Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 moje vestavba: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

moje vestavba

Poslední aktualizace před 8 let
T
tom69Člen
Přidáno před 9 let
Ahoj všem podobně postiženým.
Po delší době sledování a pročtení tohoto báječného fora jsem se rozhodl,že si udělám vestavbu.
Jezdil jsem všude možně po Evropě s americkým Jeepem kde se dalo vzadu spát,ale chybí mi sprcha,WC a trochu víc pohodlí.
Moje představa:..ducato MAXI,nebo boxer....zvažuji i Iveco max.
Mám představu mít vzadu trochu posunutou postel a příčku tak aby mezi dveřmi a obytným prostorem bylo místo na skutra,nafukovací člun s motorem a rybářský vercajk.
Proto maxi...aby se vešla koupelna,kuchyň a pohodlné spaní.
Už to tu bylo dost popsáno....co za auto,jakou velikost...,ale zeptám se znovu zkušenějších,,jaké mě budou provázet problémy s autem MAXI,průjezdnost,parkování na divoko v přírodě(přeci jen jsem doted jezdil 4x4)

Finance jsou omezené,rád bych auto pořídil do 80t.I za cenu,že něco vyvařím,vykytuji,nastříkám.
Vestavbu bych si dělal sám,nějaká zkušenost je z lodí,,chat a podobně.
Co řeším je ohřev vody,,,nechci v autě 220v,nepředpokládám,že bych byl delší dobu v dosahu přípojky,a tak chci být soběstačný.Tak zbývá plyn....není pro mě problém namontovat nádrž na LPG,,,montoval jsem to do amerik,ale fakt se mi nechce dávat 20t za bojler.
Myšlenka je tedy taková : průtokový ohřívač typu karma(malá),v zadním odděleném prostoru kde by byla v zadních vratech větrací mřížka pro přívod vzduchu a odvod spalin klasicky komínkem do střechy.
Je to blbost??,strašná hovadina??nebo je to možnost??
Dík za rady,,,budu postupně referovat o postupu a rád si nechám poradit.
Tom
DudlaDudlaČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

tom69 napsal:

Ahoj všem podobně postiženým.
Po delší době sledování a pročtení tohoto báječného fora jsem se rozhodl,že si udělám vestavbu.
Jezdil jsem všude možně po Evropě s americkým Jeepem kde se dalo vzadu spát,ale chybí mi sprcha,WC a trochu víc pohodlí.
Moje představa:..ducato MAXI,nebo boxer....zvažuji i Iveco max.
Mám představu mít vzadu trochu posunutou postel a příčku tak aby mezi dveřmi a obytným prostorem bylo místo na skutra,nafukovací člun s motorem a rybářský vercajk.
Proto maxi...aby se vešla koupelna,kuchyň a pohodlné spaní.
Už to tu bylo dost popsáno....co za auto,jakou velikost...,ale zeptám se znovu zkušenějších,,jaké mě budou provázet problémy s autem MAXI,průjezdnost,parkování na divoko v přírodě(přeci jen jsem doted jezdil 4x4)

Finance jsou omezené,rád bych auto pořídil do 80t.I za cenu,že něco vyvařím,vykytuji,nastříkám.
Vestavbu bych si dělal sám,nějaká zkušenost je z lodí,,chat a podobně.
Co řeším je ohřev vody,,,nechci v autě 220v,nepředpokládám,že bych byl delší dobu v dosahu přípojky,a tak chci být soběstačný.Tak zbývá plyn....není pro mě problém namontovat nádrž na LPG,,,montoval jsem to do amerik,ale fakt se mi nechce dávat 20t za bojler.
Myšlenka je tedy taková : průtokový ohřívač typu karma(malá),v zadním odděleném prostoru kde by byla v zadních vratech větrací mřížka pro přívod vzduchu a odvod spalin klasicky komínkem do střechy.
Je to blbost??,strašná hovadina??nebo je to možnost??
Dík za rady,,,budu postupně referovat o postupu a rád si nechám poradit.
Tom


