Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 LED pásek: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

LED pásek

Poslední aktualizace před 4 roky
R
rendolfNováček
Přidáno před 9 let
Chtěl bych si pořídit Led pásek jako venkovní osvětlení karavanu. Tak bych se chtěl zeptat, kde to nejlépe koupím, v dobré kvalitě, za rozumný peníz:-) Díky Renda
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 9 let
Na Aukru a jen zalitý pro venkovní použití.
Jsou z Honk Kongu. Ale ty samé se prodávají i V HornBachu a v jiných kamenných krámech. Nebo zakup přímo na Ebay.com . pokud máš PayPal. Stojí to pakatel a vesměs je pošta grátis. Jen to jsem jde cca 1 měsíc.
Podívám se, ale zalité už asi doma žádné nemám.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 9 let
já jsem ho kupoval tady http://eshop.kara...osvetleni/ pásek a k tomu ovladač RF1.
díky tomu regulátoru si můžeš jas pásku regulovat od plného jasu až po "intimo"

:_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
CibiCibiČlen
Přidáno před 9 let
ten regulátor je pro jedno světlo nebo jak se to zapojuje? V tomhle plavu celkem dost, stejně jako s těmi led pásky, jak to zapojit...
VW LT 35 maxi
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Cibi napsal:

ten regulátor je pro jedno světlo nebo jak se to zapojuje? V tomhle plavu celkem dost, stejně jako s těmi led pásky, jak to zapojit...


ten regulátor má 2 vstupní svorky (+ a - ) to mám zapojené trvale na 12V rozvod v karavanu a na 2 výstupní se připojí pásek,
světlo ovládáš tím dálkovým ovladačem já mám ten regulátor ve skříni a ovladač mně funguje cca na 3 metry od karavanu. (je to radiové spojení a ne IR tedy nemusí být v dohledu.)

na výstup lze připojit odběr až 8A/12V

:_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
V
vitaraČlen
Přidáno před 9 let
Využiji tématu a zeptám se, čím nahrazujete žárovku ve venkovním světle u dveří.Přepojil jsem to na 12v, ale zatím jsem žárovku ničím nenahradil.
pedapedaČlen
Přidáno před 9 let
LED pásek 2x5m kupuju na portalu GEEK vcetne ovladani a postovneho do 500kc.dodani do dvou tydnu.waterproof-vodotesny,vydrzi tak pet let,potom zacne tak kazda dvacata "nesvitit".
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

vitara napsal:

Využiji tématu a zeptám se, čím nahrazujete žárovku ve venkovním světle u dveří.Přepojil jsem to na 12v, ale zatím jsem žárovku ničím nenahradil.


venku právě svítím tím led páskem ale původní svítidlo jsem osadil také páskem nebo podle patice je možné osadit led žárovkou na 12V.

:_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
I
Ivan a HankaČlen
Přidáno před 9 let
Ahoj,
možností je mraky, což někdy komplikuje výběr... já použil např. toto http://www.gme.cz...m-p960-365 sice nakonec ve studené bílé, ale svítí jako ďas ... zbytek se dá využít do tmavých skříní, uložných prostor atd. Do venkovního prostředí bych doporučoval co nejvyšší IP.
Zapínám normálním malým kolébkovým vypínačem, časem asi doplním o regulaci napětí, svítí to opravdu hodně:)

Vnitřní osvětlení jsem také celé nahradil LED žárovkami ... je to významná úspora energie.
Ivan, Hanka a psice
V
vitaraČlen
Přidáno před 9 let
Vnitřní světla mám všechny 12v led, ale do toho venkovního jsem zatím žádnou vhodnou nenašel. Tak dám taky pás.Kolik ho tam namotáváte, aby to dobře svítilo.
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

vitara napsal:

Vnitřní světla mám všechny 12v led, ale do toho venkovního jsem zatím žádnou vhodnou nenašel. Tak dám taky pás.Kolik ho tam namotáváte, aby to dobře svítilo.


