Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 šířka pneu a sníh: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

šířka pneu a sníh

Poslední aktualizace před 9 let
K
kutil1Člen
Přidáno před 9 let
Mám zimní Bridgestone 225/45 R 17 (ne na obytce) a je to na sněhu hrozné, téměř se s tím nedá jet. Máte někdo zkušenost se zimními 225 na sněhu, že by byly zimní gumy s touto šířkou na sněhu OK, jaké?

Přemýšlím, že bych tam dal (koupil) na příští zimu 205/55 R 16, což dle TP také mohu, máte na to nějaký vyzkoušený názor?
Upravil kutil1 dne 31.03.2015 12:43, před 9 let
tuaregtuaregČlen
Přidáno před 9 let
Ahoj, na superbu mám letní stejný 225/45/17 a na zimu dávám 205/55/16 a dobrý.
!yZdeněk 53,!o Milada 52,:i Buddy 3,5, Oskar 1, Hyundai ix35, 2,0 CRDi, 4x4, 135 kw, automat - Superb I, 2.5 Tdi V6,120 kw - Superb II, 2.0 TDi, 125 kw, DSG - Swift Corniche 15/2
Roman ST1Roman ST1Člen
Přidáno před 9 let
Na sníh je užší lepší, ono teda dost záleží na kterém autě to máš. My máme Zafiru a kombinace pneu jsou úplně stejné, jen v létě i zimě jezdím na 205/55 R16.
Přeci jen na 16ky se dají sehnat pneu s více příčnými drážkami než na R17 a to je pro co nejlepší trakci při jízdě s karavanem ten hlavní argument. (beru trakci na nezpevněné cestě)
VW Golf Alltrack + Hobby 460Ufe
Posádka : Roman, Terezka, Nikolka 4 a Dany 1
S
svistČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

kutil1 napsal:

Mám zimní Bridgestone 225/45 R 17 (ne na obytce) a je to na sněhu hrozné, téměř se s tím nedá jet. Máte někdo zkušenost se zimními 225 na sněhu, že by byly zimní gumy s touto šířkou na sněhu OK, jaké?

Přemýšlím, že bych tam dal (koupil) na příští zimu 205/55 R 16, což dle TP také mohu, máte na to nějaký vyzkoušený názor?


neni to uplne presne k dotazu, ale zvaz protektory Vranik (konkretne Ice Special) - experimentoval jsem na ruznych autech v poslednich letech s ruznym obutim a uz bych na zimu nedal nic jineho (myslim tedy na osobak - nikoliv obytku)
jizdni vlastnosti jednoduse skvele (i zadohrab s motorem vpredu s tim vyjede skoro kamkoliv) a cena nepomerna s pneu renomovanych znacek
jedinou nevyhodou je vyssi hlucnost - na starsi "traktorovy" diesel to neni problem, u ticheho maleho benzinaku znatelne zvysi hlucnost, ale je to o zvyku
ErvinErvinČlen
Přidáno před 9 let
Šíře 225 je na sníh moc, užší pneu lepší záběr. Optimal195.:_
Manželka Hana , vnuk Daneček 3r.
K
kutil1Člen
Přidáno před 9 let

Citovat

Ervin napsal:

Šíře 225 je na sníh moc, užší pneu lepší záběr. Optimal195.:_


Je to na MB C 220 CDI, nejužší, co tam mohu dát, jsou 205, nejširší 245. 195 tam dát nesmím.
Ten Vraník nemá správný rychlostní limit, potřebuji W na 17, na 16 V. Myslím, že u těch Vraníků je i zbroušená boční plocha a nelze přečíst zatížení a rychlostní limit.

Podle tohoto:

http://www.testpn...oklubu-cr/

Je zajímavé, že trakci na sněhu má 225 lepší než 205, ale horší, než 195. Tedy neplatí jednoznačně - užší - lepší trakce.

Proto jsem se ptal na osobní zkušenost a některé osobní zkušenosti jsem již dostal.
Upravil kutil1 dne 31.03.2015 13:19, před 9 let
I
Ivan a HankaČlen
Přidáno před 9 let
Osobní zkušenost nemám, ale obecně se dávají zimní užší pneu, aby se snížila plocha otisku pláště, zvětšil se tak tlak na podložku a tím aby se zlepšily záběrové vlastnosti a vedení pneu.

