Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 "Technická" na plyn v Německu: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

"Technická" na plyn v Německu

Poslední aktualizace před 9 let
Martin PMartin PČlen
Přidáno před 9 let
Ahoj,

včera jsme se vrátili po deseti dnech z Německa. Všiml jsem si, že všechny německé obytňáky a karavany mají vzádu nálepku, něco jako naše STK, která uvádí do kdy mají platnou asi revizi/kontrolu plynu.

Nevíte jestli musí mít české obytné auto v Německu tuto nálepku, resp. kontrolu/revizi? Měl jsem docela strach z případné policejní kontroly a pokuty. Pokud je to povinnost, dá se udělat v českých servisech?
PSkaravanPSkaravanČlen
Přidáno před 9 let
V D. byt revize plynu kazde dva roky.Jinak vas nepusti do kempu.K revizi je zluta knizecka,kde je typ spotrebicu,VIN karavanu... a ta znamka vzadu slouzi k rychle kontrole.Na silnici policie neresi.Takze pokud chcete do kempu v D. i jinde musi byt revize plynu.Znamka byt nemusi,protokol ano.
Martin PMartin PČlen
Přidáno před 9 let
Díky za odpověď. Byli jsme ve dvou kempech a protokol ani známku nechtěli vidět, ale pravdou je, že to byly malé zapadnuté kempy.
Jarda_1Jarda_1Člen
Přidáno před 9 let
Setkal se s tím někdo konkrétně, že by v Německém kempu nebo jinde v zahraničí chtěly protokol o revizi plynu případně nějaké jiné dokumenty?
Po mě za 4 roky co jezdíme nikdo mimo občanky žádné jiné dokumenty nic nechtěl.
Vlastně pouze jednou u Gardy, očkovací průkaz na psa.
R
Radim5844Člen
Přidáno před 9 let
To by me taky zajimalo i s ostatnimi zememi. R.
T
textilČlen
Přidáno před 9 let
Jezdím do německa do kempů více jak deset let jak k moři i ve vnitrozemí a nikde se mě na revizi plynu neptaly.
A ani s čechy s kterými jsem se tam setkal nikdy nemuseli řešit tento problém.
MTSMTSČlen
Přidáno před 9 let
No, dokud se něco nestane, tak nic nechtějí. Pokud se ti povede podpálit kemp a stát se může cokoli, jde veškerá škoda za tebou :o

:_
Jirka + Alena + Renault Master - MTS-2
https://www.carav...i_id=41587
DiscoverfunDiscoverfunČlen
Přidáno před 9 let
Nazdar,
Pracuji v nemecku u technicke kontroly vozidel a ta 2letni zkouska plynove instalace je soucasti
technicke kontroly obytnych vozidel a privesu tak jako zkouzka emisi a technickeho stavu vozidla,
a od te doby co existuje EU je znamo ze v ostatnich zemich EU neni povinost udelat technickou
zkousku plynu, padla jakakoliv kontrola teto zkousky na kempech,jedinne kdyz by se jelo na Kemp,
kde by extra vyzadovali tu zkousku plynu, tak by meli mit moznost tu zkousku udelat na miste taky
pro cizince, coz se jeste nikdy nestalo ! Muzete klidne jezdit do kempu v nemecku, jako tam jezdi
Italove,franzouzi,holandani,danove,svedove,anglicani kteri taky nemaji zadnou zkouzku,protoze
kdyby se neco stalo tak se to resi s pojistovnou.

Honza/Discoverfun/Erlangen
simchasimchaČlen
Přidáno před 9 let
Přesně jak píše Discoverfun, ale také MTS. Je třeba vycházet z našich předpisů, ne německých. U nás se plyn v karavanech nebere zatím moc vážně. Obecně ale platí, že se provádějí revize a zkoušky plyn. zařízení, to je třeba rozlišit. Prvozní revize se provád v tříleté periodě, ale pouze u průmyslových plynovodů a občanské vybavenosti, jako jsou školy, obchody, kina, ale i třeba paneláky. Pro takové plynovody, jako je karavan, nebo i rod. domek toto neplatí.
Ale, platí jednoleté kontroly těchto malých plyn. zařízení, které nemusí provádět revizní technik, ale stačí kontrola provedená servisem, nebo servisákem, který ale musí mít oprávnění k Montáži a opravám plyn. zařízení a může tudíž vystavit zápis o kontrole.
Takže nějaké nálepky neberte vůbec vážně, tu si může vyrobit každý, kdo po ní touží sám. Podstatný je zápis, to je Protokol o zkoušce plyn. zařízení, múže vydat servisák který zařízení zkontroluje, nebo Provozní revize, třeba při změně uživatele karavanu, tu vystaví revizní technik plyn. zařízení.
Takže, kdyby to kempař ať v Německu, nebo i u nás věděl a byl hodně pečlivý, tak by tento protokol o kontrole, která se musí provádět každý rok, mohl vyžadovat. Zatím se tak neděje a třeba policie s tím nemá nic společného. U STK si nejsem jistý, zda to musí vyžadovat.
Tož tak.
STMaxSTMaxČlen
Přidáno před 9 let
......... tak by tento protokol o kontrole, která se musí provádět každý rok, mohl vyžadovat..........