zálaží na konstrukci svítidla já jsem dával tři pásky cca. 12cm paralelně
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
Jiri MajkiJiri MajkiČlen
Přidáno před 9 let
!y !@ !r !d :z
standa a renatastanda a renataČlen
Přidáno před 9 let
Ahoj mi jsme dali pásek do takovéto lišty a super to osvítí celý předstan. http://www.smdled...sky/rohovy
R
Radek KaplanČlen
Přidáno před 8 let
Tak a jak elegantně provést připojení, tedy myslím tím průchod stěnou obytňáčku, aby mi tam nezatílkalo ...Venkovní světlo je docela daleko od markýzy takže bych to vedl vnitřkem skříňkami a na vhodném místě "propíchnul" ven ... ale mám strach z toho zatékání, děkuji za radu :D
do 3.8.2016 - FIAT Ducato Knaus Traveller C580 2.8idTD 1999

do 21.3.2018 - FORD Transit 350L RIMOR SuperBrig 680TC 2.4TDE 2004

Aktuálně - FORD Transit NobelART A9000 Elegance


Radek 1975 + Lucka 1984 + Andulka 2012 + Lukášek 2016
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 8 let
A nejde to napojit na stávající instalaci světla? nic bych jiného nepropichoval, jen prodloužil kablík z kabelu co tam už máš a napojit na vypínač co tam máš taky.
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
R
Radek KaplanČlen
Přidáno před 8 let
Dobře, ale udělám tím zase díriu do světla na vyvedení kablíku = další potenciální průnik vody a to světlo je docela daleko od markýzy takže k tomu nevzhlednou lištu nebo kablíky přilepené na stěnu karavanu ? To taky není žádná výhra :(
do 3.8.2016 - FIAT Ducato Knaus Traveller C580 2.8idTD 1999

do 21.3.2018 - FORD Transit 350L RIMOR SuperBrig 680TC 2.4TDE 2004

Aktuálně - FORD Transit NobelART A9000 Elegance


Radek 1975 + Lucka 1984 + Andulka 2012 + Lukášek 2016
Upravil Radek Kaplan dne 14.11.2015 08:39, před 8 let
Radek Kaplan Připojili následující obrazek:
55a37b0c2f8952e6a77b0100.jpg
L
lada721Člen
Přidáno před 8 let
Pokud je na obrázku obytka o které píšeš tak nevím proč, abys nemusel dělat zbytečné díry, nepřilepíš ledpásek těsně nad stávajícím světlem. Pásek lze připojit v kterémkoli místě a přívodní kablík lze protáhnout pod těsněním stávajícího světla s použitím Terostat v pásku. Jen bych varoval před neuvážen připojováním na toto světlo. Já tam mám 230V! Pokud však musíš mít pásek až pod markýzou pak není pomoci (a musíš vrtat) jelikož bezdrátový přenos el. energie zatím nikdo nepublikoval. Všechny dodělávky provází určitý kompromis.:_
Upravil lada721 dne 14.11.2015 14:40, před 8 let
R
Radek KaplanČlen
Přidáno před 8 let
Tak protože na obytce nemám ten úplně hladký plech tak mi přijde instalace těsně pod markýzu jako lepší ... přece jen tím zabráním i zatékání pod pásku, protože ve vodotěsném provedení není tak ohebná a nedělám si iluze o 100% přilepení na ten plech se strukturou ... a časem se to začne odlepovat i když všichni deklarují použití 3M pásky...

a díky za upozornění, automaticky jsem předpokládal, že i venkovní osvětlení je 12V ... no rozhodně na to dám pozor ... jinak mám na střeše satelit i solár a neteče takže asi dobrý těsnící tmel dokáže šikovně pomoci ...

