Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 solární nabíjení: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

solární nabíjení

Poslední aktualizace před 9 let
PeropPeropČlen
Přidáno před 9 let
Dobrý den,již zase obtěžuji ale potřeboval bych poradit, jestli někdo neví jestli také zde v Jižních Čechách je nějaký servis na soláry. Již jsem tu závadu zde uváděl a myslel jsem,že jsem to opravil,ale zlobí to stále. Většinou cestujeme na divoko a tak je pro nás solár prospěšný. Právě se stává,že to dost často nesepne na obě baterie. Jak zde již bylo uvedeno,tak by to mělo při nabité nástavbové bat. na 13,8 V sepnout na tvrdo na obě baterky. Ale ono to nabijí jen nástavbovou,kde to ukazuje 14,2 V a startovací to nenabijí,tam to ukazuje jen 12,8 V Pokud je auto doma v klidu a po připojení na 220 a dobití a odpojení,tak to všechno spíná dobře. Ale jen se nastartuje a vypne tak to již znova nesepne. A právě na cestách to nejvíce potřebujeme a to nejde. Zde jsem zkoušel v servisu autoelektro,ale bylo mi zděleno,že tomu nerozumí. A v nejbližším servisu ve Strakonicích mají plno a nemají čas. Tak nevím co mám dělat,před dovolenou. díky Per.:c
cestovatel ze Šumavy;y
PetrKPetrKČlen
Přidáno před 9 let
a nemas dobijeni ze solaru zapojene jen na nastavbovou baterii? nebo to mas pres elektroblok? chtelo by to nejake udaje jak to mas zapojene. Kazdopadne pokud ti nabiji solar pouze nastavbovou baterii tak co je za problem? prece motorovou kdyz kepujes nepouzivas tak proc ji potrebujes dobijet?
VasuVasuČlen
Přidáno před 9 let
Většina energobloků je vyrobena tak, že při nabíjení nástavbové baterie solárem a dosáhnutí 13,8 V sepne v energobloku relé a spojí paralelně obě baterie - nástavbovou se startovací. Solár s regulátorem by měl dosáhnout napětí 14,6-14,8 V jinak klasické baterky jsou podbíjené a snižuje se životnost. Většinou jsou regulátory nastavitelné, tak si zvedni napětí. Od kterého roku jsou takové energobloky více řekne Karel Prokop. Já jsem opravoval několik energobloků, co nenabíjely startovací baterií a většinou byly vypálené kontakty relé, dojustovat kontakty, nebo vadný řídicí obvod pro relé. Myslím, že ti to v žádném servisu neopraví, prostě vymění. Hledej zručného slaboproudaře, pro něj by to neměl být problém. Zkus ráno být v obytném autě, na nástavbovou baterku dát voltmetr a čekat, až solár docílí cca 13,8 V jestli uslyšíš cvaknutí v energobloku, tak máš vadné jen kontakty. Oprava na 20 minut.
PeropPeropČlen
Přidáno před 9 let
p. Vasu moc díky za zájem a odpověď. Jste opravdu odborník. Takového bychom také potřebovali v Jižních Čechách. Já mám právě na obou baterkách připojené dig. voltmetry a tak to mohu dobře sledovat. A právě když na nástavbové bat je 14,2 V tak to nesepne na startovací a spíše se mi zdá,že to v noci z ní cucá proud. ale to nevím. Ale já mám ten regulátor asi připojený na baterky přes energoblok. Tak bohužel v tomto jsem úplně vedle. Hledal jsem to nastavení napětí a nic nenašel. Je ale zajímavé,když jsem doma a nabíjím pře 220 a potom odpojím,tak je to sepnuté, a i druhý den to ráno samo sepne. Ale jak začnu čerpat ze startovačky,tak to již nesepne. A to mám obě baterky nové. Já tam mám PROSTAR 12 Solára Hamburg výr. USA solár 12 Amps ,load 8 Amps. A energoblog CALIRA EVS 17-07-DS-IU A tady někdo nabízí regulátor,tak jestli bych to mohl přehodit? dík. Ještě bych rád měl propojený dig.Voltm.abych mohl sledovat kolik dává solár. předm díky P.
cestovatel ze Šumavy;y
GardaGardaČlen
Přidáno před 9 let
Mám také Caliru a solár připojený na nástavbovou baterii. Vše maká OK. Jakmile ovšem cucám z kterékoliv baterie, tak se rozpojí. Spojí je pouze pokud solár nabije nástavbovou na cca 90%, nebo pokud alternátor začne nabíjet. Pak stoupne napětí a Calira spojí. Je fakt, že to chce posílit kontakt relé, protože ty proudy ho dělají pěkně modré :D
Miloš
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Perop, PetrK, Vasu, Garda

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,685,198 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.18375 sekund | Průměrně za: 0.18375 (0) sekund | Dotazy: 65 | Použitá paměť: 1.75MB/2MB