Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Vloupání ve Švédsku: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Vloupání ve Švédsku

Poslední aktualizace před 8 let
MikeyMikeyČlen
Přidáno před 9 let
Tak jsem i já zažil, jaké to je, když se vám někdo vkrádá do zamčeného vozidla, zatímco vy spíte. V pátek v pět hodin ráno se nám někdo vloupal do našeho obytného auta. S kamarádem, se kterým jsme vyrazili hlavně do Norska, jsme při cestě na jih nocovali na dálničním odpočívadle Ölmevallasjön několik kilometrů jižně od švédského Göteborgu. Vedle nás bylo ještě jedno obytné auto z Německa. Mám lehké spaní, a tak jsem zpozornil při pozvolném cvaknutí, které připomínalo odemykání našeho auta. Ještě v polospánku jsem si za záclonkou všiml pootevřených dvěří u spolujezdce. Okamžitě jsem popadl vedle postele ležící plynovou pistoli se slepými náboji a náthl ji. Zvuk natažení pistole a (nebo) zakřičení na zloděje ho vyplašil a rychle utekl. Spustil jsem alarm, který jsem jak na potvrou v tu noc zapomněl aktivovat. Než jsem se stihl vyhrabat z postele a usijstit se, že se mi to jen nezdálo nebo zjistit, jestli to náhodou nebyl karmarád, který třeba šel na záchod a já ho jenom neslyšel vstávat, zaslechl jsem rychle se rozjíždějící auto. Neviděl jsem, kdo to byl, kolik jich bylo, ani čím odjel. Byl jsem ale rád, že je pryč, protože jsem se docela vyděsil. Stihl mi ukrást peněženku, kterou jsem hloupě nechal v přihrádce u spolujezdce. Drouhou, která byla hned vedle už popadnout nestihl. Naštěstí se nikomu nic nestalo a krom dokladů vzal "jen" platební karty, které jsem si okamžitě zablokoval a třináct korun (ke všemu norských). Místní policie, která po přivolání dorazila ani ne za deset minut sepsala protokol a říkala, že už se to několikrát stalo. Ono je to logické - hlavní tah z Osla do Malmö a ještě kousek od druhého největšího města Švédska. Zařekl jsem se, že na dálničním odpočívadle už nikdy spát nebudu. Prostě vyjedu a v nejbližší vesnici přespím na parkovišti u hřbitova, kostela nebo školy, tak jako jsme to dělávali s rodiči.

Několik zvláštností, které "incident" ovlivnily.
1) Použili jsme jen záclonky, které jsou poměrně krátké, a tak je na krajích vidět dovnitř. Vždy to uchycuju kolíkama na prádlo, ale tentokrát jsem to neudělal, a proto mohl zloděj vidět, že spím. Večer jsem měl vepředu už i připravené termofólie, se kterými by se zloděj vkrádl naslepo, ale nakonec jsem se rozhodl pro záclonky.
2) Peněženky skoro nikdy nenechávám v přihrádce. A když už ano, sklopím opěrku sedačky spolujezdce, která nedovolí přihrádku otevřít. Ten večer mě ani nenapadalo to udělat.
3) Na jakémkoli parkovišti vždy aktivuji alarm. Tu noc jsem snad poprvé, co alarm v autě máme, zapomněl. Mimochodem alarm má hlavní čidlo otřesu právě v přihrádce.
4) Plynovku vozím v autě často. Nikdy není nabitá a vždy je uklizená. Večer jsem si ale řekl, že ji přes noc nechám pro klid na lince a ještě ji nabil slepými náboji. Poprvé za tři roky.

