Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Itálie poprvé karavanem: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Itálie poprvé karavanem

Poslední aktualizace před 6 let
misanovmisanovČlen
Přidáno před 9 let
Ahoj, letos jsme začali s karavanem, byli jsme poprvé u Telče v Čechách na prodloužený víkend. Rozhodli jsme se, že do toho vlítneme plnou parou a dáme Itálii karavanem, kterou jsme chtěli poznávat jen autem a bydlet po kempech. Chceme vyjet hned 1.7. a alespoň na 20 dní. Objet zajímavosti, památky apod. Jak již tady psal předtím kolega, máme docela podobný plán: Benátky, Padova, Bologna, San Marino/Rimini (tam alespoň 5 dní koupačka), San Benedetto del Tronto, Parco Nazionale del Gargano, Pompeje/Vesuv, Řím, Grosseto, Siena, Firenze, Pisa, Parma, Milano. Asi to nestihneme vše, někde jen projedeme. Vše tak na den dva plus cesta. Chtěl bych se zeptat na to jak to funguje v kempech/muzeích atd., jestli lze všude platit kartou nebo si vzít hodně hotovosti? Jaké nakoupit (a zda to vůbec má smysl od července) slevové karty (ACSI v kempu v Benátkách funguje do 5.7. €28/noc s dětmi, příp. jestli má smysl CCI či jiné karty)? Vystudoval jsem, že průměr za kempy v Itálii je cca €45/noc (auto, karavan, 2 dospělí, 2 děti, elektrika), což není zrovna málo. Také jestli je lepší jet po pobřeží Itálie nebo po dálnici? Přes Rakousko pojedeme určitě po dálnici, možná tam jeden den někde přespíme, nevím jestli to dáme z Chrudimi až do Benátek na jeden zátah, chci to jet opravdu v klidu. Vzhledem k aktuálním nepokojům s imigranty v zemi asi kempování na divoko nevyzkoušíme. Zvažujeme jestli do toho vůbec nakonec sami neznalí jít, když jsou ještě tyto problémy, pokud se to do konce června nějak nezlepší, ale spíše to vypadá hůře :-(. Rádi bychom se přidali k nějaké jiné partičce jako @lordKOKMAN píše v předchozím tématu, ale máme karavan, ne vestavbu/obytku a trošku jiný termín. Případně kdyby se přidal někdo k nám. Když se shodneme na termínu. Jinak to určitě zvládneme i sami ;-). Budu rád za jakékoliv aktuální rady/info. Díky! Michal

Automatické sloučení 18.06.2015 12:18:
Ještě mě tak napadlo jak s obsazeností kempů? Tedy jestli to většinou rezervujete nebo jedete na blind a vždy se nějaké místo najde? Což by začátkem července snad mohlo být. Nerad bych hledal celý den volný kemp.
Dva plus dva a pes
Upravil misanov dne 18.06.2015 12:18, před 9 let
mengic333mengic333Člen
Přidáno před 9 let
NO tu trasu ti zavidim. Radsej ju prehodnot. Ja som za 14 dni nespravil ani cele Toskansko. Mas to okolo 5000km, deti ta zozeru zaziva. Ja by som to spravil na tri vylety. Karta ti plati vsade, ale nemaju radi Visa. Kempy rataj drahsie. S cestou necestou... radsej dialnice. Boli sme vo Volterre, nastastie bez privesu, prives by nemal sancu. Ja som zaparkoval prives v http://www.campin...pesce.it/, a autom som pobehal cast Toskanska http://www.vidiec...ivane.html
Zvykli sme prespavat vo Venzone na zaciatku Talianska, levandulove mesto, Alebo v rakusku kemp Mentl pri Ossiachersee.
Drzim palce. !f
54!y+45!f+24!u+17!l
signalCZsignalCZČlen
Přidáno před 9 let
Ahoj, myjedeme 4.7. a něco podobného jako vy. Bydlime kousek od vas a chteli bychom to dat na jeden zatah trochu dale nez vy... cestu mame dost podobnou a styl taky, jen chceme vyuzivat stpl na stani, pteci jenom jsou levnejsi a pekne u mote se taky najdou :) ze zkusenosti ostatních vim ze nas tam s karavanem pusti a budu mit sebou bordatlas a je jich tam vyznaceno take dost kde muzou karavany... pokud se dostanes na wifi, pisni sem jak se vam vede a co cesta. Chceme jet take v Rakousku po dalnici a pak na pohodu mimo, takova predstava je az k Bari a pak to supnout na druhou stranu do kalabrie. Prejem stastnou cestu !!!!
misanovmisanovČlen
Přidáno před 9 let
mengic333:

Jo, říkám si, že toho je moc, ale děti naopak chtějí poznávat, my starší bychom se spíše váleli u vody ;-). Pojedeme to na pohodu, buď nás to bude bavit a pojedeme dál, nebo to otočíme zpátky. V nezávislosti je pohoda. Blog s fotečky hezký, jen ten cestopis chybí, ale to mi chtěli dělat i na naší první cestě do Telče a dosud nic ;-).

