Přihlášení

Jméno

Heslo

Nejste členem?
Klikněte sem

Zapomněli jste heslo?
Klikněte sem.
www.karavanypro.cz

Kdo je on-line

· Hosté on-line: 20

· Členové on-line: 3
jirkaso, Tomik Kralu, petr 25

· Registrovaní členové: 10,407
· Nejnovější člen: vaverka

Nástěnka

Abyste mohli napsat zprávu, musíte se nejprve přihlásit.

Zdenek a Alena
13.08.2017 18:36
Všem Alenám a Alenkám přejeme vše nejlepší k svátku

poppici
08.08.2017 18:51
Ahoj, nejste nekdo nahodou v Lipotu. Dik mavam

hasom
23.07.2017 17:25
Hlavne aby nebol zatečný a zhnitý. Poznáš podľa krivých stien, zápachu, malej pevnosti stien okolo okien, plávajúcej podlahe...

Josef Stich
21.07.2017 06:18
Dobrý den potřeboval bych poradíme co jsi dát pozor při koupě karvanu.Dekuji

brumlik
20.07.2017 16:03
Dobrý den,potřebuji zjistit,kde má vyraženo VIN integrovaný automobil KNAUS V - Liner.Nemůžeme to nikde najít.A bohužel STK jen na měsíc

David Stieber
20.07.2017 14:08
Já 3 dny.

www.karavanypro.cz

Číst diskuzi

Vytisknout diskuzi
ODVOD TEPLA Z KLIMATIZACE
AHOJ LIDI, POTŘEBUJI PORADIT, KAM BYCH MOHL V KARAVÁNKU BURSTNER 440 VYVÉST ODVOD TEPLÉHO VZDUCHU Z MOBILNÍ KLIMOŠKY. ZATÍM JSME TO TAHALI PŘES OKNO, ALE JE TO BLBÝ, PROTOŽE NEMŮŽEME MOC ODCHÁZET OD KARAVANU A JEŠTĚ TO OKOLO UCPÁVAT. TEN ODVOD VZDUCHU MÁ CCA15 CM. NAPADLA MĚ PODLAHA, ALE NEVÍM, PAK JEŠTĚ TO PROTÁHNOUT POD SEDAČKOU AŽ DO PŘEDNÍHO KUFRU K BOMBĚ PB. NEVÍM, CHCE TO NÁPAD, DÍKYShock

Upravit
Ahoj, kámoš má druhé okno z toho pruhledného plastu jak se dává na pergoli.Otevře okno a toto tam vsadí.Zkoušel vývod spodem a pořád moký karavan.Zkusím pohledat fotku
Ondra 82,Pavla 79,Nicol 07,Julia 12
www.autoskolahacko.cz
www.pilafrantiskov.cz

Upravit
Takto funguje k plné spokojenosti a je zabudována u dvou karavanů..klíma se využívá každoročně po dobu min. 4 měsíců v HR
SteMi přiloženo následujícíobrázky:
p1010510.jpg p1010507.jpg

https://www.facebook.com/namakarskou Upravit
TAKHLE NĚJAK BYCH TO VIDĚL TAKY, ALE POTŘEBOVAL BYCH TU DÍRU NĚČÍM ROZUMNÝM UZAVÍRAT NA CESTY A NA DOBU, KDY KLIMU NEVOZÍME. NEBO KDYBY SE DĚLALO NĚCO TAKOVÝHO DO STŘECHY JAKO KOMÍNEK, TO BY SNAD TAKY ŠLO???

Upravit
Zkus tam dát takovou tu klapku, která se dává na fasády na vývody od digestoří. Má žebrování dolů kvůli vodě a nebo se dělají i otevírací proudem vzduchu. A dovnitř do vedení můžeš dát zpětnou klapku kvůli myším a hlodavcům..
Martin

Upravit
Víčko je součástí příruby (na fotce není) komplet se dá běžně koupit a víčko má i očko proti ztracení

NĚJAK NEMŮŽU VYMYSLET ČÍM A JAK BYCH TAKOVOUDLE PŘESNOU DÍRU VYTVOŘIL, NEVÍM, JESTLI JE DOBRÝ TO DĚLAT NĚJAK PILKOU A PAK NOŽEM, PORAĎTE, PROSÍM NĚJAKÝ UDĚLÁTKO, DÍKY

Automatické sloučení 18.05.2015 10:48:
JO A JEŠTĚ PROSÍM,KDE TEN KOMPLET KOUPÍM? U KARAVANŮ, NEBO V ŽELEZÁŘSTVÍ???
Upravil/a IVO-HANKA dne 18.05.2015 10:48

