Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Demontáž vodní baterie v kuchyni: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Demontáž vodní baterie v kuchyni

Poslední aktualizace před 6 let
klappeklappeČlen
Přidáno před 9 let
Ahoj,

máte někdo nějakou radu, jak vymontovat baterii v kuchyni? Po zimě mi začala nějak kapat (u přívodu vody, vnitřní strana, pod dřezem).

Je k ní špatný přístup, protože je schovaná až za dřezem. Rukou na ni ze spoda sáhnu, ale plastovou matici, která ji zespoda drží, rukou nepovolím. Musel bych tam nějak nacpat kleště, ale na to tam není místo. Mám obavu, že budu muset vyndat lednici (kvůli lepšímu přístupu) a do toho se mi vůbec nechce :-(

Termín v servisu mám až na 13.5., ale zase mi přijde hloupý vézt karavan do servisu jen s takovou prkotinou. Nebo to není prkotina?

Díky všem za rady!

klappe
Martin (39), Renča (38), Barča (9), Kája (7)
klappe Připojili následující obrazek:
baterie1_2.jpg Obrázek nebyl nalezen
VasuVasuČlen
Přidáno před 9 let
Mám to za sebou, podařilo se mně dole odpojit hadice a el. vedení a nastrčil jsem tam klasický nástrčkový klíč, tuším 42 a povolil jsem to.
Mám tlakový systém a kapalo a kapalo. A teď suším.
klappeklappeČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Vasu napsal:

Mám to za sebou, podařilo se mně dole odpojit hadice a el. vedení a nastrčil jsem tam klasický nástrčkový klíč, tuším 42 a povolil jsem to.
Mám tlakový systém a kapalo a kapalo. A teď suším.


Ahoj,

a popsal bys prosím trochu detailněji, jak jsi odpojil ty hadice a elektrické vedení? S tím nastrčkovým klíčem mě to nenapadlo, tak velkou golu nemám :-)

A objevil jsi nějakou závadu? Těsnění nebo nějaká prasklina např. od mrazu?
Mně to kape, jen když pouštím vodu (mám klasický čerpadlo).
Martin (39), Renča (38), Barča (9), Kája (7)
VasuVasuČlen
Přidáno před 9 let
Já jsem měl vadnou pákovou baterii, rozmontoval jsem ji, vadný těsnicí systém, koupil jsem v Hornbachu kompletní vnitřek, tuším za 230 Kč
Já mám od baterie asi 40 cm hadice, napojené přes tulejky na tlakové hadice. Tak jsem ty hadice odšrouboval a bylo. Dráty z baterie nemám zapojené, mám tlakový systém, ale ty je rozpojíš na svorkovnici. Protáhl jsem hadice přes nástrčkový klíč a byl jsem na matici.
Na povolení musíš mít klasický nástrčkový klíč, ten je dlouhý cca 20 cm, golovkou to nemáš šanci! Popřípadě si ten nástrčkový klíč prodloužíš dalším nástrčkovým, tím pádem jsi už pod dřezem a jestli to je moc utažené, tak použiješ na nástrčkový klíč hasák.
klappeklappeČlen
Přidáno před 9 let
Moc díky za popis. Je pravda, že moje hadice se po 30-40 cm přes svorky taky napojují na jiné. OK, tam to rozpojím. Je divný, že mi tam visej rozpojený nějaký slabší kablíky, ale baterie funguje i tak.

Kde jsi přišel k tomu klíči? Zajel jsem do OBI, ale tam měli jen golu do velikosti 32, což už mi na první pohled přišlo hodně velký :)
Martin (39), Renča (38), Barča (9), Kája (7)
VasuVasuČlen
Přidáno před 9 let
Nejprve změř posuvnici tu matici, jaký to vlastně klíč potřebuješ ! Trubkové nástrčkové klíče už nejsou běžně v prodeji, ale zámečníci, instalatéři jej běžně mají.
M
MRČlen
Přidáno před 9 let
Ahoj.

