Přihlášení

Jméno

Heslo

Nejste členem?
Klikněte sem

Zapomněli jste heslo?
Klikněte sem.
hvcaravans.cz

Kdo je on-line

· Hosté on-line: 22

· Členové on-line: 3
SignBoss, outfish, Jarda_1

· Registrovaní členové: 10,615
· Nejnovější člen: Standa a Mila

Nástěnka

Abyste mohli napsat zprávu, musíte se nejprve přihlásit.

pupus78
15.10.2017 22:46
Ahoj, nachystá se prosím teď někdo na Krétu? Potřebovali bychom přivézt něco, co se nám porouchalo...

Jarda a Maru
15.10.2017 13:05
Pepob , přejeme ti všechno nejlepší, zdravíčko a štěstíčko k dnešním narozeninám Narozky stesti Pivo mavam mavam

Pepi
09.10.2017 08:55
Jirko-majki vše nej,hodně zdraví a mnoho km-OA

bob_bobek
07.10.2017 12:32
Díky všem za přání obzvlášť Maxíkovi,ty vado jak máš velké křídla,že se vznášíš? Shock

Zdeneksed
06.10.2017 14:37
Bobkovi přejeme zdravíčko, štěstíčko šťastné cesty a dobré lidičky kolem. A+Z

dcpaja
06.10.2017 06:56
Bobkovi k narozkám vše nejlepší!!!

hvcaravans.cz

Číst diskuzi

Karavan » TECHNIKA » Plyn/Voda
 Vytisknout diskuzi
boiler Truma ... k čemu to je ?
Přátelé, ..jsem technický netalent ... nicméně jsem sledováním zjistil, že mám boiler zapojen podle obrázku. Jeden ventil používám na vypouštění vody ( modrá šipka )... ale kousek vedle jest ještě jedna hadička protažená podlahou a ta vede od teplé vody ( červeně označená ) . Bez kohoutu. K čemu slouží ? Na co to je ? Občas z ní kápne. - z mánuálu nejsem chytrý, dozvěděl jsem se jak instalovat, ale komu tím poslouží a jak ? Díky za odpovědi a vzdělání předem.
Smartnumeric přiloženo následujícíobrázky:
dsc_0114.jpg dsc_0106_1.jpg

Luboš + Jitka + Šimon (6) ... Fiat Ducato Weinsberg METEOR

Upravit
Ahoj, můj typ je na pojistný přetlakový ventil ... ale raději počkej na někoho, kdo ví a jen neodhaduje... logicky by to tak mohlo být, ale prakticky ... ví bůhSmile
Ivan
Ivan, Hanka a psice

Upravit
Odvzdušňovací hadice. Proto je nahoře. Je nasazena na odvzdušňovacím ventilu (na obrázku pod č. 17) mavam
Tom & Pavla
Škoda Octavia 1.9 TDI + Elddis Crown Crest

Upravit
Díky za odpověď. A teď pro bělocha Shock kdy má kapat, nebo nemá ? Jde mi o princip abych pochopil. Moc díky.

Upravit
Prostě když je v nádobě bojleru vzduch který je vytlačován kapalinou, tak by to měl ventil do tý hadičky automaticky "odfouknout". S únikem vzduchu se tam asi nějaké nepatrné minimum vody dostane. Snad poradí zkušenost někdo, kdo takový bojler má.
Tom & Pavla

Upravit
Je to přesně tak jak píše TomTP. Mám stejný.

Upravit
Pánové díky ... někdy nekape, někdy pár kapek, někdy více ... nedokážu zatím rozklíčovat podle jakého "rytmu" kape / při jaké činnosti... ale aspoň jste mne uklidnili :-)

Upravit
Když tam není vzduch, pak by "odfoukávat" (...kapat) neměl, je to jako u jakéhokoliv jiného automatického odvzdušňováku. Pokud propouští vodu, tak je asi ventil nějakej načnutej. Asi záleží kolik vody odkape a jak moc ti to vadí. Myslím, že 99% lidí co ho má, tak pod karavan ani nekouká a tudíž to neřeší Smile
Tom & Pavla