Upravit
Nejdříve označit a odvrtat pár dírek - nůžkami odstřihnout AL plech, potom jen nožem vyříznout izolaci a vnitřní stěnu..není to takový problém Smile Případně při montáži přírubu ještě podlepit

Už si nevzpomenu je to tak 5-6 let, ale myslím že jsem to kupoval v nějakém tom Baum..Hyper..atd. i v železářství by to mohli mít (je to z plastu) mavam

Ahoj, jestli zvažuješ tu střechu, mrkni do návodu, nejsem si jistý, ale myslím, že je tam uvedena maximální výška pro vyústění odvodu tepla. V práci jsme to řešili a pokud se to neudělá správně výrazně se sníží účinnost. Ať se daří.

Upravit
DÍKY, ASI JE TO FAKT, PŮVODNĚ JSEM DAL ODTAH VZDUCHU DO KOMÍNKU V TOPENÍ, ALE VŮBEC TO NEFUNGOVALO, ASI PRO MALÝ PRŮCHOD VZDUCHU I PRO VYÚSTĚNÍ NA STŘECHU, NEVÍM. JEN SE BOJÍM TOHO VRTÁNÍ DO KARAVANU S TAK VELKÝM PRŮCHODEM.Shock

Upravit
IVO-HANKA napsal:

DÍKY, ASI JE TO FAKT, PŮVODNĚ JSEM DAL ODTAH VZDUCHU DO KOMÍNKU V TOPENÍ, ALE VŮBEC TO NEFUNGOVALO, ASI PRO MALÝ PRŮCHOD VZDUCHU I PRO VYÚSTĚNÍ NA STŘECHU, NEVÍM. JEN SE BOJÍM TOHO VRTÁNÍ DO KARAVANU S TAK VELKÝM PRŮCHODEM.Shock

tu díru bych vyříznul přímočarou pilkou, jen je potřeba dát pozor aby tam nebyl nějaký kabel nebo nosná příčka.

mavam
Zdeněk 63 Alena 54, vnuk Péťa 13 občas i Matěj 8

http://traperi.sweb.cz/ Upravit
DÍRU BYCH VIDĚL KOUSEK POD PRAVÝM OKNEM, SNAD TAM NIC NEBUDE, CO BYCH POŠKODIL

Automatické sloučení 18.05.2015 20:28:
DÍRU BYCH VIDĚL KOUSEK POD PRAVÝM OKNEM, SNAD TAM NIC NEBUDE, CO BYCH POŠKODIL
Upravil/a IVO-HANKA dne 18.05.2015 20:28

Upravit
Podle tý fotky je to umístěný hned vedle lednice .Jak se na to tváří lednice?Nemůže nassávat teplý vzduch z klimy?Trubky,klapky ,hadice a pod. se dají nakoupit ,tam kde vedou věci pro odsavače,digestoře,větrání a pod.K tý klimě dodávali i takovou uzavírací klapku. V Brně fa Buriánek-Táborská

Upravit
To je ale dilema..
co obětovat a aby dobře fungovala (univerzální návod co do typů karavanů a mob. klím asi těžko najdeš). V každém návodu pro mob.klímu je ale zásada, že odvod teplého odp. vzduchu je třeba řešit co nekratším a nejpřímějším vedením, jinak razantně ztrácí na výkonu (i umístění nevhodné klapky či žaluzie může být negativní)!

Jestli se dostaneš při zhotovování otvoru do nějaké příčky ve stěně..máš o problém navíc, ale to už snad řeš dle svých možností i čím to vlastně vyříznout-individuálně!

Lednicím nic nevadí neb jsou odděleny stěnou a nasávají si ze "svého" prostoru i zvenku!

Další veledůležitostí je bezpečný odvod odkapu kondenzátu mimo karavan-obyčejně průvlakem v podlaze!

A taky počítat s tím, že se občas musíš čistit vzduchové filtry přívodu vzduchu (bývají i z boků a zezadu)!

