Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Izolace podlahy: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Izolace podlahy

Poslední aktualizace před 8 let
F
fazerNováček
Přidáno před 9 let
Ahoj karavanisti,vím,že se to tu už někdy řešilo,ale začali jsme s karavanem teprve letos a tak získáváme zkušenosti a rady zkušenějších kolegů.Proto bych rád poprosil,jak řešit zateplení podlahy.Je dřevěná na ní lino.Na lino jsem přesně vyřízl tvar podlahy z koberce a položil na podlahu karavanu.CHtěl bych se zeptat zda je dobré dát pod koberec ještě nějakou izolaci (mirelon nebo něco podobného) kvůli rosení vody??? Pokud se tam může teda srážet?
Nechceme jezdit v zimě,ale na podzim ještě ano a ráno už bývá třeba kole 5 st celsia.Byl jsem v karavanu dnes ráno a i přes ten koberec byla podlaha studená a když v něm budu přitápět nevím zda se nám tam nebude srážet voda a zda je dobré ještě něco pod ten koberec dát,jstli tok něčemu bude.Moc děkuji všem za rady Radek:)
Ludek LiberecLudek LiberecČlen
Přidáno před 9 let
Určitě bych pod koberec již nic nedával,pokud máš koberec s gumovou podložkou ,tak riskuješ rosení.Na zkoušku si dej na pár dní na podlahu např.igelit,gum.podložku atd a netop.Akorát nevím jak se to chová,když je podlaha dvojitá.Podlahář ve výslužbě:_
F
fazerNováček
Přidáno před 9 let
Děkuji za radu koberec má zespoda filc,takže by to mohlo být tak aniž by se to rosilo?
DiscoverfunDiscoverfunČlen
Přidáno před 9 let
Ja jsem mel leta pikap se sundavaci kabinou, byla tam taky drevena podlaha s linem navrch a na Tom
jsem mel taky koberec s filcovym spodkem, jezdili jsme pres vanoce lyzovat do hor,bylo tam v noci
az -20'C,presto ze jsem mel rozfuk tepleho vzduchu,tak podlaha promrzla,tak jsem sehnal alufolii,
zalepenou na obou stranach v pvc-folii,tu jsem polozil pod koberec a clovek by neveril, jak to pomohlo
proti prochladle podlaze, vsichni vime ze na pr pri bourackach aut se poskozene obeti Bali do tenkych
aluminiovych dek a ty deky isoluji totalne uvnitr teplotu tela od venkovni teploty, zkus to sehnat si
takove 2-3 deky,dej je pod koberec a budes videt jak se ti zlepsi teplota podlahy !

Honza/Discoverfun/Erlangen
F
fazerNováček
Přidáno před 9 let
Co tak použít ALU clony co se používají na clonění skla u aut proti slunci má z jedné stranu z ALU a druhá něco jako mirelon???
daluksdaluksČlen
Přidáno před 9 let
Ahoj,
pokud jezdíš do kempu, kde je přípojka 230V tak je nejlepší řešení elektrický topný koberec.
Už ho mám 2 roky a maximální spokojenost. Regulace termostatem, zatopíš si jak chceš, spotřeba dle velkosti cca 500W.
Teplo jde hezky odspodu, příjemné na nohy. není problém si ho nechat udělat i na míru.
F
fazerNováček
Přidáno před 9 let
Děkuju vám za info a můžete mi poradit kde se takový koberec na míru dá pořídit případně kolik stojí díky Radek
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 9 let
třeba firma www.terko.cz 60x200cm 3600,- cca
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
daluksdaluksČlen
Přidáno před 9 let
J
JaKČlen
Přidáno před 9 let
Zdravím, toto mne též zajímá. Jak velkou plochu podlahy je třeba/vhodné pokrýt ?
Díky Honza
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 9 let
Pokud nemas dobre odizolovanou celou podlahu tak idealne celou plochu.
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
daluksdaluksČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Me2d napsal:

Pokud nemas dobre odizolovanou celou podlahu tak idealne celou plochu.


Přesně tak. Pokud tomu nic nezavazí tak čím větší plocha tím lépe. Může mít samozřejmě libovolný tvar. Je dobré si rozmyslet, kde bude z koberce vyvedena napájecí šňůra a čidlo k termostatu.
T
Tomas MaryskoČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj nevím zda jsem udělal dobře nebo ne, ale na obytnáku (podvozek Fiat Ducato) jsem právě na celou přestřední část podlahy zespoda naistaloval 8cm silný extrud. polistyren :) protože mě i přes koberec byla zima na nožky. :) Ted řeším jak a kde zaizolovat co nejvíce kabinu, dveře...
Máte s tím někdo zkušenost?
U
upotreblenciČlen
Přidáno před 8 let
Vyhřívání podlahy: Ivona Tichá I.T.I. Works
F
fifa32Člen
Přidáno před 8 let


