Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 předstan ke karavanu- nafukovačka: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

předstan ke karavanu- nafukovačka

Poslední aktualizace před 5 let
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Tandy napsal:

Citovat

Doskocil napsal:... co s tím dělat, když z některých nafouklých částí "uprchne" vzduch...? Z ,,Tróbek,, nic uprchnout nemůže.,,,
Grin já se moc omlouvám, ale přesně tohle mi květákem proběhlo taky.... a hned mne napadlo, co tak pojest něco dobré fazole !) A jak se vaří a zavařuje, pohledat u šéfkuchaře z Tróbek. A hned druhá myšlenka která se mi vybavila, kdy tady hodí do placu, že vlastně stačí na stávající hadry lípnout suchým zipem trubky spíchnuté z čehosi zalacno, foukat to malým kompresorem a klikování místo na pumpě bude možné ušetřit pro manželku. Což je taky pozitivní.:he

Ahoj, tož to je velice dobré nápad. A že be se to automaticky dofókávalo kompresorkem přes malé tlakové spináček. Ale to be nás vyrušovalo při tym, a aji pak při spani. Ož na tym pracojo, krok č. 1 - začinám přeméšlenim.
Čáo, Pepa
jardarcjardarcČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Doskocil napsal:

Citovat

Tandy napsal:

Citovat

Doskocil napsal:... co s tím dělat, když z některých nafouklých částí "uprchne" vzduch...? Z ,,Tróbek,, nic uprchnout nemůže.,,,
:D já se moc omlouvám, ale přesně tohle mi květákem proběhlo taky.... a hned mne napadlo, co tak pojest něco dobré fazole !) A jak se vaří a zavařuje, pohledat u šéfkuchaře z Tróbek. A hned druhá myšlenka která se mi vybavila, kdy tady hodí do placu, že vlastně stačí na stávající hadry lípnout suchým zipem trubky spíchnuté z čehosi zalacno, foukat to malým kompresorem a klikování místo na pumpě bude možné ušetřit pro manželku. Což je taky pozitivní.:he

Ahoj, tož to je velice dobré nápad. A že be se to automaticky dofókávalo kompresorkem přes malé tlakové spináček. Ale to be nás vyrušovalo při tym, a aji pak při spani. Ož na tym pracojo, krok č. 1 - začinám přeméšlenim.
Čáo, Pepa


Centrálu i s kompresorem umístíš dostatečně daleko od přívěsu kde ty spíš !M
Verča, Jarek, Patrik, Lucinka:_Knaus + Sharan
jarda53jarda53Nováček
Přidáno před 8 let
Jako udělat si nafukovačku ,fakt asi geniální.Já starej lenoch bych jako základ použil 2 nějaké nafukovací lehátka nebo čluny.

Automatické sloučení 03.04.2016 09:58:
Hlavní sezona se blíží, nafukovačku už zhotovit nestihnu tak že poslední rozhodnutí,koupím nafukovačku pro dodávky.Tím že jsou navrženy jako samostatně stojící,tak musí stačit i Polákovi.
Jenom jedna otázka,stačí kvalita s výškou vodního sloupce 3000?Do 15000 Kč prý nic moc nekoupím,je to pravda?
Upravil jarda53 dne 03.04.2016 09:58, před 8 let
haskyhaskyČlen
Přidáno před 8 let
Tak mám dotaz,Chlapí,všade na videu jsem našel postavení nafukovačky,ale co skládání???Jak to je z vyfukováním - jde to v pohodě a nebo s tím musím zápasit jako třeba z vypouštěním matrace???
Hasky
B
babi a dedaČlen
Přidáno před 8 let
Dotaz byl sice na "chlapy"....ale píše baba...:he..jestli tedy může...
Koupili jsme před měsícem..zkušební postavení v kempu na velikonoce...úžasné...ale každopádně do finální podoby určitě ne za deset minut..asi jsme "leváci"..ale stejně nám to neva...
Vyfouknutí je v mžiku...má to velké díry a celý ten ventil se vyšroubuje...složí se to na zem do pár vteřin...
Byli jsme u Třeboně,na břehu rybníka ,vítr jak blázen dva dny,stan se pohupoval a nííííííc...
Takže za nás spokojenost...jen jsem si ten "bágl" představovala menší.....:@...
Tyčky už ani za nic.....omlouvám se tyčkařům..ale každému co je mu bližší
kdyby nějaký dotaz ještě...ptejte se.....!o
haskyhaskyČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

babi a deda napsal:

Dotaz byl sice na "chlapy"....ale píše baba...:he..jestli tedy může...
Koupili jsme před měsícem..zkušební postavení v kempu na velikonoce...úžasné...ale každopádně do finální podoby určitě ne za deset minut..asi jsme "leváci"..ale stejně nám to neva...
Vyfouknutí je v mžiku...má to velké díry a celý ten ventil se vyšroubuje...složí se to na zem do pár vteřin...
Byli jsme u Třeboně,na břehu rybníka ,vítr jak blázen dva dny,stan se pohupoval a nííííííc...
Takže za nás spokojenost...jen jsem si ten "bágl" představovala menší.....:@...
Tyčky už ani za nic.....omlouvám se tyčkařům..ale každému co je mu bližší
kdyby nějaký dotaz ještě...ptejte se.....!o


Tak že "babo" - díky za odpověď.
Hasky
S
sneci dumNováček
Přidáno před 8 let
Ahoj všem, před pár týdny jsme si koupili karavan Hobby 460 UFE. Nemám vůbec žádné zkušenosti ani kamarády s karavanem, tak se dopředu omlouvám i za banální dotazy. Naše představa o využití karavanu jsou 3-4denní odjezdy na závody, kde není téměř žádný časový prostor na časově náročnou montáž předstanu a na víkendové výlety typu "dámská jízda" .
Zaujala mne Vaše diskuze na téma "jednoduchá montáž, všestranné využití dle nálad počasí a bezpečnost okolí i posádky". Bohužel jsem moc nepochopila téma s "Poláčkem"...... a potřebnou rovinou střechy..... Dle TP je celková délka 6571mm, šířka 2300mm a výška 2500mm, rozvor Z3936mm.

Zeptám se prosím, jaké konkrétně typy "nafukovačky" by se pro náš šnečí domeček prosím, hodily? Máme již od předchozího majitele na karavanu pod horní lištou očka (ty se asi nevyužijí, že?) ..... posílám foto a moc prosím, a děkuji za každou radu a zkušenost.
Karavanu Hobby 460 UFE říkáme "šnečí domeček".
sneci dum Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
jarda53jarda53Nováček
Přidáno před 8 let
Po nějakém čase jsem to vyřešil tak, že jsem koupil tunel.K Polákovi celkem pasuje.Když jsem to poprvé postavil,zjistil jsem že bych potřeboval ještě dvě tyče které se prodávají jako příslušenství.Bohužel český prodejce "Camping City,sro Plzeň"neuměl ani po dvou měsících potřebné sehnat.Tak pozor na prodejce,kteří jenom předstírají služby!
Samotná nafukovačka celkem dobrá,jenom trochu moc kolíků , a celkově zabere dost místa .Dá se to celkem jednoduše vyřešit.Stačí najít perfektní rovinu,vyrovnat karavan nafouknout,zabouchat 40 kolíků,dát 4 vzpěry a kolem postavit autokemp.
To celé stojí v základu něco přes 17000 peněz.
jarda53 Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
B
babi a dedaČlen
Přidáno před 8 let
Pěkný.....ale stavět na víkend bych to nechtěla....ale je to moc šikovný.....
K
Karel458Nováček
Přidáno před 8 let
Mate prosim nekdo zkusenosti s takovouto zastenou - https://www.preci...rmi-l.html ? nebo je blbost ji kupovat a radsi predstan? Diky
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Karel458 napsal:

Mate prosim nekdo zkusenosti s takovouto zastenou - https://www.preci...rmi-l.html ? nebo je blbost ji kupovat a radsi predstan? Diky


Podle toho co jsem na tom odkazu viděl je to jenom zástěna (jeden bok) a ta je jenom jako doplněk k té střeše, která stojí 5 tisíc!
BritoviBritoviČlen
Přidáno před 7 let
My po něm taky pokukujeme, konečně jsme si po mnoha letech kempování ve stanu koupili karavan, ale právě možná i díky tomu, že jsme jezdili do toho stanu, tak se nám nechce kupovat přestan klasický, jsme už líní ho stavět. A stojíme před rozhodnutím buď markýza, nebo nafukovačka. Kdyby měl ještě někdo zkušenosti, budeme rádi.
B
babi a dedaČlen
Přidáno před 7 let
Zdravím,máme oboje,používáme podle délky pobytu,pouze na víkend markýza a na více dní nafukovačku.
Blbé je,že když chceme stan,markýza se musí vytáhnout,rádi bychom ještě jednu kedrovou lištu,že by byla markýza níž a v originál kedru by se navlékal stan...no, ale ještě je potřeba to domyslet a dotáhnout do konce...chtěla jsem radu zde na foru,ale asi nikoho nic moc nenapadlo.....bylo by to dobré oboje,protože když pak přejíždíte,a chcete pobýt jen jednu noc,markýza dobrá...jinak nafukovačka OK:g
haskyhaskyČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

babi a deda napsal:

Zdravím,máme oboje,používáme podle délky pobytu,pouze na víkend markýza a na více dní nafukovačku.
Blbé je,že když chceme stan,markýza se musí vytáhnout,rádi bychom ještě jednu kedrovou lištu,že by byla markýza níž a v originál kedru by se navlékal stan...no, ale ještě je potřeba to domyslet a dotáhnout do konce...chtěla jsem radu zde na foru,ale asi nikoho nic moc nenapadlo.....bylo by to dobré oboje,protože když pak přejíždíte,a chcete pobýt jen jednu noc,markýza dobrá...jinak nafukovačka OK:g


Zdravím.Mám dvě kedr lišty.Sice z jiného důvodu,ale pro tvé potřeby by to bylo ideální.Koukni se na foto,nic složitého to není.Nejde mi sem vložit,tak jsem ji dal na - http://haskykarav...G_1792.jpg
Hasky
B
babi a dedaČlen
Přidáno před 7 let
Jééééé,díky jste zlatej.
A když už,můžu se zeptat na ukotvení? Je to skrz a nebo jen na boudě,zdá se nám ta markýza docela těžká.....
Díky za odpověď,Marcela
patapataČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj,
muzu se zeptat na par otazek, premyslim o predstanu a tycky uz jsem mel a po par postavenich jsem to uz nepouzival ...
- jaky je prostor uvnitr stanu ? (klasika tycky jsou temer pravouhle a da se chodit i u sten a muzete ve stanu umistit stul pro 4x ?)
- jaky je problem postavit predstan na nerovnem terenu (napr. kdyz je parcela sikma, myslim ze tohle muze byt uplne v pohode)
- je mozne predstan pouzivat i jako letni markyzu ? Je problem s vetrem ?
- na kolika mistech je potreba stan zavetrovat ? (u klasiky postavit predstan snad ani neni tak tezke postavit jako jej dobre zavetrovat)
- jak je to se susenim predstanu, nezatyka do nafukovacich tycek ?

dekuji predem za odpoved, myslim, ze je to novinka a zkusenost kolegu se urcite hodi nejen me.