Nic velkého neukradl, nic nepoškodil a především nikomu se nic nestalo. Ale je to nepříjemná zkušenost, která asi navždy ovlivní můj výběr místa na spaní.
mtruellemtruelleČlen
Přidáno před 9 let
Děsná zkušenost a zážitek který si rád odpustím. Snad máš vybráno do konce života. Jen na okraj - co plynovka a legislativa zemí které jsi projížděl? P.S. ... Vozím taky, ale nevím zda bych ev. Policii řekl do protokolu.
MikeyMikeyČlen
Přidáno před 9 let
V Německu je třeba zakázaná. Jinde popravdě nevím. Do Turecka jsem ji kvůli kontrolám nebral, dokonce ani airsoftovou repliku. Proto ji mám taky vždycky uklizenou a doufám, že ji nikdy nebudu muset vytáhnout. Nakonec ve většině případů, kdy by si člověk mohl říct, že právě teď je ten "vhodný" moment, to může být o to nebezpečnější, protože útočník může vytáhnout pravou. Policii jsem samozřejmě o plynovce nic neřekl.
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 9 let
Dìky za sdìlené zkušenosti jen dotaz,ani zámek nebyl poškozen?Ano u hřbitova nebo na je fajn už jen proto že ti hodně lidí přeje "spi sladce". Na jaře jsem namontoval mechanické zabezpečenì dveří ale musím se donutit ho používat prozatím jen spokojeně "visì". Naše nedůslednost lapkům jen nahrává i kdyź těch tvých "nedůsledností" promiň bylo dost.Co tě nezabije to tě posìlì.Petr
J
Jirka KalaNováček
Přidáno před 9 let
Přátele. Nikdy jsem nic podobného nezažil, doufám ze ani nezaziju. Všem doporučuji alarm od Jablotronu. Cesky výrobek, dokonale fungující a maximální komfort. Nejsem prodejce, jen uživatel. Mam ho v dodávce i bydliku. Samostatné okruhy na vnitřní prostor, pripadne predstan a plast auta. Takže spím kdekoliv klidně, jak věkem, tak jistotou ze mne nejaký bastard nepřekvapí. Klidný spánek a sladké sny přeji všem bydlikarum a nejen jim. Jirka
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 9 let
Hajzlové jsou všude a je třeba se bránit.Jakýkoli alarm je lepší než žádný.Nicméně s Jablotronem mám také jen kladné zkušennosti.Kleklo mi čidlo po 5ti letech provozu,čidlo jsem poslal výrobci a vzhledem k tomu,že tento model již nevyrábí,zdarma zaslalo čidlo o řád vyšší.
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 9 let
ty vole to se ale blbe cte.... zas mi to pripomnelo mou jedinou cestu do italie kdy nas vybrali.... zarekl jsem se ze kvuli tomu tam uz nikdy nepojedu, dovolena se strachem o veci i celou "chatu" za to nestoji... ale kdyz to tak ctu kde vsude, to bych asi nakonec nejel nikdy nikam... Je to takova skoda ze se slusnej clovek nemuze branit poradne... pak vozime "trapny" plynovky nebo mame jeste "trapnejsi" sekacek na led v aute a bouchacka s vostrejma nam lezi doma v supliku pac se neda nikde legalne vzit s sebou... No kazdopadne je me moc lito slyset zase dalsi story jak to tu vsade jde s bezpecnosti od deseti k peti....

Napis jak dopadly tvy dvere a zamek... Vsadim se ze to ani neni poznat... U mych jak jsem zjistil az po case neni vubec nic videt, normalne jdou zamknout i odemknout origo klicem, ale jednou jsem ho tam strcil malo, opravdu malo, asi jen 1cm a odemkl jsem taky... Pak jsem se jen ujistil ze to jde odemknout vlastne cimkoliv... Od ty doby mam na dverich velky leskly petlice a na nich navic zamky visaci...
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
floridan79 Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
MikeyMikeyČlen
Přidáno před 9 let
Zámek na dveřích vizuálně nepoškodil, akorát od té doby na těch dveří nefunguje centrál.
mtruellemtruelleČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

bleriot11 napsal:

Hajzlové jsou všude a je třeba se bránit.Jakýkoli alarm je lepší než žádný.Nicméně s Jablotronem mám také jen kladné zkušennosti.Kleklo mi čidlo po 5ti letech provozu,čidlo jsem poslal výrobci a vzhledem k tomu,že tento model již nevyrábí,zdarma zaslalo čidlo o řád vyšší.


Nemám Jablotron, ale mám kolem auta instalované / v náraznících a zpětných zrcátkách dvě sady parkovacích senzoru, zapojených napřímo přes dva vypínače. Pokud spím v autě tak zapnu a vzbudí mě to, když je někdo cca 80 cm od auta. Kromě toho se mnou jsou v autě čtyři psi. Pravda - neřeší to situaci, kdy jsem mimo auto.
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 9 let
Mám za to, že v první řadě je třeba dodržovat některé základní zásady nocování . Stupeň rizika se pak značně zmenší. Toto byla pro čórkaře výzva.
:_
ViktorViktorČlen
Přidáno před 9 let
Zdarec,
tak nám ty zmetci loni přímo v Goteborku na hlídaném parkovišti u Lisebergu (zábavný park) vylomili boční okno u kuchyňského koutu a následně si zevnitř otevřeli vchodové dveře......Naštěstí je pravděpodobně někdo vyrušil a dovnitř nešli, resp. nic se neztratilo,...... nebo je zastavil štěkot psa, ale od 2kg skřeta neočekávám žádné zázraky.....
Při našem návratu byly dveře přivřené a zajímavé bylo, že i přes aktivované čidlo (Jablotron) se alarm nespustil (na oknech nemám, na všech dveří ano). Alarm aktivuji pouze na hlídání pláště, v prostoru se pohybuje pes. Při následné zkoušce čidlo dveří bez problému fungovalo - to jen takové upozornění, že alarm není zdaleka všechno......
P.S. ....a to jsem si před odjezdem říkal, že ve skandinávii se něco podobného stát nemůže, ale šmejdi jsou rozeseti všude - a bude hůř! S sebou vozím el. paralyzer (5mil V), v noci v mém dosahu, a pokud by mne někdo překvapil jako Mikyho, tak to do něho bez varování nasypu, a ještě mu navrch přidám pár ran baseball pálkou.....
Nové okno s prací bratru 20tis. kč