Těch faktorů, které na jízdní vlastnosti působí je celá řada ... složení směsí, uspořádání dezénu, vlastní konstrukce pláště .... je to věda:-)... a včil mudruj ...
Ivan, Hanka a psice
T
tom74Člen
Přidáno před 9 let

Citovat

kutil1 napsal:

Mám zimní Bridgestone 225/45 R 17 (ne na obytce) a je to na sněhu hrozné, téměř se s tím nedá jet. Máte někdo zkušenost se zimními 225 na sněhu, že by byly zimní gumy s touto šířkou na sněhu OK, jaké?

Přemýšlím, že bych tam dal (koupil) na příští zimu 205/55 R 16, což dle TP také mohu, máte na to nějaký vyzkoušený názor?


v zimě jezdím na 225/55/R16 a nemůžu si stěžovat ( léto 225/45/R17 )
údajně by měly být na zimu užší, ale kolik kilometrů ujedeš v zimě přímo ve sněhu ? většinou jsou to mokré silnice nebo uježděný sníh nebo náledí a tam zase platí čím větší plocha znamená více lamel a tzn lepší přilnavost
M
MartinLČlen
Přidáno před 9 let
Již neplatí pravidlo výhody užších pneumatik na zimu. Je to vše o použitém materiálu na výrobu běhounu, hloubce vzorku, stáří pneumatiky a optimálním nafoukání a způsobu jízdy.
Kvalitní lamelový vzorek - zde platí čím větší styčná plocha, tím lépe pro záběr.
Mám teď na Superbu šíři 205 na R17 z důvodu případné montáže sněhových řetězů. Ale spíše než chování na sněhu řeším příliš mnoho výkonu na předních kolech, která to nepřenesou do akcelerace. Letní rozměr (širší - 225/40/R18) je na tom podstatně lépe co se týče přenosu výkonu. Určitě hodně pomůže případný pohon 4x4, ale ten se pro můj motor 2.0 TSI nenabízel.
V
VanČlen
Přidáno před 9 let
Uzka ma vyhodu na snehu a tam je jedno material... Na mokru, kde jezdis nejvice, je zase mene vyznamna sirka pneu, obecne... Pak jsou limitni situace jako naledi a tam Buh vi...

Citovat

kutil1 napsal:


Ten Vraník nemá správný rychlostní limit, potřebuji W na 17, na 16 V.



Tak ty POTREBUJES jezdit 270km/h [W], aha :-) kdys naposledy jel tuto rychlosti? A v zime??

domnivam se ze rychlostni limit je dostatecny do takove rychlosti, do ktere jezdis, i ten ma rezervu.

Pripadne me vyved z omylu citaci zakona, paragrafu a odstavce, prosim.
____
...Rozhoduji se do ceho jit... Zatim 1:0 pro vestavbu, neco 2499,- s nejlepsim pomerem cena/vykon... Pokud neco takoveho mate, upozornete me pls na SZ, dik.

Elektrika v obytnaku: pracovni seznam soucastek.

Kritizujte komentujte
Upravil Van dne 09.04.2015 12:13, před 9 let
tuaregtuaregČlen
Přidáno před 9 let
Já myslím že kolegovi jde o to aby dal na auto co je v techničáku.
Z vlastní zkušenosti vím když měl syn takový menší ťukanec a měla to platit pojišťovna viníka nehody z povinného ručení tak pojišťovák při prohlídce auta zapisoval do toho jeho protokolu nejenom vzorek pneumatik ale i rozměry a i ty indexy. Takže mít něco jiného měli bychom možná smolíka.
!yZdeněk 53,!o Milada 52,:i Buddy 3,5, Oskar 1, Hyundai ix35, 2,0 CRDi, 4x4, 135 kw, automat - Superb I, 2.5 Tdi V6,120 kw - Superb II, 2.0 TDi, 125 kw, DSG - Swift Corniche 15/2
tuareg Připojili následující obrazek:
dscn0836_1.jpg
K
kutil1Člen
Přidáno před 9 let

Citovat

Van napsal:

Uzka ma vyhodu na snehu a tam je jedno material... Na mokru, kde jezdis nejvice, je zase mene vyznamna sirka pneu, obecne... Pak jsou limitni situace jako naledi a tam Buh vi...

Citovat

kutil1 napsal:


Ten Vraník nemá správný rychlostní limit, potřebuji W na 17, na 16 V.



Tak ty POTREBUJES jezdit 270km/h [W], aha :-) kdys naposledy jel tuto rychlosti? A v zime??

domnivam se ze rychlostni limit je dostatecny do takove rychlosti, do ktere jezdis, i ten ma rezervu.

Pripadne me vyved z omylu citaci zakona, paragrafu a odstavce, prosim.