Upravit
Je tam pouze jednosměrný ventil, aby když vypustí mrazový ventil ( ten na podlaze ), tak to pustí vzduch do bojleru, aby mohla vytéct voda z bojleru. Přetlak to neřeší, na to je expanzka. Pokud propouští, tak vyměnit

mavam
Jirka + Alena + Renault Master - MTS-2
http://www.caravan24.cz/userphotogallery.php?album_id=5587

Upravit 1
Propouští , propouští ... tedy ponořím se k němu blíže abych viděl jak vůbec vypadá a projdu weby kde to koupit. Díky

Upravit
Hoši, hoši Smile

ta malá prúhledná hadička od teplý hadice je PŘIVZDUŠŇOVACÍ VENTIL.
když vypouštíte boilírek (červená nebo žlutá páčka na podlaze) tak voda vyteče jen když se dá odkudsi nasát vzduch.
Takže: pokud je tlak v řádu - ventil (kulička) je uzavřen a nic nevytéká. Pokud je v řádu podtlak, kulička spadne ze sedla a přisává vzduch = dovolí vypustit vodu z nádoby.
Pokud dochází k úkapu může tam být smítko nebo kousek vodního kamene. Buď nechat nebo vyměnit nejde o žádnou tragédii.

Fšem mavam hezkej den.
Karel

http://www.serviskaravanu.cz/ Upravit 1
Vysvětleno přesně pro mě :-) Pánové všem díky. Jsem uklidněn ... bo ... asi měsíc jsem řešil, že mi prokapává vypouštěcí ventil ... tedy, vyzkoušel jsme tři nové a když jsem vykoukl od dveří ven byla pořád loužička. Někdy. Završil jsem to akcí, kdy jsem tu studenou vodu kde byl vypoušťák spojil na tvrdo ( dočasně ) a vždy jen na vypouštění jsem tam dal ventil a vypouštěl a před napuštěním to spojil zase spojkou na tvrdo. Teď jsem o víkendu stál na STPL na Sněžníku ... hadice spojené na tvrdo a najednou pohled na zem a mokro ... takže jsem vlezl do vnitř, vyházel všechny zásoby žrádla a pití, a pod přepážkou sucho .. takže ven pod auto a koukám, čumím .. a pár cenťáku vedle jiná hadice, opět do vnitř, k boileru ..sucho ... jsem uklidněn vysvětlením od Vás.
Ale přes měsíc jsme řešil problém, který neexistoval ... ( je to tam tak schované, že mi úhel pohledu říkal, je to z místa vypoušťáku )

Prostě ohnout hřbet se někdy vyplatí ...

Upravit
A jsme zase chytřejší :-)
Tom & Pavla

Upravit
napsal jsi to driv karle, taky jsem si myslel ze je to spis nasavaci ventil na vzduch kdyz se vypousti voda aby se do bojleru nasal vzduch a nedoslo k podtlaku a tim nevyteceni vody z nej. ja ten ventil ani nemam nahoru, vede primo dolu. treba prave to ze je sikmo nahoru vytvari ze ukapava....
Ja, Hanule, Ondra, Roxinka a Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TD 4x4 (Kosmik)

Upravit
ano, jeho umístění je důležitý. Když je slabá trubička naležato, tak kulička nedosedá a protejká. Slabá trubička má bejt nahoru, nebo šikmo vzhůru. Tam ji tlak podrží a když tlak není, tak kulička spadne a přivzdušní vypouštěnej řád.

zn. žádnej učenej z nebe nespad a my se učíme vod sebe navzájem.
Každej ví něco.

A vo tom to je !!!!
Ok

http://www.serviskaravanu.cz/ Upravit
Karel Prokop napsal:

Hoši, hoši Smile

ta malá prúhledná hadička od teplý hadice je PŘIVZDUŠŇOVACÍ VENTIL.
když vypouštíte boilírek (červená nebo žlutá páčka na podlaze) tak voda vyteče jen když se dá odkudsi nasát vzduch.
Takže: pokud je tlak v řádu - ventil (kulička) je uzavřen a nic nevytéká. Pokud je v řádu podtlak, kulička spadne ze sedla a přisává vzduch = dovolí vypustit vodu z nádoby.
Pokud dochází k úkapu může tam být smítko nebo kousek vodního kamene. Buď nechat nebo vyměnit nejde o žádnou tragédii.