signalCZ:

Hezké, koukal jsem teď na vaše příspěvky, my to chceme brát hlavně jako poznávačku a mezi tím odpočinek u moře na pár dní. Bari vypadá hezky, Kalábrie je samo super, ale je to fakt už kousek, jen aby se tam někdo nevyloďoval ;-). Stpl jsem také přemýšlel, ale je to poprvé do zahraničí, nemáme zkušenosti, kempy jsou taková jistota, si myslím, a většina to doporučuje. Až budeme vědět/znát, tak se klidně pustím do stpl nebo úplně na divoko. Škoda, že jedete až v sobotu, to právě nechceme, vyhnout se většímu provozu, a ještě využít slevu v kempu v Benátkách do 5.7. Jinak bychom se mohli svézt chvilku spolu nebo se třeba uvidíme někde v Rimini atd. ;-). Ale třeba se to vše změní, podle situace s imigranty a tak. Vám taky šťastnou cestu, ať se zadaří!
Dva plus dva a pes
signalCZsignalCZČlen
Přidáno před 9 let
Je to škoda ale me nedaji dříve dovolenou. .. vyjedem uz cca v poledne a na pohodu, kdyz budem chtit spat, zastavime a pujdem spat :) taky bych se radsi s nekym svezl... kdyz budes nekde u wifi a budes mit chvilku, pisni zazitky z cest hlavne mimo dalnici v IT, to shltnu jedním dechem :) mejte se hezky ;)
misanovmisanovČlen
Přidáno před 9 let
Já budu určitě kupovat nějakou lokální sim na internet, protože budu i průběžně pracovat (webdesign, programování), tak se určitě ozvu, třeba se uvidíme. Teď si mi dal zase brouka do hlavy a studuji STPL z ProMobilu, chjo, pár majitelům napíšu jestli tam budeme moct s karavanem a jak s místem, mno ;-)
Dva plus dva a pes
signalCZsignalCZČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

misanov napsal:

Já budu určitě kupovat nějakou lokální sim na internet, protože budu i průběžně pracovat (webdesign, programování), tak se určitě ozvu, třeba se uvidíme. Teď si mi dal zase brouka do hlavy a studuji STPL z ProMobilu, chjo, pár majitelům napíšu jestli tam budeme moct s karavanem a jak s místem, mno ;-)

Je jich fakt mraky a dost i moc peknejch :))) ja hodiny a hodiny ssjizdel camper online a podobny servery uz je mam i na Google najity. Nejdrazsi snad za 25 ecek a po ceste je jich moc :))))
misanovmisanovČlen
Přidáno před 9 let
Jo, už jsem v excelu udělal tabulku s pár vybranými dle míst, kde chceme stavět, i podle fotek a ceny jsem vybíral, zase zabíjím čas, ale asi se to vyplatí, nakonec i žena s tím souhlasí, že nemusíme být furt v kempech a že dáme asi jen ten v Benátkách s bazénem, a pak pojedeme stpl, např. v Rimini je to fakt hezké hned u pláže za €15, tam asi fakt v klidu pobudem, hm ;-)

Automatické sloučení 18.06.2015 21:37:
Jen nás tam samo musí s karavanem pustit, podle satelitu tam jsou jen samé obytky, ale třeba začátek července bude ok.
Dva plus dva a pes
Upravil misanov dne 18.06.2015 21:37, před 9 let
signalCZsignalCZČlen
Přidáno před 9 let
Kdyz mi das odkaz nebo souradnice tak si ho muzeme dat jako cil a pokecat u pivka ;)
misanovmisanovČlen
Přidáno před 9 let
No uvidíme jestli tam budeme, jestli tam povolí karavan, všude na těch stpl vidím jen obytky. Je to tento http://www.promob...o-449.html
Dva plus dva a pes
signalCZsignalCZČlen
Přidáno před 9 let
Zkusime a uvidime, kazdopadne prvni zastavku mame ;)
misanovmisanovČlen
Přidáno před 9 let
Tak jen první poznatek z mailů od provozovatelů stpl, že karavan není problém, ale připlatím si za místo, někde i dvojnásobek, např. tam kde je camper AI za €16 chtějí za car+caravan €20 vč. el., wifi a lidí, což je imho pohoda. Jen zatím jeden odmítl karavan, ale to je parkoviště s 10 místy, tak to chápu.
Dva plus dva a pes
signalCZsignalCZČlen
Přidáno před 9 let
Suer, zacinas to mit zmaknute vice nez ja :) a ten priplatek? Porad 2x a vice to vyjde levneji nezkemp. Pobliz toho co jsi daval je taky jeden pekny, trava, oddelene parcely zivym plotem snad pro 150 obytek a za 17ecek... neposlu odkaz pac jsem na mobilu ale myslim si, ze se upichneme. Super, ze to i takhle domlouvas predem, asi Te budu vytezovat kdyzjeste neco zjistis... mej sr Honza
misanovmisanovČlen
Přidáno před 9 let
Jo, trošku jsem se do toho pustil, zjistil jsem, že to stpl vlastně není vůbec špatné a jsou i hodně privátní, které nikde nejsou uvedené, prý se dá najít skoro kdekoliv cokoliv a lidi jsou tam prý vstřícní, že když se nic nenajde, tak tě nechají i na soukromé zahradě nebo ve vjezdu třeba i zdarma ;-). Konzultuji to s člověkem co vozí kousek od San Benedetta busem lidi do kempu.

