Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Přidání další sedačky do vestavby: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Přidání další sedačky do vestavby

Poslední aktualizace před 8 let
R
RicoČlen
Přidáno před 9 let
Zdravím,

mám obatnou dodávku, bohužel pouze pro 2 na cestu. Občas by se hodila další 1 sedačka navíc, místo by na ni bylo. Otázka je jak postupovat, aby mi to přepsali v techničáku? Máte prosím někdo zkušenosti? Sedačka by musela být odjímatelná, byla by tam pouze na cestování. Pak je otázka, když bych měl v malé TP napsány 3 sedačky, zda by vadilo, že tam ta třetí momentálně právě není namontovaná.

Díky
R.
VeronikaTominoVeronikaTominoČlen
Přidáno před 9 let
Odpoved na prvu otazku:

http://www.presta...itelnosti/


Odpoved na druhu otazku:

Problem by to nebol. Mame novy Ford Tourneo Custom 8 miest, cize 2-3-3, ale v TP mame zapisany ako 9 miestny, lebo tento model sa robi aj vo verzii 3-3-3.


ahoj
Tomas+Veronka+Matejko (8 rokov)+Terezka (6 rokov)+Paula (3 roky)+Lucia (4 mesiace), Rimor Katamarano 6, Ford Tourneo Custom
R
RicoČlen
Přidáno před 9 let
Díky za reakci, ale potřeboval bych spíše praktickou radu jak na to.
R.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Rico napsal:

Díky za reakci, ale potřeboval bych spíše praktickou radu jak na to.
R.


Rico,
můj názor na tuto problematiku je následující.

Žádný zcela jasný postup nenexistuje, vše se mění podle slovíčkaření na dokumeetech v průbehu operace.

Každopádně:
1. Kontaktuj výrobce vozidla a seznam ho se svým plánem, on ti to buď zamítne, nebo povolí. Chtěj souhlas s přestavbou, nebo zkus pouze "souhlas s navýšením míst k sezení", což je bráno jako "menší přestavba" a má to lehčí schvalovací postup
2. Kontaktuj příslušný dopravní inspektorát a zeptej se co přesně vyžaduje k zápisu do TP - úředník je rozhodující, Ty i výrobce vozidla si můžete myslet že máte pravdu, ale má ji pouze on

Ono je to celkem logické, problém je pouze v tom, že se tyto strany poněkud občas vzájemně vyvracení.
Prostě pendluješ pořád mezi těmito autoritami.

MB má jimý přístup než FIAT, a ten zase jiný než Ford, proto nemá cenu rozepisovat jednotlivé kroky.

Pokud chceš sedačky měnit, resp. navyšovat nebo snižovat počet míst k sezení, musíš od začátku žádat "variabilní uspořádání sedadel", ve velkém OTP se to značí tak, že jsou u čísel LOMÍTKA. Pokud vše projde a lomítka tam zapsána nebudou, dle mých informací to máš zapsáno špatně a můžeš zase pokračovat v kolečku.
Na tento detail pozor, je to nutné mít takto zapsáno již v protokolu z STK !!!!

Tvů DI může mít názor jiný, kdo ví :)
4.114683,118.628756
Upravil sipadan dne 20.06.2015 10:56, před 9 let
sipadan Připojili následující obrazek:
sedadla_1.jpg
R
RicoČlen
Přidáno před 9 let
Díky! :)
J
jk1000Člen
Přidáno před 9 let
Pokud je to jeste aktualni, mam kontakt na nekolik firem, kde to umi udelat vcetne zapisu do TP a dodani sedacky. Nemam zatim vyzkouseno, mam jen nabidku, ze to lze. Pripadne SZ.
V
viktor79Nováček
Přidáno před 9 let
Dobrý den. Když firma přidá dvě sedačky druhou řadou a dva okna do nákladního auta (skříň), a nebude auto mít přepážku, jaký zápis bude mít TP? Budu moct udělat za sedačky dvoupatrový lůžek a používat auto jako obytný?
PetrKPetrKČlen
Přidáno před 9 let
co jsem zjistoval ja, tak vetsina firem ti auto po pridani sedacek otypuje na specialni automobil, tedy z N1 nakladni, budes mit N1 specialni automobil, tedy technicka pak na 1 rok
sipadansipadanČlen
Přidáno před 9 let
Když oslovíš firmu, tak Ti je musí namontovat podle schálení kterým disponuje (vyjma případu že bys ji využil na "individuální přestavbu".

Z toho vyplývá, že nejlepší je zeptat se přímo v té firmě o které uvažuješ.

Doporučil bych zeptat se jak u firmy která "pouze" zvyšuje počet míst k sezení (přidání jedné řady sedadel do původní 3 místné dodávky), tak i u firmy co staví opravdová obytná auta.
4.114683,118.628756
V
viktor79Nováček
Přidáno před 9 let
Dobrý den. Děkuju za rychlou odpověď. Zitra budu komunikovat na firmy.

Automatické sloučení 16.11.2015 10:57:
Dobrý den. Koupil jsem CITROEN JUMPER L2H1. Auto má druhou řadou sedaček (lavice). V TP je napsano 3-3. Můzu-li odstranit druhou řadou sedaček, a přidat dvousedadlo nebo jednou sedačku?
Upravil viktor79 dne 16.11.2015 11:57, před 8 let
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 8 let
Jedná se o zásah do konstrukce a pánbůh je v této věci DI.Pokud tam máš "strejdu"je postup rychlejší a snadnější.Sám jsem to kdysi chtěl řešit pomocì "vestavbové " firmy a byli celkem vstřícní ale musìš přitlačit na peněźenku,hoši už vědí jak na to.Musíš vyvinout individuální iniciativu,mustr na to podle mne není.
V
viktor79Nováček
Přidáno před 8 let
Děkuju za odpověď. A můžu-li otočit druhou řadu sedaček protisměrem?
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 8 let
Svým příspěvkem jsem reagoval na Rica,moje chyba nebyl jsem adresný.Pro 79 nemám radu snad jen ,udělej si to sám jak to umíš.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Rico, VeronikaTomino, sipadan, jk1000, viktor79, PetrK, zemanekpetr

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,812,474 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.17000 sekund | Průměrně za: 0.17 (0) sekund | Dotazy: 106 | Použitá paměť: 2.04MB/4MB