Nikdy takovou rychlostí jezdit nebudu. Ale je to napsáno v TP a hotovo.
Dle zákona mohu mít na zimních nižší rychlostní označení než je v TP, ale musím mít dle zákona na viditelném místě ve voze nálepku s ...viz zákon.
Ale to nechci tady řešit, prostě zimní s W se dají sehnat.

Jinak mi TP ještě umožňují mít místo 17´´ 225x45 také 16´´ 205x55.

Já vlastně pro 17´´ kola ani nemohu mít užší, než 225, tak je pro mne tento link uzavřený.
jmesserjmesserČlen
Přidáno před 9 let
Tak vy si tu píšete jaké gumy na zimu, jasné přece je, že aby jste se dobře prohrábli na asfalt je nejlepší široká pneumatika.
Proč by jinak silničáři používali tak široké pluhy?
Dokonce jsem zjistil, že zvuk je rychlejší než světlo. Nebo někdo snad letadlo vidí dříve než slyší??? Vždy ho nejprve slyšíte, pak teprve vidíte. Jasný důkaz ne? Stejně jako s těma pneumatikama
Přeji hezký den!
Jirka 60 a Stáňa49, Octavia 2,0 TDi-LK kombi a Eifelland 350 HK
K
kutil1Člen
Přidáno před 9 let

Citovat

jmesser napsal:

Tak vy si tu píšete jaké gumy na zimu, jasné přece je, že aby jste se dobře prohrábli na asfalt je nejlepší široká pneumatika.
Proč by jinak silničáři používali tak široké pluhy?
Dokonce jsem zjistil, že zvuk je rychlejší než světlo. Nebo někdo snad letadlo vidí dříve než slyší??? Vždy ho nejprve slyšíte, pak teprve vidíte. Jasný důkaz ne? Stejně jako s těma pneumatikama
Přeji hezký den!


Z tvého textu...."zvuk je rychlejší než světlo..." soudím, že je to ironický příspěvek, protože jsem přesvědčen, že je ti jasné, jak to se světlem je.

Nicméně dle mého názoru ironie není na místě a myslím si, že nikdo nevíme vše. Výše jsem uváděl toto:

Konkrétně pneumatika Continental šíře 225 má na sněhu lepší trakci než šíře 205, ale 225 má horší trakci na sněhu než šíře 195.

Tedy u pneumatiky Continental nelze jednoznačně odpovědět - (je to test Autoklubu ČR), jak je to se šířkou pneumatiky a trakcí na sněhu, proto tento link - šířka pneu a sníh - zkušenosti kolegů.
Jinak ti děkuji za zkušenosti s rychlostí světla.

http://www.testpn...oklubu-cr/
V
VanČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

kutil1 napsal:

Nikdy takovou rychlostí jezdit nebudu. Ale je to napsáno v TP a hotovo.


neznalost a lpeni na nelogicnostech, cituji:

------
V poslední době se navíc setkáváme s řidiči, kteří se bojí dát pneumatiky s nižším rychlostním indexem, aby jim v případě nehody pojišťovna nekrátila plnění. Pojišťovna nemůže jentak krátit plnění, že máte na automobilu nižší rychlostní index, pokud to nebude v přímé konfrontaci s nehodou. Například, když budete stát na křižovatce a někdo do Vás zezadu nabourá,nebo dojde k nehodě třeba v 80 km/h, tak Vám nemůže pojišťovna krátit plnění za to, že máte pneumatiky do 190 Km/h, když máte maximální rychlost 210 Km/h. Mohla by to krátit v případě, že by ta rychlost byla překročena nad konstrukční rychlost pneumatiky. Ale i to už je problém druhotný, protože primárně by se pojišťovna točila na tom, že byla překročena maximální dovolená rychlost na komunikaci. U nás tedy maximálně 130 km/h v případě jízdy na dálnici.
---- konec citace

Ps: jakou MAX. rychlost vlastne dosahuje tve vozitko dle TP? A jakou max.rychl.skut.jezdis?

Pps: druhou citaci si vykladam tak, ze NIZSI INDEX= vetsi presnost:

pneumatika s nižším rychlostním indexem je o něco málo přesnější v jízdních a brzdných reakcích v malých nebo běžných rychlostech. Je třeba ale říct na běžné jízdě i v malých rychlostech u běžného řidiče, jsou pneumatiky naprosto nerozeznatelné a rozhodně není pravda, že by pneumatika s vyšším rychlostním indexem měla větší výdrž a najeli jste na ní víc kilometrů, to rozhodně není pravda.

