Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Nádrž na užitkovou vodu - jak velkou?: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Nádrž na užitkovou vodu - jak velkou?

Poslední aktualizace před 9 let
ZdendaZemdaZdendaZemdaČlen
Přidáno před 9 let
Zdravím všechny kutily. Mám dotázek na optimální velikost nádrže na vodu do karavanu. Jedná se mi o užitkovou vodu - sprcha, WC, kuchyňka. Jsme 4 člená rodinka (táta, máma, dvě děcka). Na teplou vodu budu mít zvlášť - což by mne také zajímalo jak asi veklou nádržku na teplou vodu - bojler. Je mi jasné, že to je taky trochu individuální - ale tak alespoň přibližně, nebo i třeba zkušenosti - jak vekou máte Vy - stačí, nestačí, je akorát, počet osob užívající. Co jsem viděl, tak se dělají nádrže 40l - 120l běžně. Moc díky za odpovědi.
H
hymer662Člen
Přidáno před 9 let
No já bych začal od odpadní nádoby. Měla by mít větší obsah než máš nádobu na užitkovou vodu = kde ji umístit a také když ji vyvážím , kolik váží... Pokud ji budeš mít napevno, potom je to o prostoru, pokud ji budeš mít volnou, pod výpusť, tak 45 l = cca 55 kg (váha s nádobou..) a je s tím i práce...
Nadoba na užitkovou vodu, asi na počet 4 lidí bych to viděl na nádobu 60l. Vycházím z naší spotřeby, jsme dva a nám 45 l, vydrží na 2-3 dny.
Máme známé, mají v karavanu 80l a doplňují obvykle každý den....

Pokud cestuješ a budeš vozit vodu, je to nemalý problém s celkovou váhou karavanu nebo s jeho vyvýžením... a mj. váhy v Rakousku nespí a papají Eura
Upravil hymer662 dne 28.07.2015 14:53, před 9 let
Deda LebedaDeda LebedaČlen
Přidáno před 9 let
Odpadní nádrže jsou menší, protože se počítá, že část užitkové vody spotřebuje toaleta. Např. já mám 100l odpadní a 120l užitkovou
L
lada721Člen
Přidáno před 9 let
Já bych, co se týká velikosti, odpadní nádobu do nějaké přímé úměrnosti s nádobou pitné vody nedával. Nedovedu si totiž přestavit 80l nádrž a to stejné, či větší, na odpadní vodu a to vše ještě vozit.
Podotýkám, že dotaz byl od karavanisty a v jehož duchu odpovídám.:_
nozkanozkaČlen
Přidáno před 9 let
Z mého pohledu je spíš důležitější váha! Jestli chceš dát to staršího karavanu nádrž na 120 l, tak tipuju, že ho tak na pátém železničním přejezdu rozlomíš (myslím karavan). Stejně tak musíš počítat i s váhou odpadní nádrže. Pořád počítej s doložností - nevím kolik máš, ale jestli vezmeš např. 60 l vody, tak budeš muset oželet nějaké příslušenství a vybavení a s dětmi toho budeš vozit hromady. Tomu věř.
Záleží, jestli chceš jezdit na divoko - pak ti asi nezbývá, než to risknout. My jedíme 2 dospělí, máme nádrž 45 l a když šetříme, vydržíme s vodou na mytí,sprchování a nádobí celý víkend. Splachování WC má nádrž samostatně. Pro 4 lidi si myslím, že musíš mít těch 100 l a je jedno jestli na teplou, nebo studenou.
Pokud chceš jezdit do kempů, pak si pořiď Aquaroll https://www.youtu...R0fl3w5aBY a mobilní odpadní nádrž http://www.campi-...aquamobil. Obě jsou lehké na přepravu a naplníš je až na místě a tam je i vyprázdníš. Žádnou velkou váhu sebou nevozíš.
Každopádně přeju šťastnou volbu při rozhodování.
Petr 51!y + Jana 51
Dethleffs Eighty 515 DB + MB E-Klasse 350
G
gutČlen
Přidáno před 9 let
Máme cca 40 l origo Knaus ( výrobce fiama). Při letošní dovolené na divoko jsem použil ještě dva plastové kanystry 25l které jsem dal do kufru auta. Voda se vždy stihla ohřát a po použití jsem naložil kanystr na kolo a dojel pro vodu.Na sprchování jsem použil menší kanystr s hadicí.Sprchu v karavanu nemáme.Odpadní nádrž jsem dělal kvúli parkování na divoko z plastových trubek 120.
tuaregtuaregČlen
Přidáno před 9 let
My máme origo nádrž na 55 litrů a vystačíme celý víkend.!f
!yZdeněk 53,!o Milada 52,:i Buddy 3,5, Oskar 1, Hyundai ix35, 2,0 CRDi, 4x4, 135 kw, automat - Superb I, 2.5 Tdi V6,120 kw - Superb II, 2.0 TDi, 125 kw, DSG - Swift Corniche 15/2
ZdendaZemdaZdendaZemdaČlen
Přidáno před 9 let
super, díky moc za rady a nápady, samozřejmě i za zkušenosti.
Pro upřesnění ještě:
1.Vodu bych sebou nevozil - vždy bych ji doplnil až na místě.
2. Odpadní nádrž bych před odjezdem vždy vyprázdnil.