Má někdo zkušenost s tím topným kobercem na 12V? Na uvedeném odkazu mají varianty na 12 i 220 V, případně i hybrid, zkoušel někdo, kolik je spotřeba a jak to topí na 12V? Příkon je stejný, 65W, to by mělo být nějakých 5A, navíc asi netopí celou dobu, možná by se to dalo přes noc tahat i z baterky (neřeším, za jak dlouho při takovém používání baterie odejde do věčných lovišť :D ). Máte k té topné rohoži i nějaký rozfuk?
Petr071Petr071Člen
Přidáno před 8 let
taky by mě zajímaly zkušenosti...třeba jestli by koberec přes celou podlahu obytky dokázal nejen temperovat podlahu, ale i něco vytopit (při vypnutých ostatních zdrojích tepla) ...podle toho co píšou, má 1 m2 příkon 180 W, což mi říká, že koberec o 2 m2 vyšťaví baterku za chvíli...takže jen na elektrice...
dukeczdukeczČlen
Přidáno před 8 let
Máte někdo zkušenost s tímto?
http://www.itiwor...berec.aspx

Vyráběn na míru libovolný tvar, rozměr a výkon. Uvažuji, že bych si koupil tepelnou rohož pod celý karavan s příkonem cca. 600W - 700 W (abych nevyhazoval v kempu jistič), položil ji do uličky, pod stůl a pod postel. Vytopím tím karavan nebo ne?
Lubos a DasaLubos a DasaČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj. Můj laický názor je, že nevytopíš. Budeš mít vlahou podlahu, asi jako u podlahového topení doma, čili pocitově to bude příjemnější. Pokud by to mělo vytopit celý prostor karavanu, tak by asi podlaha musela být vyloženě horká.
Zdraví
Luboš a Dáša
L
LakyČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Tomas Marysko napsal:

Ahoj nevím zda jsem udělal dobře nebo ne, ale na obytnáku (podvozek Fiat Ducato) jsem právě na celou přestřední část podlahy zespoda naistaloval 8cm silný extrud. polistyren :) protože mě i přes koberec byla zima na nožky. :) Ted řeším jak a kde zaizolovat co nejvíce kabinu, dveře...
Máte s tím někdo zkušenost?



Čím jsi ten polystyrén lepil ? nic jsi tím nepokazil ba naopak jen ta tlouštka stačilo jen 2-3cm bohatě . Sad bych to ještě natřel něčím kvůli soli prachu a údržbě .
Já to řešil 2cm silným samolepicím MIRELONEM s AL .povrchovou folii, dají se s ní izolovat i oblé tvary pod kabinou řidiče .Dobře se s tím pracuje je ohebný ca 6x1m pás stojí 1250kč. Mohu říct že v zimě jsem vyříznul starý koberec na podlahu a bylo to dostačující , v létě to mělo zase opačný účinek díky i té folii i za jízdy to odráželo teplo od teplého asfaltu. Izolační tabulka je hned za polystyrénem
Žijeme jen jednou.
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Lubos a Dasa napsal:

Ahoj. Můj laický názor je, že nevytopíš. Budeš mít vlahou podlahu, asi jako u podlahového topení doma, čili pocitově to bude příjemnější. Pokud by to mělo vytopit celý prostor karavanu, tak by asi podlaha musela být vyloženě horká.


Samozřejmě, že s tím může vytopit obytňák, ale také nemusí.
Celé to závisí na dvou věcech:
1) celkový topný výkon topení
2) celková tepelná ztráta nástavby (závisí na izolaci, neprůvzdušnosti - jak moc ti tam táhne a nakonec na rozdílu teplot uvnitř a venku)

Někdo bude mít izolaci 10 cm a všechno utěsněné a 500W podlahovka mu vytopí obytňák i při -5°C na 20°C uvnitř a někdo jiný bude mít slabou izolaci (nebo například na cucanou vodou, protože mu tam zatéká), bude mu dovnitř táhnout studený vzduch a i při +5°C venku mu těch samých 500W ohřeje vnitřek jenom na 15°C a to už je málo..

A co se týká teploty podlahovky (je jedno jestli doma v koupelně nebo v obytňáku), tak teplota závisí hlavně na tom, na jaké ploše je ten výkon rozložený. 500W na 2 m2 znamená hodně teplou podlahu, zatímco 500W na 10 m2 udělá už jenom vlažnou podlahu. Ale obě varianty vytopí stejnou místnost na stejnou teplotu. Jestli podlahovka vyhřeje místnost totiž nezáleží na její teplotě, ale celkovém výkonu topení v té místnosti a aktuální tepelné ztrátě místnosti. Tepelná ztráta místnosti zase záleží na izolaci, větrání, teplotě venku a teplotě uvnitř (například udávaná ztráta v projektu bývá počítána většinou při -15°C, ale může být samozřejmě i při -12°C nebo naopak při -18°C - záleží kde ten dům leží).
A to je ten důvod, proč novější nízkoenergetické domy mají na topení jenom podlahovku a ta je jenom vlažná, zatímco 25 let starý dům má kromě podlahovky i radiátory a podlaha je při mrazech hodně teplá, aby to ten dům vůbec vytopilo..
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,017,563 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22295 sekund | Průměrně za: 0.22295 (0) sekund | Dotazy: 137 | Použitá paměť: 2.26MB/2MB