:_
do 3.8.2016 - FIAT Ducato Knaus Traveller C580 2.8idTD 1999

do 21.3.2018 - FORD Transit 350L RIMOR SuperBrig 680TC 2.4TDE 2004

Aktuálně - FORD Transit NobelART A9000 Elegance


Radek 1975 + Lucka 1984 + Andulka 2012 + Lukášek 2016
korec80korec80Člen
Přidáno před 8 let
Ahoj Radku,

nedávno jsem řešil úplně stejnou věc jako ty. LED pásek pod markýzu. 80% procent informací jsem čerpal zde:

http://www.carava...um_id=6809

O těch zbylých 20% jsem žádal přes SZ autora, ale bohužel marně... Nakonec jsem si poradil sám a jsem velmi spokojený.

Ptal jsem konkrétně:

Chci ze jen zeptat, jestli ta páska po dokonalém odmastění markýzy stále dobře drží. No a jestli by jsi prostě neudělal při nové montáži něco jinak. Já mám jen obavy s toho, že po nalepení pásky si ji při zatáhnutí markýzy nějak poškodím...

Na tyhle otázky už znám odpovědi, ano stačí dokonale odmastit a vše krásně drží (já odmasťoval benzínovým čističem). Při zatáhnutí markýzy je vše v pohodě, zbytečné obavy.

Jinak já postupoval tak, že :

1.jsem si nejdříve připravil prostor pro nalepení pásky, tak aby mě nikde nic nepřekáželo zejména pak hliníkové držáky markýzy, jelikož mám markýzu značky Omnistor je tam na nalepení fakt málo místa, ale dá se to.
2.vytipoval místo na provrtání markýzy a i stěny bydlíku. Tak aby z druhé strany bylo něco do čeho budeš moct zamaskovat stmívač a zároveň co nejlépe přivést kabel s 12V
3.na konec pásku přiletovat kablík (ideálně nějaká tenká dvoulinka) voizolovat
4.vyvrtat díru zkrz stěnu
5.odmastit prostor pro nalepení pásku
6.prostrčit dvoulinku vyvrtaným otvorem a nalepit pásku
7.zatmelit zevnitř i z venku co půjde(zhotovený otvor), aby to bylo funkční a vzhledově pěkné.
8. dopojit a jeto

Tomáš to má parádně u své fotodokumentace popsané já bohužel fotky nemám. Jen říkám, když díru dobře zatmelíš, NÉMÁŠ SE ČEHO BÁT!!!
Navíc si myslím, že markýza bývá většinou uchycená na třech místech ke stěně bydlíku pomocí šroubů a pak po celé délce z vrchu zatmelená, tak aby drobnou mezírkou mezi markýzou a stěnou bydlíku nemohla stékat voda dolu po stěně(aspoň já to tak mám). Toto je další ochraný prvek a o důvod míň bát se zatečení.

Jak říkám, nemám nafocenou montáž LED pásku, ale pro představu pár fotek kde jsem vrtal já, protože o to ti teď asi hlavně jde.

http://korecek12....z/Markyza/

Ať to dobře dopadne

Lukáš
L
lada721Člen
Přidáno před 8 let

Citovat

Radek Kaplan napsal:

Tak protože na obytce nemám ten úplně hladký plech tak mi přijde instalace těsně pod markýzu jako lepší ... přece jen tím zabráním i zatékání pod pásku, protože ve vodotěsném provedení není tak ohebná a nedělám si iluze o 100% přilepení na ten plech se strukturou ... a časem se to začne odlepovat i když všichni deklarují použití 3M pásky...

a díky za upozornění, automaticky jsem předpokládal, že i venkovní osvětlení je 12V ... no rozhodně na to dám pozor ... jinak mám na střeše satelit i solár a neteče takže asi dobrý těsnící tmel dokáže šikovně pomoci ...

:_


Před časem jsem řešit zda ledpásek dát do nějaké lišty (mám doma vzorky několika variant ) a dnes jsem rád, že jsem je nepoužil protože pak opticky pásek zvětšují. Nemám na karavanu markýzu, stěny karavanu jsou z vločkového plechu, pásek je tam tři roky bez sebemenších potíží.:_
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,253,917 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.23698 sekund | Průměrně za: 0.23698 (0) sekund | Dotazy: 145 | Použitá paměť: 2.33MB/4MB