Čili - v potaz by přicházela v mém případě pouze váha samotného plastu.
ValteracciValteracciČlen
Přidáno před 9 let
Ahoj, napíši jak to máme my.
Máme angličan, nechal jsem dobudovat 70l nádrž vnitřní a dalších 10l má bojler.
Vodu ve vnitřní nádrži vozím cca do 20l na cestu + plny bojler, jinak bych nemel vodu nikde.
Dále mám Aquaroll 40l kterým dopravuji vodu v kempu. a zároven pod karavanem pripojuji odpadni nadrz na 40l. Aqua a odpadni jezdi prázny. Na divoko nejezdíme, jen kempy.
Vestavná nádrž je u oje a bojler zase na konci karavanu, váhu si hlídám abych měl na kouli po naložení všeho co potřebuji 80-100kg.

Záchod má vlastní nádrž na splachování a i odpadní, zde je to 2-3l na splachování a 2 litry odpad s chemii.
Mondeo combi 2,0 154Kw + aktuální Swift Chalenger Sport 586 - předtím Bailey Ranger 550/6 a ještě předtím Bailey Peagant Provence + posádka 2 + 2 + 1
ZdendaZemdaZdendaZemdaČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Valteracci napsal:

Ahoj, napíši jak to máme my.
Máme angličan, nechal jsem dobudovat 70l nádrž vnitřní a dalších 10l má bojler.
Vodu ve vnitřní nádrži vozím cca do 20l na cestu + plny bojler, jinak bych nemel vodu nikde.
Dále mám Aquaroll 40l kterým dopravuji vodu v kempu. a zároven pod karavanem pripojuji odpadni nadrz na 40l. Aqua a odpadni jezdi prázny. Na divoko nejezdíme, jen kempy.
Vestavná nádrž je u oje a bojler zase na konci karavanu, váhu si hlídám abych měl na kouli po naložení všeho co potřebuji 80-100kg.

Záchod má vlastní nádrž na splachování a i odpadní, zde je to 2-3l na splachování a 2 litry odpad s chemii.


Ahoj, super, díky. Koukám, že to bude podobnej model jako jsme my - 2+2, bydlení většinou v kempu. Přesně takhle i uvažuju, že bych bral nějaké minimum na cestu sebou. Můj dotaz: jak dlouho vydržíte s tou 70ti l. nádrží? Pooužíváte sprchu? Co ta 40l odpadní nádobka? Je dostačující? Koukám, že jsou v tom dost rozdíly - někdo má odpadní nádobku o stejném objemu jako je součet všech objemů nádob, které mají vyústění do odpaní nád. Někdo zase menší... že se spotřebuje... Btw. používáte ji i jako pitnou tu vodu a taky na vaření? Tam bych chápal, že jisté procento se zužitkuje... :-)
Přemýšlím abych s tou odpadní neudělal chybu no... aby nebyla moc malá, nebo moc velká... taky by mě zajímalo jak se ta odpadní vyváží... nebo jak ji vyvážíš ty :-)...