Jednou jsem opravoval když jsme byli na divoko a skoro bez nářadí a šla matice povolit šuplerou a následně pak i sikovkami. Netěsnost byla způsobena vymačkaným gumovým kroužkem v těle baterie.
Opraveno provizorně výměnou tohoto kroužku. Doma jsem pak pro jistotu měnil i všechny ostatní kroužky a dostával jsem se k baterii po vyjmutí dřezu. Ten je v mém případě připevněn čtyřmi šroubky zakrytými pod gumovými krytkami.
http://1mr.rajce....6P_019.jpg
S pozdravem a přáním pěkných dnů Miroslav Rýznar
Upravil MR dne 18.04.2015 19:51, před 9 let
klappeklappeČlen
Přidáno před 9 let
Díky moc oběma.
Bohužel šupleru, ani sikovky tam nedostanu a obávám se, že můj dřez samotnej nevyndám, protože je spojenej s plynovým sporákem:(

Ráno moudřejší večera, první se k tomu musím nějak dostat. Alespoň změřit tu plastovou matku.
Martin (39), Renča (38), Barča (9), Kája (7)
artoartoČlen
Přidáno před 9 let
Hadičku větší silou vysuň z kohoutku. V ruce ti zůstane hadice s trubičkou z umělé hmoty
na které je Okroužek . vyměnit a znova zasunout. Dělal jsem to po umyvadlem bez vyndání
kohoutu. Vzpomínám si, ruce jsem neměl zas tak odřené, ale kolena u to dost bolí.
asi něco takového http://www.karava..._191-1.jpg
Upravil arto dne 19.04.2015 07:44, před 9 let
klappeklappeČlen
Přidáno před 9 let
Ahoj,

To zní dobře, určitě dnes vyzkouším a pak poreferuju.
Jdu na to hned.

Klappe

Automatické sloučení 19.04.2015 11:45:
Takže jsem o krůček dál, resp. o podstatný krok.

Dle Vašich rad jsem dole rozpojil hadice a byla to mordovačka, ale silou nešly z baterie vytáhnout. Tak jsem pátral dál, jak se dostat k té baterii, abych ji mohl odmontovat a světe div se, našel jsem na dřezu a na vařiči několik vrutů, které jsem povolil (+ jedna matička na kostru od vařiče zespod) a celý dřes s vařičem jde cca. 5-7 cm nadzvihnout. K povolení plastové matky zespoda baterie jsem se dostal zvenčí přes kuchyňské okno :-)

Takže teď u mám baterii venku (visí jen na elektrických kablíkách) !n

Hadice nešly ven silou, protože na baterii byla taková malá, černá plastová závlačka jako pojistka. Když jsem ji vytáhl, tak obě hadice šly ven. Zkontroloval jsem těsnění a přijde mi v pořádku (viz. fotka). Už při diagnostice, když jsem hledal, odkud to kape, mi přišlo, že to kape spíš z místa, odkud vychází kablíky.

Jenže teď nevím, jak dál :x

1.) jak se dostat do vnitřku té baterie? 2 části jsou pohyblivé a 2 pevné, ale vůbec netuším, jak se dostat dovnitř.
2.) jak rozpojit nafocené kablíky tak, abych to mohl uvést do původního stavu?

Všem moc díky za rady! :g
Martin (39), Renča (38), Barča (9), Kája (7)
Upravil klappe dne 19.04.2015 10:45, před 9 let
klappe Připojili následující obrazek:
draty.jpg Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen baterie_celek.jpg
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

klappe napsal:

Ahoj,

To zní dobře, určitě dnes vyzkouším a pak poreferuju.
Jdu na to hned.

Klappe

Automatické sloučení 19.04.2015 11:45:
Takže jsem o krůček dál, resp. o podstatný krok.

Dle Vašich rad jsem dole rozpojil hadice a byla to mordovačka, ale silou nešly z baterie vytáhnout. Tak jsem pátral dál, jak se dostat k té baterii, abych ji mohl odmontovat a světe div se, našel jsem na dřezu a na vařiči několik vrutů, které jsem povolil (+ jedna matička na kostru od vařiče zespod) a celý dřes s vařičem jde cca. 5-7 cm nadzvihnout. K povolení plastové matky zespoda baterie jsem se dostal zvenčí přes kuchyňské okno :-)

Takže teď u mám baterii venku (visí jen na elektrických kablíkách) !n

Hadice nešly ven silou, protože na baterii byla taková malá, černá plastová závlačka jako pojistka. Když jsem ji vytáhl, tak obě hadice šly ven. Zkontroloval jsem těsnění a přijde mi v pořádku (viz. fotka). Už při diagnostice, když jsem hledal, odkud to kape, mi přišlo, že to kape spíš z místa, odkud vychází kablíky.

Jenže teď nevím, jak dál :x

1.) jak se dostat do vnitřku té baterie? 2 části jsou pohyblivé a 2 pevné, ale vůbec netuším, jak se dostat dovnitř.
2.) jak rozpojit nafocené kablíky tak, abych to mohl uvést do původního stavu?

