Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 kreslení - plánování vestavby: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

kreslení - plánování vestavby

Poslední aktualizace před 8 let
M
mariaČlen
Přidáno před 9 let
ahoj, kdysi se tu objevily nějaké odkazy na programy k nakreslení vestavby. Nemohu to teď najít. Zkoušel jsem Vehiplan, ale nerozumím tam ani slovu a na angličtinu jsem nenašel přepnutí. Děkuji předem za pomoc.
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 9 let
Nejhezci je to na milimetrovy papir tuzkou a vic te to bude bavit. Ale to si asi nechtel slyset.Sorry.
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
M
mariaČlen
Přidáno před 9 let
nejsem si jist, jestli to ještě s tužkou umím:-). Jde mi spíš o to, že nebudu muset měřit a překreslovat auto, ale vezmu hotový podklad. Potom si to asi umím rozkreslit i tou tužkou.
AlfinatorAlfinatorČlen
Přidáno před 9 let
Já ti doporučím něco zcela jiného.
Jmenuje se to Sweet Home 3d

Okamžitě jsem si to osvojil. Je to sice pravda na tvorbu bytu, ale v podstatě jde jen o to si svůj bydlík změřit.

Výhoda je že si k tomu můžeš zdarma přiřadit mraky knihoven s různým nábytkem, ale skvělé je to, že si to můžeš vizualizovat a ještě k tomu tu vizualizaci převést na video

Ale uplně nejlepší je, že je to zdarma a v češtině
DudlaDudlaČlen
Přidáno před 9 let
Jmenuje se to Vehiplan

http://www.trafic-amenage.com/vehipla...iplan.html

S instalaci je obcas problem chybi nejake knihovny, rozhejbat se to ale da.

Ja jsem to jinak jeste planoval v klasickem ikeaplaneru na kuchyne, maji tam skrinky s hloubkou 37 cm
Dusan 76 + Radka 81 = Nikol 05 a Barca 09
Hyundai SantaFe 2,2 CRDi a Burstner Flipper 490 TK
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 9 let
Taky jsem v "trafic planu" měl tendenci plánovat. Nakonec jak praví medvěd - papír metr a tužka. A zjistil jsem, že celkový plán mě osobně je nanic. Byl hrubý nákres rozměrů a pak jak to postupně šlo.......
Taky blbej příspěvek, ale částečně to tak dopadá skoro u všech. Ať se daří :^

Automatické sloučení 21.09.2015 11:17:
Taky jsem v "trafic planu" měl tendenci plánovat. Nakonec jak praví medvěd - papír metr a tužka. A zjistil jsem, že celkový plán mě osobně je nanic. Byl hrubý nákres rozměrů a pak jak to postupně šlo.......
Taky blbej příspěvek, ale částečně to tak dopadá skoro u všech. Ať se daří :^
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
Upravil Franta REZAC dne 21.09.2015 11:17, před 9 let
Jan BordovskyJan BordovskyČlen
Přidáno před 9 let
Ahoj, já jsem si teď skříňky do vestavby navrhoval v Google SketchUp. Je to v 3D a hlavně pro truhláře je to pěkně přehledné i s kótami. Celkem jednoduché na naučení. A když si moc pohraješ, dají se tam dát i textury a barvy, takže uvidíš, jak to nakonec bude vypadat.
J
JindraciČlen
Přidáno před 9 let
Ahoj
Hele a co takhle hromadu kartonu a balík izolačky a udělat si to v životní vekikosti jako to dělal tušim Radek Sladký
Tady je odkaz
http://www.carava...um_id=1797
mekiemekieČlen
Přidáno před 9 let
Taky jsem dopadl podobně jako SignBoss - nejdřív snaha si to nakreslit ve vehiplanu, pak papír a tužka na půdorys a nakonec lepenka na přesné vytvoření tvarů - myslím, že na stěny, které kopírují karoserii stejně nic přesnějšího neexistuje - v každém bodě je to trochu jiné a pokud není 3d model vnitřku, který zohledňuje žebra karoserie, tak se ničeho nedokreslíš.
mirek a hana, VW t5, samodomo vestavba druhá v pořadí
JozaJozaČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Jindraci napsal:

Ahoj
Hele a co takhle hromadu kartonu a balík izolačky a udělat si to v životní vekikosti jako to dělal tušim Radek Sladký
Tady je odkaz
http://www.carava...um_id=1797



tohle je ten způsob ... a k tomu ještě hodně času a kbelík kafe - jedině když si uděláš model a zkusíš jestli se tam vlezeš, lehneš , sedneš případně dokážeš natáhnout kalhoty - to je správná cesta, rozměry ti neřeknou nic.
M
mariaČlen
Přidáno před 9 let
díky za tipy. U mě je to ale trošku složitější. Měl jsem představu, že je někde knihovna aut, já si vyberu auto a rozměr, zkusím do něho nacpat co by se mi líbilo, když to nepůjde, změním auto a pořád dokola. Zkrátka jsem chtěl vytipovat auto dle požadované vestavby a ne naopak. Tedy nemám co oměřit. Nakreslit si to umím potom v Autocadu, nebo i fixou na podlahu. Zatím ale není kam. Blbé je i to, že větší dodávky ( L3H2 - L4H3 ) běžně v showroomech nestojí. Budu si muset vzít metr a někoho z vás zneužít na vestavbách:-).

