Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Splodiny: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Splodiny

Poslední aktualizace před 7 let
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 9 let
Pořád je na co se ptát.. Jsme v Itálii u moře a je tu už tři týdny přes 30C. Když sedime u auta, vedle vchodu, je pomerně dost cítit splodiny plynu z mřížky lednice. Možná to bude tím horkem nebo tlakem vzduchu. Ale je to normální? Díky za názory.
V
vendyČlen
Přidáno před 9 let
nedochází Ti plyn? Občas na konci bývá nějaký bordel, který vice kouří a zapáchá.
pachtapachtaČlen
Přidáno před 9 let
Jedna z možností je,že spalovací prostor není ideálně čistý tím nastává nepoměr spalovaného plynu vůči vzduchu tím může vznikat očouzený komínek mřížka a mohou být cítit spaliny.Vyčistit trysku hořák a komínek a bude to v pohodě. Mně nechtěl chytat plamínek tak jsem to vyfoukal tlakovým vzduchem z kompresoru a chodí jako nová.
Hanka a Pavel
VasuVasuČlen
Přidáno před 9 let
No já mám názor, že každé zplodiny z ledničky, když používáš propan butan smrdí. Nesmrdí, když používáš čistý propan. Není to jen můj názor.
M
mileČlen
Přidáno před 9 let
Používá čistý propan a přesto jsem podobný problém.Vyčistil jsem komínek u lednice a bylo po zápachu.
simchasimchaČlen
Přidáno před 9 let
To, že každý PB smrdí je zde rozšířený blud. Čistota spalin závisí pouze na správném poměru plynu a vzduchu, ať je to PB, nebo jen Propan, tak jak píše "mile".
Trysku nečistit, kdyby byla zanesená, tak by bylo spalování s přebytkem vzduchu a to nesmrdí. Vyčistit hlavně komínek a spomalovač tahu, takový ten stočený plech.
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 9 let
Diky za rady. Hned poté jsem zjistil, že i chladnička skoro vůbec nechladí, ale mrazák jede v pohodě. Tak nevím, kdyby bylo něco ucpanýho, tak by snad nefungovalo obojí...
I
igusNováček
Přidáno před 9 let
Keby nepomohlo prečistenie, tak je vadná tryska odporúčam vymeniť za novú.
Mal som ten istý problém, čistenie nepomohlo až výmena trysky.
Splodin bolo cítiť a bolo jedno či spalujem propan - butan alebo čistý propán.
!)
CoralekCoralekČlen
Přidáno před 9 let
Měl jsem stejný problém.
Čištění komínku nepomohlo. Minulý majitel čistil trysku tak důkladně že ji o dost zvětšil.
Musel jsem koupit novou a bylo po problému.

To: Vendy Jak se odpařuje v láhvi bordel? Můžeš to nějak blíže vysvětlit?


Corálek
R
RudyČlen
Přidáno před 9 let
Moje poslední zkušenost:
Ráno jsem našel horní mřížku lednice i bok auta očouzené. Míla pak sazemi zespod hrnců upatlala celou kuchyň. Okamžitě jsem přepnul láhve a od té doby v pohodě. Po příjezdu domů jsem rozebral kouřovod a nestačil jsem se divit množství usazených sazí.
Vyndal jsem z auta inkriminovanou láhev, která byla téměř prázdná.
Moje laické vysvětlení: Ve směsi PB byl přimíchán jiný plyn, který se začal odpařovat jako poslední nebo tam po odpaření propanu zbyl jen butan (láhev jsem používal i v zimě).
Raději používám čistý propan, problém je jeho dostupnost na Ostravsku. Zatím jej kupuji jen v plnírně v Suché, jinde jej nenabízí nebo o tom nevím. Mimochodem, tip na dobrého prodejce propanu v Ostravě by se hodil.
simchasimchaČlen
Přidáno před 9 let
Přesně tak, jak píše Coralek, proto jsem psal na trysku nešahat.
Ti, co tady pořád dávají rady na čištění trysky, už by se na to měli vykašlat, protože jen komplikují život svým kolegům.

Jinak ještě rada těm, kteří trysku musí měnit. Zkuste hledat jinde než v karavanových obchodech. Standardní cena trysky je okolo 10 Kč, ne třeba třicetinásobná cena. I když nejde o život, tak mě to z principu štve.
pachtapachtaČlen
Přidáno před 9 let
Jsou tu názory trysku nečistit není to pravda nečistit žádným kovovým předmětem drátem špendlíkem a pod. tak jak to někteří umělci umí.Stačí kousek silonového vlasce nebo vlas z hrubého štětce, tryska je jen malý plíšek s přesnou dírkou někdy stačí na vyčištění stlačený vzduch.
Hanka a Pavel
A
AmonČlen
Přidáno před 9 let
Mám taky tenhle problém ale asi ve větším rozsahu.