Všem moc díky za rady! :g

1/ většinou na té baterii je někde zezadu nebo pod ozdobným krytem červík který musíš povolit možná taky, že půjde /ta ovládací páka/ jen vysunout a tím oddělit od baterie a pod ní by ses měl dostat k vnitřnostem,
2/ ty kabely ucvakni štípačkami a pak to spojíš nově nalisovaným konektorem nebo "lustr svorkou"
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
klappeklappeČlen
Přidáno před 9 let
Zdenku díky. Bojím se to vyzkoušet tím vytažením, abych nic nezlomil. Malého červíka jsem viděl jen na tom malém rameni, tak ho zkusím vyndat.

Poreferuju, kam jsem se posunul. Díky.
Martin (39), Renča (38), Barča (9), Kája (7)
artoartoČlen
Přidáno před 9 let
Omlouvám se na tu pojistku, bylo to již dávno. Gumičky vyměnit.
klappeklappeČlen
Přidáno před 9 let
Těsnění jsem zkusil vyměnit za nějaké, které jsem sehnal v OBI. Bohužel bylo trošku silnější, tak jsem ho musel obrusovat do chvíle, než tam pasovalo. Dají se někde sehnat originální těsnění na tyhle hadice?

Zkusil jsem pak všechny možné polohy a kape to dál, bohužel nikoli od přívodu vody (od hadic, což by značilo na těsnění), ale opravdu z vnitřku, jak je vidět na jednom z obrázků v předchozím mém komentáři. Takže se "něco" porouchalo uvnitř baterie.

Asi to dopadne tak, že budu muset koupit novou :-(

No co, pořád levnější, než s tím jet do servisu, platit práci a pak ve finále tu baterii.

Automatické sloučení 19.04.2015 22:36:
Netušíte někdo, jestli nová baterie má standardně v balení i hadice? Na eshopech to nikde nepíšou. Poradíte, na co se při koupi nesmí zapomenout? Průměr je 33 mm, ale nevím, jestli ty moje hadice jsou "standardní" nebo jak to je?

Díky za rady ;)
Martin (39), Renča (38), Barča (9), Kája (7)
Upravil klappe dne 19.04.2015 21:36, před 9 let
BombiciBombiciČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

klappe napsal:

Těsnění jsem zkusil vyměnit za nějaké, které jsem sehnal v OBI. Bohužel bylo trošku silnější, tak jsem ho musel obrusovat do chvíle, než tam pasovalo. Dají se někde sehnat originální těsnění na tyhle hadice?

Zkusil jsem pak všechny možné polohy a kape to dál, bohužel nikoli od přívodu vody (od hadic, což by značilo na těsnění), ale opravdu z vnitřku, jak je vidět na jednom z obrázků v předchozím mém komentáři. Takže se "něco" porouchalo uvnitř baterie.

Asi to dopadne tak, že budu muset koupit novou :-(

No co, pořád levnější, než s tím jet do servisu, platit práci a pak ve finále tu baterii.

Automatické sloučení 19.04.2015 22:36:
Netušíte někdo, jestli nová baterie má standardně v balení i hadice? Na eshopech to nikde nepíšou. Poradíte, na co se při koupi nesmí zapomenout? Průměr je 33 mm, ale nevím, jestli ty moje hadice jsou "standardní" nebo jak to je?

Díky za rady ;)


Když už jsi tak daleko, tak to máš asi i vymontovanou kartuši. Obyčejně je někde nahoře terč o tom kterým směrem je na pákovce studená a kde teplá voda. Pod tím terčem je roub a tím se to dá celé rozdělat. Takže máš možnost vyndat kartuši a vzít ji sebou, aby jsi podle ni koupil novou. Asi nejjednodušší řešení. Pokud jde o to, zda koupit těsnění, mají celou sadu myslím na všech shopech, je to asi toto http://www.karavan.cz/_300_393-sada-t...eni-x-.htm, najdeš tam i kartuše, ale to si asi nebdueeš jistý tím, co máš a co máš dle toho koupit.
Jinak koupit celý kohoutek se taky dá, jen to stojí mnohonásobně víc.
Bombíci
klappeklappeČlen
Přidáno před 9 let
Ahoj,

díky za radu, napadlo mě se podívat pod to modro-červené označení "teplá/studená", ale říkal jsem si, že to tam je nalepené nějak moc "na tvrdo" a že pod tím žádný šroubek nebude. Dnes to zkusím znovu rozdělat (už bych to mohl dělat poslepu).

