Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Hladiny vody v nádržích: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Hladiny vody v nádržích

Poslední aktualizace před 9 let
korec80korec80Člen
Přidáno před 9 let
Ahoj všem

mám takový menší problém a jdu za vámi s prosíkem o radu či tipy na odstranění závady. Ve svém obytném autě mám tento panel(viz obr.), který mimo jiné zobrazuje stav hladiny užitkové a odpadní nádrže. Problém je v tom, že i když jsou obě nádrže dokonale prázdné ukazatel ukazuje jejich stav na 25%, tedy čtvrt nádrže plné. Tento problém mám jak s odpadní tak s nádrží na užitkovou vodu. V nádrži na užitkovou vodu mám tuto sondu(viz. obr) je jako nová, nezaoxidovaná.

Nenapadá vás prosím někoho co způsobuje toto "švindlování" hladin nádrží???

Díky Lukáš

Automatické sloučení 13.08.2015 19:53:
nejde mě tam dát druhá příloha, takže takhle:

http://korecek12....anel_sonda

Automatické sloučení 17.08.2015 19:12:
Pokusím se ještě jednou připomenout, protože vím, že spousta z vás si užívá dovolené...
Upravil korec80 dne 17.08.2015 19:12, před 9 let
korec80 Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 9 let
Jak hluboko je konec té sondy ode dna?Když tu sondu vytáhneš,tak panel ukazuje nulu?Jesli jo,tak jsou ty dráty prostě dlouhý.
korec80korec80Člen
Přidáno před 9 let

Citovat

bleriot11 napsal:

Jak hluboko je konec té sondy ode dna?Když tu sondu vytáhneš,tak panel ukazuje nulu?Jesli jo,tak jsou ty dráty prostě dlouhý.


problém je právě v tom, že když sondu vytáhnu a vysuším tak kontrolka hladiny nádrže stále ukazuje 25%, měla by ukazovat 0%.
L
lada721Člen
Přidáno před 9 let
Dle mne máš jeden z těch dlouhých drátů s tím dvacetipětiprocentním ve zkratu. Proměř je mezi sebou.:_
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 9 let

Citovat

korec80 napsal:

Citovat

bleriot11 napsal:

Jak hluboko je konec té sondy ode dna?Když tu sondu vytáhneš,tak panel ukazuje nulu?Jesli jo,tak jsou ty dráty prostě dlouhý.


problém je právě v tom, že když sondu vytáhnu a vysuším tak kontrolka hladiny nádrže stále ukazuje 25%, měla by ukazovat 0%.

V tom případě je to jak píše Láda.Jsou někde spojený.Ale už v panelu,když to ukazuje čistou i odpad 25proc.
korec80korec80Člen
Přidáno před 9 let

Citovat

bleriot11 napsal:

Citovat

korec80 napsal:

Citovat

bleriot11 napsal:

Jak hluboko je konec té sondy ode dna?Když tu sondu vytáhneš,tak panel ukazuje nulu?Jesli jo,tak jsou ty dráty prostě dlouhý.


problém je právě v tom, že když sondu vytáhnu a vysuším tak kontrolka hladiny nádrže stále ukazuje 25%, měla by ukazovat 0%.

V tom případě je to jak píše Láda.Jsou někde spojený.Ale už v panelu,když to ukazuje čistou i odpad 25proc.


Ano, přesně toto mě dává logiku a musím se přiznat, že jsem si to i tak trochu myslel, když je stejný problém s oběma nádržema, protože jak píšu ta sonda je bez koroze, nezaoxidovaná, jako nová...

Takže myslíš, že hledat mám někde tady z druhé strany panelu co zobrazuje stav hladin??

http://korecek12....130232.jpg
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 9 let
Ano hledal bych tam.Jestli to jde vyndat,tak bych ten plošák umyl lihem/kontoxem/,vydrbal bych ho lehce katráčkem na zuby.Kouknul jestli není nic skratlýho.Zaměř se na ty dráty co nedou od sond na plošák,ty součástky na něm.Když to nepomůže,tak bude problém v samotným měřáku.Pravděpodobně tam budou 4 tranzistory a ten jeden bude ko.