Automatické sloučení 21.09.2015 17:48:
a s tím časem je to právě v pr.eli. Potřebuji eliminovat "slepé" cesty.
Upravil maria dne 21.09.2015 17:48, před 9 let
V
vasek a martinaČlen
Přidáno před 9 let
ahoj, jedu na sraz vestaveb, mám Fiata Ducato L4H2 zatím úplně prázdný. Jestli chceš můžeš si změřit moje auto. Taky jedu pro informace a insiraci. Jednu vestavbu už sem vytvořil a teď se chci do toho pustit podruhý....
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 9 let
Hlavně si vemte každý jinou barvu metru nebo si je podepište, hrozně je kradu, k oměření pak jsou různé koupelny a pod. ale po 4 kalíšku se to sakra slejvá... už se na vás těšíme v sekci AVIÍ!M
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
sroubeksroubekČlen
Přidáno před 9 let
Ahoj,
nejlepší je to doma na chodbě 1:1 a místo čar jsem použil papírovou lepenku.
Petr
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 9 let
Ještě lepší, než na chodbě. Je to přímo v autě. Přesně jak píše JOZA.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
SickmanSickmanČlen
Přidáno před 9 let
za mne jiz drive zmineny Sketchup - pro rychlou predstavu dispozice idealni, ke vsemu zvladne i lama (ja) a jsou na jejich strankach i hromady hotovych navrhu ktere lze snadno editovat.

Automatické sloučení 02.10.2015 15:04:
prehrsle modelu k editaci zde https://3dwarehou...&hl=en
staci nainstalovat sketchup, stahnout model ktery odpovida a pak jiz staci editovat - mazat/kreslit merit atp dle libosti
Upravil Sickman dne 02.10.2015 15:04, před 9 let
Sickman Připojili následující obrazek:
2_209.jpg 3_167.jpg
VladaCVladaCNováček
Přidáno před 8 let

Citovat

Sickman napsal:

za mne jiz drive zmineny Sketchup - pro rychlou predstavu dispozice idealni, ke vsemu zvladne i lama (ja) a jsou na jejich strankach i hromady hotovych navrhu ktere lze snadno editovat.

Automatické sloučení 02.10.2015 15:04:
prehrsle modelu k editaci zde https://3dwarehou...&hl=en
staci nainstalovat sketchup, stahnout model ktery odpovida a pak jiz staci editovat - mazat/kreslit merit atp dle libosti


Souhlasím se Sickmanem. Sketchup se dá naučit velmi rychle a když se do toho člověk ponoří, tak se dají kreslit i velice složité věci. Nakonec se to dá i rozpohybovat a udělat video.
Zabývám se návrhem jedné vestavby (viz příloha), zabralo mi to po chvilkách cca čtvrt roku (stále se onen Sketchup učím).

Apropó, neznáte nějaký jednoduchý prográmek pro kreslení schémat (myslím na kreslení rozvodů vody, elektriky a plynu)?
Jsem vděčný za každou radu :_
VladaC Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
T
TandyČlen
Přidáno před 8 let
Není to přesně to co si zřejmě představuješ. Zakoupil jsem už asi před 10 lety tento program : http://www.xara.c...-designer/
Čas od času koupím a provedu upgrade. Pro svoji univerzálnost mi velmi vyhovuje.
Pokud skutečně potřebuješ jenom jednoduché schémátko, použil bych nejspíš kancelářský balík Libreoffice. Na kreslení obsahuje program Draw. Celý balík je bezplatně ke stažení zde: http://cs.libreof...
Rád bych ale podotknul, že existuje alespoň milión jiných možností a každý si určitě pochválí to co zná a používá. (mmch, Sketchup se mi taky líbí) Tož tak.
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 8 let
...že by metr, papír a tužka :^
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 8 let
a na milimetrovým papíru se dá vyblbnout i s nerovnými částmi, třeba zakřivením stěn, ale digi svět holt blbne lidi, za 30 let budeme degenerovaný...
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,009,436 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.26503 sekund | Průměrně za: 0.26503 (0) sekund | Dotazy: 145 | Použitá paměť: 2.32MB/2MB