Jako sorry ale pokud nejezdim nad 200 km/h, vlaste byxh mel jezdit do 130, tak nebudu davat pneumatiku do 270 kmh, i kdyz ji v technicaku asi take mam :-)

Nikdy jsem nevidel policajty, ze by mi sli po pneu a pri nehode kdy mi vlitla sanita na cervenou do krizovatky a ja mel total sjete pneu pod 1.6 to take nikdo neresil, natoz pojistovna... Jak stoji vyse, ta se zhojimprimarne na jinych vecech, jako nedani prednosti v jizde apod. V pripade nehody ve 270 kmh by se zhojila na tom, zes nemel jet tak rychle - leda bys jel v nemecku a leda by tve auto vubec takto rychle jet mohlo - dost pochybuji a nejen vyrobci aut se jen sichruji a pisi do technicaku (manualu) casto omezujici nesmysly... Zrovna jeden resim, s dovolenym zatizenim tazneho zarizeni... :-(
____
...Rozhoduji se do ceho jit... Zatim 1:0 pro vestavbu, neco 2499,- s nejlepsim pomerem cena/vykon... Pokud neco takoveho mate, upozornete me pls na SZ, dik.

Elektrika v obytnaku: pracovni seznam soucastek.

Kritizujte komentujte
Upravil Van dne 09.04.2015 15:31, před 9 let
tuaregtuaregČlen
Přidáno před 9 let
To uvidíš až si toho všimne nějaký všetečný technik na STK.
!yZdeněk 53,!o Milada 52,:i Buddy 3,5, Oskar 1, Hyundai ix35, 2,0 CRDi, 4x4, 135 kw, automat - Superb I, 2.5 Tdi V6,120 kw - Superb II, 2.0 TDi, 125 kw, DSG - Swift Corniche 15/2
T
tom74Člen
Přidáno před 9 let
rychlostní index můžeš dát "beztrestně" nižší, ale pak správně bys měl mít na přístrojovce nálepku s aktuální max. rychlostí
v německu je to absolutní standart, dávají to hlavně u zimních pneu
V
VanČlen
Přidáno před 9 let
Jiste, tak jest psano, auto muze ridit i nekdo jiny, zasada predbezne opatrnosti.

Me ale zajima, kolik lita kutilovo auto dle tp a v realu, kdyz mu nestaci 240, 210, 190, 180 km/h :-)

Pokud ma v TP index W, tak auto musi dosahovat rychlosti pres 240 km/h v TP...?
____
...Rozhoduji se do ceho jit... Zatim 1:0 pro vestavbu, neco 2499,- s nejlepsim pomerem cena/vykon... Pokud neco takoveho mate, upozornete me pls na SZ, dik.

Elektrika v obytnaku: pracovni seznam soucastek.

Kritizujte komentujte
tuaregtuaregČlen
Přidáno před 9 let
Nevím co má v techničáku kutil ale já mám například maximálku 223km/h
!yZdeněk 53,!o Milada 52,:i Buddy 3,5, Oskar 1, Hyundai ix35, 2,0 CRDi, 4x4, 135 kw, automat - Superb I, 2.5 Tdi V6,120 kw - Superb II, 2.0 TDi, 125 kw, DSG - Swift Corniche 15/2
K
kutil1Člen
Přidáno před 9 let

Citovat

Van napsal:

Citovat

kutil1 napsal:

Nikdy takovou rychlostí jezdit nebudu. Ale je to napsáno v TP a hotovo.


neznalost a lpeni na nelogicnostech, cituji:


:-(


Vane... z mého příspěvku cituješ jen část, ale já tam také psal toto:

Dle zákona mohu mít na zimních nižší rychlostní označení než je v TP, ale musím mít dle zákona na viditelném místě ve voze nálepku s ......viz zákon....

Ale tento link se netýká toho, jestli je nutné dodržet rychlostní limit pneumatik, který je zapsán v TP. Já to dodržuji a chci dodržovat (u zimních může být nižší s tou nálepkou uvnitř vozu na viditelném místě - ale pokud budu mít totální havárku a skončím v nemocnici a znalci nálepku v autě nenajdou....) a vůbec mi nevadí názor jiného, že rychlostní limit například u letních nedodrží. Jinak tu maximálku mám v TP kolem 225 km/h. Jsem přesvědčen, že konstruktéři v Mercedesu tomu rozumí a ví, co mají předepsat.
Upravil kutil1 dne 09.04.2015 18:20, před 9 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: kutil1, tuareg, Roman ST1, svist, Ervin, Ivan a Hanka, tom74, MartinL, Van, jmesser, bodac, Pepa z Plzne

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,827,090 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.24068 sekund | Průměrně za: 0.24068 (0) sekund | Dotazy: 146 | Použitá paměť: 2.35MB/4MB