Ještě zkus ty sondy odpojit přímo z panelu a zkus to.
korec80korec80Člen
Přidáno před 9 let

Citovat

bleriot11 napsal:

Ano hledal bych tam.Jestli to jde vyndat,tak bych ten plošák umyl lihem/kontoxem/,vydrbal bych ho lehce katráčkem na zuby.Kouknul jestli není nic skratlýho.Zaměř se na ty dráty co nedou od sond na plošák,ty součástky na něm.Když to nepomůže,tak bude problém v samotným měřáku.Pravděpodobně tam budou 4 tranzistory a ten jeden bude ko.

Ještě zkus ty sondy odpojit přímo z panelu a zkus to.


Díky za radu, jakmile budu mít čas dám se do toho a pak budu samozřejmě referovat.

Automatické sloučení 28.08.2015 19:18:
Konečně jsem si udělal chvilku času abych mohl dát do pořádku, nedokonalosti, které se ukázaly během letošní dovolené a taky se vrhnout na ty sondy a panel co švindluje.

No nebudu to nějak napínat, po drobných úpravách a opravách jsem ve středu v podvečer demontoval sondu z nádrže pro pitnou vodu a také oddělal zadní plastový kryt od panelu zobrazující stavy jednotlivých nádrží. Sondu jsem opět dokonale očistil a vysušil a letmo zkontroloval konektory za zadní strany panelu. Něž jsem se pustil do nějakých dalších úprav, ještě jednou jsem pro jistotu zmáčknul tlačítka zobrazující LED sloupec s hladinou nádrží. Polil mě studený pot, když jsem zjistil, že na místo švindlování o 25%, mě to začalo švinlovat už o 50% !!! I když jsem měl odpadní nádrž prázdnou a sondu z nádrže na pitnou vodu vyndanou ven... Na nic dalšího jsem už neměl sílu a šel se svěšenou hlavou domů, chtěl jsem to sem napsat, ale byl jsem s toho tak otrávenej, že ani to jsem neudělal... Včera jsem k autu přišel s odhodláním že s tím něco udělám!! Když jsem otvíral dveře, všiml jsem si, že mám prázdné přední kolo... No nic, řekl jsem si že to musím dát do pořádku, protože nebudu přeci rajtovat po autě s prázdnou gumou. Kolo jsem nechal opravit, nasadil jsem ho, vše kolem poklidil a už jsem se hrnul dovnitř na ty nádrže... Znova jsem zmáčknul tlačítko na odpadní nádrž, stále to ukazovalo 50%(IKDYŽ BYLA FAKT PRÁZNÁ) no a pak tlačítko na pitnou vodu a nic... Neukazovalo to vůbec NIC což bylo konečně správně :) , když jsem měl sondu vytáhlou. Postupně jsem ji začal ponořovat hloub a LEDkontrolky se najednou rozsvěcovaly jak měly. Je to pro mě záhada, že to najednou ukazuje jak má... Opravdu jsem s tím nic nedělal ani jsem nestihl vyčistit ty tištěné spoje atd.... Všechno jsem to zakryl a nabitý energií, že se polovina díla zdařila jsem se vrhl na odpadní nádrž. Šel jsem do toho s tím, že když budu muset, vyheveruju auto a nádrž demontuju abych se dostal k sondě. Nakonec to nebylo třeba, z boku nádrže jsem totiž objevil kryt, po jehož sundání na mě koukalo víko od nádrže. Podařilo se mě ho sundat. Dovnitř jsem si posvítil baterkou a uviděl konečně kde sonda je. I když k tomu byl přístup jak k penězům, zkroutil ruku a pustil se do čistění nerezových drátů na sondě.. Po deseti minutách bylo hotovo. Dráty byly konečně čisté, došel jsem k panelu a zkusil... Sláva nesvítí :D Pak jsme ještě s mladým udělali kontrolu jestli to vůbec funguje, ale vše bylo v pořádku, takže uf...

Závěrem tedy, sonda na odpadní nádrži byla špinavá a zaschlé nečistoty bránily správnému zobrazování hodnot. A ta na pitnou vodu?? Nevím..., ale funguje to teď správně. Snad se to zase na příštím výjezdu nepokašle :)
Upravil korec80 dne 28.08.2015 19:18, před 9 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: korec80, bleriot11, lada721

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,857,716 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.16522 sekund | Průměrně za: 0.16522 (0) sekund | Dotazy: 88 | Použitá paměť: 1.93MB/2MB