Poblíž toho co jsem vybral v Rimini jsou další dva, on je to víceméně jeden velký rozdělený pozemek, je to vidět i na satelitu (streetview je docela vtipné). Je tam jeden velký s pěknými parcelami, tam si řekli o €21+€4 auto vč. el (Parking delle Robinie) a vedle takový na trávě v trošku stínu za €18+€4 auto vč. el (L’Adriatico Parking). Ale mě by stačil ten Rio Pircio za €15, vypadá ok, ale ještě se mi neozval jestli tam můžu s karavanem a za kolik přesně. Je dobré, že tam jsou na ně i mobily, tak se dá když tak ještě na místě obvolat jak to aktuálně vypadá.
Dva plus dva a pes
signalCZsignalCZČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

misanov napsal:

Jo, trošku jsem se do toho pustil, zjistil jsem, že to stpl vlastně není vůbec špatné a jsou i hodně privátní, které nikde nejsou uvedené, prý se dá najít skoro kdekoliv cokoliv a lidi jsou tam prý vstřícní, že když se nic nenajde, tak tě nechají i na soukromé zahradě nebo ve vjezdu třeba i zdarma ;-). Konzultuji to s člověkem co vozí kousek od San Benedetta busem lidi do kempu.

Poblíž toho co jsem vybral v Rimini jsou další dva, on je to víceméně jeden velký rozdělený pozemek, je to vidět i na satelitu (streetview je docela vtipné). Je tam jeden velký s pěknými parcelami, tam si řekli o €21+€4 auto vč. el (Parking delle Robinie) a vedle takový na trávě v trošku stínu za €18+€4 auto vč. el (L’Adriatico Parking). Ale mě by stačil ten Rio Pircio za €15, vypadá ok, ale ještě se mi neozval jestli tam můžu s karavanem a za kolik přesně. Je dobré, že tam jsou na ně i mobily, tak se dá když tak ještě na místě obvolat jak to aktuálně vypadá.


To je super, jsem rád že další člověk mě utvrdil v tom že to nebude problém a už vůbec nebude problém se dostat do těch 30-ti éček za noc s el. Kurňa my se už těšíme :-)
misanovmisanovČlen
Přidáno před 9 let
Akorát ti imigranti nám radost docela kazí, moc se to nelepší :-(
Dva plus dva a pes
signalCZsignalCZČlen
Přidáno před 9 let
Ve letoviscich pry nejsou, myslim ze si to Italove a mistni pohlidaji, jinak maji po sezone a tintilech :)
misanovmisanovČlen
Přidáno před 9 let
Tak mě ani tak nejde o letoviska, ale právě o ono přejíždění, co jsem koukal, to je docela nepříjemné, když jedeš a někdo na tebe něco hází, nebo ti leze na stroj :-(. No uvidíme, zatím jsme to neodpískali ;-). Každopádně budeme u Benátek v kempu (http://www.campingcard.co.uk/italy/veneto/venice/mestre/campsite-venezia-100624/ za €28/noc) asi až do soboty/neděle (jak se nám bude chtít, chceme dát Benátky jednou noční a jednou přes den), pak vyrazíme směr Rimini asi s velkým okruhem přes Padova, Vicenza, Verona, Mantova, Modena, Guiglia, Bologna, Ravenna, Cesenatico. Uf. Tak se snad uvidíme. ;-)
Dva plus dva a pes
signalCZsignalCZČlen
Přidáno před 9 let
Parada, tak když vse pujde dle planu tak v nedeli v Rimini chlad pivko, budu mit zizen po ceste :D :D :D
T
tom74Člen
Přidáno před 9 let
chtěl bych se zeptat na zkušenosti s parkováním u supermarketů / hypermarketů ?
přes den tam obytky parkují normálně, ale dá se tam i stát ( nocovat ) přes noc když mají zavřeno ?
dělají problémy ? vyhání to ?
díky moc
Tom
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy nemůžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,686,210 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.26192 sekund | Průměrně za: 0.26192 (0) sekund | Dotazy: 128 | Použitá paměť: 2.19MB/4MB