Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Minicamper Citroen Berlingo: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Minicamper Citroen Berlingo

Poslední aktualizace před 5 let
I
IvounČlen
Přidáno před 8 let
Po návštěvě severu ( Norsko, Švédsko, Finsko ) kde jsem spatřil spousty minicamperů typu Berlingo, Partner, Caddy mně popadla myšlenka toto řešit také.

Během léta 2015 po dlouhých výpočtech, měření, tvoření šablon jsem se pustil do práce. Nebylo to jednoduché. Stavba byla podle plánu, ale ihned po začátku došlo ke spoustě změn za pochodu. Ať už z praktického hlediska tak dalším nápadům.

Autem se dá cestovat, dá se tam spát, jíst, sedět uvnitř.

Celý prostor se skládá z 2 částí. První část kde je ,, kuchyňka“ – vařič, PB láhev, nádobí, příbory atd + příslušenství a potraviny na straně druhé.

Na krátké cesty (např. na ryby), vložím jen zadní díl vestavby a může pohodlně cestovat 5 lidí. U vody si dáme kávu, čaj, případně uděláme nějakou rychlovku na jídlo.

Další částí je velký odkládací prostor včetně zásobníku s vodou. V tomto případě tam nelze mít druhou řadu sedadel. Celé je to ukotveno k podlaze v místech, kde se šroubují držáky sedaček, nebo originál kotevní body pro náklad.

Dvoulůžko má rozměr 195 x š 135 cm a bez problémů a v pohodlí se tam vyspí 2 lidé.

Kompletní řešení je z překližky. Osvětlení je řešeno LED pásky, v zadní části je 2x zásuvka 12V + 2x USB, stejně tak jako vpředu.

Součástí příslušenství je i mobilní sprcha a sprchový stan o rozměru 100x100x200 cm.

Začátkem září 2015 jsem podnikl první cestu do Paříže na týden. Vše fungovalo bez problémů, tam kam se klasická obytka nebo karavan nedostane, tam naše auto parkovalo díky své výšce 195 cm zcela bez problému.

Průměrná spotřeba byla kolem 4,7 l nafty na 100 km.

Výhodou je pro mě to, že za 10 minut z toho je zpět 5ti místné auto, případně dodávka na odvoz čehokoliv.

Na karavan nebo klasickou obytku nemám místo a aby stálo někde na ulici a já s ním vyjel 5x do roka, to by mi toho bylo líto. Tak jsem to řešil takto.

Celkem se nám to zalíbilo a tak plánujeme další svobodné cestování. Třeba čase karavan nebo obytka bude na programu

Aktuálně s příchodem chladných dnů řeším nezávislé horkovzdušné topení a chceme zkusit do konce roku ještě aspoň jeden výlet.

Pokud se budu nudit tak udělám nějaké zateplení (izolace i pro letní dny).

PS: Časem přidám více fotek.
Weinsberg CaraOne 420
Ivoun Připojili následující obrazek:
_90_mini.jpg Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
W
wenaČlen
Přidáno před 8 let
Moc pěkná práce !!!!:^ jen se zeptám kde jsou přední sedačky v případě spánku ?
I
IvounČlen
Přidáno před 8 let
Díky.
Normálně se sklopí opěradlo a je to.
A ta poslední deska se překlopí přes to a posltel je hotová.. !)

Citovat

wena napsal:

Moc pěkná práce !!!!:^ jen se zeptám kde jsou přední sedačky v případě spánku ?
Weinsberg CaraOne 420
Upravil Ivoun dne 09.10.2015 19:00, před 8 let
ScooterMartyScooterMartyČlen
Přidáno před 8 let
Týýý jóóó, to je moc pěkný. Dej další fotky co nejdřív. :^
Hele a nefouká ti do sporáku? Me ve vestavbě fouká a stačí mít otevřené šoupačky...
Martin (1971) a Lucie (1974) a vždycky nějaký ten pes..., 608 463 502, Abbey GTS 517 a Ford Galaxy II 1.9 TDi 96kw. Dříve Renault Master Pössl.

Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.
Benjamin Franklin
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 8 let
:^ Tak vítej mezi vestavbáře, ještě bych vyřešil spouštěcí stan z 5-tých vrat-nebude foukat na vařič a pokud bude potřeba rozšíří se ti obytná plocha kde se můžeš postavit, posadit v nepřízni počasí.:_
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
JimbooJimbooČlen
Přidáno před 8 let
Krasna prace:g, pokud jste 2 je to skvely,ale kdyz je vas vic...:x
Pepa001Pepa001Člen
Přidáno před 8 let
Máš to moc pěkně udělané, ale dělat izolaci a nezávislé topení mě přijde v takovém malém autě jako zbytečnost, to bych si nechal až jednou začneš stavět větší dodávku a budeš na to mít více místa, jak se říká , někdy méně znamená více.
Pepa, Alča, Niki (11) VW T4 + střešní stan , karavan N-126n
I
IvounČlen
Přidáno před 8 let
To nevím jestli budu stavět větší. Nezávislé topení řeším i z jiného důvodu. Zimní měsíce. Nebudu škrabat, nebudu ometat sníh, přijdu do teplého auta. To byl hlavní důvod.
Já na tom severu evropy byl už hodně. Mám kamaráda v norsku takže tak. Léto je tam krátké a noci chladné....

