Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Polsko-vůbec ne špatná volba: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Polsko-vůbec ne špatná volba

Poslední aktualizace před 8 let
R
ramtlah1Člen
Přidáno před 9 let
Po dvaceti letech ježdění na jich do Chorvatska jsem se rozhodl pro změnu a jel na sever do Polska, nejen pro to ,že podle mne Chorvatsko již není to co bývalo (ale to je možná jen můj subjektivní názor).Co se týče mne mohu nyní to stejné co jsem udělal já vřele doporučit ostatním. Vrátil jsem se dnes dopoledne a mé zkušenosti jsou následovné.
Polsko mělo vybírat mýto od 1.7.2015 a jelikož mám pětitunu, mělo se mne týkat pořízení krabičky na mýto. Mýtné brány nebyly z většiny v provozu ještě ani když jsme se vraceli. Platil jsem jen jednou ,kdy se slečna jen zeptala jestli mám dvě nebo tři nápravy a na celou krabičku jsem se tedy vykašlal a Polsko projel takměř tedy bezplatně.
Polsko má spoustu nových dálnic a z celkové délky 850km z Brna do města Leba bylo jen 100km v horším stavu (mladej se probudil a ptal se jestli jsme v Česku když to skákalo) ,ostatní 750km hodnotím i jako lepší dálnice než v Rakousku !!!!!!!
Městečko Leba je super. Užili jsme si neskutečné velké dlouhé písečné pláže. A přeplněné? Ani náhodou - je libo mít pro sebe 5000m2 není to problém, když popojdete opravdu jen kousek od hlavní pláže cca 300m a pokud je Vám i toto málo popojdete 1000m a jste tam sami úplně. Jezdí s námi pes a tak jsme si to opravdu pořádně užili bez problémů, nikoho jsme neobtěžovali my a nikdo neobtěžoval nás :)
Městečko je super ,spousta restaurací a teď pozor - večeře pro čtyři, kdy stůl byl plnej ryb,polívek, dobrot,pití nepřesáhla cenu při placení 800kč!!!!!!!!!!! Výběr jídla a rychlého občerstvení je opravdu veliký.
Koupání? Je to o počasí jaké vyjde. Pokud se trefíte jako my ,tak bylo moře první dva dny chladné ,ale jelikož bylo opravdu horko, třetí den se moře prohřálo a koupačka byla naprosto bez problémů a takměř jsme ve vodě byli pořád. Doporučuji si vzít lopatky ,stavění blbostí z písku nás a nejen děti fakt dostalo :) Písečné duny v Lebě bylo něco co jsem nikdy neviděl a doporučuji se na ně jít podívat, je to pěšky po pláži bosou nohou brouzdáním ve vodě od hlavní pláže cca7km.Jinak se tam dá dojet na kole, nebo za 5zl odvézt elektrominibusem .
Je libo se jen neflákat u moře? Po čtyřech dnech jsme jeli na dva dny do kempu v Gdaňsku a do centra si zajeli tramvají (vše kousek). Město je nádherné, ale opravdu nádherné. Prohlídku lodě Soldek a muzeum námořnictví doporučuji.Jinak od kempu je kousek i na městskou pláž, kde jsme se večer opět vyblbnuli a ráno před odjezdem jsme se ještě šli po pláži podívat i na dva nedaleko vzdálené majáky !!!!!!
Další den jsme jeli na hrad Malbork ,kde je hned u něj taky krásný kemp s výhledem na hrad. Hrad stojí za to vidět a mladej prohlásil, že hezčí ještě neviděl. Počasí se pokazilo a tak jsme pobyt tam o den zkrátili a jeli již pak domů.
Shrnuto podtrženo báječná dovolená za zlomek financí co mne stával výlet na Jadran. Výběr z mnoha aktivit, všude bylo co dělat a vše co by se dalo jsme ani nestihnuli. Kola si vezměte s sebou kdo rád jezdí, kdo se rád válí tak ať leží na pláži a griluje se ,kdo má rád stín ať zaleze pod borovice, kdo má rád přeplněné pláže ať jde na hlavní, kdo je rád sám ať si popojde. Kdo rád jí ať ochutná speciality místní kuchyně, kdo chce výlet lodí ať si zaplatí výlet, kdo si chce půjčit vodní skůtr ať si zablbne se skútrem, kdo chce pozorovat západ slunce ať jde večer na nějaké dlouhé molo, kdo má rád hrady a zámky ať si je objezdí je jich v okolí mrak, kdo jezdí se psem užijte si to, aniž by vás někdo buzeroval, máte děti ,není nic lepšího pro děti než písek a mělko v prohřátém moři. Serfisti a kaitisti si taky přijdou na své, jen potapěči, kterými jsme celá rodina trochu ostrouhají a na šnorchlování to taky není - nicméně Polsko za to stojí.Tom
andysekandysekČlen
Přidáno před 9 let
Dik za pekny prispevek.take zvazujeme polsko.mas tam nejake tipy na slusne kempy?
Ondra
YossarianYossarianČlen
Přidáno před 9 let
My odjíždíme 28.7. Wroclav, Lodž, Gdaňsk, Leba a potom uvidíme. !y
viera a vladoviera a vladoČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

andysek napsal:

Dik za pekny prispevek.take zvazujeme polsko.mas tam nejake tipy na slusne kempy?
Ondra


Kedysi som kúpil v polskom kempe mapu ,kde boli všetky kempy. Sú očíslované a na druhej strane majú súradnice. Zrejme to bude dostať kúpiť aj teraz .....
viera!l a vlado!y
koľko vzletov toľko pristátí!
viera a vladoviera a vladoČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

andysek napsal:

Dik za pekny prispevek.take zvazujeme polsko.mas tam nejake tipy na slusne kempy?
Ondra


Kedysi som kúpil v polskom kempe mapu ,kde boli všetky kempy. Sú očíslované a na druhej strane majú súradnice. Zrejme to bude dostať kúpiť aj teraz .....
viera!l a vlado!y
koľko vzletov toľko pristátí!
ropropČlen
Přidáno před 9 let
www.pfcc.eu
Seznam kempů v Polsku. Jinak srovnávat Chorvatsko s Polském nelze. Já býl v Chorvatsku letos po delší době a spokojen. Teď se smazim na Lago di Garda a už se tesim, až vyrazim na motorce na Stelvio a přes lyžařska střediska zpět. Pak nejspíš na Mazury - na kola, na ryby a objet co se dá. Bohužel loď nemám. Každá země má něco zajímavého, cenu tvoří poptávka.
https://www.zonerama.com/rop1

Já už nic nemusím
MTSMTSČlen
Přidáno před 9 let
Polsko můžeme jenom doporučit, byli jsme několikrát a naprostá spokojenost

:_
Jirka + Alena + Renault Master - MTS-2
https://www.carav...i_id=41587
R
RudyČlen
Přidáno před 9 let
Seznam Stellplatzů v Polsku: http://camperpark...
Už jsem ten odkaz tady několikkrát dával ale třeba někomu příjde vhod. Polsko je krásná země, Poláci srdeční a vstřícní. Navíc, i když důvodům nerozumím, Čechy mají za nejoblíbenější národ. Pozor jen na polské řidiče (především při sbíhání pruhů, jízdě v koloně....). Část z nich se řídí heslem "raději mrtvý než druhý".
H
hymer662Člen
Přidáno před 9 let
JJ, Polsko je hezké, zajímavé. Bohužel má jedno kombinované mínus: počasí a teplota moře.
Občas se někomu podaří tuto "polskou" kombinaci "vychytat, potom to je super.
A to je ten důvod, proč se jezdí dolů a to také masivně činí poláci...
Pepa001Pepa001Člen
Přidáno před 9 let
Jo s tím počasím je to tam na štíru, my tam chceme jet začátkem srpna a co jsem se zatím díval na předpověď počasí tak tam hlásí něco kolem 16-18stupňů , to asi na koupání moc nebude.
Pepa, Alča, Niki (11) VW T4 + střešní stan , karavan N-126n
M
martsNováček
Přidáno před 9 let

Citovat

rop napsal:

www.pfcc.eu
Seznam kempů v Polsku. Jinak srovnávat Chorvatsko s Polském nelze. Já býl v Chorvatsku letos po delší době a spokojen. Teď se smazim na Lago di Garda a už se tesim, až vyrazim na motorce na Stelvio a přes lyžařska střediska zpět. Pak nejspíš na Mazury - na kola, na ryby a objet co se dá. Bohužel loď nemám. Každá země má něco zajímavého, cenu tvoří poptávka.


Chtěl jsem se zeptat jak je to v Polsku s rybařením? Láká mě to tam.
M
merkurČlen
Přidáno před 9 let
[quote]Yossarian napsal:

My odjíždíme 28.7. Wroclav, Lodž, Gdaňsk, Leba a potom uvidíme. !y[/
quote]

Mohu poradit pěkné stání v Lebě . Musí se projet kolem jacht klubu až na konec ulice Jachtová a tam je parkoviště . Je to betonová plocha hned u kanálu kterým vyplouvají lodě z přístavů v Lebě . Takže je na co koukat . A na druhé straně parkoviště se jde přímo na písečnou pláž . Přes den se tam platilo ale bylo to jen pár zlotých a večer to všechno odjelo tak byl klid. Stáli tam i polské obytky .
R
ramtlah1Člen
Přidáno před 9 let
Pozor aktuální info to stání už neplatí. Byl jsem se tam podívat jelikož jsi mne tuším psal,nebo jsem našel vlákno, kde stání doporučuješ. Nedá se tam již vůbec vjet a to ani s osobákem natož s obytkou. Hromady hlubokého písku,kde se možná zahrabe i čtyřkolka!!!!!!!! Jinak souhlasím,když se tam dojet dalo bylo by to super:) Tom
_P_H__P_H_Člen
Přidáno před 9 let
Ahoj, nebyl jste někdo v Łebě v kempu Rafael. http://strona.rafaelnet.nazwa.pl/plan...afael.html.
Jde mě o místo v kempu, možnost rozložení přístřešku atd. Poloha kempu je u řeky, kdy by měla být možnost pohodlného vplutí mot. člunu do moře popř. opačně do jezera.
Léta jezdíme na poloostov Hel, ale už se tam nevejdeme, jezdí tam rok od roku více lidí a místa je málo.
Dík za reakce.
Jeep Commander, Hobby De Luxe 540,
Pepa001Pepa001Člen
Přidáno před 9 let