muzes koupit tenhle ohrivac a nejak to upravit
http://www.karavan.cz/_302_037-prenos...0-mbar.htm
Dusan 76 + Radka 81 = Nikol 05 a Barca 09
Hyundai SantaFe 2,2 CRDi a Burstner Flipper 490 TK
T
tom69Člen
Přidáno před 9 let
ano...to byla jedna myšlenka,,,upevnit na příčku u zadních dveří aby spaliny nešly dovnitř a odvětrávat střechou hříbkem.
hanzshanzsČlen
Přidáno před 9 let
Ahoj,
no já mám Boxera viz. ikona. Poslední motor bez elektroniky r.v. 2000. Ty asi půjdeš do novějšího common railu JTD.
Jestli L3 nebo maxi (L4) je to otázka - někomu (mě) to docela vadí, ta délka auta, ale mám kolegu co má delší a nevadí mu to. Prostě když tady nezaparkuje, jede dál...
Otázka je jestli zadohrab nebo předohrab. Většina novějších dodávek je předohrab, ale to nevyjede skoro nic. Mám zkušenost - louka do kopce, mírně vlhko: VW LT (I.gen) zadohrab bez problémů na poprvé, Ducato bez šance, 6 lidí to tlačilo nahoru hodinu...
T
tom69Člen
Přidáno před 9 let
ahoj a děkuji za odpověď....koukal jsem po tom co máš Ty...nepotřebuji nutně nový model.Právě to co popisuješ mě děsí....jezdím k vodě a i s pseudoofroudem jsem měl občas problém odjet....v srpnu jsem montoval řetězy.:v
Ještě jsem zapomněl....stačí mi 2 sedačky...jezdím převážně sám
ScooterMartyScooterMartyČlen
Přidáno před 9 let
Tohle problém asi trošku je. Jen loni jsem vážně zapadl 2x. V kempu, na úplné rovině, u servisního místa, protože mokrá tráva, a u kamaráda na zahradě taky tak. V prvním případě jsem vyjel na vyprošťovacích pásech, v druhém jsem musel postupně zvedat auto, podkládat ho a vlastně ty díry vyplnit prkny. Šlo to, ale v obou případech po mě zůstal zákop jak pro ležícího střelce...
Martin (1971) a Lucie (1974) a vždycky nějaký ten pes..., 608 463 502, Abbey GTS 517 a Ford Galaxy II 1.9 TDi 96kw. Dříve Renault Master Pössl.

Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.
Benjamin Franklin
hanzshanzsČlen
Přidáno před 9 let
Možná by sis mohl někde dodávku půjčit a projet po dešti svoje oblíbená místa na rybaření, abys viděl jestli to půjde. Abys nepořídil dodávku a po první jízdě nezjistil ,že tobě je to naprd.
Koukal jsem na dodávky 4x4, ale těch je fakt málo.
Zadohraby jsou snad k sehnání jen Fordy: http://auto.bazos...Di-125.php
Bohužel zase Fordy z téhle doby jsou common raily s nepovedenou pumpu od Delphi, z které se sypaly šponky, které vydřely vstřiky atd.. takže na to pozor.
S
svistČlen
Přidáno před 9 let
Presne jak se pise vyse - zadneho forda s Delphi nebrat - nekonecne opakujici se problemy (snad co 30tis. km).
Neni u zadniho nahonu preci jen velka nevyhoda, ze se neda (da spatne) vyuzit spodek auta napr. pro nadrze odpadni vody nebo lpg?
P
poldajČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

svist napsal:

Presne jak se pise vyse - zadneho forda s Delphi nebrat - nekonecne opakujici se problemy (snad co 30tis. km).
Neni u zadniho nahonu preci jen velka nevyhoda, ze se neda (da spatne) vyuzit spodek auta napr. pro nadrze odpadni vody nebo lpg?