Citovat

Pepa001 napsal:

Máš to moc pěkně udělané, ale dělat izolaci a nezávislé topení mě přijde v takovém malém autě jako zbytečnost, to bych si nechal až jednou začneš stavět větší dodávku a budeš na to mít více místa, jak se říká , někdy méně znamená více.


Automatické sloučení 10.10.2015 09:40:
Fouká. Byla to jedna z prvních položek drobných závad prvního výletu.
Ale už to mám v řešení. Snad se zadaří...

Citovat

ScooterMarty napsal:

Týýý jóóó, to je moc pěkný. Dej další fotky co nejdřív. :^
Hele a nefouká ti do sporáku? Me ve vestavbě fouká a stačí mít otevřené šoupačky...
Weinsberg CaraOne 420
Upravil Ivoun dne 10.10.2015 08:40, před 8 let
Radek SladkyRadek SladkyČlen
Přidáno před 8 let
Tohle je úžasně efektivní. V Berlingu r. 97 jsme začínali se skutečným bydlíkováním (spali jsme už před tím v Trabochu a Favoritu) a byl to pro nás parádní luxux. Stačilo posunout přední sedadla nadoraz a sklopit dopředu a byla k dispozici délka 185 a šíře 135, Naše postel teď v Mikešovi není větší. Nad hlavou byl rošt a v něm "měkký" náklad - oblečení, peřiny, pod postelí za předními sedadly prostor velikosti kufru Favorita na potraviny - zůstávaly chladné, vzadu místo roletky na kufru překližková deska - kuchyňská linka s přepravkou kuchyňkou a napůl dělené páté dveře po otevření se závěsem dělaly zástěnu. Spali jsme tedy rovnou na podlaze na 3cm matracích a v oknech byly roletky z roletoviny na gumkách - první větší akce Peloponés a pak mnoho Hr a u nás. Neskutečný komfort a pohodlí, až záchod a sprcha nás dotlačily k Mikešovi - a zimní provoz. Gratuluji k rozhodnutí a realizaci - máš fanouška!
Radek
F
ferdasanČlen
Přidáno před 8 let
Pěkná práce-podobně bych chtěl vyřešit uložení kuchyně,ale pořád mám obyvy z délky šuplíku,pokud tam bude vařič,potraviny,nádobí,př.příprava jídla-když je otevřený,je nějak podepřený(zpevněný)??nebo to vše visí na kolejničkách a základní desce.
I
IvounČlen
Přidáno před 8 let
To mám taky v plánu. Něco už jsem prohlížel ale nenašel jsem co by mi vyhovovalo. Většinou na vyšší auta. Nebo vyrobím

Citovat

Me2d napsal:

:^ Tak vítej mezi vestavbáře, ještě bych vyřešil spouštěcí stan z 5-tých vrat-nebude foukat na vařič a pokud bude potřeba rozšíří se ti obytná plocha kde se můžeš postavit, posadit v nepřízni počasí.:_


Automatické sloučení 10.10.2015 10:49:
Na doporučení kamaráda, profi stolaře jsem si nechal koupit pojezdy. Jsou to ty nejpevnější co se dají koupit. Podpěra není třeba

Citovat

ferdasan napsal:

Pěkná práce-podobně bych chtěl vyřešit uložení kuchyně,ale pořád mám obyvy z délky šuplíku,pokud tam bude vařič,potraviny,nádobí,př.příprava jídla-když je otevřený,je nějak podepřený(zpevněný)??nebo to vše visí na kolejničkách a základní desce.
Weinsberg CaraOne 420
Upravil Ivoun dne 10.10.2015 09:49, před 8 let
Petr LiskaPetr LiskaČlen
Přidáno před 8 let
Inspirativní čtení ohledně vestaveb do Berlinga apod. v němčině je na této stránce:

http://www.hochda...
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 8 let
Ozvi se dam typ.:_
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
rovlarovlaNováček
Přidáno před 8 let
Moc hezké. Z vlastní zkušenosti izolaci spíš neřeš. Je třeba dobré větrání a topení. Já si jen zakryl okna a přidal bufíka na naftu a trochu pošteloval větrání v autě, aby bylo možné časovat jak dloho a kolik větrat. Bufíka mám 900 W max -a pakticky jen za mrazů -5 a vic topim celou noc a trošku nad minimum výkonu. Ono totiž ve dvou si ten prostor docela vyhříváš vlastím teplem plus spacák. To co je potřeba je opavdu dobře a hodně větrat- jinak máš ráno auto plné vlhka. Takto jsme byli jak 35 v Portugalsku tak -10 v Alpách.
Tak at ti slouží a hodně krásných zážitků.
Vlád́a !)
bigmanbigmanNováček
Přidáno před 8 let
Krásná práce! :g
Můžu se zeptat, z jakého materiálu máš vestavbu vyrobenou? Koukal jsem na překližku Ocoume 12mm - jeví se jako lehká a pevná. Vyměnil jsem Vivaro za Berlingo a tak mně čeká výroba nové vestavby, už třetí generace... !t
RIVARIVAČlen
Přidáno před 8 let
Mám nově dovezený minicamper na Berlingu 2,0 HDI. Vyrobeno v Anglii pro Švédský trh. Je to originál provedení pro dva, vzadu kuchyňka s dvojvařičem a lednicí, vestavěné zásobníky čisté a odpadní vody,pak rozkládací sezení na velké lůžko, horkovzdušné topení. V alkovně a pod sedačkama velký úložný prostor. Vstup zezadu. Foto na mém profilu, další foto zatím nemám. Přes zimu se dělají menší úpravy, na jaře vyrazím.

Automatické sloučení 28.01.2016 20:13:
Ahoj, nemá nikdo identické auto? Rád bych se podělil o zkusenosti. Obávám se, že je to zatím jediný exemplář v ČR.
Z Nového Jičína zdraví Milan
Upravil RIVA dne 28.01.2016 20:13, před 8 let
I
IvounČlen
Přidáno před 8 let
Nebyl jsem dřív přítomen, proto odpověď až teď.
Je to 15mm klasická truhlářská překlížka.
12mm se nám jevilo jako málo a v některých částech by to pružilo.
Mám to vymyšlené zase jinak, takže vestavbu asi pošlu do světa a vyrobím novou, inovovanou :)


Citovat

bigman napsal:

Krásná práce! :g
Můžu se zeptat, z jakého materiálu máš vestavbu vyrobenou? Koukal jsem na překližku Ocoume 12mm - jeví se jako lehká a pevná. Vyměnil jsem Vivaro za Berlingo a tak mně čeká výroba nové vestavby, už třetí generace... !t


Automatické sloučení 28.01.2016 21:51:
Nebyl jsem dřív přítomen, proto píši až teď.

Mám Eberspaecher naftový a nemůžu si to vynachválit.
Není problém v -10 jak píšeš.
Pouze řeším to větrání.
Berlingo II má tu střechu plnou prolisů a klasické ( originál ) střešní okno na to není.
Takže to je momentálně problém, který mně tíží ze všeho nejvíc.



Citovat

rovla napsal:

Moc hezké. Z vlastní zkušenosti izolaci spíš neřeš. Je třeba dobré větrání a topení. Já si jen zakryl okna a přidal bufíka na naftu a trochu pošteloval větrání v autě, aby bylo možné časovat jak dloho a kolik větrat. Bufíka mám 900 W max -a pakticky jen za mrazů -5 a vic topim celou noc a trošku nad minimum výkonu. Ono totiž ve dvou si ten prostor docela vyhříváš vlastím teplem plus spacák. To co je potřeba je opavdu dobře a hodně větrat- jinak máš ráno auto plné vlhka. Takto jsme byli jak 35 v Portugalsku tak -10 v Alpách.
Tak at ti slouží a hodně krásných zážitků.
Vlád́a !)
Weinsberg CaraOne 420
Upravil Ivoun dne 28.01.2016 21:51, před 8 let
copycopyČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

RIVA napsal:

Mám nově dovezený minicamper na Berlingu 2,0 HDI. Obávám se, že je to zatím jediný exemplář v ČR.


tak to asi je! zatiaľ som také Berlingo videl vždy iba na UK značkách a s volantom vpravo. Pridaj fotky, zaujíma ma to.
RIVARIVAČlen
Přidáno před 8 let
Své fotky zatím nemám, ale pro zájemce mohu doporučit krátké video po zadání
"Romahome duo You Tube". Mám identické auto s řízením vlevo.
Z Nového Jičína zdraví Milan
sipadansipadanČlen
Přidáno před 8 let
Milane,
moc pěkný a jediný u nás budeš, též myslím :^
4.114683,118.628756
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,044,761 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22448 sekund | Průměrně za: 0.22448 (0) sekund | Dotazy: 142 | Použitá paměť: 2.33MB/4MB