Viktor
tuaregtuaregČlen
Přidáno před 9 let
Jo hochu to tam dělají ti přičmoudlí "Švédi"
!yZdeněk 53,!o Milada 52,:i Buddy 3,5, Oskar 1, Hyundai ix35, 2,0 CRDi, 4x4, 135 kw, automat - Superb I, 2.5 Tdi V6,120 kw - Superb II, 2.0 TDi, 125 kw, DSG - Swift Corniche 15/2
marianNBmarianNBČlen
Přidáno před 9 let
Pri poslednej ceste z Talianska,sme zastali mNa prvom parkovisku na diaľnici z Gorizie po napojení na diaľnicu z Triestu v Slovinsku.Doteraz sme nocovali v Slovinsku bez akýchkoľvek problémov.Do jednej som pozeral telku,vedľa zastala dodávka s EVC BG,ale nevenoval som tomu pozornosť.Okolo poldruhej som zaspal ,neďaleko stal chladiarensky kamión ,tak bolo dosť hlucno.Rano som chcel z dnu otvoriť predné dvere zvnútra ale nedarilo sa .Tak som to skúsil zvonku,tam som našiel na kľučiek otlacok z klienti.Zamok bol poškodený ale vložka OK, no dvere sa nepodarilo otvoriť,jednak preto,že je z kovu,a dvere drží vzduchovým valec,a ten nie je mizne len tak prekonať .Ten pocit ohrozenia je nepríjemný a naozaj je potrebné držať sa rad,že najlepšie je zísť mimo diaľnice a radšej spať niekde v dedinke.Inak škoda cca 400 EUR ...
Helenka+Marián+Mariánko+Kristiánko
nugiseknugisekČlen
Přidáno před 9 let
Především se divím tomu, že takový cestovatel jako Mikey porušil tak elementární bezpečnostní pravidla jako nespat na dálničním odpočívadle a nenechávat v dohledu peněženky atd. Budiž to poučením pro naši (moji určitě) lenost dělat věci důsledně.


http://www.rozhla...y--1526017

Zajímavý článek, myslím, že by i pro nás mohl být varováním, kam až může "demokracie" dojít. Aby se občan bál vyjádřit svůj názor bez nějakého podněcování někoho nebo něčeho tak to už je fakt síla. Je to ovšem o tom, kdo píše (a to především) a kdo schvaluje zákony (ten je zpravidla nekompetentní a odhlasuje to co dostane příkazem). A možná bychom se velmi divili jaké motivace do toho vstupují. Ve skutečnosti zákony "píší" různé zájmové skupiny - ten kdo má peníze a vliv a hlasovací panáčci v parlamentu jsou jen stafáž. Pro příklady nemusíme chodit daleko.

Lidé bděte!
Poutník nikdy nedorazí domů, aniž by měl o předsudek méně a o nápad více.
Sir THOMAS MORUS (1478-1535)
MikeyMikeyČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

nugisek napsal:

Především se divím tomu, že takový cestovatel jako Mikey porušil tak elementární bezpečnostní pravidla jako nespat na dálničním odpočívadle a nenechávat v dohledu peněženky atd. Budiž to poučením pro naši (moji určitě) lenost dělat věci důsledně.



Máš pravdu, elementární pravidla bezpečného nocování jsem jednou porušil a ihned jsem na to doplatil. Jak říkáš - budiž mi to do příště ponaučením, že ostražitost a preventivní opatrnost je na místě vždycky a sebemenší zaváhání se může vymstít. A o to trpčeji a zapamatovatelněji to chutná, když to vždy dodržuji a projednou to laxně vynechám. Čili odteď žádné výjimky, jinak by mě to mohlo zase vytrestat, a to i o poznání více.