Který předpis nařizuje "všem" roční kontrolu jako povinnou? Pokud jsem dobře četl vyhlášku 85/1978 paragraf 7 tak tam se tahle povinnost ukládá jen firmám, které vlastní karavan nebo obytné auto. Roční kontrola je potom v rámci povinné 3 leté revize. Znamená to tedy že co je na IČO musí každý rok na kontrolu a co 3 roky na revizi. U soukromých osob je to pouze doporučení.

Nicméně si osobně myslím že i co není na IČO by alespoň jednu revizi mělo mít. Je tam uvedené vše a když by nedejbože vznikl problém, alespoň se může nečím ohánět u pojištovny nebo u soudu, že to co v karavanu je respektivě bylo, splňovalo všechny náležitosti a bylo udělané bezpečně.

Při těch investicích co stojí provoz karavanu a nebo ještě víc obytného auta to nikoho nezabije a ohánět se tím, že to není povinné se mi prostě nelíbí. Je to auto, všechno se za jízdy třepe, plyn je dost často špinavý a občas se někdo vrtá v lednici nebo v topení. To je tolik potencionálních možností na únik až hrůza.
L
lada721Člen
Přidáno před 9 let
Pokud máš něco společného s tím deklarovaným odkazem na konci příspěvku tak se nedivím, že se ti to nelíbí.:_
ArciArciČlen
Přidáno před 9 let
Ahoj, muzes jet do nemec na kontrolu plynu, stoji to 30 euro jezdim kazde 2 roky. Petr
STMaxSTMaxČlen
Přidáno před 9 let
lada 721...... no jasně že mám a proto taky vím moc dobře co vše si lidi jsou schopný v autě udělat za zvěrstva, které jim někdo stejně neznalý poradí. Za těch 20 let co dělám plyn jsem potkal nespočet kutilů. Kéž by měli všichni stejný respekt z plynu jako já. Mnohdy by stačila i jen obyčejná kontrola.
simchasimchaČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

STMax napsal:

......... tak by tento protokol o kontrole, která se musí provádět každý rok, mohl vyžadovat..........


Který předpis nařizuje "všem" roční kontrolu jako povinnou? Pokud jsem dobře četl vyhlášku 85/1978 paragraf 7 tak tam se tahle povinnost ukládá jen firmám, které vlastní karavan nebo obytné auto. Roční kontrola je potom v rámci povinné 3 leté revize. Znamená to tedy že co je na IČO musí každý rok na kontrolu a co 3 roky na revizi. U soukromých osob je to pouze doporučení.

Nicméně si osobně myslím že i co není na IČO by alespoň jednu revizi mělo mít. Je tam uvedené vše a když by nedejbože vznikl problém, alespoň se může nečím ohánět u pojištovny nebo u soudu, že to co v karavanu je respektivě bylo, splňovalo všechny náležitosti a bylo udělané bezpečně.

Při těch investicích co stojí provoz karavanu a nebo ještě víc obytného auta to nikoho nezabije a ohánět se tím, že to není povinné se mi prostě nelíbí. Je to auto, všechno se za jízdy třepe, plyn je dost často špinavý a občas se někdo vrtá v lednici nebo v topení. To je tolik potencionálních možností na únik až hrůza.

Mohl bych se také zaptat, který předpis jí zakazuje? Ale šermovat se předpisy nebudu z toho už jeem vyrostl.a také to není náplní vlákna.
Obecně platí co jsem napsal. Je třeba vycházet především z dikcí a ustanovení tak zv. Energetického zákona, dále ČSN, TPG a vyhlášek. Říci v dnešní době, že ten předpis, nebo onen něco zakazuje, nebo doporučuje, je odvážné a zjednodušené.
Provést aspoň jednu revizi na zařízení které je vystaveno léta otřesům, prudkým změnám teplot atd. je tak trochu málo, asi i pro pojišťovnu. Víc se už k tomu nebudu vyjadřovat. :_
P
PeterLČlen
Přidáno před 9 let
Nerozumiem preco sa v tejto teme tolko diskutuje... Ano kazda legislativa hovori trosku nieco ine ale ved v tom karavane spi a zije predsa cela moja rodina, tak je to asi hlavne v mojom zaujme mat ci uz plyn, elektriku alebo napravu a papucu na oji v 100% stave. A konkretne zrovna plynova instalacia je predsa dost nachylna, kvoli otrasom a inym vplyvom ako tu bolo popisane. A keby kazdy uvazoval rozumne a poctivo, vobec by sme nemuseli riesit nejake vyvinenie sa pred poistovnou....
Ani na Slovensku, ani v Rakusku ani v Taliansku alebo v Madarsku odo mna nikto nic okrem dokladu totoznosti nechcel ale ani som to kvoli tomu nerobil, mam proste istotu ze je to v poriadku... Mimochodom revizie plynu a elektriky nestali dokopy ani 100e...
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Martin P, PSkaravan, Jarda_1, Radim5844, textil, MTS, Discoverfun, simcha, STMax, lada721, Arci, PeterL

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,816,825 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.26706 sekund | Průměrně za: 0.26706 (0) sekund | Dotazy: 118 | Použitá paměť: 2.14MB/4MB