Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Nefunguje splachování: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Nefunguje splachování

Poslední aktualizace před 7 let
J
JaneiroČlen
Přidáno před 9 let
Zdravím všechny bydlíkáře, chtěl jsem se dotázat, pokud by měl někdo v minulosti podobný problém... po zimní odstávce jsem zjistil, že nám nesplachuje WC, ačkoliv bylo ještě na podzim vše v pořádku. Není samozřejmě vyloučená varianta zapůsobení mrazu, ale to se mi moc nezdá, protože jsem se snažil před zazimováním veškerou vodu dostat ven. Spíš se mi jeví pravděpodobné, že splachování párkrát pomačkal malý capart ještě před tím, než jsem doplnil do nádrže vodu, takže to mohlo jet naprázdno, možnost k tomu měl a byl chvíli sám v autě.... Je možné že vlivem toho odešlo nějaké čerpadlo či pojistka? Dodávám, že při pokusu o spláchnutí nevyjde vůbec žádný zvuk, je to úplně mrtvé.... Zkoušel jsem hledat i v minulých tématech, ale vůbec nevím, kde bych měl od splachování hledat třeba nějakou pojistku. Jedná se o Fendt, r.v. 94. Neví někdo, na co bych se měl alespoň zaměřit, či kdo případně podobné opravy dělá? Pokusím se přidat pár fotek na orientaci, snad se načtou v pořádku. Děkuji moc za každou případnou radu. J.
Jirka 34 + Monika 31 !c + Tomášek 0,4 :l
Upravil Janeiro dne 11.05.2015 21:14, před 9 let
Janeiro Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen img_20150503_175556_1.jpg img_20150503_180052_1.jpg img_20150503_180009.jpg
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 9 let
tak se koukni na čerpadlo dostaneš se k němu pod zásobníkem toaletního papíru a někdy to stačí jen "rozhýbat)

a taky to čerpadlo má pojistku tak jestli není KO

pár zavrčení bez vody určitě čerpadlu neublížilo
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
J
JaneiroČlen
Přidáno před 9 let
Díky moc za info....pod zásobníkem papíru jsem byl, viz přiložené foto, jen nevím, co tam přesně dát ven, ať nenapáchám víc škody než užitku...:x A ta pojistka byla také první věcí, která mě napadla, protože to fakt nevydá ani hlásku, ale tu mám případně hledat kde? Někde "v tunelu" po vyjmutí wc kazety viz foto? :x
Jirka 34 + Monika 31 !c + Tomášek 0,4 :l
PetrNPetrNČlen
Přidáno před 9 let
Pojistku hledej u přívodních kabelů v oblasti obrázku č.2 B) Dosáhneš tam rukou při otevřených dvířkách.
Petr a Iva, BMW X5 + Bürstner Trecento 530 TS
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Janeiro napsal:

Díky moc za info....pod zásobníkem papíru jsem byl, viz přiložené foto, jen nevím, co tam přesně dát ven, ať nenapáchám víc škody než užitku...:x A ta pojistka byla také první věcí, která mě napadla, protože to fakt nevydá ani hlásku, ale tu mám případně hledat kde? Někde "v tunelu" po vyjmutí wc kazety viz foto? :x


to modrý to je čerpadlo, vyndej ho z vody a zkus ho rozhýbat
(samo, že je potřeba zjistit jestli do něj po stisku splachovaní jde proud)
to čerpadlo se dá koupit třeba tady: http://www.karava...rd-12v.htm

návod na výměnu čerpadle je tady:
http://www.karava..._c2_c4.pdf

:_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
Upravil Zdenek a Alena dne 11.05.2015 21:28, před 9 let
PetrNPetrNČlen
Přidáno před 9 let
Čerpadlo bývá přichyceno 1 křížovým šroubkem! Ať to neulomíš ....
Petr a Iva, BMW X5 + Bürstner Trecento 530 TS
J
JaneiroČlen
Přidáno před 9 let
Díky, tak už aspoň vím kde hledat....:) A jak v tomto případě ta pojistka vypadá? Právě že v rámci výhledu, který mi ten omezený prostor umožňuje, tam nevidím nic, co by mi ji připomínalo... opravdu se raději dvakrát zeptám, než na něco špatně šáhnu...:x:)
Jirka 34 + Monika 31 !c + Tomášek 0,4 :l
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Janeiro napsal:

Díky, tak už aspoň vím kde hledat....:) A jak v tomto případě ta pojistka vypadá? Právě že v rámci výhledu, který mi ten omezený prostor umožňuje, tam nevidím nic, co by mi ji připomínalo... opravdu se raději dvakrát zeptám, než na něco špatně šáhnu...:x:)



http://www.karava...-06-94.htm
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
J
JaneiroČlen
Přidáno před 9 let
Díky moc oběma za rady...už aspoň vím, po čem se dívat...doposud jelo splachování bez problémů, takže jsem tímto zařízením zcela nepolíbený...:o!k
Jirka 34 + Monika 31 !c + Tomášek 0,4 :l
DudlaDudlaČlen
Přidáno před 9 let
Jen pro priste, jelikoz mas samostatnou splachovaci nadrz, tak po vycerpani ciste vody do ni na zimu nalej 5l nemrzky do ostrikovavu a parkrat splachni, ja dokonce v zime pouzivam na splachovani prave vodu do ostrikovacu, ono to i hezky voni.
Dusan 76 + Radka 81 = Nikol 05 a Barca 09
Hyundai SantaFe 2,2 CRDi a Burstner Flipper 490 TK
jardojardoČlen
Přidáno před 9 let
J
JaneiroČlen
Přidáno před 9 let
Díky moc za rady, zítra bych se na to měl už konečně podívat....snad to pomůže....:x Hezký den všem.j.
Jirka 34 + Monika 31 !c + Tomášek 0,4 :l
Milan HamplMilan HamplČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Dudla napsal:

Jen pro priste, jelikoz mas samostatnou splachovaci nadrz, tak po vycerpani ciste vody do ni na zimu nalej 5l nemrzky do ostrikovavu a parkrat splachni, ja dokonce v zime pouzivam na splachovani prave vodu do ostrikovacu, ono to i hezky voni.

Už jsem nad tou vodou do ostřikovačů taky přemejšlel, o vánocích nám kleklo čerpadlo a došlo na pet flašky :)
Milan Hampl
Martin_BrnoMartin_BrnoČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, řešil jsem předloni.

1) vodu do ostřikovačů na zimu doporučuji
2) musíš odšroubovat ten křížový šroubek a vytáhneš plastový držák s čerpadlem. Odstřihneš kabely u čerpadla, napojíš nové a já jsem je ještě zalil do tavného lepidla, aby se stal spoj opravdu vodovzdorným.
3) koupil jsem nějaké čerpadlo myslím zn. Reich. Někdo mi poradil výkon 15 l, ale je to stašně moc. Spláchnu a voda 3x obkrouží mísu než steče dolů :(. Má to strašnou spotřebu. Asi tam vložím ještě nějakou regulaci ve formě nějaké pulzní regulace. Měl jsem koupit slabší čerpadlo, teď už to vím.
4) někdy jde čerpadlo opravdu rozhýbat, ale z nějakého důvodu se zastavilo. Jednou rozhýbš, podruhé už ne
5) dá se koupit i originál sada na WC Thetford, ale jde to vyřešit i alternativním čerpadlem za třetinovou cenu..
6) hodně štěstí!

PS: moje čerpadlo stálo myslím kolem 300 Kč..
Martin
Y
YenkeeČlen
Přidáno před 7 let
Já měl jednou také problém se splachováním u Knaus 1996 a to jednou s tím mechanismem, kde je ta elektroinstalace s mikrospínači a pojistkou (já mám klasickou nožovou jako je v autě) a podruhé s čerpadlem. Poprvé jsem celý ten plast se všemi těmi kablíky a spínači vyndal. Je tam cca 5 šroubů zespodu a jeden to drží shora přes otevírač klapky záchodu (tady je potřeba hóóóódně dlouhý šroubovák). Po vyndání jsem to celé důkladně zrevidoval očistil zoxidované kontakty a opravil jeden kontakt který ten problém dělal, myslím že to byl ten faston zrovna na pojistce. To vyndání a zpětné nandání je trošku problematické, neboť se tam spatně může a je na to i blbě vidět, ale vše se podařilo a maká to dosud. Druhá závada byla, že se čerpadlo netočilo a i po rozhýbání po chvilce opět nefungovalo. Stalo se to v Chorvatsku a ačkoli v obchodě měli náhradní řešili jsme to splachováním hrníčkem. I nedalo mi to opět jsem ho vyndal pořádně propláchl a osušil a poté jsem jej prostříkal silikonovým olejem a ejhle čerpadlo začalo makat a maká už zase tři roky bez problémů.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Janeiro, Zdenek a Alena, PetrN, Dudla, jardo, Milan Hampl, Martin_Brno, Yenkee

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,026,396 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.20391 sekund | Průměrně za: 0.20391 (0) sekund | Dotazy: 111 | Použitá paměť: 2.06MB/4MB