Pata
H
hymer662Člen
Přidáno před 7 let
Já s nafukovacími "tyčemi" nemám dobré zkušenosti. Prošel jsem si to opačně. Začínali jsme se stanem. Dovezli jsme si Vango, laminátové tyče. Výborná kvalita materiálů a zpracování. Následně jsme koupili větší (Vango) nafukovací. No paráda. Ale smůla se lepí, kde může a tak nás také postihla... Sloupky časem začaly ucházet...
Usmálo se štěstí a koupili jsme karavan a následně obytko.
Co bych si nepořídil, je nafukovačku jako předstan. Vše super co se tady píše, ale jsem poučený a fyziku neoblbneš.
Důvody proč ne:
-pravděpodobnost, že vzduch bude unikat je jistá
-čím chladnější počasí, tím náchylnější materiál na mikroskopické zlomy a následná netěsnost
-hledání netěsnosti je hezká detektivka, zvlášť, když předstan stojí
-zákonitě nižší životnost
-myslím si, že i hůř prodatelné jako použité
-velké negativum je cena

Vše ostatní jsou zase velké klady, co zde již bylo napsáno majiteli.

Za mě, raději zlomená tyč a mechanická oprava...
B
babi a dedaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

pata napsal:

Ahoj,
muzu se zeptat na par otazek, premyslim o predstanu a tycky uz jsem mel a po par postavenich jsem to uz nepouzival ...
- jaky je prostor uvnitr stanu ? (klasika tycky jsou temer pravouhle a da se chodit i u sten a muzete ve stanu umistit stul pro 4x ?)
- jaky je problem postavit predstan na nerovnem terenu (napr. kdyz je parcela sikma, myslim ze tohle muze byt uplne v pohode)
- je mozne predstan pouzivat i jako letni markyzu ? Je problem s vetrem ?
- na kolika mistech je potreba stan zavetrovat ? (u klasiky postavit predstan snad ani neni tak tezke postavit jako jej dobre zavetrovat)
- jak je to se susenim predstanu, nezatyka do nafukovacich tycek ?

dekuji predem za odpoved, myslim, ze je to novinka a zkusenost kolegu se urcite hodi nejen me.

Pata


Zdravím,
prostor uvnitř stanu je dostatečný,záleží samozřejmě na velikosti stanu,který si pořídíte,my máme malý karavan,tak máme ten menší stan(Trigano 280),stůl 120/60,dvě křesla a dvě židle v pohodě,i kuch.skříňka v rohu a ještě fůra dětských hraček...dá se chodit i u stěn.
Postavit v nerovném terénu lze..nevidíme problém
Jako letní markýzu ne,je to celek,pouze se daji vyklopit okna i dveře.
S větrem není absolutní problém,stáli jsme na břehu rybníka v Chlumu u Třeboně,vitr jak blázen a žádný problém,a to manžel říká,že jsme měli zavětrováno tak max.na 70%
Sušení jsme zatím bůhvíjak neřešili..na velikonoce,když jsme se ráno vzbudili,na stanu jinovatka,ale než jsme v poledne začali balit,stan byl suchý.
Utíkání vzduchu z nafuk.tyček jsme si nevšimli,nezdá se nám,nic nedofukujeme,zatím...tak nevím jakou kdo má zkušenost a že by do nich zatékalo,to aky nemůžem řict,nic takového jsme nepostřehli...
Každopádně od nás spokojenost..
dablikhasicdablikhasicČlen
Přidáno před 7 let
trosku to tu ozivim, ma nekdo zkusenosti s Brunner Panorama Airtech? diky
C
caravanmanČlen
Přidáno před 7 let
dovoluji si upozornit, že jsem v současné době rozšířil nabídku o předstany značky Kampa výrobce Kampa UK Ltd.:

https://www.kampa...

V současné době mám skladem velmi populární "nafukovací" model Kampa Rally Air pro 390:

https://www.kampa...ly-air-pro

video stavby stanu:

https://www.youtu...

za cenu £889 ( cena v korunách dle akt. kurzu v době koupě).

V případě zájmu mě neváhejte kontaktovat.

Děkuji za pozornost Caravanman, tel. 608 933 495, email caravanman@seznam.cz
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,706,096 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.32333 sekund | Průměrně za: 0.32333 (0) sekund | Dotazy: 153 | Použitá paměť: 2.42MB/2MB