Ještě jednou díky i za tip na těsnění, to z OBI bylo každopádně na prd.

klappe

Automatické sloučení 20.04.2015 20:13:
Děkuju Bombíkům, podle návodu jsem se dostal "dovnitř", postup jsem nafotil:

1.) sundání modro-červené značky, pod ní šroub
2.) povolení šroubu, sundání páčky (křížový šroubovák)
3.) odšroubování plastové objímky (ručně)
4.) povolení mosazné matky (sikovky)
5.) vyndání kartuše

Těsnění (takovej ten Mikimauz) vypadá v pořádku, zkusil jsem ho jen otočit a vrátit vše do původního stavu a lépe utáhnout mosaznou matku (aby kartuše více tlačila na těsnění), ale kape/teče to pořád.

Mrknu po kartuši (Reich) a sadě těsnění, než objednám celý kohoutek.

Každopádně všem ještě jednou moc děkuji a snad návod pomůže "podobně postiženým" ;-)

Automatické sloučení 20.04.2015 20:13:
Ještě slíbené fotky ;)
Martin (39), Renča (38), Barča (9), Kája (7)
Upravil klappe dne 20.04.2015 19:13, před 9 let
klappe Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen 3obr.jpg Obrázek nebyl nalezen 1obr.jpg
DudlaDudlaČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

klappe napsal:

Ahoj,

díky za radu, napadlo mě se podívat pod to modro-červené označení "teplá/studená", ale říkal jsem si, že to tam je nalepené nějak moc "na tvrdo" a že pod tím žádný šroubek nebude. Dnes to zkusím znovu rozdělat (už bych to mohl dělat poslepu).

Ještě jednou díky i za tip na těsnění, to z OBI bylo každopádně na prd.

klappe

Automatické sloučení 20.04.2015 20:13:
Děkuju Bombíkům, podle návodu jsem se dostal "dovnitř", postup jsem nafotil:

1.) sundání modro-červené značky, pod ní šroub
2.) povolení šroubu, sundání páčky (křížový šroubovák)
3.) odšroubování plastové objímky (ručně)
4.) povolení mosazné matky (sikovky)
5.) vyndání kartuše

Těsnění (takovej ten Mikimauz) vypadá v pořádku, zkusil jsem ho jen otočit a vrátit vše do původního stavu a lépe utáhnout mosaznou matku (aby kartuše více tlačila na těsnění), ale kape/teče to pořád.

Mrknu po kartuši (Reich) a sadě těsnění, než objednám celý kohoutek.

Každopádně všem ještě jednou moc děkuji a snad návod pomůže "podobně postiženým" ;-)

Automatické sloučení 20.04.2015 20:13:
Ještě slíbené fotky ;)


Klappe, ono ti kappe, dej si nick na Neklappe a v tu ranu to nekappe :)))

Kuva to diplomatico dela veci :)))
Dusan 76 + Radka 81 = Nikol 05 a Barca 09
Hyundai SantaFe 2,2 CRDi a Burstner Flipper 490 TK
klappeklappeČlen
Přidáno před 9 let
Dudlo takhle brzo (pondělí, 20:26) už začínáš s tak dobrým alkoholem, jo? :D Myslím, že si budem rozumět!
Tak já si jdu taky něco nalejt !t
Martin (39), Renča (38), Barča (9), Kája (7)
bazenovavodabazenovavodaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

arto napsal:

Hadičku větší silou vysuň z kohoutku. V ruce ti zůstane hadice s trubičkou z umělé hmoty
na které je Okroužek . vyměnit a znova zasunout. Dělal jsem to po umyvadlem bez vyndání
kohoutu. Vzpomínám si, ruce jsem neměl zas tak odřené, ale kolena u to dost bolí.
asi něco takového http://www.karava..._191-1.jpg


a pomohlo to?
G
gutČlen
Přidáno před 7 let
Pokud pomohou gumičky tak je seženu v http://www.dimer....index.php.

Mají tam vše tedy skoro.

Nevím jestli nedát zrovna i mikrospinač.

http://www.carava...d_id=24794
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: klappe, Vasu, MR, arto, Zdenek a Alena, Bombici, Dudla, bazenovavoda, gut, Seaman, matak113

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,025,252 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22042 sekund | Průměrně za: 0.22042 (0) sekund | Dotazy: 136 | Použitá paměť: 2.26MB/2MB