování kamence ( to je snad největší nepřítel bojleru - znáte všichni z domova), kvůli hygieně a v neposlední řadě i kvůli tomu - "že na to nemusím myslet", kdyby se náhodou stalo, že se do něj nedostanu do zimy.

Děkuji za pozornost a přeji hodně dalších krásných zážitků s Vašimi karavany.

S pozdravem Caravanman:_
vaclav horkyvaclav horkyČlen
Přidáno před 8 let
Děkuji za podněty a rady.Tak teď už asi nic nikdo neporadí tak na trhu jen v této hladině přemýšlet tedy MALAGA nebo HENRY.Ach jo škoda že je tak malý výběr v tomto segmentu :-(.......!c

Automatické sloučení 23.11.2015 23:33:
Tak už asi nic,nikdo??? :c
Upravil vaclav horky dne 24.11.2015 00:33, před 8 let
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 8 let
A potřebuješ nutně nový? Dá se poptat třeba u Janiše jetý bezvadný trumatic, dílů je na to dost, cena většinou co mám já od něj dobrá.:_
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
C
caravanmanČlen
Přidáno před 8 let
Při volbě staršího bojleru připomenu jen kupovat to, na co se dají sehnat náhradní díly, poučit se z "patálií" remeksona

http://www.carava...rowstart=0

nebo z tohoto

http://www.carava...ost_179250
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,667,560 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.24967 sekund | Průměrně za: 0.24967 (0) sekund | Dotazy: 134 | Použitá paměť: 2.27MB/2MB