Moc děkuju za odpovědi...
ValteracciValteracciČlen
Přidáno před 9 let
Nebudu se moc rozepisovat, pošlu ti telefon do SZ, dáme řeč po telefonu.
Ale obecně. Pojedeme zrovná zítra koněčně k moři do nádrže naberu 12l to bude stačit na cestu dočerpat se dá vždy někde.
Vodu k pití používám já neb se toho nebojím :) manželka ne ta pije radši vodu balenou no a děti tedy taky balenou, co kdyby v těch trubkách něco vykvetlo :)), je pravdá že je vždy do sucha nevytírám a nějaká voda tam vždy zbude i po vyčerpání všeho.
Jak to chodí v kempu. Byli jsme na týden spotřeba vody byla kolem 100l na den s tím že myjeme nádobí v karavanu a i se každý sprchujeme v karavanu. takže jsem každý den řekněme přikutálel 2x 40l a čerpal vodu jen z aquarollu. Vnitřní nádrž jsme nepoužívali. Ke kohutku to bylo blízko 40m. Kdyby byl dál asi bych vodu přečerpával do vnitřní nádrže. Odpadní nádrž pokud by byla větší, tak už nevím kam bych jí dal. Pak jsou počty jednoduché, dojde voda v rollu je plná odpadní :) Odpadní má kolečka odpojím hadice odvezu na kanál vyleju a načerpám novou vodu. pokdu jedu vnitřní, musím hlídat a odhadovat.
Mondeo combi 2,0 154Kw + aktuální Swift Chalenger Sport 586 - předtím Bailey Ranger 550/6 a ještě předtím Bailey Peagant Provence + posádka 2 + 2 + 1
ZdendaZemdaZdendaZemdaČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Valteracci napsal:

Nebudu se moc rozepisovat, pošlu ti telefon do SZ, dáme řeč po telefonu.
Ale obecně. Pojedeme zrovná zítra koněčně k moři do nádrže naberu 12l to bude stačit na cestu dočerpat se dá vždy někde.
Vodu k pití používám já neb se toho nebojím :) manželka ne ta pije radši vodu balenou no a děti tedy taky balenou, co kdyby v těch trubkách něco vykvetlo :)), je pravdá že je vždy do sucha nevytírám a nějaká voda tam vždy zbude i po vyčerpání všeho.
Jak to chodí v kempu. Byli jsme na týden spotřeba vody byla kolem 100l na den s tím že myjeme nádobí v karavanu a i se každý sprchujeme v karavanu. takže jsem každý den řekněme přikutálel 2x 40l a čerpal vodu jen z aquarollu. Vnitřní nádrž jsme nepoužívali. Ke kohutku to bylo blízko 40m. Kdyby byl dál asi bych vodu přečerpával do vnitřní nádrže. Odpadní nádrž pokud by byla větší, tak už nevím kam bych jí dal. Pak jsou počty jednoduché, dojde voda v rollu je plná odpadní :) Odpadní má kolečka odpojím hadice odvezu na kanál vyleju a načerpám novou vodu. pokdu jedu vnitřní, musím hlídat a odhadovat.


supéér, moc díky - to jsem přesně potřeboval vědět :-)
ValteracciValteracciČlen
Přidáno před 9 let
Nemáš zač, rád jsem pomohl.
Mondeo combi 2,0 154Kw + aktuální Swift Chalenger Sport 586 - předtím Bailey Ranger 550/6 a ještě předtím Bailey Peagant Provence + posádka 2 + 2 + 1
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: ZdendaZemda, hymer662, Deda Lebeda, nozka, lada721, gut, tuareg, Valteracci

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,686,886 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.14984 sekund | Průměrně za: 0.14984 (0) sekund | Dotazy: 103 | Použitá paměť: 2.03MB/4MB