PS: Politiku raději nechme politikou !)
RobertRobertČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

nugisek napsal:

Především se divím tomu, že takový cestovatel jako Mikey porušil tak elementární bezpečnostní pravidla jako nespat na dálničním odpočívadle


To já se moc nedivím. Každoročně (letos taky) jejich rasty využíváme, neboť je mají pěkné, čisté a jsme přece ve Skandinávii - kde je bezpečněji než tam? Vyjímka potvrzuje pravidlo a popsaná story je k nasr...ní, ale to, co je na severu "mimořádná událost" je např. ve Francii denní praxe. A proto tam v klidu budu příležitostně nocovat i nadále.
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
antantČlen
Přidáno před 8 let
no musim konstatovat,ze posledni spani v rakousku u hřbitova nebyl žádný zázrak ;) každých 15 minut bimbal zvon a ranní nenávistné pohledy důchodců
směřujících na hřbitov také žádný med, nicméně bez vloupačky ;))
ScooterMartyScooterMartyČlen
Přidáno před 8 let
Díky za tenhle příspěvek. Postupem času jsem z lenosti přestal používat různá antišmejdí zařízení, co mám na autě a tenhle příspěvek mě přiměl jít do sebe a zas si na ně zvyknout. Tak proto díky.
Martin (1971) a Lucie (1974) a vždycky nějaký ten pes..., 608 463 502, Abbey GTS 517 a Ford Galaxy II 1.9 TDi 96kw. Dříve Renault Master Pössl.

Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.
Benjamin Franklin
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 8 let
Me se napriklad spousta lidi smeje za ty me visaci zamky co jsem si na dverich udelal po predlonske vloupacce do sousedova obytnaku, viz:

http://www.carava...d_id=16844

.... Ale zrovna vcera rano kolem pate hodiny co cert nechtel soused nemohl spat a tak si zapl kamery a cumel do nich jen tak z nudy.. A najednou pry prisel "nas" spolecny znamy a pry zkusil ty me zamky vzevrubne prohlednout zblizka, pochopil ze nic nebude tak jeste obhledl to sousedovo obydli a pak odesel pryc... Sousedovi je bohuzel skoro 80 let a nenapadlo ho zavolat 158 proc take nic neudelal ten hajzl a minule se na to policajti doslova vysrali.... Ale poznal ho v kamere dokonale, mel i stejne obleceni...

... jeste ze si svedomite ty zamky nasazuji a zamykam i kdyz jdu nakoupit jen do Lidla... a to buhvi kolikrat tam ten hajzl uz byl obhlizet co si soused nevsiml kdyz zrovna na kamery nekoukal...
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
DiscoverfunDiscoverfunČlen
Přidáno před 8 let
Nazdar, Ty kradeze ve Skandinavii zacaly az po otevreni hranic a nejsou to ani svedove, kteri maji vysokou zivotni uroven, ale rusove, litevci, ukrajinci
a podobni zmetkove, kteri jezdi pres hranice do scandinavie vykradat auta,domy, nakladaky, ja jsem jezdil do svedska,norska a finska zu davno pred
otevrenim hranic a to jsem mohl nechat penezenku lezet na ulici a nikdo se ji ani nedotkl, mam ve voze Alarm s fotobunkou ven a kdyz se nekdo priblizi
na 2m k memu ob. vozu, tak se zapne Reproduktor vzadu a vpredu, zabudovane ve vetrani a v microprozesoru se ozve ve 4 recich varovani aby se osoba
nepriblizovala k autu, jsme spojeni mobilem na policii a jakmile by se cizi osoba pokusila manipulovat s necim na voze nas mobil dava okamzite Alarm na
policii ! ( mam to- v nemcine,anglictine, franzoustine,cestine,podle toho ve ktere zemi se nachazime)az do tedka se zadny zmetek nesnazil nas obtezovat,
mam mimo jine taky na karte nahrany nepravidelny stekot pittbulla, ze kdyz jsme mimo vuz, tak to zapinam, a mimo jine mam ve skrini basebalovou
palku s hliniku od americkeho vojaka a schovany prak se stovkou loziskovych kulicek o prumeru 15 mm, pro nehorsi pripad,horska kola mam mimo zamceni pripojene slabym ocelovym lankem a to je pripojene pres tahaci vypinac na Alarm, takze kdyz se nekdo pokusi sundat kola s vozu, zapne se
okamzite na strese vozu sirena -130 dba a cerveny stroboskopicky blesk , a kabinu ridice mam kolem dokola hlidanou infracervenym paprskem,takze jakmile se nekdo pokusi vniknout, zapne se okamzite Alarm a do obytne kabiny mam na rozdelovacich dverich Fabku, ktera je pristupna jen s obytne kabiny ! Byli jsma uz i v africe a zatim se nikdo nepokusil Auto otevrit, jen v cechach v praze se pokusili sundat horska kola ale kdyz se spustilo varovani
tak se ani nepokusili dale na drzak kol a rychle utekli !

s pozdravem, Honza/Discoverfun/Erlangen
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,050,925 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.23252 sekund | Průměrně za: 0.23252 (0) sekund | Dotazy: 139 | Použitá paměť: 2.3MB/2MB