Fšem mavam hezkej den.
Karel
Ahoj Karle.nastal mi problém,že mi tento ventil začal protékat,tak jsem ho odmontoval a zjistil jsem,že tam žádná kulička není.Je možné,že by se ta kulička mohla dostat do některé z hadiček,nebo do bojléru?Potřeboval bych to vědět,protože táto závada mi nastala po té,co jsem měl obytku v servisu,kvúli jiné závadě,tak mne napadlo,jestli si tento servis z mého auta neudělal sklad náhradních dílů.Nejde mi tak o položku nového ventilu,ale o to,že navíc byla vypadlá odvzdušnovací hadička a voda nastříkala do řídící jednotky.ot té doby nedokážu topení rozchodit
Upravil/a RobinPavlina dne 11.10.2017 19:58

Upravit
Kulička nebo klapka tam musí bejt. Ventil musí fungovat a voda musí držet. Je možný že jim při demontáži vypadla a nevšimli si toho (taky se nám to už povedlo). Kup novej ventil a vyměň ho.

http://www.serviskaravanu.cz/ Upravit
Třeba tento?

https://www.svetk...m-vystupem
Optimismus je způsoben nedostatkem informací...

Upravit

to je vypustak, ten je tam taky, na podlaze pro vypousteni bojleru... ale aby fungoval spravne tak tam musi byt privzdusnovak neboli zpetny ventil. a je to tento konkretne - https://www.karav...-10-mm.htm

O nem psali ze mu mohla vypadnout kulicka..

Ma na sobe sipku kudy je prostupny tak pozor aby pri montazi nebyl obracene... jo a nejradeji ma svislou polohu

pripadne tento - https://www.karav...x-24mm.htm

je levnejsi a nemusi bejt prisroubovanej na zdi, muze byt klidne volne na hadici
Ja, Hanule, Ondra, Roxinka a Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TD 4x4 (Kosmik)

Upravit
Karel Prokop napsal:

Kulička nebo klapka tam musí bejt. Ventil musí fungovat a voda musí držet. Je možný že jim při demontáži vypadla a nevšimli si toho (taky se nám to už povedlo). Kup novej ventil a vyměň ho.
Díky za info.V daném servisu měli za ůkol udělat servo a výměnu oleje.Na boileru jsem si nic nepřál dělat.Do té doby fungoval bez problému.I to servo se mi moc nezdá.Místo kde byla trubka vyřízli a nahradili gumovou hadicí.To jsem zjistil až po té,co servo řízení opět začlo téct.S přítelkyní jsme už zoufalí a nevíme kam dávat auto do servisu.Dát pět tisíc za púl metru hadice,se mi zdá trochu moc.

Automatické sloučení 14.10.2017 09:37:
floridan79 napsal:

to je vypustak, ten je tam taky, na podlaze pro vypousteni bojleru... ale aby fungoval spravne tak tam musi byt privzdusnovak neboli zpetny ventil. a je to tento konkretne - https://www.karav...-10-mm.htm

O nem psali ze mu mohla vypadnout kulicka..

Ma na sobe sipku kudy je prostupny tak pozor aby pri montazi nebyl obracene... jo a nejradeji ma svislou polohu

pripadne tento - https://www.karav...x-24mm.htm

je levnejsi a nemusi bejt prisroubovanej na zdi, muze byt klidne volne na hadici
Jde o odvzdošnovací venti,který je namontován přímo k boiléru.Ten fungoval,až to té doby,než jsem dal obytku do servisu kvůli jiným opravám.Zmizela kulička.Ten už mi stejně moc nepomůže,nebot na daném ventilu byla vypadlá odvzdušnovací hadička a voda nastříkala do řídící jednotky boiléru a ten od té doby nefunguje.
Upravil/a RobinPavlina dne 14.10.2017 09:37

Upravit
Přejít na fórum:
Vygenerované za: 0.51 sekund
148,771,964 návštěv