Pokud pojedeš terenem využij řetězy.Ale na trávu je to asi přece jenom jedno zda předo nebo zado.
Zado využíval Mercedes Sprinter.A musím říct že mi to moc nesedělo.
Nebo nějakou čtyřkolu expediční.Někde tady příspěvky o tom byly....
T
tom69Člen
Přidáno před 9 let
půjčení dodávky a vyzkoušení míst je pro mě mimo realitu...krom pár míst na Labi jezdím poslední dobou na Pád do Itálie a do Francie.
Vestavbu chci proto,že v ní budu trávit dost času,,,chci se trochu toulat...hold budu muset počítat s tím,že nebudu moct zajet všude...
Forda jsem tak nějak vyřadil hned na začátku....někde jsem tu četl že je užší než dukáto,boxer a iveco.???
Dodávek 4x4 je málo....a tak je extra nehledám....to by byla klika
Lpg nádrz bude vzadu v garáži na boku nad kolem,,,na druhé straně bude nádrž na vodu.
DudlaDudlaČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

tom69 napsal:

půjčení dodávky a vyzkoušení míst je pro mě mimo realitu...krom pár míst na Labi jezdím poslední dobou na Pád do Itálie a do Francie.
Vestavbu chci proto,že v ní budu trávit dost času,,,chci se trochu toulat...hold budu muset počítat s tím,že nebudu moct zajet všude...
Forda jsem tak nějak vyřadil hned na začátku....někde jsem tu četl že je užší než dukáto,boxer a iveco.???
Dodávek 4x4 je málo....a tak je extra nehledám....to by byla klika
Lpg nádrz bude vzadu v garáži na boku nad kolem,,,na druhé straně bude nádrž na vodu.


Sprinter je zadohrab a i vsehrab
Dusan 76 + Radka 81 = Nikol 05 a Barca 09
Hyundai SantaFe 2,2 CRDi a Burstner Flipper 490 TK
P
PPPmytoČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

tom69 napsal:

půjčení dodávky a vyzkoušení míst je pro mě mimo realitu...krom pár míst na Labi jezdím poslední dobou na Pád do Itálie a do Francie.
Vestavbu chci proto,že v ní budu trávit dost času,,,chci se trochu toulat...hold budu muset počítat s tím,že nebudu moct zajet všude...
Forda jsem tak nějak vyřadil hned na začátku....někde jsem tu četl že je užší než dukáto,boxer a iveco.???
Dodávek 4x4 je málo....a tak je extra nehledám....to by byla klika
Lpg nádrz bude vzadu v garáži na boku nad kolem,,,na druhé straně bude nádrž na vodu.


Nádrž na LPG mám před rezervou zespodu.Je škoda umístit ji dovnitř.Vzadu vlevo mám topení a vpravo vodu.
Pohoda,klídek,sluníčko......cesta kamkoliv.
T
tom69Člen
Přidáno před 9 let
já už mám s LPG nějaké zkušenosti...jezdim na to léta a byla doba kdy jsem to i montoval.V zimě se to mizerně odpařuje,v nádrži zůstává butan a tak chci dát nádrž dozadu,kde to sice bude odizolované od obytné části,ale stejně tam zavedu rozfuk aby to částečně temperovalo.
I proto chci maxika,krom klasické garáže pod postelí chci obytnou část posunout aspon o 80cm od zadních dveří,,,
a nádž bude klasická kulatá do rezervy na 80l,přidělaná na boku tolik nepřekáží,,měl jsem to tak řešené v exploreru jako přídavnou a bylo to v pohodě.
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 9 let
Tome, jezdím s Ducatem 2,8 iDTD z roku 2000. Motor luxusní, elktronika není. Spotřeba okolo 8 litrů. V Bazaru bylo za 149 tis. Nakonec jsem ho dvezl za 84 tis. Takže i za ceno do 100 tis se dá pořídit docela slušně. Ale hledal jsem tak 3 měsíce.