Na další fotce jiného karavanu, jak jako oběť padla část šatní skříně, no a snad se časem pochlubíš jak jsi vše vyřešil? mavam
SteMi přiloženo následujícíobrázky:
p1000581.jpg kopie_-_13062011914.jpg

Ahoj, už jsem to zde psal asi tisíckrát: Každé, ale úplně každé chladicí zařízení (tj. i všechny jakékoliv chladničky a mrazničky) má jen takový chladicí výkon, kolik "teplého" výkonu jsme schopni zmařit, tzn. odvést z chladicího zařízení, z té jeho teplé části hodně rychle a někam daleko od chlazeného prostoru. Pokud tak neučiníme, nebo soustavně nečiníme (to jsou všechny ty omezující termostaty na ventilátory srážníků absorbčních aparatur), tak toto neodvedené teplo zůstane v chladivu (v horkém zkapalněném chladivu), které vypařováním musí ochladit vždy nejprve samo sebe, a až tím, co zbude z celkového chladicího výkonu, tak ochlazuje teprve to, co chceme chladit. A stále se tady o tom mele a mele, a většinou nejsme schopni pochopit, že každé chladicí zařízení je tepelné čerpadlo, a že tudíž "nedělá zimu" z elektriky, nebo z hořícího plynu.

Upravit
DĚKUJU ZA RADU ALE NĚJAK NEVÍM, CO SI Z TOHO MÁM VZÍT ZA RADU K MONTÁŽI ODVODU VZDUCHU, ASI MYSLÍŠ, ŽE BY MĚL BÝT CO NEJKRATŠÍ A BEZ ZBYTEČNÝCH PŘEKÁŽEK. KE KLIMOŠCE MÁM TAKOVÝ VÝSTUPNÝ UDĚLÁTKO Z PLASTU SE ZÁSLEPKOU, ALE TU ZÁSLEPKU BYCH VŽDY MUSEL VYNDAT A PAK TEPRVE PUSTIT KLIMU, CHÁPU, ALE BOJÍM SE, ŽE KDYŽ TAM NEDÁM TAKOVOU TU SAMOOTVÍRACÍ MŘÍŽKU (PŘI PROUDU VZDUCHU), TAK TEN HORKÝ VZDUCH BUDE PROUDIT HNED NA PLÁŠŤ KARAVANU A ČASEM SE TO PROJEVÍ, JAK BAREVNĚ, TAK I KVALITOU. TA MŘÍŽKA TEN VZDUCH ODVEDE ALESPOŇ KOUSEK OD PLÁŠTĚ KARAVANU. NEVÍM, TŘEBA JE TO JINAK????

Upravit
To "udělátko se záslepkou" je to o čem se tu od začátku bavíme..tu hadici harmoniku musíš vyvézt až za stěnu a na stěně už venku jako koncovku dáš přírubu !!! Tedy odpadové teplo fouká z klímy přímo ven !
Samosebou, že zátku musíš vždy vyndat..žaluzi bych nedoporučoval, už to je jakási "brzda"

Ještě jsem našel fotku se zátkou
SteMi přiloženo následujícíobrázek:
kopie_-_p1010571.jpg

TAK HOTOVO, NAKONEC JSEM TU KLIMOŠKU DAL DO SKŘÍNĚ, STEJNĚ, KDYŽ BUDOU VEDRA NA KLIMA, TAK V TÝ SKŘÍNI JE JEN MÁLO VĚCÍ, A JE TAKY NAD KOLEM, TAKŽE VÁHA KLIMY MĚ TAK NEBOLÍ. JEŠTĚ JEDNOU VŠEM DÍKY
IVO-HANKA přiloženo následujícíobrázky:
p5191228_640x480.jpg p5191227_640x480.jpg p5191225_640x480.jpg p5191224_640x480.jpg p5191223_640x480.jpg p5191222_640x480.jpg p5191221_640x480.jpg p5191220_640x480.jpg p5191218_640x480_2.jpg

Upravit
To je ono, ať se daří a hlavně řádně chladí mavam

Zdravím Pána Doskocila.Toto vlákno a príspevky sú staršie ale aj tak by som chcel využiť rady pretože aj ja by som chcel si namontovať svojpomocne do môjho Hobyčka mobilnú klímu.No a otázka znie:môžem mobilnú klímu umiestniť na zadnú sedačku to tvaru U samozrejme bez zadného matraca a vývod horúceho vzduchu riešiť cez zadnú stenu prívesu ako to bolo už názorne vyobrazené nie na boku prívesu ale na zadnej stene.No a čo je dôlezité chcem ju používať aj za jazdy cez menič napätia.Takže či Pán Doskočil alebo niekto iný by mi vedel poradiť či je to vôbec možné budem rád.
lubodano přiloženo následujícíobrázky:
img_20170811_164715.jpg img_20170811_164637.jpg

Upravil/a lubodano dne 11.08.2017 16:54

Upravit
Přejít na fórum:
Vygenerované za: 0.42 sekund
145,543,947 návštěv