Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 vhodná baterie pro karavan: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

vhodná baterie pro karavan

Poslední aktualizace před 17 let
johnjohnNováček
Přidáno před 17 let
zdravím, jako zcela nový nadšenec s karavanem dethleffs 420db řeším broblém vhodného aku, nabídla se mi možnost koupě NiCd 150 ah, je takový typ vhodný?
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 17 let
Ahoj, konzultoval jsem to s Machajdou a shodli jsme se na tom, že tak velký NiCd aku 150Ah musí vážit nejmíň 60 Kg. Záleží na ceně a taky na specifikách nabíjení. Gel se dá sehnat za několik tisíc. Zde odkaz na gel pro srovnání http://www.elnika.cz/elnika.php?p=cze...tegorie/99
Fun
Smile
johnjohnNováček
Přidáno před 17 let
děkuji za odpověď, cena bloku 6V je 8 000,-Kč, životnot bloku je až 30 let užívají se v dnešní náročné trakci, je pravou, že jsou příliš těžké ke své kapacitě, díval jsem se na stránky gelových batérií a cena http://shop.mulac.cz/store/goodsdetai...2001%20var dle odkazu s ohleden na životnost je cena gelových neúměrná, akorát mám obavy, že akumulátor plynuje, není hermeticky zapouzdřen, někde v příspěvcích jsem četl, že němečtí karavisté mají z těchto akumulátorů doslova pojízdné elektrárny (nad 500 Ah), které dobící alternátorem na karavanu během jízdy, nepoužívají vůbec plyn., topí, chladí, vaří vše jen na elektrice, asi jsou to jen individuální experti.,
Upravil Fun dne 23.09.2007 19:23, před 17 let
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 17 let

Citovat

john napsal/a:
někde v příspěvcích jsem četl, že němečtí karavisté mají z těchto akumulátorů doslova pojízdné elektrárny (nad 500 Ah), které dobící alternátorem na karavanu během jízdy, nepoužívají vůbec plyn., topí, chladí, vaří vše jen na elektrice, asi jsou to jen individuální experti.,


Toto je zajímavý přístup, který řeší nezávislost karavanu velmi komplexně. Dovolí používat na cestách i takové vymoženosti jako klimatizaci, mikrovlnku nebo fén(naše hezčí polovičky:z)
Tento přístup používá ve svém karavanu Tom
Zde to popisuje>[code][url]http://www.caravan24.cz/forum/viewthread.php?forum_id=11&thread_id=167&pid=1680#post_1680[/url][/code]

Nevaří sice na elektrice, ale už je blízko.
Celá diskuze je zde: [code][url]http://www.caravan24.cz/forum/viewthread.php?forum_id=11&thread_id=167[/url][/code]

Nevím, za jak dlouho, a zda vůbec, může alternátor z auta dobít takovou elektrárnu (500Ah)
K tomu by se měl vyjádřit nějaký odborník, třeba Machajda.
Fun
Smile
Upravil Fun dne 17.03.2008 17:07, před 16 let
_
_mchČlen
Přidáno před 17 let
Ahoj,musím se přiznat,že 150Ah NiCd mě trochu vyrazilo dech,nicméně něco jsem zjistil.Zřejmě chceš,aby karavan fungoval zcela nezávisle.
Budeš tedy potřebovat 2x 150Ah NiCd (6V)
Pomineme cenu,to je na každém.
:)U NiCd je dobrá hmotnost.Tabulka udává cca 12Kg-150Ah NiCd
-rozměry
-max. vybíjecí proud na cca 70Ah
-možnost vybití do 0%
Je potřeba vědět jaké spotřebice budeš používat,pro ohřev vody přes měnič cca 300W/220V je tato kapacita docela na hraně.:x

:(Nevýhodou je právě potřeba vybití na 0%,jinak se udávaná životnost velice zmenšuje.V karavanu dobíjíš baterie vždy když je možnost.
Jako největší negativum bych viděl nabíjení.Udává se 14hodin 0,1kapacity a to konstantně.Tedy 14h/15A.Celkem uršitě nemůžeš tahat 15A z alternátoru auta.
Ve tvém případě bych se přiklonil k Tomovu řešení.
Jsem zvědav na tvé řešení,věřím,že podáš zprávu
Ahoj Machajda:_
johnjohnNováček
Přidáno před 17 let
Zdravím všechny,
vidím, že se jedná o né zcela běžnou záležitost základního vybavení jako je kvalitní nezávislý zdroj. Přečetl jsem co se dalo o NiCd a Pb a zůstanu u vyzkoušených praktických gelovek. Pořidil jsem si toliko vysněný karavan z druhé ruky Dethleffs 420 DB a tak vyhledávám informace jak se dá. Karavan jsem oživil na 220 V (topení, ohřev vody, vnitřní světla, lednice, trafo s usměrňovačem pro 12V spotřebiče - čerpadlo). Teď dotoho musím pro alespoň částečnou nezávislost zabudovat vlastní zdroj 12V a vyřešit jeho dobíjení. Vím však, že to nebudou palivové články.
_
_mchČlen
Přidáno před 17 let
Přeji úspěch,mnoho šťastných kilometrů a těším se na shledání.B)
BobikBobikČlen
Přidáno před 17 let
Johne přijed do Třeoboně okouknem zapijem a poradíme hlavně Já chichi okouknu Bobik ;d
johnjohnNováček
Přidáno před 17 let
Bobiku, milerád bych přijel ale budeme absolvovat první cestu do Buku, :_určitě nekdy příště naplánuji c C24 společnou cestu, jak tak pozoruji, musíte být veselá kopa :D
BobikBobikČlen
Přidáno před 17 let

Citovat

:_určitě nekdy příště naplánuji c C24 společnou cestu, jak tak pozoruji, musíte být veselá kopa :D

jo díky radi vas pozname :_
Upravil Fun dne 26.09.2007 00:01, před 17 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: john, Fun, _mch, Bobik

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,829,432 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.17607 sekund | Průměrně za: 0.17607 (0) sekund | Dotazy: 92 | Použitá paměť: 1.94MB/4MB