Citovat

_P_H_ napsal:

Ahoj, nebyl jste někdo v Łebě v kempu Rafael. http://strona.rafaelnet.nazwa.pl/plan...afael.html.
Jde mě o místo v kempu, možnost rozložení přístřešku atd. Poloha kempu je u řeky, kdy by měla být možnost pohodlného vplutí mot. člunu do moře popř. opačně do jezera.
Léta jezdíme na poloostov Hel, ale už se tam nevejdeme, jezdí tam rok od roku více lidí a místa je málo.
Dík za reakce.


Ahoj, teď jsme v Malborku a zítra přejíždíme do Leby, tak pokud bude zítra možnost připojení k wifi tak můžu podat čerstvé informace přímo z Leby jak to tam zrovna vypadá, my sice chceme navštívit jiný kemp ale uvidíme jak kde bude místo.
Pepa, Alča, Niki (11) VW T4 + střešní stan , karavan N-126n
YossarianYossarianČlen
Přidáno před 9 let
Dva dny jsme strávili v Dzwirziwne v kempu Biala meva, počasí super, moře chladné, voda mokrá. Dobré ryby a pohoda. Ráno vyrážíme do Leby, kemp Morski, www. Camping21.pl , jinak všude dost plno, Poláci asi zjistili, že doma je nejlíp.
pmartinpmartinNováček
Přidáno před 9 let
šupa

máme nutkáni tam vyrazit a asi to uděláme (před týdnem jsme byli na Dunajci v Croscienku n.D.)

nejaké fotky?? .-)

Automatické sloučení 07.08.2015 20:13:

Citovat

Yossarian napsal:

Dva dny jsme strávili v Dzwirziwne v kempu Biala meva, počasí super, moře chladné, voda mokrá. Dobré ryby a pohoda. Ráno vyrážíme do Leby, kemp Morski, www. Camping21.pl , jinak všude dost plno, Poláci asi zjistili, že doma je nejlíp.



ahoj, nějaké aktuální info? shrnutí? chystáme se vyrazit.

Martin Pavelek
2 dopspělí + 2 děti
Upravil pmartin dne 07.08.2015 20:13, před 9 let
ropropČlen
Přidáno před 9 let
Dnes jsme se vrátili, naše poslední zastávka byl Gdaňsk. Kempy všechny obsazené, fronta čekajících a ráno na dálnici zácpy směrem na Gdaňsk na hodiny. Naštěstí jsme upalovali v opačném směru. Vypadalo to, jako by se celé Polsko stěhovalo k moři.
https://www.zonerama.com/rop1

Já už nic nemusím
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

rop napsal:

Dnes jsme se vrátili, naše poslední zastávka byl Gdaňsk. Kempy všechny obsazené, fronta čekajících a ráno na dálnici zácpy směrem na Gdaňsk na hodiny. Naštěstí jsme upalovali v opačném směru. Vypadalo to, jako by se celé Polsko stěhovalo k moři.


ahoj jak je to na Mazurech s rybarenim? Povolenka, mista ap.
ropropČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Citovat

rop napsal:

Dnes jsme se vrátili, naše poslední zastávka byl Gdaňsk. Kempy všechny obsazené, fronta čekajících a ráno na dálnici zácpy směrem na Gdaňsk na hodiny. Naštěstí jsme upalovali v opačném směru. Vypadalo to, jako by se celé Polsko stěhovalo k moři.


ahoj jak je to na Mazurech s rybarenim? Povolenka, mista ap.


Ahoj,

já jsem byl pstruhař, letos jsem toho nechal kvůli nízkého stavu vod v potocích a úbytku pstruhů. Takže na bílých vodách skoro jako amatér a proto pozoruji místní rybáře. Jenže na Mazurech nebylo koho - pár dětí si hrálo se splávkem, na některých člunech bylo vidět přivlačáky. Vzal jsem si taky jen výbavu na dravce, ale nakonec jsem ji ani nevytáhl. Kde jsou ryby, tam jsou rybáři. Tam byly ryby spíš v mrazácích. Bdw, když si budete v restauraci objednávat rybu, ujistěte se, zda je čerstvá a pevně stanovte váhu. Mí okouni nebyli letošní a údajně prý vážili 300g. Asi i s ledem. Dle internetu nejlepší loviště http://www.wersminia.pl/. Já se věnoval kolu a ochutnávaní různých značek piv.!^Ale jinak Mazury pěkné, fotoreportář přijde!o
https://www.zonerama.com/rop1

Já už nic nemusím
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,709,439 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.25727 sekund | Průměrně za: 0.25727 (0) sekund | Dotazy: 151 | Použitá paměť: 2.4MB/4MB