Trysku mám novou a měnili mě jí v karavan servisu, takže předpokládám že to by mělo být OK. Nevím jestli existuje více druhů trysek s různým průměrem, ale od výměny mě lednice kouří neuvěřitelným způsobem a to tak, že mám úplně černou mřížku včetně 15cm plechu nad ní. Nevím co je špatně, ale plynem to rozhodně není, protože mám už několikátou lahev a je to stejné. Tryska nová, komín čistý, láhev měněna několikrát. Jediné co mě napadá je, že tryska je moc velká (dirka) a protože to hoří moc velkým plamenem než má, tak více to kouří - je to možné?
simchasimchaČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Amon napsal:

Mám taky tenhle problém ale asi ve větším rozsahu.

Trysku mám novou a měnili mě jí v karavan servisu, takže předpokládám že to by mělo být OK. Nevím jestli existuje více druhů trysek s různým průměrem, ale od výměny mě lednice kouří neuvěřitelným způsobem a to tak, že mám úplně černou mřížku včetně 15cm plechu nad ní. Nevím co je špatně, ale plynem to rozhodně není, protože mám už několikátou lahev a je to stejné. Tryska nová, komín čistý, láhev měněna několikrát. Jediné co mě napadá je, že tryska je moc velká (dirka) a protože to hoří moc velkým plamenem než má, tak více to kouří - je to možné?

Je to velmi pravděpodobné.
A
AmonČlen
Přidáno před 9 let
Dík, ale potom už nevím kde trysku koupit. Já tomu nerozumím a proto vyhledám odborníka. Odborník tomu nerozumí a nainstalije zřejmě špatnou trysku... Po pracech které mě tam dělali na později se nedivím.

Můžeš prosím prozradit kde se dá koupit za těch 10 Kč? Koupil bych několik druhů a vyzkoušel která tam bude nejlepší, protože koukám do návodu k lednici a o trysce tam není ani slovo, natož jaký má mít průměr (té dirky).
pachtapachtaČlen
Přidáno před 9 let
Obrať se na Karla Prokopa nebo na kov Velim Budeš mít 100% jistotu že ti bude lednice šlapat jak hodiny.Kontakt najdeš v rubrice servis
Hanka a Pavel
simchasimchaČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Amon napsal:

Dík, ale potom už nevím kde trysku koupit. Já tomu nerozumím a proto vyhledám odborníka. Odborník tomu nerozumí a nainstalije zřejmě špatnou trysku... Po pracech které mě tam dělali na později se nedivím.

Můžeš prosím prozradit kde se dá koupit za těch 10 Kč? Koupil bych několik druhů a vyzkoušel která tam bude nejlepší, protože koukám do návodu k lednici a o trysce tam není ani slovo, natož jaký má mít průměr (té dirky).

Nejlepší by bylo kontaktovat nějakého servisáka plynových spotřebičů, ten je určitě někde v brašně najde.

Nechce se mě hledat, většinou se jedná o tento typ, který je tady na ZP, ale protože všechny spotřebiče mají většinou sady na přestavbu na PB, tak jsou i úplně stejné trysky na PB. Pokud je někdo hodně šikovný, tak větší tryska se dá jemně zaklepnout na menší průměr, ale to bych neradil, to už je pro fajnšmekry :-)

barta-dily.cz/Kotle-plynove/Ostatni-ND/Nahradni-dily-Mora-Tryska-zapalovacku-0-28-ZP.html
VasuVasuČlen
Přidáno před 9 let
Já dokonce trysky kupuji v plyn Mora v areálu koupelny Ptáček v Ostravě-Porubě za 5 Kč, Je rozdíl tryska 30 a 50 mB A jsou tam i prodavačky, co tomu rozumí.
sidoksidokČlen
Přidáno před 9 let
Mimochodem, tip na dobrého prodejce propanu v Ostravě by se hodil.:

Ahoj,
tak v Ostravě to přímo není, ale v Bohumíně mají 10 kg propan od Primagas za 349 Kč (PB za 329 Kč a 2 kg za 89 Kč).
http://lutogas.sl...

Automatické sloučení 23.07.2015 20:13:
Mimochodem, tip na dobrého prodejce propanu v Ostravě by se hodil.:

Ahoj,
tak v Ostravě to přímo není, ale v Bohumíně mají 10 kg propan od Primagas za 349 Kč (PB za 329 Kč a 2 kg za 89 Kč).
http://lutogas.sl...
Upravil sidok dne 23.07.2015 20:13, před 9 let
R
RudyČlen
Přidáno před 9 let
Dík za tip. :^ :_
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Sapuki, vendy, pachta, Vasu, mile, simcha, igus, Coralek, Rudy, Amon, sidok, Roman OTR, Pavka01, PeterS

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,595,558 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.19317 sekund | Průměrně za: 0.19317 (0) sekund | Dotazy: 134 | Použitá paměť: 2.23MB/2MB