Rozměry auta mě osobně vůbec nevadí. Jen výška, někdy v zahraničí u supermarketů.

A rovnou ti řeknu, sjedeš z pevné cesty, tak už nepojedeš. I na rovné mokré louce mám kolikrát problémy - nové gumy. Neříkám, dá se vyjet i od řeky. Ale i světlá výška dělá omezení průchodnosti.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
L
lekiČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

hanzs napsal:

Ahoj,
no já mám Boxera viz. ikona. Poslední motor bez elektroniky r.v. 2000. Ty asi půjdeš do novějšího common railu JTD.
Jestli L3 nebo maxi (L4) je to otázka - někomu (mě) to docela vadí, ta délka auta, ale mám kolegu co má delší a nevadí mu to. Prostě když tady nezaparkuje, jede dál...
Otázka je jestli zadohrab nebo předohrab. Většina novějších dodávek je předohrab, ale to nevyjede skoro nic. Mám zkušenost - louka do kopce, mírně vlhko: VW LT (I.gen) zadohrab bez problémů na poprvé, Ducato bez šance, 6 lidí to tlačilo nahoru hodinu...


Boxer má HDi , ne?
hanzshanzsČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

leki napsal:

Citovat

hanzs napsal:

Ahoj,
no já mám Boxera viz. ikona. Poslední motor bez elektroniky r.v. 2000. Ty asi půjdeš do novějšího common railu JTD.
Jestli L3 nebo maxi (L4) je to otázka - někomu (mě) to docela vadí, ta délka auta, ale mám kolegu co má delší a nevadí mu to. Prostě když tady nezaparkuje, jede dál...
Otázka je jestli zadohrab nebo předohrab. Většina novějších dodávek je předohrab, ale to nevyjede skoro nic. Mám zkušenost - louka do kopce, mírně vlhko: VW LT (I.gen) zadohrab bez problémů na poprvé, Ducato bez šance, 6 lidí to tlačilo nahoru hodinu...


Boxer má HDi , ne?


Jo má, já psal JTD protože tom69, má zájem o Iveco.
Ale ono je to stejně jedno, obojí je prakticky stejné...
T
tom69Člen
Přidáno před 9 let
Dík za odezvu....Iveco pomalu vypouštím a zustávám na dvojici ducato,boxer.Cestuji sám se psem...tudíš nepotřebuji tolik místa vzadu.
motor bych chtěl 2.5l a výš....někde jsem zaznamenal,že 1.9 je šunt....nebo nějaké rady k motorům???Naftu jsem nikdy neměl....poslední roky jsem sedlal benziny 4,2 a více předělané na LPG.super motory,,,jen ta spotřeba..jen ta spotřeba:c
L
lekiČlen
Přidáno před 9 let
Nemám,nevím,ale slyšel jsem že ty HDi u Boxeru nejsou moc povedené , pokud ho zde někdo má rád bych o referenci.Mechanik v Peugeotu říkal že on sám již měnil pět kusů ?!

Automatické sloučení 20.04.2015 18:12:
Doplním 2,2 HDi ,88 KW /120 Hp
Upravil leki dne 20.04.2015 18:12, před 9 let
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 9 let
2,8 iDTD - objem ničím nenahradíš. Jeden z nej motorů, co se do těchto dodávek dával. Hovořím o motoru v autech dle tvojí finanční hranice.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
L
lekiČlen
Přidáno před 9 let
já myslel 2,2 hdi
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: tom69, Dudla, hanzs, ScooterMarty, svist, poldaj, PPPmyto, Franta REZAC, leki, walibuk, sipadan, Fil, Me2d, Jimboo, brumla, Pisky

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,694,362 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.17310 sekund | Průměrně za: 0.1731 (0) sekund | Dotazy: 137 | Použitá paměť: 2.27MB/4MB